Jump to content


Photo

Krčne žile


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 29 February 2008 - 09:30 AM

Ponavadi se krči pojavijo zaradi pomankanja vode v telesu in elektrolitov, ki jih izgubiš med potenjem, zato za preprečitev ni dosti samo voda, ampak napitki, ki vsbujejo te snovi. Predvsem magnezij, natrij...
Bolje je jemati kapsule in ne tablete, zaradi razloga, ki si ga prej omenila. Če obstaja magnezij v kapsulah pa nisem preverjala, obstajajo pa ziher napitki s to snovjo.


Prejšni mesec je šla moja mama na operacijo. Ima zelo izrazite žile, ker je tudi odlašala s to operacijo. Še preden je odšla se ji je ena žila zamašila in imela je strdek krvi 4 cm x 4cm. Ta strdek so kasneje takoj odstranili. Ampak ker ni tkoj šla k zdravniku in kasneje z napotnico na poseg, je trpela še nekaj dni in zdaj ima tam plavo. Zgleda tako, kot da smo jo tepli.
Čakanje na operacijski poseg za krčne žile je zelo dolgi okoli 9 mesecev, odvisno zdaj s katere regije ste. V bolnici je človek ponavadi 3 dni ali manj. Dan ko prideš not, drugi dan te operajo in nasledni dan greš domov. V bolniški si pa ponavadi 1 mesec. Operacija je zelo hitra in odvisna od zakompliciranosti primera. Vedno ti samo eno nogo uredijo in ne dve hkrati. Ranice(zareze, šivi) so ponavadi velike 2 cm in širine 2 mm, ali manj. Z pravilno nego niso kasneje opazne. Noge po poesgu zgledajo bolje in so gladke. Vem, da je mami celo izginil celulit blink.gif . Kako je to možno ne vem niti se s tem nisem kaj preveč ubadala. Po operaciji moraš noge vedno povezovati in nositi kompresijske štunfeke. Z bratom jih na srečo nisma podedovala.
Tisti, ki imate s tem problem se izogibajte kopanju v vroči vodi. Neki poznani je v bani tako počila žila, ampak ona je imela tudi zelo velike probleme s tem.
  • 0


#22 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 31 May 2008 - 02:06 PM


Meni so se kar iznenada zacele pojavljat te zile... mislim ne morem verjet od kod!? Vecinoma so se manjse zilice, razen eno imam daljso in izrazitejso. Vsekakor ni lepo na pogled, sploh ker imam naravno svetlejso in tanjso kozo so toliko bolj vidne. Se pa bojim, da bi se razsirile ali razvile v hujso obliko, ceprav ne vem kako naj se sploh borim proti temu?! Zato sem začela uporabljat hepan gel, a me po uporabi zbada po nogah. Ta pojav je sicer med moznimi nezazeljenimi ucinki, ne vem pa koliko je nevaren in ali naj zaradi tega neham s tem??
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#23 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2008 - 02:22 PM

mislim, da ti bodo na to vprašanje najbolj znali odgovoriti v lekarni.
  • 0

#24 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 31 May 2008 - 03:06 PM

Moja stara mama ima polno krčnih žil, predvsem so to genske narave, so pa lahko posledica tega, de moraš pri delu skoz stat.

Sem pa enkrat slišala eno ''pametno izjavo'', da se baje krčne žile dobijo od tega, ker si ženske brijejo noge rolleyes.gif valda
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#25 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2008 - 03:10 PM

Ja seveda...moj fotr jih ma zato, ker si noge brije (not) rolleyes.gif
  • 0

#26 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 01 June 2008 - 03:56 PM



Ma ja, saj vzroke za nastanek poznam in vec ali manj vse okoli tega, tudi se zavedam, da se kaj dosti proti ne da naredit, posebej ce so posredi geni ane... nimam kaj. Navkljub temu, mislim da je povsem normalno, da stremis k izboljsanju stanja in isces resitve. Sem upala, da mi jo bo morda tukaj vedel kdo ponuditi, mogoce tisti, ki to mazilo poznate ali imate podobne tezave.. v nasprotnem primeru pa se bom obrnila na strokovnjaka, brez skrbi.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#27 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 June 2008 - 07:03 PM

izogibat se dolgotrajnemu stanju ali sedenju, pod noge kšno pručko nastavit, več se gibat. pomoje kej hudo več ne moreš vplivat na to. js jih mam tud že nekaj, pa ok ... dokler mi noge fajn služijo je čist ok, se ne bom sekirala zarad tega wink.gif. je bla pa mami že na operaciji zarad teh žil, ni glih luštna zadeva.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#28 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2010 - 02:28 PM

