Jump to content


Photo

frizzy hair - suhi, bujni lasje


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 ljubomira

ljubomira

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 18 August 2007 - 01:25 AM

jaz imam kodraste lase in sem zadovoljna z njimi, razen tega da so suhi kot puščava. in ne navadni suhi lasje po sušenju, ampak frizzy hair!!!!!!! (nevem če je slovenska beseda za frizzy). po umivanju si želim da bi moji lasje ostali za vedno mokri!!!!!!! nič ni lepšega ko me kodri žgečkajo po ušesih in obrazu. ampak ko se posušijo pa me samo srbi. pol pa še veter zapiha in imam vse lase na obrazu in še dodatno znorim od vsega tega srbenja. jaz sem belka ampak moji lasje so takšni kot jih imajo temnopolte ženske. nekaj takega kot afro frizura, in so veliki in bujni, še kar vroče je z njimi poleti, še pri minus 30 mi možgani ne bi zmrznili.

zapravla sem že preveč denarja, ne vem koliko, vem pa da ni normalno. sprobala sem že mnogo izdelkov ki so za suhe lase, ampak meni nič ne pomaga. imela sem že verjetno vsaki izdelek doma. vsaki, herbal escence ali shauma, ali pantene, vsaki izdelek. sprobala sem tudi tiste domače recepte kot so toplo olje pa pustit za 30min. tudi orehovo olje sem že uporabljala ampak pol so moji lasje taki kot če bi jih ravnokar iz olja ven potegnila, pa še mastni so. kdo pa bi se še rad dotaknil mastnih las?

meni nič ne pomaga. nekje na internetu pa sem prebrala o 'frizzy' laseh. so posebni izdelki za takšne suhe lase, ampak jaz nisem nič našla v slovenskih trgovinah (majo pa tega polno v ameriki). to je moje zadnje upanje. že tak al tak je življenje slabo, pol pa še v eni stvari ne morem uživat kot so moji lasje. malo je manjkalo pa bi se pobrila, samo da nočem pol zgledat kot britney spears.

so kakšni izdelki za frizzy lase tu v sloveniji???????????????????????????????????????
so ameriške spletne prodajalne ampak vse rabijo kreditne kartice če bi hotla kaj kupit, jaz pa nimam kreditnih kartic.

jaz sem vedno bla nekaj posebnega. vse druge punce so imele zvezdniške frizure, jaz pa neko vedno isto afro frizuro. saj afro zgleda kul, ampak ne na meni. in ne ne se preveč ubadam da bi zgedala popolno, ampak samo hočem met normalne lase in te kodre ki me žgečkajo.
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 August 2007 - 09:16 AM

Če imaš izredno izsušene lase (kakršni ponavadi so vsi zelo skodrani) potrebuješ najprej res kvalitetno vlažilno in hranilno nego, ki bo lase globinsko navlažila in jih tudi zgladila, da bodo lepše in bolj urejeno stali. V frizerskih salonih se dobi marsikaj, jaz bi ti iz prve roke predvsem priporočala šampon in regenerator Tigi Oatmeal & Honey, to sta zadevi za izsušene in poškodovane lase, ki vsebujeta ogromno negovalnih substanc in efekt ob redni uporabi vsekakor je viden. Najprej lase šamponiraš, potem spereš in lase nežno, ampak temeljito sfrotiraš z mehko brisačo, da ne kaplja od njih. Potem po celi dolžini in predvsem na konice naneseš regenerator in ga pustiš delovat od pol ure do eno uro. Potem temeljito spereš in lase posušiš (na zraku ali s fenom), na koncu na suhe lase naneseš silikonske kapljice (na primer Klasove), ki zaščitijo lase in preprečijo izgubo vlage. Če boš na primer s takšnim tretmajem (pri vsakem pranju) vztrajala kakšen mesec ali dva, bodo rezultati vsekakor zelo dobri. Sta pa tale Oatmeal & Honey šampon in regenerator precej draga, zato ne vem, koliko denarja si pripravljena vložit - šampon je okoli 12€, regenerator pa kakšnih 18€. Včasih ju imajo tudi v akciji, ampak trenutno ne. Dobijo pa se te zadeve v vseh frizerskih salonih, ki držijo Tigi, lahko ti posredujem naslove. Poleg njihovega omenjenega regeneratorja bi ti priporočala tudi Gliss Kur maski Total Repair in Oil Nutritive, ti dve se dobita v trgovinah, ju pa tudi pustiš na laseh kakšne pol ure do eno uro, da ti bosta lepo zmehčali lase. Aja, pa silikonske kapljice ti res toplo priporočam, Klasove se dobijo povsod in niso drage, kakšnih 5€.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 ljubomira

