Jump to content


Photo

Švica


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#21 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 August 2010 - 09:43 AM


Kako je lepo. wub.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 August 2010 - 10:37 AM

yes.gif

Še levček od bližje...
IPB Image
je pa to Lövendenkmal aka Lion Monoument - spomenik postavljen v spomin vsem pripadnikom švicarske garde, ki so izgubili življenje v masakru l. 1792 (hint: francoska revolucija). Kot je že Frčica povedala je avtor Bertel Thorvaldsen. smile.gif
Je pa res atraktiven. Vklesan v živo skalo, do detajla natančno narejen. Pa še okoli njega je narejen tak simpatičen park. Lepo.

  • 0

#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2010 - 12:06 PM

QUOTE(Buggy @ 23. 8. 2010 - 11:35) View Post


Najbrž bo kr una varianta k greš gor z vlakom, pa na uno stran dol z žičnico, tko da nardiva cel krog, vmes pa upava, da bo še un poletni tobogan kej frej smile.gif Ej, veš kaj bi te samo vprašala, kok pride pica recimo al pa kake cene so v Mcdonaldsu, če veš? Da naju ne bo pol kap tam, čeprav veva, da je drago. Lahko pa tud magar na zs napišeš kaj je fajn pogledat, se priporočava smile.gif


Aha tista verzija. Ampak je mislim, da kar draga. Tam okoli 90CHF/osebo. Lep razgled pa je le, če je jasno vreme. Če bo oblačno, ne vem če je smiselno gor rinit. Alternativa Pilatusu je tud Rigi od koder je tud lep razgled, vendar ne vem koliko stane tisti izlet.
Ne vem kako dolgo bosta v Švici, niti kakšne so vajine potovalne navade, vendar če mislita precej uporabljat javna prevozna sredstva, razmislita o nakupu kakšnega paketa, ki ga ponujajo za turiste. Recimo en tak je LuzerneCard s katero imaš javni mestni prevoz zastonj hkrati pa še 50% popust pri nakupu vstopnic v muzeje in še neke dodatne popuste. Ta žal ne velja pri izletu na Pilatus, pri tem velja recimo Tell Pass. Ta velja za regijo centralna Švica, kjer se nahaja Luzern. Za ceno 165CHF/osebo ponuja, da na območju centralne Švice znotraj 7h dni, 2 dni zastonj vožnje z vsemi prevoznimi sredstvi (doplačilo je le za odročne gorske povezava), preostalih 5 dni pa se lahko voziš po polovični ceni. Obstajajo še posebne ponudbe, ki veljajo za celotno Švico. Najdeš jih na spletni strani Švicarskih železnic: http://mct.sbb.ch/mct/en/index.htm?= Ti pač pridejo v poštev v primeru, da res veliko uporabljaš javni prevoz, če ga ne, se ti ne splača.
Luzern je majhen in imaš vse znamenitosti na dosegu roke, tako da če si v hotelu v mestu ni problema. Must see točke so IMO:
- stari del mesta z mostovi
- Museggmauer (obzidje od koder je ful lep razgled na mesto, jezero in gore)
- Löwendenkmal (lev na zgornjih slikah).
- Verkhershaus (Muzej prometa - ful dober thumbup.gif)

Zürich je ful večji kot Luzern, se pa tam definitivno splača videt živalski vrt. Mestno jedro je tud lepo. Med Banhofstrasse in reko se najde kak luškan trg. Na promenadi ob jezeru se nonstop nekaj dogaja. Je kar živo mesto, ampak meni je Zürich od vseh švicarskih mest kjer sem bila še najmanj všeč. Jaz bi ti bolj priporočala Bern kot Zürich. Mi je lepši. smile.gif

Hrana v restavracijah je v Švici DRAGA. Pica je jed, ki se je najmanj splača jest zunaj. Prvič niti dobre niso, majhne so in seveda predrage. Recimo v fast food kiosku kos pice stane pb. 10CHF. V rsetavraciji se cene gibljejo pb. od 17CHF za pico margarito navzgor (v mestu). Odvisno od restavracije seveda. Tiste ob reki s pogledom na Kapelbrücke in Jesuitenkirche so najdražje. Tiste malce stran so že ugodnejše, ampak še vedno drage. McDonalds ima približno enake cene. Mogoče je malenkost dražji kot v Sloveniji, ampak dostopen. Če bosta bivala v hostlu, ki ima tud kuhinjo se vama IMO splača v navadno trgovino in si sam pripravit nekaj na hitro.

