Jump to content


Photo

Popotniški dokumentarci, potopisi, blogi, vlogi ipd.


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 February 2011 - 02:39 PM

Lonely Planet so super, ampak imajo dobro obdelano le zahodno Slovenijo, za vzhodno Slovenijo pa so precej skopi. Sicer zadnje edicije še nisem uspela prelistat, ampak starejše različice pa so žal takšne.

Sally, a tole misliš?
IPB Image
  • 0

#22 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 12 February 2011 - 02:40 PM

Uf ja, tud to lahko, jaz imam eno starrrro izdajo (10 let če ne več).
Tale je zher boljša ;)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 February 2011 - 02:51 PM

Ok. Hvala. smile.gif

Gledala sem še tole, ampak ne vem koliko ima kaj uporabnih nasvetov.
IPB Image
  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 February 2011 - 12:22 PM

Vabljeni na potopisni večer Islandija, luna na zemlji (by Sašo Klep).

Dobimo se v torek, 22. februarja, ob 19:00 v kavarni Drago F. Tinta (Gallusovo nabrežje 27 v Ljubljani). V kavarni je prostora za cca. 43 poslušalcev.

Vstop prost, vabljeni!


Na pragu arktičnega kroga v razpoki med ameriško in evrazijsko tektonsko ploščo leži otok, v geološkem smislu najmlajša evropska država, ki so jo izoblikovali vulkani, zaznamovali ledeniki, prepletle reke in izbruhi vode, ki so dali ime vsej gejzirjem na svetu. Dežela, kjer še danes prebivajo škrati, dežela ki je bila nekoč dom najpogumnejšim in najbolj neustrašnim Vikingom, ki so od tu prej kot kdorkoli odkrivali ameriški kontinent. Islandija je luna na zemlji, je neskončna divjina, je nekaj kar obstaja samo tam, je dežela, ki ti odpre usta in oči in napolni srce s svojo neizmerno lepoto in drugačnostjo.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#25 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 March 2011 - 09:06 PM

V sodelovanju s Klubom Lama vas vabimo na potopisno predavanje

Ksenija Čermelj: Po starodavnih poteh skozi Pakistan

09. marca 2011, ob 18.00 v dvorani (3. nadstropje) Knjižnice Otona Župančiča, Kersnikova 2, Ljubljana


IPB Image

Pot nas vodi skozi kaotična mesta pakistanskega juga, kjer obiščemo največji sufijski festival in se podamo na sever skozi divjo eksotiko gorskih masivov Hindukuša in Karakoruma. Skozi strjene in ozke doline je speljana tudi ena izmed svilenih poti. Mikroskopsko življenje na višini pa spremljajo zelene oaze natančno obdelanih polj. Vmes si ogledamo različna ljudstva ko skočimo do Afganistana in zaključimo pot v zahodni Kitajski. Kakršna je pokrajina Pakistana, Afganistana in zahodne Kitajske, ravno takšni so tudi njeni prebivalci. Divji, preprosti in izjemno gostoljubni.

Vstop je prost, vabljeni!


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#26 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 March 2011 - 08:43 AM

Ob 20h je potopisno predavanje o potovanju po NY. Predaval bo Klemen Oketič, v prostorih Vstale Primorske, na Gosposvetski 2.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 March 2011 - 01:58 PM

V sodelovanju s Klubom Lama vas vabimo na potopisno predavanje

Primož Šutak: Altiplano - po poteh Inkov: Peru in Bolivija

13. aprila 2011, ob 18.00 v dvorani (3. nadstropje) Knjižnice Otona Župančiča, Kersnikova 2, Ljubljana


IPB Image

Peru. Kaotičnost Lime. Izjemnost gorskega mesta Machu Picchu. Skrivnostnost Nazce. Barvitost Titicace, ki jemlje še tisto nekaj malega diha, ki ga dopušča življenje na stopnici višje. Drugo plat izkušnje je dala Bolivija s svojo deviško pokrajino in nedotaknjeno naravo. Kako dihati na gori, ki za trikrat presega domačega očaka? S čim se ji lahko dovolj odkupiš, da ti pusti do tam, kjer ni več poti navzgor? Kako preživeti divji spust s kolesom po cesti, ki skoraj dnevno jemlje življenja ljudi in kako verjeti očem, ko se znajdeš sredi Uiunyjeve solne puščave!?

