Jump to content


Photo

Fobije in strahovi


  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#161 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 27 June 2008 - 04:42 PM

Jst mam pa zadnje čase FUl FUL FUL fobijo na pajke. Sej sem se jih vedno bala pa so mi bli gnusni ampak zdej pa.. Jaz če vidim pajka ratam panična, TAKOJ se mi ulijejo solze, cvilim, ne morem NIČ, res, zadnjič enkrat sem imela nad pisalno mizo na steni pajka. Ponavadi ko vidim žuželke(do kerih mam isto ful odpor, sam vseen ne tok) samo grem po kozarc pa ga položim čez, da jo potem starši odstranjo ko pridejo domov. Ampak ko sem vidla tistega pajka na steni, jst se nisem mogla približat na več kot en meter, men so solze lile po licih, in potem je zlezel nekam dol za mizo in mene je takaaa panika zagrabla da nemorem opisat. Jst sm tekla iz sobe, zaprla vrata in naslednji dve uri nisem več stopila noter. Pa sta potem starša prišla domov pa pogledala če je kje, in ga i blo ampak vseen tist občutek da je nekje v moji bližini in da lahko spet naenkrat prileze od nekje.. cry1.gif

pred kakšnim mesecom smo bli tut s šolo v živalskem vrtu, tista vodena stvar ko te pelje v sobico in govori o živalskem vrtu, živalih, na koncu pa prinese kačo in pajka. Ko je prinesel tistega velikega ptičjega pajka so se men ulile solze in sem tekla ven in sobe. Nevem, ne morem. To sploh ni več normalno kakšen strah sem zdej v parih letih dobila ermm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#162 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 27 June 2008 - 04:48 PM

Js sem tkle pri osah in sršenih in rečeh ki pikajo.Ne prenašam jih.Jočem se ne ampak laufam pijem.Non stop gledam da mi ni kaj za cote zlezlo.Pa velikrat grejo ose v kopalnice.Ko jo vidim laufam ven zaprem in ne grem notr dokler en od staršev pride domov in jo ubije.Groza :S
  • 0

#163 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2008 - 05:58 PM

QUOTE(Brokoli @ 1. 5. 2008 - 11:48) View Post

Jst sploh ne hodim več v morje zarad tega ohmy.gif .

Pa nej še kdo reče, da jih ni! ohmy.gif ohmy.gif Morje me ne vid več.
KLIK
  • 0

#164 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 October 2008 - 07:13 PM

Sej o tem je že (bla?) debata. Seveda so morski psi tudi pri nas, a jih je zanemarljivo malo, pa še to v globinah, daleč od obale.

"Potapljač naj bi imel eno ribo že pritrjeno za pasom, njena kri pa naj bi pritegnila morskega psa. Ta je po mnenju Inštitutu za oceanografijo v Splitu prvotno sledil jati tun in se izgubil. V zadnjih sto letih namreč na Hrvaškem beležijo le pet napadov morskega psa. Zadnji je bil leta 1974."

No reason to panic, lepo prosim.



  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#165 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2012 - 08:00 PM

:cry1:
Posted Image
  • 0

#166 SaRcHiiQaa

SaRcHiiQaa

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 821 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:...

Posted 05 July 2012 - 05:36 PM

Grozno mocno se bojim:

1) smrti, bolezni, da me bo zadel infarkt
2) staranja (da bom zgubana in grda)
3) guzve (na avtobusu, v trgovinah - cist panicna ratam)
4) da bom ostala v dvigalu in ne bom mogla ven
5) letenja (zmeri mislm, da bomo strmoglavil)
6) zuzelk (ne vseh, ampak vecine pa)
  • 0

In veš da hočem te še bolj
ko gledam tvoj obraz
nikdar mi ni dovolj
sem to sploh še jaz?
Ko grizem tvoje dlani
ne čutiš bolečin
držim te med zobmi
nikdar te ne spustim.

