Jump to content


Photo

Sardinija


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 07 June 2009 - 07:42 AM

No, midva bi pa letos rada šla na Sardinijo in me zanima, če je katera že bla tam? Kako se vam je zdelo? Kakšni nasveti? Mama je sicer bla, samo mi ne ve nič kaj veliko povedat, ker se kopal kaj dosti itak niso, znamenitosti pravi, da ni veliko, edino kar mi je vedla povedat je bilo, da je pokrajina čudovita smile.gif .
  • 0

#2 kartika

kartika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 08 June 2009 - 12:33 PM

Jaz pa danes zvecer startam za Sardegno....YUPPI!!! Komaj cakam, 4 dni kopanja in lenarjenja....
  • 0

#3 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 30 June 2009 - 08:07 PM

CCC, ko sem pa jaz sprašvala, če je kdo bil/gre pa nič smile.gif . Mi boš povedala kako je blo, kam ste šli, kaj ste vidli. Grem sama avgusta, če ne pride kaj vmes.
  • 0

#4 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 February 2011 - 02:44 PM

Dečve a je že bila katera na sardiniji? Me zanimajo vaše izkušnje in nasveti. smile.gif

IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#5 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 03:18 PM

Bom napisala mal potopisa tongue.gif, sam da pridem mal h času smile.gif
  • 0

#6 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 04:33 PM

Mimogrede, za drugo sliko bi se upala stavit, da je Calvi na Korziki smile.gif

No, podobno kot za na Korziko sva tudi na Sardinijo odšla iz Livorna, le da je bila ta vožnja s trajektom enkrat daljša, zato sva kar pametno izbrala nočno turo, da sva se vsaj malo naspala, pa še Livorno sva videla, ker sva bila veliko prezgodnja.

Na Sardiniji smo se zasidrali v Golfo d'Aranci v jutranjih urah, ko se je zaliv dobesedno svetil v oranžno rdečih barvah jutranje zarje. Že na prvi pogled je bil otok bolj zelen in narava lepša od tiste na Korziki, a celotna slika se je tekom dopusta precej spremenila.

Takoj, ko sva se odpravila iz zaliva na turo po otoku sva začela malo iskati za tablami za plaže in zelo dolgo ni bilo nikjer nobene. Kasneje sva naletela na tole:
IPB Image

Kot večina plaž na severu je tudi ta bolj za surferje, ker preveč piha, da bi se kopal ali zganjal kake druge aktivnosti, poleg tega pa sva nameravala ostati kje blizu kampa, da bi se zvčer samo še prijavila in zaspala.
Pripeljala sva se vse do Valedorije in naletela na super kamp, kjer so naju do plaže zapeljali kar z ladjico. Plaža je dolga baje ene 5km in super za kopanje, ravno prav valov smile.gif
IPB Image

Zvečer sva se odpeljala do najbližjega mesta, Castelsardo. Na poti v mesto je kamen, ki s ceste zgleda kot slon in je glavna atrakcija daleč naokoli smile.gif
IPB Image

Samo mesto je zelo lepo, z obzidjem, malim gradom na vrhu. Grad je zelo lepo urejen, vstopnina pa zelo draga, ampak sva šla vseeno pogledat, že zato, ker je tu najvišja točka in lep razgled.
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Plaže sva se po dveh dneh nasitila, pa še sonce naju je opeklo. S tem namenom sva kupila senčnik, ki je postal že prav nek najin zaščitni znak, vedno sva ga brez problema našla na plaži, v poplavi vseh ostalih biggrin.gif
  • 0

#7 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 05:10 PM

Naslednja postaja je bil zelo zagužvan in popularen Stintino:
IPB Image

Ukampirala sva se naslednjič šele v okolici Oristana, odšla na plažo in postavila svojo rezidenco:
IPB Image

To področje je zelo močvirnato in že kratka vožnja izven kampa je zanimiva, povsod ko kake čudne ptice ali pa voda kar od nikoder, pa mostički,... res lepo.
Naletela sva na izsušeno veliko močvirje, zgledalo je prav puščavsko smile.gif. Pa obala tudi zanimiva, na eni strani razburkano morje, na drugi mirna močvirnata voda smile.gif
IPB Image
IPB Image

Sledil je ogled Oristana, ampak ni samo mesto nič posebnega. Zanimiv stari del, trg, kot v vsakem večjem mestu sva srečala Slovence smile.gif . Zato sva se odpravila naprej proti Costa Verde in prečkala nadvse zanimiv most. Zelo dolg, zelo ozek (samo za en avto) in brez semaforja, čez sva šla čisto na loterijo, ne vem kaj bi bilo, če bi kdo pripeljal nasproti.
IPB Image
IPB Image



