Jump to content


Photo

trebušček


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: ali si zadovoljna s trenutnim stanjem tvojega trebuščka? (111 member(s) have cast votes)

  1. Ja, čisto v redu mi je (22 votes [19.82%])

    Percentage of vote: 19.82%

  2. Lahko bi bilo boljše ampak ne mislim kaj prida telovadit (23 votes [20.72%])

    Percentage of vote: 20.72%

  3. Malo bo treba potelovadit do poletja pa bo kul (37 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. Brezupno je (29 votes [26.13%])

    Percentage of vote: 26.13%

Vote Guests cannot vote

#21 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2006 - 01:02 AM

Ta sajkov link bo pa pršu prav biggrin.gif

Jaz mam tudi nekaj srednjega. Ko kej pojem, spijem se pa itak še bolj napihne smile.gif
Bi pa ful rada mela mal trebušnih mišic, da je rahlo six packe videt. Kolk trebušnjakov dnevno je približno treba in po kolkem času so rezultati?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#22 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 March 2006 - 01:10 AM

Odvisno od brezupnosti stanja twisted.gif

Po treh mesecih bi se moralo kaj poznat, sicer pa - če želiš okrepiti mišice, pomeni da delaš vaje za moč. To za seboj potegne dan počitka med vajami, kar pomeni nekje 3-4x tedensko.
Sicer pa po tri serije vaj, eno za spodnje, eno za zgornje, pa še stranske. Če imaš voljo/energijo za več ... kar ... biggrin.gif

Nekaj je treba ločit - eno je želja po tem da se znebiš maščobne obloge na trebuhu, drugo je pa da ojačaš trebušne mišice. Naenkrat to ne gre, z vajami na enak način že ne. Prvega se lotiš s pravilno prehrano in dolgimi aerobnimi aktivnostmi - in prej par ur nič OH jest.
  • 0

#23 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2006 - 01:22 AM

Eh, to da ne smeš prej OH jest, pa po vajah ne tega, po potem ne unga...to ni zame smile.gif

Bom jst kar trebušnjake delala, nekej bo že. Najprej bo treba maščobo stran, ker zdej se mi ne poznajo mišice nič, tko da najbrž nimam kaj ojačevati sploh oops.gif

Kolk trebušnjakov pa je v eni seriji?

A za spodnje trebušne mišice so kake posebne vaje? Al jih sam jaz na tem linku nism vidla? ermm.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#24 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 March 2006 - 07:57 AM

Mah, to s spodnjim/zgornjim delom ... ko sem še hodil na fitness v Tabor pred leti, je trener svetoval dvigovanje nog, kar naj bi bilo za spodnji del, trebusnjaki z izdihom na vodoravni klopi in pa taki na nagnjeni klopi za zgornji del in pa dvigovanje proti eni izmed nog (levi komolec - roke za vratom - k desnemu kolenu, noga pokrčena) za stranske trebušne mišice.

Po drugi strani se da na http://www.exrx.net/...l#anchor7441959 prebrati nekaj o mitu glede spodnjih trebušnih mišic in dvigovanju nog ... Ampak škodilo ti ne bo. biggrin.gif

Koliko ponovitev v seriji? Odvisno od zagrizenosti. Jaz delam do odpovedi. S tem da če želiš okrepitev in povečanje mišice, namestvo velikega števila ponovitev vzemi utež po potrebi.
  • 0

#25 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 March 2006 - 08:01 AM

QUOTE(Verja)
Jaz zelo tožko delam klasične trebušnjake, me hrbet ful boli, zato si bom pomagala z napravo Swing gym.

IPB Image

Ima kdo to doma??


Sajk, kako pa komentiraš to napravo??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#26 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 March 2006 - 08:09 AM

Si niti ne predstavljam kaj bi človek na tej likalni mizi počel, ampak če te pri "navadnih" trebušnjakih boli hrbet, s tem te pa ne, mišice pa še vedno utrudiš ... bo že v redu.
Sicer sem skeptičen do vseh teh gugalnic, ampak če te sicer boli hrbet, tako pa ne, bo že v redu, tako da kar pridno delaj ;)
  • 0

#27 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 March 2006 - 08:14 AM

QUOTE(sajk)
Si niti ne predstavljam kaj bi človek na tej likalni mizi počel, ampak če te pri \"navadnih\" trebušnjakih boli hrbet, s tem te pa ne, mišice pa še vedno utrudiš ... bo že v redu.
Sicer sem skeptičen do vseh teh gugalnic, ampak če te sicer boli hrbet, tako pa ne, bo že v redu, tako da kar pridno delaj ;)


Hvala.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#28 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 March 2006 - 08:16 AM

Ne vidi se s slike ali je kaj gibljivo ali je tisto samo neka opora ... tako da kot rečeno - če s tem težav nimaš, go for it biggrin.gif
  • 0

#29 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 March 2006 - 11:47 AM

QUOTE(sajk)
Ne vidi se s slike ali je kaj gibljivo ali je tisto samo neka opora ... tako da kot rečeno - če s tem težav nimaš, go for it biggrin.gif


Gibljiv je ta rdeč del.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#30 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 09 March 2006 - 12:48 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(Verja)
Jaz zelo tožko delam klasične trebušnjake, me hrbet ful boli, zato si bom pomagala z napravo Swing gym.