ljubomira

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 18 August 2007 - 02:18 PM

hvala!!!! teh 30€ ne bo taki problem. hvala, bom probala ta tretma.
  • 0

#4 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 18 August 2007 - 04:47 PM

Zgoraj opisano ti tudi jaz toplo priporočam, ker imam sama skodrane lase in uporabljam zgoraj omenjene izdelke. Zdaj že kakšno leto si tedensko lase umijem z Tigijevim šamponom, sfrotiram, dam na glavo Tigijev balzam za kakšno urco, kdaj dam potem še Gliss kur masko in jo pustim okoli urce. Danes imam recimo še olivno olje trenutno na glavi. Lase si vedno naravno sušim in ob koncu dodam gliss kur fluid na konice, da se mi manj cepijo. Lasje so po tem enem letu izredno mehki in svetleči, zmeraj dobim kakšno pohvalo na račun njih. Se prav pozna, ker že le po šamponu so lasje lepo mehki in svetleči, ker so globinsko nahranjeni in to je bil namen te dolgotrajne nege smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#5 sunshine*

sunshine*

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 14 July 2008 - 06:08 PM

samo eno vprašanje.a potem se ta olja,ki se jih da na suhe lase(olivno, avokadovo...)spere?al lasje vpijejo tako da ni treba? hmm.gif nekako newem kako bi moji izjemno suhi lasje reagirali na kaj takega..bi probala z olivnim oljem smile.gif
  • 0

#6 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2008 - 06:34 PM

Ta olja so ponavadi pre-wash treatment, se pravi, da jih daš na suhe lase in potem lase opereš. Za suhe lase je kaj takega super.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#7 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 14 July 2008 - 06:50 PM

Moje mnenje in izkušnje so takšne: kvaliteta las je v zelo veliki meri odvisna od genov, kakršne ti je pač dala narava - in tega ne moreš bistveno sprementi. Sama imam že od 13. leta izredno zanič lase brez leska (za povrh tega pa se mi še niti kanček ne mastijo) in mi kakšna olja, maske in balzami omilijo težave, jih zmehčajo in zgladijo ter olajšajo oblikovanje - negujem si jih itak v nulo -, da bi pa dočakala kakšne res kvalitetne, svilene laske, kot jih ima večina punc- to pa žal ne. Lahko ti težave omilijo. Se pa spomnim, da sem imela ful bolj kvalitene lase v obdobju, ko sem jemala KT - dobesedno prerojene - da, nekatere imajo pozitiven vpliv tudi na lase - postanejo bolj zdravi na pogled in pridobijo na lesku). No, čez čas jih spet začnem jemati in bom videla, če bo spet kaj haska.

Moja nega (imam tudi sama izredno problematične in zanič lase) je takšna: pred pranjem jojobino olje, ki ga pustim čez noč, nato kakšen hranljiv šampon (Tigi 0&H, Joico K-Pak, Lavera vrtnica ali mango), najmanj za pol ure pa si vtrem v dobro sfrotirane lase kakšno res kvalitetno masko ali balzam; najboljša maska doslej mi je Logona jojobina - izredno hranljiva in zato primerna za izsušene lase - in pa izredno pohvaljen Tigi Oatmeal&honey balzam.

Če ti kaj takega ne bo dovolj, pa še kakšen silikon - vsaj na konice (j*****, res da fejk videz zdravih las, ampak če nič drugega ne pomaga, ni pomojem z njim nič narobe)

Torej: nega, nega, nega (o tem je na forumu veliko napisanega), vendar čudežev ne pričakuj.
  • 0

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 July 2008 - 08:28 PM

Zadnjič sem po dooolgem času spustila regenerator/masko in lase samo oprala s šamponom in na vlažne našpricala nekaj Keune keratinskega leave-in spreja. Lasje so bili naslednji dan na otip suhi in so se mi sprijemali v vozljičke. Kljub nebarvanju, resnično izdatni negi in kljub temu, da so lasje zdravi (močni, hitro rastejo, se nič ne cepijo/lomijo), so očitno po naravi nagnjeni k izsuševanju in zato potrebujem zelo kvaliteten in izdatno hranljiv regenerator po čisto vsakem pranju.

