Jump to content


Photo

Srbija


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 November 2007 - 03:32 PM


Si napisala takrat v Vtisih današnjega dne, pa sem te tukaj povprašala.

Ne bi mogla primerjat, ker v NS pravzaprav še nisem bila.
To poletje grem, mam sestrični tam in jim bom šla malo utrujat laugh.gif Bom tkrat povedala.
Ja, slikice, we want pictures!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#22 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 09 November 2007 - 03:57 PM

O Coco, super!!!
Edino, veš,kaj mi ni jasno? Kako ljudje tam preživijo? Obleke, hrana v trgovinah: to je ful drago, mislim, čist naše cene. Edino pivo (Jelen) v kafiču me je prijetno presenetilo: 97 din je bilo veliko. (mislim, da je 1€ = 80 din).

Še nekaj slikc:

Pogled s Petrovaradinske trdnjave:
IPB Image

Izsek s sprehoda pa NS:
IPB Image

Sinagoga:
IPB Image

NS by night:
IPB Image

Tipično:
IPB Image

  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#23 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 November 2007 - 04:15 PM

U, me likes it, gremo u NS! Novosađani so ful dobri, kolikor sem se imela možnost prepričat v to. In tisti njihov seski naglas, arrr. laugh.gif
Ja, je precej drago mesto baje, sej v vseh večjih je tako, da o Bgd ne govorimo. Včasih je veljal za razmeroma poceni mesto, danes temu ni več tako. Se pa da na razprodajah v trgovinah dobit ful poceni robo, sestrične so pravile, da se najdejo ful kvalitetne majčke za 5€!

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#24 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2010 - 12:08 PM

IPB Image
IPB Image
  • 0

#25 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 October 2010 - 04:14 PM

Mene brat prepričuje, naj grem v BG z busom in ne vlakom, da traja manj, stane manj, itd ... Sem tut gledala mal po netu in je res, kar pravi, sam bus je men težje prenašat kot vlak ....
A je šla kera z busom/vlakom pa lahko deli izkušnje?

Še mal slikc iz 2009, ko sem bla tam za 1. maj:

IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#26 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 October 2010 - 04:32 PM

Moj dragi, ki redno potuje na liniji LJ-BG, pravi, da je bus dosti boljši - sicer je manj udoben, ampak potuje samo 8h, medtem ko je vlak kao malo bolj udoben (če imaš srečo in si priboriš prazen kupe), ampak potuje 11h. Čeprav dvomim da bus stane manj, po novem je linija LJ-BG-Niš 33€, sem ravno gledala na železniški.

Kdaj, kako, kje, zakaj, koliko časa greš?

Jaz grem tudi, jaz grem tudi, za novo leto (kar pomeni, da si bom od 24.12. do 2.1. na faksu vzela fraj laugh.gif ), hellyeahyeah, komaj čakam, da se zgubljam v tistem mrazu po Skadarliji! woot.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 October 2010 - 04:43 PM

na www od avtobusne postaje piše, da je enosmerna vozovnica za BG 35€ (se pravi x2 še za nazaj), medtem, ko je povratna za vlak nekih 75€+drobiž.
grem v januarju, direkt, ko se vrnem iz Azije, torej v sredo, 5.1., če pridemo popoldan/zgodaj zvečer že v LJ, grem na nočni bus ob 22:25, sicer pa naslednji dan zjutri ob 10h. nazaj pa v nedeljo, 9.1. zjutri ob 8h, da sm popoldne že v LJ, da se naspim pa regeneriram za pondelkov šiht. biggrin.gif vzrok: rada bi se vidla&načvekala& ... z bivšim dečkom, ki je prišel za najmanj pol leta v BG živet. ga nism vidla že 4 leta&pol.
na faxu smo pa mi itak zmeri meli božično-novoletne počitnice, ni blo nobenih predavanj/vaj vsaj med 23. decembrom in do 1. tedna novega leta.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#28 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 October 2010 - 06:52 PM

Zakon, lepo se imej, pa fino se načvekaj (khmkhm tongue.gif ) z bivšim. Jaz nimam pojma, kako je na našem faksu, noben od sošolcev ne ve, se bom pozanimala pri eni, ki je padla, samo kaj, ko ne hodi skoraj nikoli na predavanja in jo redko ujamem, ampak se mi zdi, da mi nimamo nič kaj dosti fraj, ker so vsi ti prazniki itak na vikend. Bu, bom vidla, jaz sem v vsakem primeru takrat v Begišu, wooooowoo! laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#29 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 October 2010 - 09:55 PM

