Jump to content


Photo

Malezija


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2009 - 09:47 PM

IPB Image

Odpiram temo o še eni azijski državi, ki bi jo rada obiskala in če bo vse po sreči, jo tudi bom. Zanima me, ali je kdo že bil tam? Kaj ste si vse ogledali, kakšna je bila hrana,... skratka vse vtise o državi.
  • 0

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2009 - 11:16 PM

Začela sem na Tajskem, šla skozi Georgetown, Kuala Lumpur, Melako in končala v Singapurju. Vsa mesta priporočam, vsako zase je posebno - Georgetown je zelo slikovit, Kuala Lumpur je itak must see metropola in Melaka je bivše srednjeveško the pristanišče polotoka. Če bi bil čas bi šla še na Cameron Highlands en treking udarit, pa ga žal ni bilo.

Hrana je neverjetna, jaz se praviloma prehranjujem tam kjer se domorodci, tak da sem imela že nudle za zajtrk smile.gif V glavnem nudlci in riž z vsem mogočim, nekaj mesa, veliko popolnoma vegi stvari... super.
  • 0

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 10:50 AM

Hvala za poročilo. smile.gif

Nekaj fotk za pokušino...
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2015 - 07:22 PM

Kuala Lumpur

tumblr_njoq4oV4Yj1si9uy5o1_500.jpg

tumblr_njpm8xEjPf1rs0clho1_500.jpg

tumblr_njp2z1waNB1tk6zwko1_500.jpg

tumblr_njpi3boMki1u15dpqo1_500.jpg


  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 January 2018 - 02:15 PM

Imamo kakšne bolj sveže info glede Malezije?  Jaz se ful navdušujem nad njo in zgleda, da bo moja naslednja destinacija, zato bi prosila, če je katera bila tam, da deli vtise.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 01:33 PM

Jaz imam tud za letos nagledano Malezijo. Želja je obiskat Kuala Lumpur, Perhentian Islands, Tioman Island, malezijski del Bornea, Georgetown, in Cameron Highlands, ampak še ugotavljam kako (če sploh) vse skupaj spraviti v nek soliden popotniški plan. 


  • 0

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 January 2018 - 05:46 PM

Jaz sem si zamislila "krog": KL, George Town, Penang, Kota Bharu, Cameron Highlands, Perhentian in Tioman Islands, Borneo (Kinabalu Mt. in Boko nacionalni park), park pri Johor Bahru, Melaka, KL.  Grem sigurno, samo še ne vem, ali bo zneslo letos, sicer pa naslednje leto feb/mar.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 06:04 PM

:thumbup:


  • 0

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2024 - 02:35 PM

Batu CavesBatu-Caves-Kuala-Lumpur-5.jpg

 

Batu-Caves-Kuala-Lumpur-3.jpg

 

KL Forest Eco Park

KL-Forest-Eco-Park-2.jpgKL-Forest-Eco-Park-4.jpg


  • 0

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2024 - 06:51 AM

Saj ne vem ce katera sploh bere te teme izven Evrope.

Prvi vtisi iz Maleziji so mesani. Kuala Lumpur me spominja na Singapur, le da je precej bolj surov, neurejen. Ima pa tud ta mix modernih stolpnic in starejsih his. Ljudje v KL so malce zamorjeni, zadrzani. Mini je sicer pricaral nasmehe na obraze, ampak generalno gledano pa so precej čemeren narod. Ne vem ali je za to kriv ramadan ali jim je to v krvi. Malezija je namrec vecinsko muslimanska drzava in trenutno je cas ramadana.

Prilagajamo se malima dvema, tako da smo si prva dva dneva v KL vzeli ful na easy. Res smo raziskali samo okolico nadega apartmaja, Petronas Towers in KLCC park, kjer so igrala in bazencek za otroke. Vse v parku je bilo brezplacno.
Stanovali smo v eni od stolpnic, ki imajo razgled na Petronas Towers. Nas apartma je imel omejen pogled in je bil ful kul. Par stvari sicer ni stimalo, ampak so te, ki so, odtehtale negativne. Na strehi pa je imel bazen v katerem smo preziveli lezerno velikonocno dopoldne. Je kar feeling se namakat v bazenu s pogledom na Petronas dvojcka.
Vceraj smo se preselili na Langkawi, otok na severu Malezije, ki ims ima ful prijeten tropski vibe. Kratek 1h let in smo bili na cilju. Sicer je precej turisticen, ampak to sva tud zelela, ker turizem prinasa zdravstveno oskrbo in z dvema otrokoma pac noces bit ujet na otoku kamor pripljuje ena ladja dnevno.
Nas hotel je super, tik ob plazi. Ljudi za pescico. Dopoldne smo bili sami v bazenu. Mala dva kopljeta po pesku in uzivata. Vceraj smo doziveli cudovit soncni zahod. Prav kicast. Pocitnice.
Verjetno bomo v naslednjem tednu najeli avto in kak dan, dva ali tri raziskovali. Zdaj je v prvem planu kopanje in uziva je na plazi.
  • 0

#11 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 April 2024 - 09:48 AM

Beremo, beremo. ;) Samo plani so za bolj oddaljeno prihodnost. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 02 April 2024 - 10:31 AM

seveda beremo. Sodelavec se je ravno danes vrnil po 18 dneh in je bil navdušen. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2024 - 03:56 PM

Saj ne vem ce katera sploh bere te teme izven Evrope.

Prvi vtisi iz Maleziji so mesani. Kuala Lumpur me spominja na Singapur, le da je precej bolj surov, neurejen. Ima pa tud ta mix modernih stolpnic in starejsih his. Ljudje v KL so malce zamorjeni, zadrzani. Mini je sicer pricaral nasmehe na obraze, ampak generalno gledano pa so precej čemeren narod. Ne vem ali je za to kriv ramadan ali jim je to v krvi. Malezija je namrec vecinsko muslimanska drzava in trenutno je cas ramadana.