Tigi Oatmeal & Honey regenerator tudi pri meni absolutno nima konkurence in je moja stalnica že najmanj tri leta. Dobesedno ne predstavljam si lasne nege brez njega. Skor sprobavam nove zadeve in kombiniram, but Tigi still rocks my world. happy.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 sunshine*

sunshine*

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 15 July 2008 - 07:22 AM

hvala punce smile.gif bom mal pogledala po frizerkis salonih in tko..pa bomo vidl kako bo čez par meseceu smile.gif
  • 0

#10 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 15 July 2008 - 08:07 AM

men se pa zarad te nege še bolj mazolji po hrbtu pa vratu delajo, popizdla bom. zj po morju sm čist mazoljasta zadej zarad tega olja. mal kolebam med tem a je bol da mam mal lepše lase a d as m brez mazoljev
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#11 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 July 2008 - 10:42 AM

Zakaj po hrbtu? Kaj si las med oblogo ne spneš?
  • 0

#12 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 15 July 2008 - 10:53 AM

si, sam vseen med nanašanjem me oplazijo po hrbtu pa v morju ko plavam mam uglavnem spuščene pa itak dol teče tist olje. pa tut te maske pa to ko si spiraš itak vse po hrbtu teče. drgač sm pa tut tko nagnjena k mazoljem, tele obloge za lase pa sam še stopnjujejo to
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 July 2008 - 11:04 AM

Aja, ti tko to delaš. Jaz olje nanašam vedno z glavo navzdol, torej lase kipnem naprej, tko da dol bingljajo. Potem nanesem olje in lase takoj spnem v figo, da se mi ničesar ne dotaknejo, ker tudi meni neb blo fino, če bi bla mastna od olja po hrbtu al kjerkoli drugje, kot po laseh. Spiram tudi z glavo navzdol, se mi tko tudi manj vozljajo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 July 2008 - 11:32 AM

Aja, pol pa že..Probaj si lase štimat esktra, ne takrat ko si pod tušem.



Jaz si pa lase vedno umivam posebej, da nisem pod tušem, samo glavo s klonim naprej v banjo. Bi se skuhala, če bi delala oboje hkrati, pa tudi okamot mi je bolj...Se mi zdi, da se na tak način lahko bolj natančno posvetim lasem, v tej pozi, ne vem zakaj biggrin.gif No, na morju sicer res, si lase umivam hkrati pod tušem, drugače pa ne.



Imam pa isti postopek kot Dilema, ampak lase zvijem čisto na vrh glave, da kr hecno izgleda. Ampak vsaj kaplja ne.


  • 0

#15 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 15 July 2008 - 12:11 PM

Saj to nas pomoje velika večina dela, da si na naprej lase umivamo, ker je vse skup bolj enostavno smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#16 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 15 July 2008 - 05:13 PM

Uh, po vaših opisih sodeč moram sama imet res ful suhe lase ermm.gif - meni absolutno NIČ ne kaplja dol, prav takoj ga vsrkajo, ravno danes sem si zmešala kar obilno količino kokosovega in jojoba olja in se mi lepo svetijo ter so mehki, ampak ni sledu o mastnih ... hmm.gif
  • 0

#17 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2008 - 06:48 PM

Imam enaki problem! Brez tone mask, sprejčkov in silikonov bi moji lasje izgledali kot afro čupa tongue.gif
zdaj sem probala kokosovo olje od Akamutija in mi je super...neverjetno nahrani las.
Ali pa kakšna vlažilna zadeva... thumbup.gif jaz še danes iščem najboljše alternative, tako da je najboljše, da se čimprej sprijazneš si frizzy lasmi in iščeš pravo rešitev smile.gif
  • 0

#18 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 July 2008 - 07:19 PM

Saj meni se olje tudi hitro vpija (ne pa čisto, ga občutim, dokler ne operem), in potem zlahka operem s šamponom, ni nič kaj mastno na otip. Pri meni je problem, kadar delam mešanice (banane, regeneratorji, kako jajce kdaj , med...) ker to potem postane taka redka zmes, in če si še tak sfrotiram lase, mi potem kaplja na ramena. Tudi ob regeneratorjih. To preprečim samo z res visoko figo na vrhu glave, pa včasih sproti z malo brisačko popivnam po laseh.