Že imata rezervirano kje bosta bivala? Kdaj natanko se odpravljata? Z vlakom ali avtomobilom.
  • 0

#24 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2010 - 01:36 PM

O super, hvala ti.
Glavni namen izleta je Pariz, tam bova tud 5 dni, v Švici pa 2 ali 3, od tega vsaj 1,5 dneva v Luzernu, ker so nama vsi rekl, da je zurich bolj ko ne beden in nameravava it tja prit okrog 14ih in samo prespat, zjutri pa naprej v Europapark. Pilatus je sicer drag, sam je fant gradbenik in mu je 49% naklon železnice must see, pa na vrh bo res lepo, če bo lepo vreme, če ne pa najbrž ne bova šla. Za Luzern isto vsi pravjo, da je ful lepo, tko da se še nisva odločila kok dolg bova tam smile.gif Se pa bova v petek, ko bova rezervirala hostle - mava že izbrane, samo ne vem zdele kje je list, da bi ti povedala. Sva se pa ful poglobila, ker so svinjsko dragi - 5€ na noč dražji od Pariza, pa tam še zajtrk dobiva. Kr neki.
Sicer pa greva z Interrailom, tko da razen mogoče v Parizu, ne bova nč kart za buse/metroje kupvala, ker jih niti ne rabva, niti nama ni problem 2 km peš hodit. Tko da še ne vem, če bova kej. Mogoče v parizu, ampak itak hočva mesto doživet, znamenitosti so itak vsakih 100 metrov in mogoče sploh ne bova nč ekstra kupvala.
Hvala za informacije o muzejih in živalskem vrtu, že vidm kje bom biggrin.gif
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#25 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2010 - 02:30 PM

Ja, hostli so ful dragi, hoteli pa še bolj. Za bagpackers hostl v Luzernu ti lahko povem, da je pb. 15 min hoje oddaljen od železniške postaje. Kakšen je pa ti ne znam povedat, ker tam nisem bivala.

Od Züricha do Luzerna imaš za cc. 40-45 min. vožnje, če greš na hitri vlak. Da veš koliko časa bosta porabila za pot, da boš lažje planirala. Vlaki so pa do sekunde točni. Če piše, da gre iz postaje ob 15:03 bo šel natanko 15:03, niti minute prej, niti minute kasneje. biggrin.gif

Če je fant gradbenik potem pa mislim, da je Verkhershaus must see, ker imajo noter baje tud nekaj o Gotthard tunelu. smile.gif Jaz sem sicer bila le v tistem predelu, ki se ga da videt zastonj, ampak si imam namen pogledat tud tiste plačljive zadeve, ker je bil že zastonjski del navdušujoč, čeprav nisem nek tehnični tip. Še njihova spletna stran: http://www.verkehrshaus.ch/ Sicer do tja vozi ladjica, avtobus, lahko pa se sprehodiš ob jezeru. Ob normalni hoji iz centra traja pot tja cc. 30 minut.
  • 0

#26 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2010 - 03:34 PM

Kul, super si smile.gif
Veš kaj me sam še zanima glede vlakov, če slučajno veš (al pa kdo drug), kako je s prestopanjem - ko se recimo peljeva iz Vaduza do Luzerna, pa vmes dvakrat prestopva - če ma prvi vlak zamudo, a ga pol ta drug čaka al kr odpelje?
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2010 - 04:15 PM

