Jump to content


Photo

Švica


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#1 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2007 - 05:38 PM

IPB Image

Aha še nekaj... a slučajno katera ve, koliko stane cestnina za Švico (baje plačaš celoletno)? Pa tut nasplošno.... kok je Švica draga?
  • 0

#2 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 12 March 2007 - 06:15 PM

Za vožnjo po avtocestah in hitrih cestah je potrebno imeti švicarsko vinjeto, ki pa je le letna in ima veljavnost od 01.12. do 31.01. naslednjega leta (točno 14 mesecev). Kupite lahko le letno vinjeto (vinjet za krajša obdobja ni). Cena letne vinjete je 40 CHF (27 €), kazen za vožnjo brez vinjete je 100 CHF + nakup letne vinjete. Vinjeto lahko kupite na postajah pri vstopu v Švico, na bencinskih črpalkah in poštah.
  • 0

#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2007 - 06:21 PM

O seksi, sej pol pa ni tko hudo drago biggrin.gif
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2008 - 03:51 PM

Midva pa zdaj skoraj 100% (recimo tam 95%) greva tekom februarja(ko jaz porihtam izpite) v Švico, v Lausanne. A je katera že kdaj potovala tja?
  • 0

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2008 - 09:21 PM

QUOTE(crna @ 10. 1. 2008 - 18:26) View Post



Pa a kdo ve kaj je zdej z neko letalsko linijo do Švice , ki se je odprla to jesen? Bojda je dost poceni in vse, pa kakšne izkušnje imate s Švico? biggrin.gif





QUOTE(Kalypso @ 12. 1. 2008 - 15:51) View Post

Midva pa zdaj skoraj 100% (recimo tam 95%) greva tekom februarja(ko jaz porihtam izpite) v Švico, v Lausanne. A je katera že kdaj potovala tja?

Kalypso du ju kno?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 January 2008 - 03:44 PM

aa.prvič slišim. Verjetno bova šla tja z vlakom - do Züricha, potem pa naprej na jug do Lausanne.
  • 0

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 February 2008 - 01:25 PM

Kalypso ne vem več v keri temi sm te tist z avionom uprašala (? laugh.gif )
No, kdaj gresta zdj?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2008 - 01:27 PM

Jutri zvečer.
  • 0

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2009 - 12:23 PM

Švica... Jaz sem čist navdušena nad to državo. Ful lepa pokrajina, mala luškana mesta z dušo. Sploh glavno mesto Bern mi je všeč. Sem bila tam dvakrat in obakrat me je navdušil. Zürich je tudi lep, ima enkraten živalski vrt. Všeč mi je tudi javni prevoz. Sicer je dokaj drag, ampak vreden svojega denarja. Vlaki, metro, avtobusi vse vozi na minuto točno. Superca. thumbup.gif
  • 0

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2009 - 06:59 PM

Ženeva - ful luškano mesto. Všeč mi je promenada ob Ženevskem jezeru, všeč mi je stari del mesta z ozkimi ulicami, visokimi hišami, milijonom starinarnic, všeč mi je vodomet na jezeru, všeč mi je vrvež mesta, ves čas se nekaj dogaja. Všeč mi je glavna nakupovalna ulica... Ja Ženeva mi je zelo všeč.
IPB Image
IPB Image