Vstop je prost, vabljeni!


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2011 - 05:44 PM

Orinoco: Indijanci amazonskega deževnega gozda

V Slovenskem etnografskem muzeju (SEM) bodo danes ob 19.00 odprli razstavo Orinoco: Indijanci amazonskega deževnega gozda. Razstava pripoveduje o sonaravnem življenju dvanajstih etničnih skupin, ki že stoletja živijo ob reki Orinoko v južni Venezueli. Skupine De’áruwa (Piaroa), Ye’kuana, Yanomami, Híwi (Guahibo), E’ñepa (Panare) in Hodi živijo v porečju reke Orinoko v Amazoniji. Wakuenai (Curripaco), Baniwa (Baniva), Baré, Puinave, Warekena in Tsase (Piapoco) so z območij Gvajane in Rio Negra amazonskega porečja v Braziliji in Kolumbiji.
Postavljena v slikovni in zvočni ambient deževnega gozda, razdeljena v tri glavne sklope - narava, vsakdanje življenje, sistemi verovanj in obredov - jih predstavlja v gozdu, na rekah in njihovih skupnih bivališčih.
IPB Image
http://elorinoco.si/
http://www.etno-muzej.si/orinoco
http://www.rtvslo.si...jubljane/255817

  • 0

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2012 - 11:16 AM

Geografsko društvo Maribor vas vabi na potopisno predavanje Adine Deučman z naslovom INDONEZIJA, ki bo v torek, 10. januarja 2012, ob 18.00 uri na Filozofski fakulteti v Mariboru (Koroška cesta 160) v predavalnici 0.1/FF (pritličje).

Bhinneka Tunggal Ika oziroma ˝enotnost v različnosti˝. To je Indonezija. Država v jugovzhodni Aziji, ki jo sestavlja več kot 17.000 otokov z več kot 238 milijoni prebivalcev, 300 etničnimi skupinami in štirimi glavnimi religijami, ki si na tem koščku sveta podajajo roko. Da bi Indonezijo človek spoznal in prečesal po dolgem in počez, bi potreboval leta. Jaz sem to edinstveno deželo obiskala trikrat in tam preživela vsega skupaj 4 mesece. V tem času sem se mudila na otokih Java, Bali in Sulavezi, kjer sem doživela kulturni in prometni šok v glavnem mestu Džakarti, zrla v krater 2329 metrov visokega vulkana, uživala v nepopisnih razgledih na balijska riževa polja in hindujske templje, se plazila po kraških jamah najbolj nenavadnega otoka Sulavezija in se na svojih poteh venomer srečevala z odkritosrčnimi in odprtimi ter nasmejanimi ljudmi, ki tam živijo. Od slednjih sem se naučila ogromno in upam, da bom lahko njihovo kulturo, način življenja in modrosti delila tudi z vami, zato vas vabim, da se mi pridružite na potopisnem predavanju o Indoneziji, kjer si bomo za kratek čas sredi zime pričarali poletje in odpotovali 13.000 kilometrov jugovzhodno v deželo, ki s svojim pisanim mozaikom naravnih in kulturnih danosti tvori četrto največjo skupnost ljudi na svetu.

Vabljeni. Vstopnine ni.
  • 0

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 April 2012 - 10:10 PM

Priložnost za sodelovanje pri nastajanju popotniškega prispevka:

Trip Flip
You saved up all year for this vacation, but secretly you’re hoping for a trip that will take you beyond the same old, same old….Game for something better?!? ‘TRIP FLIP’ will put the zing back into your vacation & flip your trip head over heels! You will experience your chosen vacation spot the way it SHOULD be seen, not on a tour bus, but off-the-beaten track….visiting the coolest spots in town…..finding the city’s hidden gems that only the locals know about. This is truly a once-in-a-lifetime experience you do not want to miss!