Naprej ni bila pot nič manj avnturistična in parkrat sva se res prestrašila, sploh najin avko ni ravno off road varianta, tu pa sva se vozila kar čez ene potoke, ceste je parkrat vmes zmanjkalo, levo in desno pa same sipine, kot kje v Afriki.
IPB Image
IPB Image

Ampak, vse trud je bil poplačan v obliki ledeno mrzle Coca Cole in zelenega morja smile.gif
IPB Image
IPB Image

Iz te luknje sva prišla ravno tako težko kot noter, ampak srečala sva avtobus laugh.gif v mestu duhov. Pomojem kako zapuščeno rudarsko mestece, ker je bila višje na hribu cerkev Sv. Barbare.
IPB Image

Pa pokrajina ob poti...
IPB Image
  • 1

#8 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 05:29 PM

Cala domestica, je zelo zanimiva stvaritev, klifi z vseh strani le skozi okez prehod se pripeljež do peščene plaže, pa potem od tam skozi neke tunele prideš še do ene peščene plaže, v vodi so pa neke čudne gigantske spužve smile.gif že drugič ta dan sm se resno spraševala kje se nahajam smile.gif
IPB Image
IPB Image

Pa spet fenomenalna narava:
IPB Image

Naslednji kamp je bil Coccorocci, po predlogu naših, ki so bili na Sardiniji eno leto pred nama smile.gif in so večerjali skupaj z malimi prašički laugh.gif . No prašičkov tokrat ni bilo, a obala je neprecenljiva! Med skalami sva imalo svoj privat kos obale, voda je bila dovolj globoka za skakat, v bližini na ena skala, delno v vodi, kjer sm se hladila smile.gif
IPB Image
IPB Image

V mestecu Arbatax sva zvečer jedla najboljši mandolat ever!!!

Naslednji dan sva odšla proti Urzulei, gledat zelo opevane jame. Tega ja na Sardiniji ogromno, vse so zelo opevane, ampak večina je svinjsko dragih, do tistih najlepših vodi ful enih stopnic, zato sva se odločila, da si pogledava tele. Naj še omenim, da se nobene baje ne morejo primerjati v našimi Škocijanskimi ali pa Postojnsko.
Samo mesto je nekjev enih skalah in se lepo vidi kamninska sestava področja.
IPB Image
IPB Image

  • 1

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 February 2011 - 05:41 PM

lepe slike!!!!!! love.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 05:50 PM

Pot čez neke prelaze, kjer se nama je spet zazdelo, da sva prišla v čisto nek nov svet.
IPB Image

Do Orosei, kjer sva postavila šotor in vso šaro, zaradi katere sm utrujena, če samo pomislim na Sardinijo laugh.gif . Tu namreč ne smeš z avtom v kamp, oz. smeš toliko, da zložiš stvari in potem ga moraš odpeljat in potem se milijon stvari še spomniš, ki si jih pozabil in tečeš iskat in nazaj in spet... in si zaslužiš večerjo na kmečkem turizmu smile.gif

IPB Image

Rikoto najdeš povsod, v mesu, v sladicah, kot prilogo,... Meni stane 27€ minimalno in je varinta all you can eat, all you can drink, pa kavo, pa latte destilato laugh.gif (šnops). Jaz sm skoraj bruhala od alkohola, fant pa dejansko je bruhal od hrane, ker sva pojedla veliko preveč, tam pri zadnem hodu je šel moj spomin adijo smile.gif
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Ker je bilo najine ture konec, sva šla še en krog laugh.gif . Ne čisto tako, ampak vseeno sva ponovida del poti, ker je costa smeralda zelo draga, vključno s kampi in sva šla v najcenejšega.
IPB Image
z bazenom smile.gif

Plaže so tu tako prenatrpane in v bistvu nič kaj posebnega, da sva se kopala v bazenu. Tu je bila tudi ena avstralska družina, katerih dvojčici sta trenirali skoke v vodo al pa kako sinhrono plavanje, tako da nama vseeno ni blo dolgčas. Pa silikona je tu dovolj in sva se šla igrico a so pravi al ne tongue.gif laugh.gif

V bližini kampa je neko mestece, ki je skoraj v celoti v Berlusconijevi lasti. Seveda je bilo treba it pogledat, privoščit si nisva mogla pa nič več od mandolata, ker bi naju vse ostalo stalo več kot kamp smile.gif
IPB Image
IPB Image
IPB Image


Še nekaj uporabnih podatkov:

Cene kampov so od 25-35€, odvisno koliko si pripravljen plačat, ker se cene zelo razlikujejo.
Mesta so večinoma prenatrpana in jih nisva preveč obiskovala.
Cene hrane v trgovinah so take kot povsod po Italiji, večinoma je ceneje kot pri nas, pa ni za hodit v Siso, ker je dražja.
Sveže sadje in zelenjavo dobiš povsod in je nenormalno okusno.
Pica je tam ene 5€ in zelooo dobra (pa drugač ne maram pice), sva si jo parkrat vzela s sabo, ker se nama ni dalo vedno kuhat.
Bencin ni bil nič dražji kot na celini, porabi se ga pa več, ker so vse stvari precej oddaljene v primerjavi s Korziko, kjer je vse veliko bolj koncentrirano smile.gif
  • 1

