Jump to content


Photo

Potujem z letalom - kaj moram vedeti?


  • Please log in to reply
899 replies to this topic

#21 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 February 2007 - 10:51 PM

Sj ta posebna nega ni nč druzga kt vlaženje zarad suhega zraka- frida, polet bo slabi 2 urci laugh.gif sj bom prežvela, no sam vseen ti hvala!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#22 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 22 February 2007 - 11:55 PM

ja faaak s kakšnimi se obremenjuješ... pa ne pozabt lip glos usakih 5 min nanašat na ustnice da ti ne bodo slučajno razpokale med letom, pa orbit bombone da boš lažje slino požirala da ne boš mela zamašenih ušes od pritiska pa Ipoda da ne boš poslušala kako motor ropota med letom pa kakšno čokolado ker je hrana bol u kurcu kot ne na letalih ....pa kakšen cosmopolitan da ne boš 2 uri brala samo navodila v primeru strmoglavljenja oz zasilnega pristanka ....
  • 0

#23 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 February 2007 - 12:21 AM

Xanax anyone?
Joj, miky, a vidš še ena dobra stran, da nisi ženska laugh.gif (Bom brala kej druzga) Itak pa je bla bolj kot ne šala, down.gif no rolleyes.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#24 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 23 February 2007 - 09:50 AM

ja v vsaki šali je nekaj resnice wink.gif
  • 0

#25 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10559 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 February 2007 - 12:11 PM

Joj Rea, ti si men tok hecna. Tvojim komentarjem se vedno najbolj nasmejim tongue.gif

Ej, pri tok kratkem letu še vedla ne boš, da je suh zrak. Kam pa šibaš?
  • 0

#26 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 February 2007 - 08:24 PM

Mah sj sm sm pretiravala, tud mal provocirala, drgač pa vem, da nam počla od suhga zraka, u barco!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 February 2007 - 04:38 PM

QUOTE(Miky @ 22. 2. 2007 - 23:55) View Post

ja faaak s kakšnimi se obremenjuješ... pa ne pozabt lip glos usakih 5 min nanašat na ustnice da ti ne bodo slučajno razpokale med letom, pa orbit bombone da boš lažje slino požirala da ne boš mela zamašenih ušes od pritiska pa Ipoda da ne boš poslušala kako motor ropota med letom pa kakšno čokolado ker je hrana bol u kurcu kot ne na letalih ....pa kakšen cosmopolitan da ne boš 2 uri brala samo navodila v primeru strmoglavljenja oz zasilnega pristanka ....


umiram od smeha. laugh.gif sam ni hudič, da česa tazga kaka bejba nau resno uzela. laugh.gif

p.s.: pa pozabu si na en essential: KREMO ZA ROKE.
laugh.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#28 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30711 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 February 2010 - 01:56 PM

Jst bom letos (pr svojih 31 letih, OMG oops.gif ) prvič letela z letalom in me zanima, kako je s to težo, ki je ne smeš preseči v zvezi s kufri in prtljago. A ni tam ene 18-20 KG?
Kaj pa recimo, če imava skupaj 1 velik pa 1 mali kufer, a se to potem stehta pa zdeli na 2 osebi? ermm.gif
In kaj vzamete ponavad kot ročno prtljago - samo torbico al lahk kakšno mal večjo boršeto?
  • 0

#29 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 February 2010 - 03:23 PM

Teža prtljage variira od letalskega ponudnika, s katerim se leti.
Se pa pomojem da glede kilaže vse zmenit, če itak skupaj potujeta (to ciljam na tist 1 mali in 1 velik kufr).
Jaz pod ročno prtljago vzamem samo ročno torbo (imam eno, ki jo itak ves čas nosim in vlačim okoli), nobenih neseserjev, večjih borš in podobnega.
  • 0

#30 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 February 2010 - 03:48 PM

En kufer ne sme bit težji od 25 kil. Če je, je treba razdevat stvari, da se teža porazdeli. Moj je tehtal 26,5 in so mi težili, morala sem razdevat stvari. Na letalo lahko neseš torbico + en kos osebne prtljage, ki pa tudi ne sme presegati nevem, 5-10kil in ne sme bit prevelik, toliko, da se lahko stlači v omarice nad glavo.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#31 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 February 2010 - 03:57 PM

Mi smo dostikrat, ko smo šli s očijem skp na morje, imeli 1 kufer skupaj jaz, brat in oči. Ni bilo nikoli problema s kakšnim razdevanjem stvari, pa je bil kufer ponavadi okoli 40kg, če se prav spomnim. No, čez 30 je bil ziher.
  • 0

#32 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 February 2010 - 04:01 PM

A letiš z Adrio?

