Jump to content


Photo

Pasja hrana


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#161 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 November 2012 - 11:26 PM

Jaz sem ji najprej dajala Hill's, potem sem menjala ker Hill's je pač kar je, neka srednja žalost bolj kot kej druzga, ampak je bila tako navajena še od vzrediteljev, tako da smo nadaljevali tudi mi. Potem sem prešaltala na Trainer, nakar sem videla da imajo njihove konzerve notri dobesedno 50% riža oz. koruze in me je skoraj kap.

Zdaj smo prešaltali na Healthy Paws holistične brikete, zelo pohvaljeni, sem že imela testerčke in so ji teknili. Kar se tiče mokre hrane pa je vse bolj kot ne crap (tako po hranilnih vrednostih kot po dejstvu da ta hrana paca zobe, etc). Jaz ji tako že kar nekaj časa sama kuham mokri obrok. Piščančje prsi, goveje pusto mesto, kupim zamrznjen ribji file, etc + zraven dodam npr za 1/4 obroka zelenjave (obožuje vse, tako da ni problema, od korenčka do cvetače, brokolija, zelja). Konzerve ji tako kupujem samo za takrat ko ni časa, bolj izjemoma.

Healthy Paws je majhna znamka, iz UK, v rangu imajo samo tri vrste briket (kunec & rjavi riž, divjačina & proso in pa puppy) in pa 2 vrsti pribojškov (sadni in arašidovi piškoti), mokre hrane sploh nimajo. Je holistična, naravna, brez barvil, ojačevalcev okusa (!!), konzervansov, glutena, pšenice in koruze (pogosti viri alergij), brez mlečnih izdelkov, soli in sladkorja. Dodane ima Omega 3&6 in pa vitamine (A, D.. ne vem iz glave).

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#162 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13786 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2013 - 08:52 PM

Na Nazorjevi v Ljubljani se je odprla pasja pekarna Hov-hov. Seveda sva zavila noter vprašat, če imajo kaj za dihurje :D

Prodajalka je zelo prijazna, vse je razložila kaje je v posameznem produktu. Imajo pa tudi hladilnik s spasjimi torticami, macroni in šamrolami.

Sarah, za tvojo Aylo :D

Delajo sveže muffine, v oči pa so mi padle lososove palčke.

Glede na to, da imajo lenaravne sestavine bom kaj kupila tudi za moji žabi, le  naštudirat moram prepovedane sestavine prej.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#163 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2013 - 08:53 PM

Moja Ayla je predebela. :evilgrin:

 

Drugače pa hvala, bomo ziher šli pogledat, če bomo v bližini! :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#164 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13786 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2013 - 09:01 PM

Za rojstni dan pa ja? :)
Moje dve bosta zih dobili macrona za ta dan :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#165 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2013 - 09:02 PM

Njen je ravnokar mimo, na njeno veliko žalost :D.

 

Moram malo pogledat kje to sploh je, center LJ ni moja dobra točka, hehe.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#166 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13786 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2013 - 09:14 PM

Vzporedno s čopovo je to, s Slovenske prideš na njp ali pa z Miklošičeve na drugi strani.

 

SI pa stroga in dosledna gazdarica :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#167 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2013 - 09:15 PM

Aha okej, potem pa super. Bom šla :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#168 Bea

Bea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 302 posts
  • Gender:Female
  • Interests:music, animals, travel, books, computers, shopping ;-)

Posted 21 December 2014 - 05:16 PM

Maxa hranim z Happy dog Supreme mini baby&junior. Kak se vam zdi sestavinsko?

 

60941_happy_dog_supeme_mini_baby_junior_

Sestavine:
perutninske beljakovine** (26,5%), koruzna moka, riževa moka, perutninska maščoba, lososova moka (5%), krompirjeve beljakovine*, krompir*, celuloza*, melasa sladkorne pese (brez sladkorja)*, sončnično olje, jabolčne tropine* (0,6%), posušena cela jajca, repično olje, natrijev klorid, kvas*, kalijev klorid, morske alge* (0,15%), laneno seme (0,15%), kvas (ekstrahiran)*, pegasti badelj, artičoka, regrat, ingver, brezovi listi, koprive, kamilica, koriander, rožmarin, žajbelj, sladki koren, timijan, meso školjk* (0,01%), (posušena zelišča skupaj: 0,14%).
(* posušeno; ** posušeno, sorazmerno hidrolizirano)
Dodatne snovi
Prehransko fiziološki dodatki:
Vitamin A [E672] (12.000 IE/kg), vitamin D3 [E671] (1.200 IE/kg), vitamin E [all rac-alfa-tokoferil acetat 3a700] (75 mg/kg), vitamin B1 (tiamin mononitrat) (4 mg/kg), vitamin B2 (riboflavin) (4 mg/kg), vitamin B6 [piridoksin hidroklorid] (4 mg/kg),D-(+)-biotin (575 mcg/kg), kalcijev-D-pantotenat (10 mg/kg), niacin (40 mg/kg), vitamin B12 (70 mcg/kg), holin klorid (60 mg/kg), železo [E1, železo-(II)-sulfat, monohidrat] (105 mg/kg), baker [E4, baker-(II)-sulfat, pentahidrat] (10 mg/kg), cink [E6, cinkov oksid, cinkov aminokislinski kelat, hidrat] (125 mg/kg), mangan [E5, mangan(II)oksid] (25 mg/kg), jod [kalcijev jodat, brezvodni] (2 mg/kg), selen (E8, natrijev selenit] (0,15 mg/kg).
Tehnološki dodatki:
antioksidanti, s tokoferolom bogati izvlečki naravnega izvora.


