Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#1821 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 July 2014 - 08:52 AM

sir.jpg


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1822 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 July 2014 - 04:02 PM

whyvegansmakethebestroommates.jpg

 

Malo za salo, malo zares :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1823 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2014 - 10:34 AM


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1824 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2014 - 01:23 PM

10462643_4327120153130_19047672016663516

 

:lol:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1825 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2014 - 01:40 PM

Seznam veganskih kozmeticnih izdelkov

 

8a022ed5-4f01-4cff-8658-64d5eba988f7.png


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1826 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 July 2014 - 08:38 AM

The year in nutrition: Dr Greger x Rouxbe cooking school with a lengthy Q&A


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1827 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2014 - 06:09 AM

Vegucated (2010)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1828 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 July 2014 - 11:36 AM

Vegan.com

 

10329304_10152144795186872_3062924464155

 

guides, tips, books, reviews, recipes, videos, shop, newsletter


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1829 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2014 - 11:09 AM

2 dni nazaj je imel Mercator 50% popusta na izbrano vrsto mesa. Tam pri mesu je bila vrsta non stop.

 

Četudi bi imele klavnice in ostale mučilnice za živali steklene zidove, bi se še vedno našlo kar nekaj ljudi, ki jih to ne bi ganilo. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1830 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 July 2014 - 11:14 AM

Ja! :o

Prav basali so si enormne kolicine mesa v vozicke in se kregali, zakaj da je zmanjkalo tega in onega. In je rekla na delikatesi, da so narocili 2 toni, ki sta posli v par urah.

Meni je mimo, da se pod ceno prodaja meso. Ce naj ze bo, naj bo postena cena. Tako da ljudje niti ne bi jedli vsak dan, ali ga jemali kot neko samoumevno vsakodnevno zivilo.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1831 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2014 - 11:18 AM

`Meni tudi ni jasno, zakaj je meso tako poceni. Glede raznih akcij pa lahko samo recem, da je folk res retardiran. 


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#1832 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82814 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2014 - 02:09 PM

A je katera od vas pomislila, da ljudje dejansko nimajo denarja? Saj sta tudi določena zelenjava in sadje znižana na posamezne dni (po 5 centov/kg), tisto tudi gre takoj. Ne vem čemu čudenje, da so dolge vrste. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1833 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 July 2014 - 02:18 PM

Ja, meni je jasno, da kupis na zalogo nekaj mesa, ki je v akciji, ker je tako ugodneje. Moj vtis iz trgovine je bil taksen, da so v vozicek pospravili res ogromne kolicine mesa (bi rekla, da nekdo, ki ima omejen mesecni budget ne bo kupil za 30, 40+eur mesa naenkrat) - za 1 ali vec velikih nakupovalnih vreck. Mene je tam na blagajni stisnilo pri srcu - pa nisem strikten vegetarijanec. Verjetno sem podobno kot Matilda pisala  iz custvenega vzgiba, ne racionalnega.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1834 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82814 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2014 - 02:25 PM

Saj nisem nič slabega mislila, ampak dejansko je tako. Mesni nadomestki so še vedno občutno dražji od mesa, sploh če gledaš na % beljakovin, na žalost.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1835 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 July 2014 - 02:44 PM

Saj jaz tudi nisem hotela nastopit v smislu moraliziranja. Bolj sem bila zaprepadena in se tudi slucjno ne bi mogla postavit v kozo kupca. Mestni nadomestki so mi pa itak v 90% ponesreceni, je bolje, da sam pregledas vsebnost hranil po sestavinah in si izdelas svoje alternative. Imho.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1836 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2014 - 04:01 PM

Pa tukaj sploh ni govora o ljudeh, ki nimajo denarja. Ravno tisti, ki ga imajo popolnoma dovolj se najveckrat grebejo in zelijo vse pokupit, ce je nekaj v akciji ali pa zastonj. 


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#1837 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2014 - 07:37 PM

Ja, točno tako. Da zmanjka 1 tona krompirja v nekaj urah, ali pa kubik lubenic v 1 uri zato, ker je praktično zastonj... gre za grabežljivost. Folk ni normalen ob akcijah in se res oboroži s količinami za preživetje apokalipse.

 

Fejk mesa pa itak ne rabimo, se pa strinjam, da je blazno drago. Jaz si na vsake kvatre kupim kaj takega za foro, drugače si pa sama naredim npr. fižolov burger. 

 

 

Saj mi je jasno, da bodo ob akciji mesa navalili tudi nanj, ampak tako kot je rekla Olivija, čudila sem se polnim vozičkom živalskih trupel..,.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1838 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 July 2014 - 08:03 PM

Ko smo že pri mesu, še malo OT: tukaj so mesnice tako ogabne, da mi je slabo še deset minut za tem, ko grem mimo. Jaz tako ogabnega vonja še nikoli nisem nikjer zaznala, kot da bi truplo razpadalo nekaj tednov na temperaturi 40°C. :sick: Že nekaj dni se mi blazno lušta musake in sem jo hotela it pojest v turško restavracijo, ampak ne vem, če si upam.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1839 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 July 2014 - 08:10 PM

You're in friggin' London babe, vege hrane povsod kolkr hoces (KLIK - all mapped out). Midva sva bila v Tibitsu pa v parih drugih, ki so bili pac 'uz put', me pa definitivno mika it se kaj probat. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1840 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15213 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 July 2014 - 09:27 PM

Glede akcij ja...Zadnjič so mel v mercatorju mislim da lubenice skor zastonj in je folk ven hodil z več lubenicami naenkrat.

Pa ne me j* jaz ko lubenico kupim jo morva pojest v največ treh dneh, pa še to je najboljše da je v hladilniku. Ajde, če je cela lubenica moogče zdrži mal dlje v shrambi sam vseeno...

Jaz sem ugotovila da če gledam akcije pustim v trgovini več denarja, kot če jih ne. Ker ne kupujem na zalogo in kupim samo tisto kar vem da rabim.

Tako da ne kombiniram več lidl + hofer + špar, ampak hodim samo v špar in tam kupim vse, račun je pa za 10-15 eur manjši, vedno.


  • 0
 




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users