20 kg je, ampak itak če greš poleti na morje, me zanima kaj rabiš 20 kg? To je lahko za oba, pa en manjši kovček za ročno + še kakšen majhen rukzak, da ga bosta imela za s sabo na plaži, pa tako. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#33 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 February 2010 - 04:07 PM

Ne, ponavadi smo leteli iz Graz-a, torej kakšne avstrijske/nemške variante.
Se mi pa zdi, da smo na Krf par let nazaj leteli z Adrio, nikoli nobenih komplikacij (to govorim za te daljše dopuste, kar smo z Adrio leteli okoli za 3,4 dni sem ne štejem, ker tukaj ni pa res bilo skoraj nič prtljage).
  • 0

#34 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 February 2010 - 04:10 PM

QUOTE(Kinky @ 6. 2. 2010 - 16:01) View Post

20 kg je, ampak itak če greš poleti na morje, me zanima kaj rabiš 20 kg? To je lahko za oba, pa en manjši kovček za ročno + še kakšen majhen rukzak, da ga bosta imela za s sabo na plaži, pa tako. wink.gif



Jst sem mela lani za na Kos kufer težek 28 kg, pa mi hvalabogu niso nič težil, pa je bilo poletje in sem ga mela samo zase laugh.gif

  • 0

After all this time?

Always.


#35 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 February 2010 - 04:12 PM

Omg lol, za 1 tedn 28kil? laugh.gif
  • 0

#36 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 February 2010 - 04:13 PM

Nincha - strah me je vprašat: Kaj si pa imela v kufru? laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#37 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 February 2010 - 04:15 PM

Ej, čist nač takšnega ohmy.gif Cunje, likalnik za lase, vse te šampone, no mela sem še ene 4 knjige, 2 čevlje.. Take normalne stvari no, pa se je fuul nabral, meni ni blo nič jasno laugh.gif Je pa res, da je ful velik kufer, pa sem ga celega nabasala, ampak večinoma s cunjami, ki pa niso tok težke. Sej je vedno tolk težek poln, letos sva ga dala pa s fantom na pol, pa je mel tut 26 kil. Dunno hmm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#38 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2010 - 04:18 PM

QUOTE(Kinky @ 6. 2. 2010 - 16:13) View Post

Nincha - strah me je vprašat: Kaj si pa imela v kufru? laugh.gif


laugh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2010 - 04:26 PM

Nincha, ti si se verjetno čekirala še skupaj s kom drugim, ki je imel lažji kovček, ali pač?


Ne da se vedno tako lahko dogovorit, če teža prtljage presega dovoljeno težo. Različne letalske družbe imajo različno politiko glede prtljage, veliko pa je tudi odvisno od dobre volje osebja na šalterju. Midva s fantom sva imela na Ženevskem letališču en kovček, ki je tehtal 25 kg. Omejitev je 23 kg prtljage/osebo. Ni nič pomagalo, da sva se skupaj čekirala in da sva imela le en kovček. Imela sva na izbiro ali doplačat 50€ za ti dve kili ali pa nekaj stvari prerazporedit iz kovčka v osebno prtljago. Toliko v opozorilo, da si obvezno prebrat kakšna pravila ima posamezna letalska družba glede prtljage.

Sicer je pa bolj pogosta praksa, da se kg prtljage šteje na osebo in ne na kovček. Tako, da ni problema, če imata dve osebi en kovček, ki presega določeno težo, saj se le ta razdeli na dve osebi. Enako je, če sta dva kosa prtljage, ki pač supaj ne smeta presegat določene teže. Po mojih izkušnjah pa na čarterskih letih iz Ljubljane ali Graza navadno ne komplicirajo.

Sicer pa tukaj je Adriina stran z navodili za prtljago: KLIK. Če potuješ s katero drugo letalsko družbo, mora imet na svoji spletni strani objavljena podobna navodila glede prtljage.

Glede ročne prtljage. Jaz imam navadno nahrbtnik ali ročno torbico, ki jo povsod na potovanju nosim s seboj. Tukaj morš bit pozorna res samo na to karkoli boš že vzela s seboj, da bo v določenih dimenzijah, da ne boš vanjo dala česa, kar ne bi smela vzeti s seboj na letalo (tu imam v mislih predvsem tekočine) in pa seveda, da jo boš lahko brez problema prenašala naokoli.



  • 0

#40 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 February 2010 - 04:31 PM

Ja ja, čekirala sem se s fantom, on je mel pa manj kot 10 kg laugh.gif To je res smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users