Vlaki se med seboj ne čakajo, ampak ne skrbi, ker so povezave porihtane v nulo. Če enega zamudiš imaš za 15 min že drugega, ko pa enkrat kupiš karto pa je vseeno na katerega greš.n Lahko se samo zafrkneš in greš na kakšnega lokalnega, ki stoji na vsaki miniaturni postaji sredi polja, pa se namesto 20 min voziš 40 min. smile.gif

  • 0

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2010 - 11:00 AM

Buggy, glede restavracij sem se malo pozanimala. Tale naj bi bila dobra in cenovno ugodna: http://www.basilico-luzern.ch/. Pico margarito dobiš že za 14CHF. Sama še tam nisem bila tako da ti kaj več ne znam povedat. Se pa nahaja na vogalu Hirschmattstrasse in Habsburgerstrasse, kakšnih 5 min hoje od železniške postaje.
  • 0

#29 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2010 - 11:59 AM

Joj, pa ti si res zlata smile.gif
Super duper najlepša hvala. Sej nekak se bova že znajdla, itak pa ne greva tja zato, da bi šparala. Sam pa tud ne mislva že kar prvi dan zapravt pol denarja sam za hrano smile.gif

res hvala, bom pogledala če so kaka mnenja kje.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2010 - 12:25 PM

Buggy, ta restavracija za katero sem ti govorila je ob nedeljah zaprta, prav tako kot večina restavracij v mestu. Razen seveda tistih ob reki in jezeru, ki pa so tud najdražje. McDonalds je odprt vse dni. Cene menijev so pa tam okoli 10CHF. Recimo Big Mack Meni small size je 11,90CHF, medium size pa je 1.90CHF dražji.

  • 0

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 September 2010 - 10:40 AM

Bellinzona - wub.gif luškano mesto v italijanskem delu Švice - v kantonu Ticino. IMO bolj italijansko kot švicarsko. Arhitektura bolj spominja na severnoitalijanska mesta kot na švicarska, utrip mesta je bolj podoben tistemu nekaj deset kilometrov južneje.
Glavna znamenitost mesta, ki je pod varstvom UNESCA so trije gradovi, ki so v preteklosti predstavljali utrdbo, ki je varovala pot iz Lombardije prek gora proti severu. Gradovi so čudovito ohranjeni, iz njihovih obzidij je krasen razgled na okolico. Iz najvišjega in hkrati najmanjšega Sasso Corbaro se vidi vse do jezera, za katerega pa nisem prepričana ali je Lago Maggiore ali Lago Lugano. V poslopjih gradov se nahajajo tudi muzeji, ki pa IMO niso vredni ogleda. Mene so kar malce razočarali.
Staro mestno jedro je pa zelo lepo.
Skratka Bellinzona je vredna ogleda.
IPB Image
IPB Image
IPB Image
slike niso moje.
  • 1

#32 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 11:02 AM

Oooo, ful ful lepo. Jz sm itak čist nora na gradove. wub.gif
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 03:09 PM

eve, kakšni so vtisi iz Basla?

Buggy, kakšen se ti je zdel Luzern?


Še nekaj fotk iz enega popotniškega portala...
IPB Image

Zürich
IPB Image

Chateau de Chillon
IPB Image

Slapovi na Renu
IPB Image

Matterhorn, Zermatt
IPB Image

Luzern
IPB Image

St. Moritz
IPB Image
  • 0

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 November 2010 - 05:29 PM

Slapovi na Renu so lepi. So tud največji v Evropi, ampak iskreno rečeno, mene niso impresirali. Pred tem sem že vidla slapove Iguacu, ki so še nekajkrat večji, tako da so se mi ti zdeli majhni. Kljub temu so pa zelo lepa naravna znamenitost, ki se jo splača obiskat, če se nahajaš v teh koncih.