Mi je že frizerka rekla, da imam prav čudne lase, kar se vlage tiče. Ful dolgo mi jih mora sušit, ker so vedno polni vode, kot bi jo sami producirali biggrin.gif , skoz kaj kaplja iz njih.



EDIT: Kokos olje od Akamutija je pa tudi na moji wish listi. Čeprav ne vem, ali bi bilo bolje vzeti kokos od Logone hmm.gif


  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 July 2008 - 07:34 PM

QUOTE(Klavdija27 @ 15. 7. 2008 - 20:19) View Post

Mi je že frizerka rekla, da imam prav čudne lase, kar se vlage tiče. Ful dolgo mi jih mora sušit, ker so vedno polni vode, kot bi jo sami producirali biggrin.gif , skoz kaj kaplja iz njih.


Razlog za to je čisto preprost. Je pa res, da so frizerji po mojem mnenju glede dejanske ''fiziologije'' las zelo slabo izobraženi in ne znajo razložit določenih pojavov. Poškodovani lasje - sploh beljeni, ki jim je odvzet naravni pigment in s tem čvrstost lasu - so zelo porozni, torej votli oz. luknjičasti, zato lahko sprejmejo vase velike količine vode. To se seveda vidi tudi pri sušenju, ko so tako prepojeni z vodo, da jih je treba sušit dobesedno 3x dlje kot kakšne zdrave lase. Kljub temu je las suh in šibek, ker voda iz njega odplakne vse hranilne snovi, olja, vitamine, aminokisline, itd. Pri takih laseh je zato zelo priporočljivo, da se uporabljajo tudi leave-in regeneratorji, recimo kakšni negovalni sprejčki, ki vsebujejo olja in aminokisline ter ostanejo na laseh.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 July 2008 - 08:08 PM

Ja, saj je tut to omenjala, da mam take zarad blanža in da so porozni. Ampak dokler mi to ne preraste, bo trajal vsaj še 2 leti, ker postrigla se VEČ ne bom. Leave in pa pridno uporabljam.



Je pa res, da se barvam že od 14. leta, takrat me je frizerka navdušila nad kao nekim prelivom, v naravni barvi identični mojim lasem, ki baje prepreči cepljenje las. Ne spomnim se kok je blo kej od tega, ker lase sem imela do 18. leta dolge do pasu, so pa bili lepi. In od takrat se ves čas barvam, večino časa sem bila črna...ne pa beljena in so se lasje vedno tak dolgo sušili. Pa se niso cepili, niso bili suhi (prej mastni)...in mi je tudi frizerka rekla, da se barvan las počasneje posuši. Da ni odvisno samo od beljenja, katerakoli barva.



Sicer pa je tak vseeno, nardim za lase, kolkor lahko. Konec koncev imam tudi imunski sistem zj..pa ne morem nič pomagat, tak da mi tut tle veliko vpliva, ne glede na to, kako od zunaj skrbim za njih.





Kaj misliš s tem, VSE se odplakne? Potem je več ali manj skoraj zaman, da si dajem gor drage reči, ki tok stanejo, če pa je od vsega mini efekt....Nisem imela občutka, da bi vse izpralo, ker so se mi v zadnjih časih lasje dosti popravili (glede izsušenosti)....



QUOTE(DiLeMa @ 15. 7. 2008 - 20:34) View Post

Pri takih laseh je zato zelo priporočljivo, da se uporabljajo tudi leave-in regeneratorji, recimo kakšni negovalni sprejčki, ki vsebujejo olja in aminokisline ter ostanejo na laseh.




Še tole bi prosila: če veš, ali kdo drug za kak tak negovalni spray z olji in kreatinom (ali se reče keratin, saj ne vem kaj je prav)? Pa nujno brez silikonov. Jaz nobenega ne poznam, trenutno uporabljam le Niveo in Baleo, ki imata notri od dobrega le balzam in mehčalce (panthenol).


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users