Prilagajamo se malima dvema, tako da smo si prva dva dneva v KL vzeli ful na easy. Res smo raziskali samo okolico nadega apartmaja, Petronas Towers in KLCC park, kjer so igrala in bazencek za otroke. Vse v parku je bilo brezplacno.
Stanovali smo v eni od stolpnic, ki imajo razgled na Petronas Towers. Nas apartma je imel omejen pogled in je bil ful kul. Par stvari sicer ni stimalo, ampak so te, ki so, odtehtale negativne. Na strehi pa je imel bazen v katerem smo preziveli lezerno velikonocno dopoldne. Je kar feeling se namakat v bazenu s pogledom na Petronas dvojcka.
Vceraj smo se preselili na Langkawi, otok na severu Malezije, ki ims ima ful prijeten tropski vibe. Kratek 1h let in smo bili na cilju. Sicer je precej turisticen, ampak to sva tud zelela, ker turizem prinasa zdravstveno oskrbo in z dvema otrokoma pac noces bit ujet na otoku kamor pripljuje ena ladja dnevno.
Nas hotel je super, tik ob plazi. Ljudi za pescico. Dopoldne smo bili sami v bazenu. Mala dva kopljeta po pesku in uzivata. Vceraj smo doziveli cudovit soncni zahod. Prav kicast. Pocitnice.
Verjetno bomo v naslednjem tednu najeli avto in kak dan, dva ali tri raziskovali. Zdaj je v prvem planu kopanje in uziva je na plazi.

Jaaaaaa, beremo in slikce gledamo in zraven načrtujemo naslednja popotovanja :)


  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#14 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2024 - 07:40 PM

Kalypso, jaz tudi berem! Dons sem v avtu vse prebrala, pa fotk se veselim. 

Uživajte!


  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2024 - 03:29 AM

O super! Me veseli. :)
Fotke pa so na mojem Instagramu, tako da lahko poskilite tja. Sem lepit jih je kar nadlezno prek telefona.


Danes smo pri zajtrku v hotelu videli opice, muce, veverice in po poti do sobe se velikega kuscarja. Mala dva sta bila navdusena.
  • 0

#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2024 - 04:27 AM

Na insta gledam ja :D


  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2024 - 06:24 AM

Super. :)

Hrana je dobra. V KL itak dobis vse, od malezijsle, kitajske, tajske, japonske, evropske kuhinje. Na tem potovanju sem bolj avanturisticna in sem poskusila celo durian. Sicer ni sezona, tako da sem dobila ohlajenega, ki je bil boljsi od pricakovanega. Okus je res ful specificen, ne spominja na nic kaj sem jedla. Sam po sebi niti ni napacen, ampak ko pride z vonjem in konsistenco kot bi jedel gnilo breskev al avokado ni ravno visek kulinarike. Vesela sem, da sem ga poskusila, ampak ga ne bom vec.

Od malezijskih jedi sva poskusila Nasi lemak, njihovo nacionalno jed z rižem, ki nams je bila vsec. Poskusila sva se juhico z nudli, piscancem in zelenjavo, vec vrst nudlov s piscancem oz morskimi sadezi. Satay (njihovi raznjici) so nam tud vsec.
Pri zajtrku strezejo ful okusno malezijslo palacinko, ki spominja na indijski roti. Kuhar mi je poskusil razloziti kaj je, ampak je imel tako mocan naglas, da ga nisem razumela.
Od sladic so mi bile vsec bananine ocvrte kroglice (podobno kot nase miške). Od pijac pijemo kokosovo mleko in sadne sokove. Starejsi sploh obozuje kokos.
Otroka jesta vse, tud malezijsko. Le vedno za otroka narociva nespicy verzijo jedi. Ceprav starejsi se je basal tudi s spicy nudli, ler so mu bili dobri. Smo bili pa tud v McDonaldsu ((btw, double cheesburger & 500ml mango peach juice je stal 2,5chf) in jedli smo pico.

Na Langkawiju imajo precej Night Marketov, ampak se zaradi rramadana pricnejo sele po soncnem zahodu, tako da ne vem ali nam bo uspelo ujet kaksnega. Otroka sta po dnevu na pesku in plazi zvecer kaputt.
  • 0

#18 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 03 April 2024 - 06:46 AM

Kakšne so cene sicer?

 

Zakaj si morala imeti rokavice, ko si durian jedla? 


  • 0

#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2024 - 07:08 AM

Denarnici prijazne. :) Vsaj za nas v CH. :)

Za kosilo (nasi lemak, juhica z nudli, 2 samosi, 2 chicken pie, 4 bananine miske in par zelenjavnih kroglic + 2 ledena caja) smo placali 10chf. V hotelu je malce drazje, porcija nudlov oz. riža je tam med 7-10chf. Pice so 7-8chf. Kokos je 5chf, Somersby cider je 4chf. Samo to je za pricakovat, ker je 5* resort.
V trgovini so pa smesno nizke cene. Za polno vrecko snackov in razlicnih rogljickov in peciva (pain au chocolat, ipd.) in 4 vode smo smo placali 8chf. Jaz sem mislila, da se moz zafrkava, ko je pretvoril valute (meni te ne grejo :butl:).


Rokavice so mi pa dali, da se mi ne bi roke navzele vonja in pa seveda iz higienskih razlogov. Ni bilo nikjer v blizini pipe in tudi ne vlazilnih robcko . :wink:
  • 0

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2024 - 03:45 AM

Se o cenah, privat najem colna in soferja za 4 osebe za turo po mangrovovem gozdu stane 90chf.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users