Jump to content


Photo

Krema za mastno kozo


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Chobits_

Chobits_

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts

Posted 20 August 2005 - 04:43 PM

Ali bi mi lahko kdo priporocil kako res dobro kremo za mastno kozo, ki kozo matira in po moznosti tudi zapira pore?

Danes sem v Millerju videla kremo od Nivee, ampak nisem prepricana ce je ucinkovita. Do sedaj sem uporabljala Eucerin, ki je super, ampak mi cez dan se vseeno nastajajo mastni madezi na kozi.
  • 0

#2 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 20 August 2005 - 05:43 PM

Nivea Young je dobra. Jaz uporabljam od Nivee od Aqua Beauty in imam sicer mešano kožo ampak meni zelo ustreza. Ta Nivea Young sem jo pa tudi enkrat imela ampak je ta skoraj boljša - Aqua Beauty. Če pa daš malo več za kremo ti pa priporočam Collistar ali pa od Elizabeth Arden. smile.gif
  • 0

#3 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 20 August 2005 - 06:57 PM

Prodajalka iz L'occitane mi je priporočla za mastno kožo lotion iz prave sivke ki ureja izločanjekožne maščobe in očiščuje. Dala mi je tud dva testerja. Sama sem ta lotion nanesla na obraz samo enkrat in se mi zdi da se res koža malo manj masti, sam ker mam sama preubčutljivo kožo mi izdelek ni ugajal. Morm povedat tudi da vsebuje alkohol. Sem pa mela res občutek da dalj časa traja da se zmasti. Če želiš ti pošljem tester po pošti lahko pa greš tudi sama povprašat zanj ker je to novejši izdelek in bi morali te testerje še imet. Če želiš tester ti ga z veseljem pošljem.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 August 2005 - 08:43 AM

MAstna koža ne potrebuje kreme, samo kvaliteten tonik. Če je pa koža dehidrirana, jo pa navlaži s kakšno vlažilno kremo - Avon M24, Garnier Fresh, Clinians Jabolko, Loreal Hydractive (ne vem, če se še dobi).
Pa nobena krema ne oža por.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 21 August 2005 - 11:56 AM

Sonchika Loreal Hydractive se še dobi v Drogeriji Tuš.
  • 0

#6 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 21 August 2005 - 12:43 PM

mene pa zanima katero krema bi bla ok zame. hočem eno kremo, ki ima zaščitni faktor vsaj 15 in je primerna za mastno kožo. superdefense mi ful ne ustreza, ker mi zmasti kožo in se ful svetim.

rada bi se odvadila od tega da uporabljam puder vsak dan in bi zato rabila eno kremo za tiste dneve ko nimam pudra na obrazu.

hvala za nasvet.
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 August 2005 - 02:42 PM

Morda Avonova Retroactive. Samo dobi tester, da ti ne bo premastna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 22 August 2005 - 09:42 AM

Jaz že eno leto uporabljam La prairie zeleno linijo. Je fenomenalna in žal pregrešno draga ermm.gif .
  • 0
živi in pusti živeti

#9 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 22 August 2005 - 01:34 PM

Sonchika potem če prav razumem, mastna koža ne potrebuje kreme, ampak samo dober čistilec in tonik. Jaz si zvečer dobro umijem obraz z gelčkom Anna Jake in osvežim s tonikom, brez kreme. A ko se zjutraj zbudim, imam čisto masten obraz, da imam občutek, da bi si lahko kar potegnila dol masko z obraza. Tudi čez dan, se mi ful zmasti in se vsa svetim. Ne uporabljam kreme. 1x tedensko uporabim masko iz gline.
Mislim, da sem na pravi poti, a me vseeno zanima, če je to res ok, da kožo pustimo čisto brez kreme oz kdaj, na koliko časa nanesem vlažilno.
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 August 2005 - 02:14 PM

Ja, prav delaš. Če se ti koža tako zelo masti, je ni potrebno še dodatno mazati s kremami.
Tega gela za umivanje pa ne poznam... a maš morda sestavine? Me ful zanima.
Glinena maska je pa tudi zelo fajn za mastno kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 August 2005 - 02:18 PM

Jaz pa uporablam kremo za obraz (kljub mastnik koži) ampak uporabljam jo pa samo zaradi tega ker se mi drugače korektor ne razmaže po mojih željah. Zanima me če je dobro prenehat z uporabo kreme?
  • 0
Viens, reste ici!