Sicer pa IMO je v Švici tud obvezen obisk enega izmed gorskih vrhov. Da prideš na tritisočaka ni potrebno, da si planinec. Imajo namreč zgrajene gondole, ki te popeljejo gor. Sicer stvar ni ravno poceni, ampak se splača, ker je res doživetje. Jaz sem bila na enem teh vrhov, ki ga pokriva tudi ledenik, ob lepem jasnem in sončnem vremenu in je bilo čudovito. Sneg, skale in krasen razgled. Mi je žal, da se nisva že prej odločila za tak izlet.

Kasneje priložim še slikovno gradivo.
  • 1

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 November 2010 - 01:43 PM

Kot obljubljeno:
Mt Titlis, 3020 m nadmorske višine. Da prideš na ta gorski vrh, moraš zamenjat štiri različne gondole. Zadnja je ta na prvi sliki. Je pa ta najbolj posebna od vseh, saj se v času ko potuje do končne postaje zavrti okrog svoje osi, tako da res lahko vidiš vso okolico okrog sebe. Sicer pa ta del Alp pokriva ledenik, zato je tam moč videt sneg in se celo sankat tudi čez poletje.
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 1

#36 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 November 2010 - 06:09 PM

Wow, noro. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 November 2010 - 05:00 PM

yes.gif biggrin.gif


Slapovi na Renu:
široki so 150 m, visoki 23 m
poleti imajo pretok 600 kubičnih metrov na sekundo, pozimi 250 (zaradi tega so bojda najlepši julija)
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Slapovi na Renu se nahajajo v mestu Neuhausen am Rhein. Če potujete s hitrim vlakom iz smeri Züricha, je postaja kjer morate izstopiti mesto Schaffhausen, od koder se peljete z mestnim avtobusom ali pešačite cc. 3 km do Neuhausna. Schaffhausen je simpatično majhno mesto z zanimivimi stavbami. Meni so se v spomin vtisnile predvsem fasade stavb:
IPB Image
IPB Image
Še ena znamenitost od koder je krasen razgled na stari del mesta je utrdba Munot. Poleg razgleda je tam moč videti tudi par starih topov in to je to.
IPB Image

Cerkev sv. Janeza
IPB Image
  • 1

#38 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 21 December 2010 - 08:29 PM

Basel se meni ni preveč dopadel. Res je, da si ga nisem ogledala ravno podrobno, ampak kar sem videla, ni naredilo kakšnega posebnega mesta. Pač še eno izmed industrijskih mest.

Obiskala sem Kunstmuseum, v katerem je ravno razstava Andyja Warhola. Meni ta sodobna umetnost ni ravno blizu in sem veliko bolj uživala ob ogledu ostalih slik iz drugih, starejših obdobjih.

Kunstmuseum Basel - KLIK

Tukaj sem jedla tudi najdražji kebab, skoraj 9€. wacko.gif Kot da je iz zlata.

Samo ene par slik, jih nimam ravno veliko.

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Si pa bom sigurno ogledala še kakšno mesto v Švici, da bodo potem vtisi boljši. biggrin.gif
  • 1
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 December 2010 - 02:27 AM

Engelberg je pa taka simpatična vasica v osrednji Švici. Razen gor, smučarske skakalnice in sirarne ni kaj veliko za videt. Kljub temu je pa dobro izhodišče, če se želite povzpeti na kak gorski vrh. Na eni strani doline je speljana serija gondol, ki peljejo na Mt. Titlis, na drugi strani vozijo na Brunni. Poleg tega v vasici najdete samostan v kompleksu katerega se nahaja sirarna oz. kar lahko obiskovalec vidi: prodajalna sira. Če ste ob pravem času v njej, lahko v delu trgovine nazorno opazujete izdelavo sira, ki ga kasneje lahko v njihovi prodajalni tudi kupite.
IPB Image
IPB Image

Aja, pa meni je Engelberg ful bolj všeč, ko je zasnežen. Takrat je prav pravljičen.
  • 0

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 January 2011 - 10:34 PM

Če kdo rad smuča... ta kraj je bojda fantastičen: http://www.zermatt.c...e/virtual_tours
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users