IPB Image

Ima kdo to doma??


Sajk, kako pa komentiraš to napravo??

ta naprava če jst kej vem nič ne pomaga hrbtenici... ful dobra pri tem problemu (imam ga tud jst - problem mislim) pa je un AbkingPro (neki tazga)... ker se ti hrbet nič ne premika. Sem ga probala pri kolegici in je super.
  • 0
Posted Image

#31 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 09 March 2006 - 12:57 PM

QUOTE(Marmelada)
Eh, to da ne smeš prej OH jest, pa po vajah ne tega, po potem ne unga...to ni zame smile.gif
Bom jst kar trebušnjake delala, nekej bo že. Najprej bo treba maščobo stran, ker zdej se mi ne poznajo mišice nič, tko da najbrž nimam kaj ojačevati sploh oops.gif

kaj nej rečem, razmišljanju primerni bodo rezultati...

breberi si tole iz strani, ki jo je dal Sajk:
"Spot Reduction Myth
Contrary to what the info commercials suggest, there is no such thing as spot reduction. Fat is lost throughout the body in a pattern dependent upon genetics, sex (hormones), and age. Overall body fat must be reduced to lose fat in any particular area. Although fat is lost or gained throughout the body, it seems the last area to become lean or the first area to get fat is the midsection (in men and some women) and hips and thighs (in women and few men). Sit-ups, crunches, leg-hip raises, leg raises, hip adduction, hip abduction, etc. will only exercise the muscles under the fat."

enkrat sem to že povedala... če imaš maščobe na trebuhu, potem lahko tud sam tečeš al pa kolesariš, pa boš izgubljala maščebe tud na trebuhu... pač odvisno od genetike (kar je pač gor napisano v angleščini).

  • 0
Posted Image

#32 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2006 - 01:09 PM

Ja, sej vem...itak da je boljše, da še prehrano kombiniraš itd. Ampak jaz tega nism nikoli počela, pa tudi nimam take krize glede trebuha, mi ne visi ravno čez hlače smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#33 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 09 March 2006 - 01:21 PM

QUOTE(Marmelada)
Ja, sej vem...itak da je boljše, da še prehrano kombiniraš itd. Ampak jaz tega nism nikoli počela, pa tudi nimam take krize glede trebuha, mi ne visi ravno čez hlače smile.gif

nisem mislila toliko prehrane, ampak predvsem to, da ni treba delat sam trebušnjakov. Predvsem zato, ker se več kalorij porablja z drugačnimi aktivnostmi... beri: aerobna vadba.

ker če bodo tvoja edina vadba trebušnjaki, bo to bolj ko ne kr neki, če imaš precej maščob okrog trebuha.

  • 0
Posted Image

#34 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 March 2006 - 01:28 PM

IPB Image

Tega misliš? Ta je drag za kupit. Kar se tiče pa hrbtenice pa meni dosti manj trpi na tej napravi, kot pri klasičnih trebušnjakih.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#35 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 09 March 2006 - 01:33 PM

ja tega mislim... je ene 30k, sam je pa super za une s problemi s hrbtenico... ker drugač imaš samo probleme, tako da bol ta naprava kot kera druga, ki ti ne nudi prave opore

drugač je pa nujno treba znat delat PRAVILNE trebušnjake, drugač si lahko več škode naredimo tisti s težavami

  • 0
Posted Image

#36 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 March 2006 - 01:38 PM

Jaz imam itak probleme z zdravjem, tko, da jih preveč tudi ne smem naredit.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#37 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 09 March 2006 - 08:22 PM

no ewo sm začela včer pa ugotovila da sm čist out iz forme. Mislm sj jih delamo v šol pr športni sam še zmer ni to to. Zaenkrat naredim samo eno serijo pol bomo pa vidl za naprej.
Ena serija pr men je pa 10 trebušnjakov s pokrčenimi koleni in stopali na tleh, 10 trebušnjakov z nogami ki so prekrižani v gležnjih in dvignjeni do pravega kota, 10 trebušnjakov z nogami prekrižanimi v gležnjih in popolnoma stegnjenih.

Počas bomo pa le nekam prlezl wink.gif
  • 0

#38 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 09 March 2006 - 08:35 PM

Jst sm jih dons 200 nardila. biggrin.gif biggrin.gif Počas, se daleč pride biggrin.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#39 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 March 2006 - 10:00 PM

Kurjenje maščob: vsaj 40 min teka, prej 3-4 ure nič ogljikovih hidratov, baje pomagajo napitki ki vsebujejo L-karnitin, čeprav obstajajo tudi raziskave ki pravijo da je učinek slednjega samo teoretičen in da ni dokazov za učinek v praksi.
  • 0

#40 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 10 March 2006 - 10:10 AM

QUOTE(sajk)
Kurjenje maščob: vsaj 40 min teka, prej 3-4 ure nič ogljikovih hidratov, baje pomagajo napitki ki vsebujejo L-karnitin, čeprav obstajajo tudi raziskave ki pravijo da je učinek slednjega samo teoretičen in da ni dokazov za učinek v praksi.

ja moj brat bi rekel da deluje 8)
  • 0
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users