 


  • 0

#169 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 March 2018 - 04:14 PM

Nekaj ta temo pasje (pre)hrane:

https://www.zurnal24...prehrani-305858
  • 0
Viens, reste ici!

#170 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2018 - 05:01 PM

Zelo površno napisan članek, en kup osnovnih informacij manjka in tudi ne drži vse, kar je napisala. 

 

Npr. to ne drži, ker samo zaporedje sestavin brez procentov še nič ne pomeni:
 

Ne glede na to, kakšna zagotovila so napisana na embalaži, velja osnovno vodilo, da mora prvih pet sestavin izvirati iz živalskih virov. Na seznamu sestavin si te namreč sledijo padajoče glede na količino.

 

Pa tudi ne vem, zakaj bi psu dajala mlečne izdelke, če ima večina po njih prebavne motnje. Pes nima od mleka nobene koristi, enako kot človek.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#171 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 March 2018 - 05:04 PM

Ni res :)
Skuta je recimo zelo dobrodosel treat za psa. Monika nima nobenih problemov z mlecnimi izdelki.
+ kup ljudi, ki svoje pse hrani po barf ideologiji dodaja skuto in psi nimajo problemov.
Medtem ko je procesirana prehrana druga pesem in nikakor primerna za psa na dolgi rok.
  • 0
Viens, reste ici!

#172 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2018 - 05:05 PM

To ni nobeno merilo. Jaz mu tudi včasih dam kakšen košček sira, ker ga ima ful rad. Tukaj je govora o vsakodnevni prehrani, ne o priboljških.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#173 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 March 2018 - 06:22 PM

Jina ne bluzi :). Lepo pise, da jajca etc dodaja obcasno in ne vsak dan, torej kot priboljsek - obcasno.
Mogoce si kaj preberi na temo barf prehrane, se bos kaj novega naucila. Ta clanek, ki sem ga nalepila je namrec bolj lahkotno novinarsko naravnan :). Saj mislim da je to jasno.
  • 0
Viens, reste ici!

#174 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2018 - 06:26 PM

Sem prebrala že marsikaj o tem, še preden je to postal trend.

Si pa precej pokroviteljska, sploh glede na to, da psa nimaš še niti eno leto, torej zelo malo izkušenj. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#175 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2018 - 06:26 PM

Dej Ana, a lahko nehaš čisto v vsaki temi bit pametna pa nabijat? Sej je jasno, da si v veliko stvareh z Jino ne delita istih pogledov. Ne rabiš pa bit vedno tako vzvišena. Chill.
  • 5

#176 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 March 2018 - 11:02 PM

Sem prebrala že marsikaj o tem, še preden je to postal trend.
Si pa precej pokroviteljska, sploh glede na to, da psa nimaš še niti eno leto, torej zelo malo izkušenj. 

+ prej celo zivljenje.
Sicer pa kot sem ze zadnjic napisala, se ne strinjava in je kul tako. Vsak ve sam zase in za svojega psa.

Chill Ancka advokatka. :) Se bova z Jino sami zmenili, te ne potrebujeva.
  • 0
Viens, reste ici!

#177 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2018 - 09:34 AM

Zgrešila si point. Vidve kar krešita mnenja, to nikogar ne moti. Nehaj biti pokroviteljska in vzvišena. Odbijajoče je.
  • 1

#178 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 03 March 2018 - 09:52 AM

Oh ti puritanka.

Ponovno, hvala, te ne potrebujem za nasvete. Čeprav se čutiš izjemno poklicana da jih povsod deliš. :D


  • 0
Viens, reste ici!

#179 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2018 - 10:15 AM

Me res zanima, od kje si zadnje potegnila, glede na to, da je moje sodelovanje na forumu zadnje čase precej okrnjeno...
Komurkoli pa kaj napišem, gotovo v besedah ni čutiti žalitev, vzvišenosti itd. Se niti ne trudim tako pisati, pravim pa, da bi se mogoče ti morala.
  • 3

#180 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 06 March 2018 - 04:55 PM

Naš ima trenutno Lukullus hladno stiskano hrano. Kakšen dober predlog za kvalitetno hrano za srednje velikega psa, je še junior? Pred tem je imel Taste of the wild, ampak mu ni več šla, pa smo iskali primerne brikete, dovolj velike, da so primerni kot nagrada za poslušnost, pa je dobil te Lukullus, ki jih obožuje.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users