Jump to content


Photo

Rože


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 19 February 2006 - 01:04 PM

Sem iskala po forumu in take teme še nisem našla. smile.gif

Imate rade rože? Kakšne imate najraje? Suho cvetje, rezano cvetje, lončnice?

Prav tako pa me zanima, če katera izmed vas ve na koliko časa in kako se zaliva vijolice oz rožice podobne vijolicam? Za darilo sem dobila lepo lončnico, sedaj pa me zanima kako jo moram zalivati, da mi ne bo prehitro odmrla. smile.gif
  • 0

#2 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 01:36 PM

Men so rožce tko no...v moji sobi ravn nimajo dost šans za preživetje biggrin.gif Mamo po hiši drugač velik lončnic k ma mami rada rože.Jst mam najrajš kaktuse in jih mam 5 biggrin.gif So čist nezahtevni zato so edini k lohk živijo v moji sobi, pa zdržijo dlje brez vode biggrin.gif Všeč mi je tud suho cvetje tko za na mizco postavt. biggrin.gif Sam vseen čez kaktuse pa ni rožce nobene biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#3 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 01:58 PM

Lončnic ne maram preveč, od rezanega pa so mi najljubše gerbere čim bolj živih barv, tulipani tudi kake bolj "tropske" cvetlice so ok. Vrtnice pa preziram - so mi neznosno grde in smrdeče biggrin.gif

za tvoje vijolice pa poglej malo tukaj http://www.rastline.com/ ;)
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#4 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 19 February 2006 - 02:30 PM

Najlepša hvala za ta link. smile.gif Sem našla odgovor na vprašanje kar se tiče zalivanja. smile.gif
  • 0

#5 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 February 2006 - 02:36 PM

Uf... jst pa sovražm rože, zato ker jih moja mami v vsako luknjo v stanovanju tiši in sem ji komi dopovedala da jst v moji sobi rož nočem!!! Ampak usen mam en gromozanski kaktus-ga ne dam nobenum! Aja ful mi grejo tut na žiuce orhideje, ki pr ns ful uspevajo in pol usak k pride začne: Joj kok mate lepe orhideje.... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
  • 0

#6 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 February 2006 - 02:42 PM

Jst mam pa ful rada rože, še posebi orhideje. Sam na žalost men še kaktusi crknejo, jp tut to je možn. Drgač pa ma mtka tud velik rož, vendar sam zelenje k nimamo pr nobenmu oknu dost prostora, zato mamo rože k ne rabjo tok svetlobe
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 February 2006 - 03:05 PM

.
Nisem kakšna posebna ljubiteljica rož. Všeč so mi lilije, vijolice, pa marjetice. Pol se pa že neha.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 03:08 PM

Joj, jest bi pa tooooook z veseljem mela kako rožico v sobi ... pa tko kt pr erchy nimajo možnosti. naj omenim, da tudi kaktusi odpadejo, saj sta se mi že 2 posušila ... sad.gif

Najbolj nagravžno mi je, ko vidim kake plastične cvetlice ... še huje od posušenega. Sveže cvetje v vazi ali lončnice, to bi mela, samo... pač ni zame biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#9 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 03:19 PM

QUOTE(pearl*bath)
Najlepša hvala za ta link. smile.gif Sem našla odgovor na vprašanje kar se tiče zalivanja. smile.gif

ni za kaj ;)
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 February 2006 - 04:46 PM

sovražim rože, razen rumenih tulipanov.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 19 February 2006 - 04:56 PM

ne maram jih preveč, sploh tiste zelene lončnice so mi ko ena nepotrebna solata
edino všeč so mi lilije,vrtnice,pa kak lep tulipan
  • 0

#12 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 19 February 2006 - 04:58 PM

Jaz imam dve palmi v sobi in joj..zalit morm!
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#13 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 06:38 PM

QUOTE(lala)
Jaz imam dve palmi v sobi in joj..zalit morm!


palmi?? blink.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 February 2006 - 06:45 PM

Ja, sej palme so lahko tud bolj male ... mi smo tudi en čas imeli eno v dnevni sobi.

Drugače imam pa rada rože, v sobi imam eno zelo lepo malo večjo lončnico in veliko, belo orhidejo, poleg tega mi mami vsaj enkrat na teden prinese šopek rezanega cvetja. Imam rada, da je pisan in dišeč, nimam posebnih zahtev glede tipa rož, samo da niso vrtnice ker so mi res že pošteno prežvečene.

Drugače imamo pa po celem stanovanju veliko rož, ker jih ima mami ful rada ... od tistih visokih v velikih lončenih 'teglcih' pa do rezanega cvetja v šopkih in raznih manjših lončnic, po navadi orhidej, ki so ene maminih najljubših rož.

Za mene je soba brez cvetja mrtva in žalostna. Se mi zdi, da rože prinesejo v domače okolje neko svežino in večinoma tudi zelo lepo, nežno dišijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 čuča

čuča

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 19 February 2006 - 07:00 PM

Od vedno sem si želela rože v veliki svetli kopalnici smile.gif rože v spalnico pa mi nekako ne pašejo.
Ne maram preveč širokolistnatih lončnic, ostale so pa še kr ok. Všeč mi je tisti plitek zelen krmiček z majhnimi listki in oranžnimi kroglicami 8)
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 February 2006 - 07:41 PM

Obožujem rože. Vse. Zelo všeč mi je kopati po gredici z rožami in gledati kako rastejo. Obožujem vse v zvezi z rožami.
Odprla bom biznis, kjer bom urejala gredice in sadila rožice. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2006 - 08:25 PM

Joj, jst pa ne znam skrbet za rože. Kr pozabm jih zalivat pol mi pa mrčkajo. Zej sem pa še od fanta dobila bonsai, k je pa treba res full zanga skrbet... se bom potrudla, čist sm anti za rože. Pa mam rada rožce pa lepe so mi, sam nekak ne pridemo skup. biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#18 čuča

čuča

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 19 February 2006 - 08:38 PM

opomnik na mobitel miss*sixty tongue.gif
  • 0

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2006 - 09:04 PM

Mam rada rožice ja.. v stanovanje tako popestritev prinesejo. Drugače so mi pa najbolj všečne orhideje. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#20 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2006 - 11:03 PM

Jst mam neko rastlinje v sobi pa nimam pojma kako naj bi za tisto skrbela ( v bistvu sploh ne vem kaj uno je biggrin.gif), pač zalijem ko se mi zazdi in to je to. Sicer pa te metode ne priporočam, vsaj mojemu zelenju ne paše preveč laugh.gif




QUOTE(redkvica)
Vrtnice pa preziram - so mi neznosno grde in smrdeče biggrin.gif


Love is like a red, red rose... biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users