Mi gremo tut za NY v Beograd verjetno tongue.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#30 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 October 2010 - 10:42 PM

Jaz se ne grem dol napijat kot večina Mondialovih mulcev! ˘-˘ Jaz grem odkrivat skrite kotičke, nezanimive za turiste, pa obrest knjigarne, ker že od petega razreda delam spisek knjig, ki jih moram kupit, pa nimam nikoli časa, ko sem dol, paaaa zganjat romantiko z dragim, ker bova 10 dni sama, woo. laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#31 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 October 2010 - 10:57 PM

QUOTE(Coco* @ 31. 10. 2010 - 22:42) View Post

Jaz se ne grem dol napijat kot večina Mondialovih mulcev! ˘-˘


oops.gif laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#32 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 November 2010 - 12:03 AM

C-c-c-c, otroci. sleep.gif nono.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#33 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 01 November 2010 - 12:07 AM

Jah, če gremo za dva dni dol in je eden od teh dni novo leto, potem drugega ne moreš pričakovat laugh.gif Če bi šli pa tut mi za 10 dni bi se pa verjento tut razgledal mal okrog biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#34 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 January 2011 - 05:25 PM

Evo, pridno pišem! ;D V BG sem bila že večkrat, a so bili to vedno enodnevni izleti oz. slučajni postanki na kaki poti po Srbiji, tako da sem zdaj prvič doživela mesto na ne tako turističen način in videla, da vendarle ni vse tako zelo lepo, kot se mi je zdelo pred leti (še zdej imam pred očmi, kako so komunalci na Kalemegdanu urejali tiste zelenice in sadili rože, pa nikjer ni bilo videti ene smetke, meni je bilo to wow). Preveliko, prenaseljeno mesto, po moje bi rabila veliko, veliko časa, da bi se navadila na tako gužvo. Sem bila že v večjih mestih, pa se mi ni nikoli zdelo, da bi bila tako gužva, ne vem zakaj. Ko sem prvič šla na javni prevoz dol, sem doživela rahel šok, ker je bil tisti tramvaj precej sesut, čisto naprotje dunajskih tramvajev (en teden pred BG sem namreč bila na Dunaju, priporočam kombinacijo BG-W in ne obratno laugh.gif ), pa nasploh je gužva na busu in tramvaju nenormalna, to sem v LJ doživela le dvakrat. Sistem je ful glupo zastavljen, ker razen za šolarje ni kartic, kot je Urbana ali kaj podobnega, ampak moraš vsakič, ko greš na bus kupit novo vozovnico (40c) in če moraš kje presedat, moraš spet kupit novo. Ampak mi, pametni ljudje, se znajdemo - midva sva kupila le 4 vozovnice in jih imela v žepu za vsak slučaj (nisva jih odštempljala) - če sva na postaji videla kontrolorje, sva samo šla dol in potem počakala na naslednji bus/tramvaj ali pa na busu stopila do tiste mašinice in jo poštempljala, simpl as det. laugh.gif

Cene v trgovinah so enake kot v SLO in kot je že nekdo prej v tej temi omenil, mi še vedno ni čisto jasno, kako jim znese preživet, ker so plače vsaj 1x manjše od povprečne slovenske, svaka čast. Edino razliko sem opazila v ceni pekovskega peciva (tipo brioš ni 80c, ampak 60, itd.) in knjig (domov sem privlekla 15 novih knjig, dejansko sem ves keš porabila v pekarnah in knjigarnah, lol).

Toplo priporočam muzej Nikole Tesle, majhen, a simpatičen, super vodenje, pa vse tiste Tesline naprave vključijo in pokažejo delovanje, zakon! Še jaz, ki o fiziki NIMAM POJMA, sem bila navdušena. V druge muzeje nisem utegnila, ker nama je vedno kaj prekrižalo načrte, bila sva le v etnografskem, kjer imajo krasno zbirko predmetov in narodnih noš z območja Balkana, ki so meni nasploh blazno zanimive (za naslednji projekt po izpitnem obdobju, ko bo zatišje, se bom lotila izdelave jeleka, največji izziv ever!), je pa prevod ene razstave lutk in punčk od 18. do 20. stoletja porazen, midva sva se režala kot nora. Imam namen it še v Vukov in Dositejev muzej, muzej avtomobilov in muzej kinoteke, ki poseduje 2. največjo zbirko na svetu (npr. neki originalni prastari Chaplinovi filmi; 1. največjo zbirko imajo Japonci).