[attachmentid=6873] [attachmentid=6874][attachmentid=6875][attachmentid=6876]
[attachmentid=6877] [attachmentid=6878][attachmentid=6879][attachmentid=6880] [attachmentid=6881] [attachmentid=6882]

Js prov ne vem kaj nej nardim. kok mam teh fuking žil al pa modric. Noge so najhujš. Se mi pa tud po rokah skoz modrice delajo. cry.gif
  • 0

#29 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2010 - 02:32 PM

A to že nekaj časa, ali zdaj pogosteje?
  • 0

#30 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2010 - 02:35 PM

Js mam s tem že dalj časa probleme, sam zadnje čase sem pa res čist plava. Mislm, js mam filing, da se je stanje poslabšalo. Sej na sliki se ne vidi, samo ena žila mi je dobesedno vn skočila, ne znam povedat, ampak se jo da pipat. Prov nesrečna sem zarad tega, ker to ful grdo zgleda.

na rokah mam tud 3 grde modrice, pa še sanja se mi ne od kod. Zgledam taka, kot bi men en mal nabunkal.
  • 0

#31 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2010 - 02:55 PM

Mogoče pa bi blo pametno, da greš k zdravniku. Očitno si bolj nagnjena h krčnim žilam in ne bi bilo neumno že zdaj kaj na tem delat. Vem za kremo Venitan, ki se jo dobi v lekarnah.

Glede modric pa... Ne vem... jaz bi tudi o tem povedala zdravniku...

Imam sošolko, ki ima že nekaj časa resne težave s krčnimi žilami. Stvar je šla že tako daleč, da ima nonstop povite noge. Skos jo boli, na morju trpi in ima noge skos v vodi, da jo hladi...

Slišala sem še, da je dobro, če se izogibaš poleti temnim hlačam...
  • 0

#32 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2011 - 09:12 AM

Odločila sem se, da odprem tole temo.

Namreč kak mesec imam težave z otekanjem nog evil.gif prej so mi otekle le na letalu in so mi potem še cel večer žarele. Zdej se pa zbudim z oteklimi nogami, ful ni prijetno. Ne vem, kaj naj naredim. Vsak dan spijem skodelico prečiščevalnega čaja, gibam se redno, sedim niti ne tok (šele zdaj se bom začela učit in bom več sedela). Pisale ste, da pomaga magnezij, danes si ga bom šla kupit.

Problem je, da se mi zdi, da mi začne otekati okoli gležnjev in potem čez cela meča. Sploh ne vem, kaj naj storim? A je smiselno it do ginekologinje in zamenjati KT? A je morda tu problem? Ali vročina? Ne vem več kaj naj cry.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2011 - 09:28 AM

meni so eno poletje grozno zatekale noge - v gležnje sem bila kot Frodo down.gif Ko so šle temperature dol, je šlo tudi meni na bolje.
  • 0

#34 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2011 - 09:33 AM

Jaz sem imela grozne krče v nogah, ko sem jemala KT, v navodilih je med drugim tudi pisalo, da lahko povzročijo vensko trombozo.

Sem potem kmalu šla k ginekologinji in mi je dala neke druge (a po tistih sem imela grozne migrene, tako da jih zdaj že leta ne jemljem več):
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#35 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2011 - 10:46 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 5. 9. 2011 - 10:28)  

meni so eno poletje grozno zatekale noge - v gležnje sem bila kot Frodo down.gif Ko so šle temperature dol, je šlo tudi meni na bolje.


upam, da so res vročine krive in da mine...
cry.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#36 malička

malička

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 278 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 05 September 2011 - 05:45 PM


Ko sem še jemala KT, me je farmacevtka vedno spraševala, če mi otekajo noge. Verjetno bi se bilo smiselno pogovoriti z ginekologom.
  • 0
Vedno je bolje obžalovati nekaj, kar smo storili, kot pa nekaj česar nismo!

