Jump to content


Photo

Nizek pritisk


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 01 August 2008 - 04:14 PM

js sm si ga zdejle zmerla in mam 89/56. dejansko komi žvim, po moje bom šla kr mal spat. pa prej bom spila galono vode
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#22 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 04:20 PM

Jst imam tudi baje nizek pritisk, o številkah ne bi vedla povedat nič, se mi je pa par let nazaj medicinska sestra smejala in me spraševala, kako to da sm še budna biggrin.gif Letos pa ni nič komentirala, možno da je šlo na boljše no, nevem biggrin.gif

Drugače pa se mi skoraj vedno noro spi, res, jst sm predremala pol srednje šole biggrin.gif In ful pogosto se mi zvrti in stemni pred očmi ko vstanem, včasih pa tudi ob raznih drugih priložnostih biggrin.gif Ampak nič pretirano motečega.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#23 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 August 2008 - 05:25 PM

QUOTE(pinga @ 31. 7. 2008 - 22:08) View Post

za ljudi z nizkim pritiskom pa itak pravijo, da bodo imeli dolgo in zaspano življenje, kaj hujšega pa ne smile.gif

Dokler ne zletiš skup nekje na cesti in si razbiješ betico, ali pa še kaj hujšega. Sam pa verjamem da se da ful malo proti temu naredit.

Kolikšnega imam jaz ne vem, ker si ga ne merim, zaspana in špagetasta sem pa skoraj stalno zaradi ščitnice, mislim pa da imam pritisk ok.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#24 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 10:30 PM

Jooj, jst pa povišan pritisk...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#25 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 August 2008 - 06:59 AM

QUOTE(crna @ 1. 8. 2008 - 18:25) View Post


Kolikšnega imam jaz ne vem, ker si ga ne merim, zaspana in špagetasta sem pa skoraj stalno zaradi ščitnice, mislim pa da imam pritisk ok.



A maš ti tud limfocitni tiroiditis? Se mi zdi, da sva se midve o tem pogovarjali, ampak ne čist v treznem stanju smile.gif A to bi blo lohk tud krivo za nizek pritisk? Men so vsi rekli, da je ta tiroiditis tko kot nič.
  • 0

#26 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 August 2008 - 12:16 PM

Ja, pogovarjali sva se, imam ga. smile.gif

Ni kot nič, sploh ne, jaz sem se o tem že z zdravnico pogovarjala. Pri enih so simptomi močnejši, pri drugih šibkejši, pa seveda imaš obdobja poslabšanja in poboljšanja.
Zdravljenja res ne potrebuješ, predvsem zato, ker je nivo hormonov v mejah normale in ne niha. Vem za primere ko so se punce v roku enega, dveh mesecev zaradi nihanja hormonov zredile po par deset (!) kil ob enaki prehrani in rekreaciji. To pa je hudo.
Simptomov je pa ful, pa veliko takih, ki jih včasih niti ne pripišeš prav bolezni; zase lahko rečem da mi ful vpliva na to, da sem bolj ali manj stalno zaspana in utrujena (tudi ko nisem pod stresom, oz. ko se ne naprezam fizično/psihično) in da se dostkrat težko koncentriram, špikat in bolet me zna v grlu in za očmi, okus se mi spreminja, ful me boli ščitnica ko tečem, pa razne slabosti.
Ampak predvsem je ta stalna izčrpanost moreča, ker imam občutek da zadnjih par let samo zombiram.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#27 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 August 2008 - 12:28 PM

Vau. Men je pa zdravnik reku, da to ni nič tazga in tud nobenih simptomov nimam več.
Mogoče je blo pr men tko, da mi je ščitnica začela noret, ker je blo to povezano s psiho.