Please note: Trip Flip isn't flying people to destinations - this is for tourists that are already going and want to be in the running for a new, exciting opportunity.
So if you already have a vacation booked or planned for the cities & dates below, contact Tina at tripflip1@yahoo.com for more info & and come along for the ride of a lifetime!

- Rome - w/o May 7
- Florence/Tuscany- w/o 5/12
- Edinburgh, Scotland - week of 5/28
- Dublin, Ireland - week of 6/2
- Austin, TX - week of 6/18
- NYC - week of 6/23


http://www.highnoone...6852bed1e7d9aee
  • 0

#31 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 11 January 2013 - 08:56 AM

Meni še vedno eden najboljših potopisnih avtorjev je Brian Thacker.

Zaenkrat sm prebrala sicer šele dve njegovi knjigi,ena pa me že nekaj časa čaka, da jo preberem.

Med branjem sm se velikokrat na glas smejala ker zna dogodke opisati res na zelo humoren in zabaven način.Tole res priporočam.

 

http://www.brianthacker.tv/blog/home/

 

im-not-eating-any-of-tha.jpg

 

couchsurfingodkavcadokav.jpg


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#32 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 February 2015 - 12:58 PM

Ta dva slovenska popotniška bloga sta mi všeč: 

 

http://andrejasworld.com

 

 

http://www.nina-potuje.com


  • 0

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2015 - 11:17 AM

Kje kupujete Lonely Planet vodiče?


  • 0

#34 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2015 - 11:27 AM

The book depository
  • 0
Viens, reste ici!

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2015 - 07:13 PM

Hvala Ana. (z gromozansko zamudo)

 

 

Tale blog mi je tudi všeč: 

http://www.travelita.ch


  • 0

#36 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2015 - 05:38 PM

Spremljam še tele: 

http://www.packingmysuitcase.com

 

http://www.povsodjelepo.com


  • 0

#37 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2015 - 03:54 PM

Povsodjelepo blog mi je zelo všeč, lepe slike imata. 

 

http://www.nomadicmatt.com/


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2016 - 10:25 PM

Joanna Lumley's Japan je super. Priporočam.

117250.jpg

 

Travel Man: 48 Hours in ... ni tipična popotniška serija, ampak prikaže kraj ki ga obiščejo malce drugače in precej zabavno.

2896f934-f3bb-4b07-b016-e4e6cd695390.jpg


  • 0

#39 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2016 - 11:18 PM

Petrin blog: Naga na železniški postaji – oziroma kako te potovanja naučijo, da se smejiš, ko si v godlji

 

Te dogodivščine so me veliko naučile. Predvsem to, da je treba vedno na situacijo gledati z večih plati; in takrat, ko res več ne veš, kaj bi naredil, se usedeš in od srca nasmejiš godlji, v katero si se zapletel. Te situacije te največ naučijo – kako se ti odzivaš v krizi, kako se odzivajo ljudje, s katerimi potuješ in ali imaš eno najbolj pomembnih odlik – iznajdljivost. “There is always a way out.” Brez takih dogodivščin bi bilo vsako potovanje dolgočasno, predvsem pa enako potovanju nekoga drugega. In to bi uničilo čar, kajti vsak človek vsako državo, mesto ali ulico začuti povsem drugače. Verjetno sem jaz edina, ki sem stranišče na železniški postaji v Jakarti začutila gola.

 

:thumbup:

 

Po prebranem sem se nasmejala tudi sama in točno vem, o čem piše. Ta prigoda s sekretom je sicer res wtf.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#40 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 12 November 2017 - 08:05 PM

http://www.nina-potu...-privosci-vsak/

Realno napisano.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users