Jump to content


Photo

Francija


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2007 - 12:31 PM

IPB Image

Jaz sem bila pred nekaj leti v Franciji - Provansa. Šli smo s svojim avtom, spali smo v tako imenovanih Formula 1 hotelih (spanje in zajtrk), videli pa smo od biših papeških rezidenc, Arlesa, Monaca, Cannesa, tovarne parfumov Fragonard, potem park kjer delajo barve iz zemlje pa naravne gejzirje... pol smo šli še v en naravni park, kjer smo vidli flamingote in divje konje ter velike črne bike (se ne spomnim imena...neki na C). Nazaj grede smo šli preko Švice in se ustavili v Loussani (šli pogledat olimpijski muzej). Res epozabna dogodivščina...

Starši so šli potem čez par let še v pokrajino Champagne in nadaljevali pot do Nizozemske. Ne vem točno kaj so šli pogledat (pač Amsterdam pa polja tulipanov itd), sam vem da so bli izredno navdušeni.
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 March 2007 - 06:45 PM

moj lupček in jaz sva se odločila, da se za prvomajske naužijeva provanse.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2007 - 06:55 PM

Joj, kok dobr, jaz si ful želim it enkrat tja. Sicer sem bila z avtom naokrog po Franciji, samo v Provanso pa nismo šli. Takrat bosta sigurno vidla vsa tista cveteča polja sivke. Dej da boš kakšne slike nalimala, ko prideš nazaj. A gresta z agencijo?
  • 0

#4 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 20 March 2007 - 07:32 PM

Ja, sivka bo ravno začela cvetet.
Se spomnim, ko sem hotela na našem popotovanju po Provansi posnet polja cvetoče sivke... Prižgem kamero in ravno ko sem hotela začet s komentarjem (nekaj kot: tole so pa cvetoča polja sivke) začne brat za volanom glasno popevat: SIVKA, SIVKA, SIVKA, SIVKA, SIVKA!!!
Ko je končal, sem ugasnila kamero, ga pogledala in rekla: stari, ful dobr komentar!
On pa: a ti si snemala? sploh nism vedu!!!

V bistvu je izpadlo FUL dobr biggrin.gif


Špela, če boš želela kakšne informacije - here I am biggrin.gif
  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 March 2007 - 09:22 PM

greva solo varianta z avtom. ne prenesem/-va agencij. smile.gif prenočišče je že rezervirano, drugo pa baš me boli, po trenutnem navdihu pač.

slike pa .... ne hodim okol, da bi poslikavala vse živo (za to obstajajo razglednice) in se potlej s tem bahala, dovolj so mi mental pictures in spomini. plus tega še ne veva, ali bova dobila fotoaparat na posodo.

ančka, aplavdiram izvirnosti in hvala za ponujeno pomoč. smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 March 2007 - 09:27 AM

QUOTE(Špela @ 21. 3. 2007 - 21:22) View Post


slike pa .... ne hodim okol, da bi poslikavala vse živo (za to obstajajo razglednice) in se potlej s tem bahala, dovolj so mi mental pictures in spomini. plus tega še ne veva, ali bova dobila fotoaparat na posodo.



Bahanje? Ja, fotke so le delček potovanja, mental pictures so veliko več, ampak ne vidim, kje je tukaj bahanje. Fotografije iz izletov in potovanj imaš zase, vidijo pa jih tisti bližnji, kateri fotografije želijo videt in jih dejansko zanima, kaj si na potovanju videl. A je potemtakem tudi objava na forumu, da se nekam odpravljaš bahanje?
  • 0

#7 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 24 March 2007 - 09:32 AM

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif valda slikaš zase ne za druge...
  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 March 2007 - 11:54 AM

QUOTE(Miky @ 24. 3. 2007 - 9:32) View Post

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif valda slikaš zase ne za druge...


taprav se je oglasu. laugh.gif

frida: jasno, da se baham s tem, da grem v provanso - sem prevelik egomanijak, da bi to lahko obdržala samo za sebe. laugh.gif


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 April 2009 - 10:08 AM



Zanima me ali je bila katera v Lyonu in ali je bila katera v Dijonu? Če je bila bi prosila za kak komentar, vtis.

Hvala. smile.gif
  • 0

#10 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 April 2009 - 09:08 PM

Kalypso, jaz sem bila v Dijonu.

Stanovala sem kakšnih 20 minut ven iz Dijona, sredi vinogradov. Kot veš je to Burgundija, in povsod so samo vinogradi, zelo je lepo. Šla sem sredi sezona obiranja grozdja in je bilo povsod veliko ljudi in vrveža.

Samo mesto ni tako zelo veliko, bom malo slike poiskala (če se spomnem), sem pa bila tudi malo izven Dijona, in sicer v enem muzeju avtomobilov in letal, ter pri menihih (pač neka škofija kakšne pol ure ven iz Dijona), kjer menihi sami pridelujejo sir, ki je BTW odličen. Priporočam!!! smile.gif

Kar se hrane tiče moraš nabaviti dijonsko gorčico. In se razume kakšno dobro vino. cool.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#11 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2009 - 08:36 AM

Kinky, hvala. smile.gif Jaz bi obislala eno ali drugo mesto tako za en dan. En izlet med vikendom. Saj, če praviš, da ni veliko mesto imam en dan več kot dovolj za ogled.
  • 0

#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 17 April 2009 - 07:39 PM

Da da. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 11:39 AM

Francija ima tud mali milijon stvari za ogledat...
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#14 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 August 2009 - 01:33 PM

Na tej plaži v Nici so se moj fant in še dva sošolca kopali 1.novembra cry.gif laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 August 2009 - 01:54 PM

Provansa .... love.gif wub.gif
IPB Image
IPB Image
IPB ImageIPB Image
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 16 August 2009 - 04:18 PM

Septembra grem v Paris je pa moja velika želja še kdaj na potovanje po Franciji. Plovansa je lepa, drugače smo mi hodili bolj po Bretaniji in Normandiji.
  • 0

#17 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2009 - 04:50 PM

QUOTE(Nincha @ 16. 8. 2009 - 14:33) View Post

Na tej plaži v Nici so se moj fant in še dva sošolca kopali 1.novembra cry.gif laugh.gif


Pogresam (naravno) senco na vseh tovrstnih plazah. cry.gif


Nisem se bila v Franciji bi pa rada sla. Tako v glavno mesto kot tudi v Provanso wub.gif, Kinky me je zrajcala s svojim opisom Dijona in okolice. Skratka, se podam v tiste konce ob priliki. smile.gif

Ora kako gres v Pariz? Avto, letalo? Za koliko casa? Lastna rezija ali agencija?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 August 2009 - 05:05 PM

Jaz bi triljonkrat raje obiskala Provanso in ostalo francosko podeželje (Bretanja, Burgundija, Ape) kot pa denimo Pariz. Ne vem kdaj in zakaj je Pariz postal sinonim za mesto zaljubljencev... Sploh ko je toliko lepšega za videt v FR.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 16 August 2009 - 05:39 PM

Z vlakom, 5 dni, lastna režija. Všeč mi je bil Paris že prvič, samo smo si vzeli veliko premalo časa, zato se vračam. Mi je lep...
  • 0

#20 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2009 - 09:15 PM

Super Ora!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users