  • 0

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 August 2008 - 12:50 PM

Pejdi v drugo temo, da ne bova OT.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 sooncek

sooncek

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 127 posts

Posted 04 August 2008 - 01:41 PM

tud jaz mam težave z nizkim pritiskom. in kaj zato naredim? Ko imam nizkega, naredim 10 počepov, pa je boljše. pomaga pa pitju tudi pravega čaja ima dolgotrajneši učinek kot kava. Najboljše je če zjutraj spijem en črni čaj.
  • 0

#30 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2008 - 05:13 PM

Res? Mene počepi totalno ubijejo blink.gif Kave, čaji ipd. pa tudi nimajo kšnega opaznega učinka, niti placebo efekta ni biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#31 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 September 2008 - 10:03 AM

Jaz se tudi trenutno soočam z nizkim pritiskom. Zdaj se še tudi učim za izpit in je vse toliko bolj težko, ker ni koncentracije. Vsakič, ko se vstanem se mi tako hudo zmoti, da sploh ne vem kje sem huh.gif Kava pri meni odpade, ker ima kofein pri meni drugačne vplive (vsa se tresem), zato je sploh ne pijem. Bom pa šla na sprehod potem. Vode pijem v zadostnih količinah.

Aja pritisk si merim vsak dan in je okoli 90/58.
  • 0

#32 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2008 - 10:05 AM

Poizkusi s tekom po stopnicah ... pač toliko, da dvigneš pulz. S tem bo tudi pritisk šel gor. Btw - kupi bilobil - poveča prekrvavitev v možganih in s tem posledično veča koncentracijo.
  • 0

#33 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 September 2008 - 10:41 AM

Ja saj bom morala nekaj nardit v tej smeri. Rekreacije mi zelo manjka, se takoj vidi, ko nekaj časa nič ne počnem.
  • 0

#34 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 16 September 2008 - 02:03 PM

ja čimveč telovadit, ampak kaj ko se mi ne da in bi samo spala !!!!!!! se počutim brezvoljna in brez moči, da bi telovadila
  • 0

#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 September 2008 - 09:51 PM

QUOTE(crna @ 1. 8. 2008 - 16:25) View Post

Dokler ne zletiš skup nekje na cesti in si razbiješ betico, ali pa še kaj hujšega.


Sounds like me. Pred dobrim mesecem sem tko padla s kolesom, da sem imela zaradi razbite glave ful močen pretres možganov &Co., v nezavesti sem bla par ur. mellow.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 17 September 2008 - 01:43 PM

^ Tole je pa že ekstremno. Meni se hvalabogu zvrti le če prehitro vstanem oz. če stojim v gužvi v zaprtem prostoru.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#37 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 October 2008 - 11:27 PM

Čist neki malga; citiram:

Občasne vrtoglavice še niso znak za zaskrbljenost in ne zahtevajo posebnih preiskav.

Tudi znižan krvni tlak, ki v mladosti ni tako redek pojav, pogosto povzroči vrtoglavice in celo trenutno nezavest. Če imate nizek krvni tlak, je dobro vedeti, da se lahko hitro zniža po dobrem kosilu, v stresni situaciji, pri hitrem vstajanju ... Zato je priporočljivo, da krvni tlak preverjate v različnih situacijah. Če jemljete zdravila, morate vedeti, katera znižujejo krvni tlak. Znano je, da česen, ki je sicer učinkovit v boju proti arteriosklerozi, obenem znižuje krvni tlak. Stalne vrtoglavice zahtevajo sistematski pregled.

Vir: http://www.viva.si/clanek.asp?id=1983



  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#38 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 02 October 2008 - 02:37 PM

hecen občutek je, ko se ti stemni pred očmi, ko na hitro vstaneš ampak človek se navadi tudi nizkega pritiska, zato pa pijem več kavic pa je smile.gif
  • 0

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 October 2008 - 03:14 PM

Zadnjič je ena medicinska sestra, ki vodi telovadbo rekla, da če imaš nizek pritisk, pomagajo počepi. Nekaj počepov, da se poveča prekrvavitev in bo boljše.
Tega sicer nisem probala, ker nimam nizkega pritiska, morda pa bo to za koga uporabna informacija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 07 June 2014 - 08:12 PM

Kaj pomeni spodnji in zgornji pritisk? Mislim vem, da se to nekako odčitava zgornja in spodnja meja, ko se še čuti utrip?.. ne vem pa, kaj pomeni, če imaš npr. spodnjega nižjega ali pa zgornjega nižjega.

Zadnjič mi ga je zdravnica merila in sem imela 90/75, torej zgornjega nižjega, danes pa sem doma merila, je bil pa okoli 103/68, torej spodnji nižji itd. ...


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users