Ljudje so krasni, vsaj ti, s katerimi sem imela opravka, ful topli in družabni. Punce neverjetne kokoši, pri čemer se ločita 2 kategoriji: prostakuše (ki preklinjajo 10X bolj kot jaz) in male razmažene bebe (ki so hihihihihihi, poštrikane in ljubke, bruh). Tipi super, tako vizualno kot karakterno, jaz sem stalno bila v moški družbi, ker imajo super smisel za humor. smile.gif


Ugl, turistični deli v starem mestu, tipa Tvrđava, Kalemegdan, itd. so še vedno čudoviti, preostali del mesta, recimo NBG, pa tako-tako, pač navadno blokovsko naselje. smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#35 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2011 - 08:04 PM

Jaz sem bila zdaj za NL v Beogradu in me je pustil hladno. Čisto. Tovrstna mesta oz destinacije pač niso zame, zdaj sem si to še enkrat potrdila. V bistvu se mi ne da kaj dosti utrikov pisat ker tudi nimam kej napisat, je že Coco dovolj napisala, pa očitno boljše tongue.gif.
Ta cerkev mi je bila ful všeč.

IPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#36 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2011 - 08:54 PM

Jaz sem bla v BG ene tri dni, samo je blo to ene par let nazaj že. Meni je blo srednje - hrana ful dobra, poceni, pa cel vibe s strani ljudi tudi. Samo mesto kot mesto pa me je pustilo mal hladno, imo pač preogromno, pa malo za videt (tako med obično hojo po mestu, premalo za raziskovat no).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#37 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 19 September 2011 - 07:44 PM

Jaz sem tudi bila zdaj dva dni v Beogradu. Bili smo v res čudovitem hostlu Arkabarka. Stoji na vodi, kot splav in je res v nulo zrihtan, vse na novo. Plačali sno 65€ za tri, vključno z zajtrkom in pijačo dobrodošlice. Mesto mi je bilo všeč, najbolj od vsega pa ljudje. Vsi bi se nekaj pogovarjalo, od natakarjev do šoferjev smile.gif . Res odprt narod. Bili smo na Kalamegdanu, Marakani (Cecina hiša tongue.gif ), Hram Sv. Save, Ada, Skadarlija... tipične stvari o katerih so že druge dovolj povedale. Moram pa rečt, da mi je hrana 100x boljša v Bosni, kot v Srbiji. Vse je bolj sočno in bolj okusno.
Je pa blo super, ker je ena kolegica poznala ene fante od doli in so nas ponoči okrog vozili na oglede in nam vse pokazali biggrin.gif .
In najboljše... naučila sem se brat čirilico woot.gif


Kalamegdan
IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

V hostlu
IPB Image

IPB Image
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#38 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 September 2011 - 10:04 PM

Jaz komaj čakam, da grem spet dol, toliko enih showroomov moram prečekirat, pa petsto muzejev mi je še ostalo. Zdej sem prav šla gledat slike, me je ta tvoja druga od Knezmihajlove navdušila. Skadarlija je eden mojih najljubših delov mesta, kot da bi se čas ustavil. smile.gif

IPB Image

IPB Image

IPB Image


Pa ful me fascinira, kako vedno pričakajo športnike pred Skupščino, woooah, vedno je več tisoč ljudi, zapolnijo ves prostor in je po moje nor občutek, enkrat ga moram doživet.

Btw, si bila v ZOOju? Me zanima zaradi malih kepic (belih levov, koliko so zdaj veliki).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#39 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 September 2011 - 10:22 PM


QUOTE(sade @ 19. 9. 2011 - 20:44) View Post
IPB Image


Super slika! x)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#40 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 19 September 2011 - 10:38 PM

Cirilica je, od kje Čirilica? A rečejo Srbi tako?

Na sliki od Coco vidim en krompir. w00t2.gif

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users