#37 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2011 - 08:12 PM

Princeska, vsekakor poskusi izlociti vzrok otekanja nog, do takrat ti pa za omilitev tezave priporocam kompresijske nogavice in cimvec gibanja (intenzivna hoja). Da preprecis nastanek trajnih posledic (krcne zile itd.). Meni je oboje zelo pomagalo proti koncu nosecnosti in po porodu (noge so mi nehale otekati po prvi menst., ocitno se je takrat nivo hormonov normaliziral).

Kompresijske nogavice kupi pri strokovnjaku (jaz sem jih kupila pri svoji kozmeticarki/pedikerki), ker jih je potrebno pred uporabo preizkusiti in to na golo nogo (ne cez hlace ali kaj podobnega), ki je prej pocivala 10 minut, da se vidi, kako mocno kompresijo potrebujes itd..

Pri nosenju nogavic moras biti res dosledna, zjutraj obleces preden vstanes in sleces zvecer. Ja, pac, ne mores nositi ravno ne vem kaksnih ceveljcev, ampak ne grem tvegati svojih nog. Imajo pa vec izvedb - taksne, ki so podobne obicajnim najlonkam in debelejse, potovalne. Razlicnih barv, dokolenke, zabe.

Nogavice imam od te znamke: http://www.sigvaris....e-selection.htm

Edit: brala poste za nazaj in se spomnila se dveh zadev, ki pomagata pri otekanju nog: nekoliko dvignjene noge med spanjem ter izogibanje nogavicam, ki tiscijo (sploh v predelu gleznja/nad gleznjem) ter tako se dodatno otezkocajo nemoteno krozenje krvi.


Pa se to, spodnji del nog in stopala mazem z rdeco Cosmerbo (mazem in hkrati masiram v smeri od stopal proti kolenu).

Edit2: ko sedis pazi, da imas stegna cimbolj podprta (ne sedi na robu stola).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#38 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2014 - 09:40 AM

Joj, meni so pa dva dni nazaj začeli gležnji otekat, zdaj me pa že dva dni obe nogi pečeta in kot da imam poslabšan pretok krvi v nogah, se mi zdi.

Zjutraj, ko sem se pogledala, sem opazila zadaj v predelu pod kolenom eno večjo modro žilo, ki se je na novo pojavila. Pa na sploh se mi zdi, da so žile na stopalih bolj izrazite. :( Pa vse me nekaj pika po mogah in kot da imam grozen pritisk v njih. 

 

Sploh ne vem, kako se lahko tole naredi kar čez noč. Res je, da sem zadnje tedne več v sedečem položaju, pa vseeno...

 

Zdajle sem se vrnila iz lekarne, pa je rekla, da je to lahko znak venskega popuščanja ( :o ) in mi je dala od A. Vogel tablete in kremo iz divjega kostanja. 

 

Po resnici povedano, sem čisto obupana, ker si nisem mislila, da se to lahko pojavi pri mladih ljudeh, ki so sicer zdravi in brez težav.

Oba, oče in mama imata sicer krčne žile, prav tako babica in dedek, tako da izgleda, da bo tudi mene doletelo...  :cry:  :cry:  :cry:

 

A ima katera izkušnje - se to da ustavit, oz. omilit? Ali bi zaradi nenadnega pojava morala na pregled k zdravniku? Vem, da nekatere med nosečnostjo dobijo krčne žile, pa potem po porodu to izgine. A je sploh kakšna možnost (brez operacije), da se tudi meni stanje umiri, ali bo šlo samo še na slabše? :(


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#39 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 18 August 2014 - 02:59 PM

Meni se zdi, da bi bile najučinkovitejše kompresijske nogavice ;)


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#40 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2014 - 03:01 PM

Vem... škoda le, da je poletje. :(

V lekarni pravijo, da jih lahko dobim le po pogovoru z zdravnikom, kar se mi zdi nadvse neumno, saj jih prodajajo tudi na ebayu in drugje. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users