#11 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 February 2011 - 06:16 PM

Ful hvala za tako izčrpno poročilo. Pa slike so wub.gif zgleda kot raj na zemlji.
Kako dolgo pa sta bila vidva to? Veš slučajno kok bi se dalo kaj okoli hodit z javnim prevozom, so vredu povezave, če slučajno veš približno cene?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#12 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 06:19 PM

Bila sva 12 dni se mi zdi. Za javni prevoz nimam pojma, ampak tako s prve roke pa, na nobe od teh koncev na slikah ne bi znala z busom pridit, čeprav očitno obstaja varianta laugh.gif . Pa tudi recimo midva sva šla Costa verde samo pogledat, sva se ustavila za ene 2 urci in potem naprej, ker nimaš kaj tam počet, sploh pa če si vezan na prevoz... preveri raje malo rent a car variante. Koliko vas pa namerava it?
  • 0

#13 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 February 2011 - 06:24 PM

Najverjetneje bi šle sami dve s kolegico. Ma sej sem o reta caru že razmišljala, sam bi me bilo mlao strah tak vozit, kr pač nimam zaj neke ful izkušenj. ermm.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#14 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 February 2011 - 06:28 PM

Pa saj jaz tud nimam, pa me ni blo nikoli ful nekaj strah. Pa fant, ki večino časa vozi na teh izletih, tudi nima ful izkušenj, ponavadi niti ve ne kje sva, ker mam jaz zemljevid in mi čist zaupa smile.gif
  • 0

#15 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 February 2011 - 07:33 PM

Ja sej. Najprej morem videt kak bodo šli izpito skozi, pa evri, pol se bomo pa pogovarjali smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#16 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2011 - 10:04 AM

Poročilo s Sardinije

Leteli smo iz Trsta, do tja se peljali s kombijem in ga pustili tam na parkirišču. Leteli do Cargliarija, tam smo na letališču rentali avtodom. Naprej smo potovali in spali v njem.

Cagliari: IPB Image


Prepotovali smo sprva z J na V in potem z V na S in nazaj na JZ in J. Vožnja je kar dolga, ovinkasta, a preko nje dobiš sliko pokrajine, ki je btw, zelo zelena. Izven sezone lahko prespiš z avtodomom kjerkoli, na raznih parkiriščih, ob obali zelo kontrolirajo, sploh na turističnih točkah. Znotraj sezone veljajo le avtokampi.

Prvi dan smo imeli problem z dežjem, lilo je ko iz škafa, zato smo se kar malo mučili znotraj avtodoma. Vse je bilo umazano, blatno nin od peska, smo živeli po cigansko laugh.gif Šli smo v San Teodoro.
IPB Image

Tam konkretno piha in je to super spot za kajterje in windsurferje. Tam jih je bilo kljub dežju kr nekaj, nas je pa premočilo do gat. Obala lepa in peščena, raznolika.

Olbia je lepo obalno mestece, tam smo šli tudi jest, cene normalne. Izven sezone je turistov bolj malo, zato je akr nekaj restavracij zaprtih, povsod so večinoma starejši ljudje. Je pa mir, kar sede, sploh na turistično bolj obleganih točkah.

IPB Image

Videli smo tudi naslednje:

Sanjski Palau (malo bolj S od Olbie)
IPB Image

Porto Pollo (s krasno plažo in točko za windsurferje in kajterje, super plejs za beachvolley in ostale aktivnosti, zakon res)
IPB Image

Razkošen Porto Cervo na S (yahting klubi in podobno, pač luksuz del)
IPB Image

Krasna, krasna je pa tudi Chia na J otoka, tipičen del peščena rajska obala, na eni strani jezero na drugi morje, na vzpetini grad, perfect oops.gif
IPB Image

Meni so bila ta mesta, ki smo jih obiskali, super. Res se je dalo vse pogledati v miru, nikjer nič gužve, na plaži v Chii smo bili SAMI. Noro. Poleti je baje noro, povsod polno folka. Je pa ful smešno, kako variira vreme. Nas je npr. na enem koncu prepihalo in prezeblo, na drugem smo se sončili v kopalkah smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82468 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2013 - 11:31 PM

Za Kalypso :D:

 

Land and sea: a gourmet tour of Sardinia


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2013 - 11:36 PM

:woot: :woot: Hvala!
  • 0

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82468 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2013 - 11:40 PM

;)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2013 - 06:22 PM

Komaj čakam!

 

Cala Luna

p018ry06.jpg

 

Cala Goloritzè

p018ktj0.jpg

 

Porto Pino

17459901_1.jpg


  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users