#12 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 22 August 2005 - 02:20 PM

Joj, jaz se na to ne spoznam glih najbolje. Imam pa prijateljice, ki so malo bolje seznanjene in mi potem tudi kaj svetujejo. One so mi povedale, da so cistilci ful bolj pomembni pri mastni kozi kot kreme. Prej sem vedno kupovala drage kreme in zanemarjala cistilce. Zdej dam vse za cistilni gel in tonik. Masko iz gline si zmesam kar z vodo, vcasih pa s kamilicami. Kaj priporocas?

Trenutno nisem doma, bom pa napisala sestavine takoj, ko pridem domov. Hvala Sonchika!
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 August 2005 - 03:18 PM

Punchka, če krema vsebuje slabe alkohole, jo raje takoj prenehaj uporabljati (kreme za mastno kožo so ponavadi polne alkohola, ki pa lahko povzroči še slabše stanje. Namreč, alkohol kožo izsušuje in ta dobiva signale, da je suha. Zato še bolj proizvaja maščobo).
Je pa pri mastni koži resnično najbolje uporabljati kvalitetne čistilce, krema pa je na drugem mestu - če je ne rabiš, je niti ne uporabljaj.

Drugače je pa pri dehidrirani koži, kot sem že napisala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 22 August 2005 - 09:14 PM

Mastna koža ima za posledico odprte pore, medlo polt, vnetja, ogrce in ne nazadnje neprivlačen masten sijaj. Če hočemo koži dobro ji moramo dati čistočo, lep sijaj predvsem pa veliko vlage.
Ne strinjam se, da je dovolj samo čiščenje, saj za lep in zdrav videz koža potebuje celostno nego, kar zajema poleg čistil in tonicov tudi ustrezno kremo z zaščito pred zunanjimi vplivi.
Res pa je, da je pri mastni koži veliko bolj pomembno temeljito čiščenje kot pri kakšnem drugem tipu kože, vendar samo z čiščenjem ne bomo pridobile brezhibne polti.

lpj
  • 0

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 August 2005 - 09:36 PM

Sonchika sem danes naredla preizkus in sem si kožo umila z čistilno peno in jo potem kjer je potrebno namazala z antibakterijskim korektorem in se mi je zdelo super sploh nisem rabla kreme za obraz. Mislim da se bom odločla kr prenehat z uporabo! Hvala za nasvet. Drugače pa sem sestavine moje kremice že napisala pa še enkrat pa če malo pokomentirate:

Aqua, caprylic/capric triglyceride, petrolatum, peg-32, myristayl myristate, glycceryl stearate, peg-40, stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, parfum, sodium hydroyide, bht, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus, persica extract, alchol denat., phenoxyethanol, prunus amygdalus extract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract, vitis vinifera seed extract, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ci 15510, ci 47005, limonen.

  • 0
Viens, reste ici!

#16 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 August 2005 - 09:43 PM

Za začetek je komedogena.
  • 0

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 August 2005 - 06:50 AM

[quote=¤PunChkA¤]
Aqua, caprylic/capric triglyceride, petrolatum, peg-32, myristayl myristate, glycceryl stearate, peg-40, stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, parfum, sodium hydroyide, bht, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus, persica extract, alchol denat., phenoxyethanol, prunus amygdalus extract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract, vitis vinifera seed extract, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ci 15510, ci 47005, limonen. [/color]

Džizus krajst... za mastno kožo veliko premastna krema, komedogena (povzroča zaprtje por in posledično mozolje), malo antioksidantov in sami konzervansi. (je to nivea? Čeprav za Niveo se mi zdijo še dobre sestavine).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 August 2005 - 09:15 PM

Sonchika to je krema od Avona iz linije Naturals se mi zdi oops.gif . Preneham z uporabo v hipu!
  • 0
Viens, reste ici!

#19 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 24 August 2005 - 05:13 PM

Danes sem videla v Mullerju Ananasovo kremo za mastno kožo. Jo je katera že poskusila. Ker nimam več kreme sem jo hotela kupit pa je nisem ne vem zakaj ne. oops.gif
  • 0

#20 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 25 August 2005 - 01:12 PM

Sonchika evo sestavine:
Anna Yake, cleansing foam fresh softener: aqua, glycerin, stearic acid, myristic acid, potassium hydroxide, lauric acid, palmitic acid, butylene glycol, behenyl alcohol, disodium phosphate, tea-cocoyl glutamate, peg-100 hydrogenated castor oil, poloxamer 188, methyl gluceth-10, fragrance, glycerin/oxybutylene copolymer stearyl ether, linoleic acid, angelica archangelica extract, tocopherol, glycyrrhetinyl stearate.

Komentar?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users