Jump to content


Photo

Zvočne terapije, kopeli z gongom in masaže z zvokom


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2010 - 11:01 AM

Zvočna kopel je čudovita meditacija ob zvokih gonga, ki pomaga pri osvobajanju od stresa in različnih strahov, s katerimi se soočamo v vsakdanjiku.
GONG je starodaven instrument z močnim in prodornim zvenom. Dodaten čar mu daje izrazito resoniranje zvočnih valov in zračne mase. Zvok gonga nas objame v zvočno polje in v telesu vzpostavlja harmonijo. Odstranjuje napetosti, blokade in tako spodbuja samozdravilne sposobnosti našega telesa. Zvok gonga slišimo in čutimo. Vzvalovijo naša koža, kosti, mišice, organi, vsaka celica, vsak atom našega bitja. Umiri se možgansko valovanje. Sproščeni lažje dosežemo meditativno stanje; harmonijo telesa, duha in uma. Na ta način omogočimo zunanjim vibracijam in sugestijam boljše učinkovanje.
TIBETANSKE POJOČE SKLEDE so v bistvu gongi drugačnih oblik in velikosti. Z njimi ustvarjene frekvence in harmonični zvoki dopolnjujejo ter razširjajo spekter zvoka in vplivov gonga.
IZVAJANJE ZVOČNE KOPELI MED LEBDENJEM V VODI, prijetne in pozitivne učinke še dodatno podkrepi, saj se zvok v vodi širi hitreje kot v zraku. Ustvarjajo se dodatne vibracije harmoničnih frekvenc v vodi. Učinek breztežnosti in lebdenja pa pripomore k hitrejšemu sproščanju.
Zvočna kopel v bazenu, enourno sproščanje in prepuščanje zvokom planetarnih gongov, tibetanskih pojočih skled, kristalnih skled, školjk, bobnov in drugih nenavadnih glasbil, je namenjena vsem, ki se želijo podvreči blagodejnim in zdravilnim učinkom zvoka.


Poznate kej to? Se je kera že kdaj udeležila tovsrtne terapije? Jo mogoče aktivno izvaja?

Če pa še ne poznate, pa naslednje:

Video o zvočni masaži: http://bibaleze.si/c...aza-otroka.html

Članek
Zvočna kopel
Ko sem prvič zaslišala doneti gong, ob poslušanju katerega naj bi doživela popolno harmonijo, mir, celo nekakšno ekstazo, povezanost s samo seboj, sem bila malodane šokirana. Namesto nebeškega angelskega zvončkljanja je res pošteno zadonelo …

Priznam, sprva mi ni bilo niti najmanj prijetno. A kaj kmalu me je zvok gonga navdal z mirom, zadovoljstvom. Doživela sicer nisem nobenega prerojenja, o katerem sem brala in o kakršnem so mi sanjavo pripovedovale prijateljice, ki so jim bile ljube vedno nove avanturice v svetovih duhovnih izkustev, a vseeno je bilo lepo, sproščujoče, drugače.

Ne le odganjalec stresa in skrbi …
Dokler tudi meni ni gong zamajal – hm – ravnotežnega centra. Ja, ko je nanj zaigrala Mojca Morya Malek, se je nekaj premaknilo … Kot da je nekaj počilo, me vrglo iz ravnotežja – in kljub slabosti, ki sem jo občutila ob koncu zvočne kopeli, mi je bilo prijetno, občutila sem popoln mir, radost (s katero se podpisuje mojstrica gongov), enost z vsem in vsemi okoli sebe, in čeprav sem bila še nekaj časa telesno malce šibka, je bilo vse dobro.

»Ob poslušanju gongov so pogosti telesni občutki vročine ali hladu, vibriranja ... Ko se stari telesni zapisi čistijo, ljudje včasih podoživijo telesno problematiko preteklosti, na primer bolečino padca iz zgodnjega otroštva, neredko pa se dvignejo na površje spomini iz daljne preteklosti. Vse to je zavestni izraz globoke transformacije, spodbujene s holističnim zvokom,« pravi Mojca Morya Malek, učiteljica zdravilnega zvoka, in dodaja: »Zvočne gong kopeli spodbujajo osvobajanje strahov in čistijo podzavest. Globoko sproščajo vse nivoje in pomlajujejo.«

… in ne le gongi
Na zvočni kopeli pa svojih oslabelih ali celo razglašenih frekvenc navadno ne boste ponovno uglaševali le s planetarnimi gongi (gongi so uglašeni na frekvence vrtenja planetov našega sončnega sistema in nosijo njihova imena), temveč boste prijetno in prav tako zdravilno spremljali gonge školjke, glas/-ove, kristalne posode, himalajske posode oziroma vse tisto, kar boste nastopajoči znali uporabiti oziroma boste začutili, da bi bilo na danem koncertu, delavnici, medita­ciji, zdravljenju dobro uporabiti.

Na koncert, meditacijo ali wellness z gongi?
Udeležite se tistega, kar čutite. Če bi se radi močno poglobili vase, se udeležite zvočnih regeneracij, meditacij, kopeli, če bi radi le uživali ob poslušanju in občutili ‘dobre frekvence’, pojdite na koncert. Čeprav – obstaja veliko možnosti, da se bo kaj na telesni, duševni ali duhovni ravni spremenilo tudi na dobrem koncertu. Ali da na obljubljeni preobraževalni in zdravilni zvočni kopeli ne boste občutili ničesar.

Pri tej stvari ni vse odvisno le od mojstrstva izvajalcev (čeprav tudi tu štejejo znanje in izkušnje), temveč tudi od vas. Ko boste odprli srce, ko boste hoteli premakniti meje in spremeniti svoj mali in hkrati veliki svet, bodo gongi v vas in okoli vas globoko zadoneli.

»Vsak človek je odraz makrokozmosa, zato planetarni gongi vzvalovijo čakre, meridiane in organe. Vsak planetarni gong ima specifično delovanje na poslušalce, čeprav hkrati vsak gong s svojim obiljem nadtonov zaobjame celoto naših potreb določenega trenutka.«


Vir: www.elle.si

  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users