  • 0

#11 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2009 - 08:45 PM

Nekaj mojih fotk...
Château de Chillon
IPB Image

Ženevsko jezero
IPB Image

Lausanne
IPB Image

Ženeva - Jet d'eau
IPB Image

Ženeva - Cathédrale St-Pierre
IPB Image

Bern - reka Aare
IPB Image

Bern - Münster
IPB Image

Bern - Zytglogge
IPB Image

Zürich - stari del mesta
IPB Image
  • 0

#12 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 03 May 2009 - 08:54 PM

Čist pravljično zgleda wub.gif
  • 0

#13 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 May 2010 - 03:45 PM

yes.gif res je lepo. Sploh ta stara mestna jedra imajo svoj čar. Château de Chillon je pa tak razred zase. Čudovito ohranjen. Samo čakaš, da se nekje prikaže kak vitez na konju in prežene turiste. Meni je bil ful všeč. Must see, če se nahajate v tistem koncu.
Ful všeč mi je tud olimpijski muzej v Lausanni (Musee Olympique Lausanne), v katerem si lahko pogledate zgodovino olimpijskega gibanja od starogrških časov pa vse do zadnjih olimpijskih iger. Ful mi je všeč, ker se v muzeju ves čas nekaj dogaja, razstave se spreminjajo. Zna bit zanimivo, tudi če niste ravno ljubitelj zgodovine, ste pa ljubitelj športa. Če že ne greste v muzej, pa se pred muzejem nahaja luškan park v katerem je kup različnih kipov in od koder je krasen razgled na Ženevsko jezero in gore v ozadju. Razgled je sploh lep, če je jasno vreme.
  • 0

#14 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 June 2010 - 11:57 AM

Švicarske čokolade in praline so ful dobre. Nam jih je en družinski kolega iz Švice velikokrat nosil in so ble božanske. wub.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2010 - 04:08 PM

yes.gif Čokolado imajo res odlično. Mene še čaka obisk tovarne čokolade, kjer med drugim lahko tudi degustiraš najrazličnejše okuse. woot.gif Pa baje imajo vsako leto tud sejem čokolade. woot.gif
Sicer pa je v vsakem mestu vsaj ena čokoladnica, kjer najdeš čokolade najrazličnejših oblik. Zadnji hit je čokoladna nogometna žoga. biggrin.gif
  • 0

#16 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 14 June 2010 - 04:10 PM

jaz sem bla v tovarno čokolade v Švici...nebesa woot.gif eat.gif eat.gif w00t2.gif
  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 June 2010 - 10:31 PM

Lo-Fi, a v Callierjevi ali kateri drugi? woot.gif


Luzern
luškano mesto, stari del mesta je ful lep. Sploh ta Kapelbrücke je nekaj posebnega in loči Luzern od drugih švicarskih mest.
IPB Image
IPB Image


Zug
lepo, majhno mesto z dušo. Imajo miniaturno kopijo ženevskega Jet d'eau, imajo jezero in prek njega prekrasen pogled na gore. Na zadnji sliki se sicer najbolje ne loči gor in oblakov, ampak garantiram, da je pogled, ko se zjasni ful dober.
IPB Image
IPB Image


Pa da ne bom spet samo hvalila... švicarska nemščina je obupna. Razumem pravilno slovnično nemščino, po oceni zunanjih opazovalcev celo zelo dobro, ampak mi to ne pomaga kaj veliko pri razumevanju švicarske nemščine. Ta je res razred zase. Je posebna, tako kot je v Sloveniji npr. poseben prekmurski naglas, pri čemer mi prekmurščina lepo zvneni, švicarska nemščina pa ne. Nemški Švicarji definitivno obvladajo tudi pravilno nemščino in ko vidijo, da si tujec, se navadno potrudijo, naletiš pa tudi na take, ki jim gladko malo dol visi in kar lepo šprehajo v svoji šprahi. Taki navadno tud ne znajo nobenega drugega jezika in pri takem ti tudi znanje angleščine nič ne koristi.

Sicer pa priporočam obisk v poletnem oz. pomladnem letnem času. Pozimi je sicer tud lepo, sploh v predbožičnem času in če je zunaj sneg, ampak meni je ljubše pohajkovat po teh mestih v poletnem času. To je hkrati tudi čas ko oživijo obrežja jezer, ko se na mestnih ulicah marsikaj dogaja...
  • 0

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 August 2010 - 02:00 PM

Še nekaj fotk...
Lac Léman aka Ženevsko jezero
IPB Image

Lausanne
IPB Image

Zürich
IPB Image

Luzern
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#19 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2010 - 08:20 AM

Zadnja slika mi je ful fajn, kot Narnija. Sicer pa Švica zgleda zelo njami.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#20 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2010 - 08:45 AM

Thorvaldsenov kip je tole woot.gif neki se pa je spomnim s faksa laugh.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users