#167 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22461 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2012 - 12:40 AM

Ni ravno neka huda fobija, ampak bojim se višine, dobim nelagodne občutke. Ful mi je neprijetno stopit na kakšna prozorna tla, skozi katera vidiš celo nadstropje pod sabo, ali pa kakšne rešetke. Isto pri mostovih, kjer so med deskami špranje in se vidi skozi.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#168 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82818 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2012 - 01:05 AM

Jaz tudi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#169

  • Guests

Posted 07 August 2012 - 01:05 PM

ea]
ja men vsi, da sem smotana... sam ne razumejo style_emoticons/default/rolleyes.gif
me čist panika zagrab, ko kr naenkrat vidm uno temo spred
style_emoticons/default/blink.gif

Jaaaa, brrr, zmrazi me že ko pomislim na to. Trave in alg se izogibam v velikem loku. Nasploh so mi sence v vodi grozne, ni šans, da zaplavam pod kakšen čoln ali kaj podobnega. V zvezi z vodo imam strašne fobije. Ne maram bit dolgo pod vodo, prav utesnjuje me, počutim se nemočno, v globoko vodo ni šans da grem, čim ne dosežem več, pa tudi če vem, da sem na meji tega, da bi dosegla, me panika zagrabi. Ne maram biti v vodi, kjer so kamni po tleh, ker so mi vse te sence, kotički, grozni.
  • 0

#170 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 11:05 AM

Hm, kje se torej kopas? Trava ne, kamni ne? : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#171 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2012 - 11:12 AM

Mivka4ever!
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#172 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 11:24 AM

jaaa :w00t2: to je najboljše, potem, ko ne dosežem več mi pa ni panike, če so spodaj kumare/trava/sluzasti kamni.... Pa kam daleč plavat tudi ne...
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#173 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 11:49 AM

Hehe, ne maram mivke, imam rada, da je kamnito, globoko, z dobro vidljivostjo, temacno in skrivnostno. : )) Ce piha in dela valove se toliko bolje. : D Trava je pa tudi meni zoprna.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#174 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 August 2012 - 11:56 AM

Jaz mam tut noro fobijo na skale in alge, no na skale zato, ker so ponavadi poraščene z algami. Mam vsako leto na morju ful probleme, ker se res redko lahko sproščeno kopam (zato pa sem na Formenteri tako uživala, samo mivka in turkizno morje, kamorkoli si pogledal). Zdaj sem bila na Lošinju in je voda noro čista, ful globoka, ampak po tleh so pa alge in trava, pa ker je bila tok dobra vidljivost je izgledalo, da se lahko vsega skupaj dotaknem z nogo, že če samo malo stegnem prste in mi je bilo fuuul nelagodno, čeprav je bila voda globoka vsaj 5m. Pa plavanje še nekako gre, ampak mora biti nujno nekdo čisto blizu mene (max 2m stran) pa ful globoka voda (da vem, da se ne morem niti ponesreči česa dotaknit), bolj je problem pri hoji v morje. Še najraje mam zato kakšne pomole, z železnimi stopnicami za ven, da se vržem v globoko, malo plavam in potem brez problemov splezam ven, brez da bi rabila gazit čez uno ogabnarijo.

Fuj res, pomoje mam večjo fobijo na alge kot na karkoli drugega. :sick:
  • 0

After all this time?

Always.


#175 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 02:28 PM

Lošinj <3
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#176 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 August 2012 - 02:38 PM

Jaz sem letos ponovno ugotavljala, kako zelo je fajn ne lazit v morje po sluzastih kamnih ali preko 'lepljivih' alg (brrrr!). Kar se tega tiče, je skok s plovila super, me sploh ne gane, ali so pod mano 4 ali 40+ metrov. Mivka mi sicer z vidika samega plavanja ni napačna, ampak jo imaš hitro povsod - v brisačah, oblekah, laseh ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#177 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82818 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2012 - 03:46 PM

Meni je najboljše, če je v vodi mivka, na obali pa drobni kamni. Skale me ne motijo, če jih ni veliko, sem se pa že parkrat do krvi butnila. Alg in trave pa tudi jaz ne maram, za plavanje pa mora bit globoka voda.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#178 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 04:03 PM

Tudi jaz grem rada s plovila v cimgloblje morje, so me ze kot otroka navadili in mi je se danes vsec. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#179 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17007 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 04:13 PM

Ni ravno neka huda fobija, ampak bojim se višine, dobim nelagodne občutke. Ful mi je neprijetno stopit na kakšna prozorna tla, skozi katera vidiš celo nadstropje pod sabo, ali pa kakšne rešetke. Isto pri mostovih, kjer so med deskami špranje in se vidi skozi.


Enako, ne zdaj da se višine noro bojim, mi je pa precej nelagodno.
Ko sem bila v adrenalinskem parku na poligonu v višini nekaj m nad tlemi, sem bila čisto preč in trda od strahu, da bom padla v globino. :D

Drugače pa nimam kakšne konkretne fobije, kvečjemu večji/manjši strah, da bi se mi v določenih situacijah kaj zgodilo ali kaj takega.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#180 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 05:29 PM

V tej temi itak ni nobene fobije napisane. Fobija je nekaj čisto drugega kot se tukaj piše.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users