Jump to content


Photo

PIZZA


  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#161 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2013 - 12:09 AM

Špela, po moje je bolje, da postopoma dodajaš vodo, ali še bolje gazirano vodo. Na tak način jaz delam kruh.


  • 0

#162 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 January 2014 - 09:58 AM

Zadnjič sem naredila mini pice po tem receptu, in poročam, da so fantastično uspele. :)

 

Dala sem pirino moko in domače olivno olje, kar je rezultiralo v dobrem testu, in želji, da mini pice čimprej spet naredim. Slike imam na telefonu, priložim naslednjič. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#163 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 January 2014 - 07:02 PM

Obljubljena slika. Res priporočam te mini pice, fantastične so. Primerne za kakšen žur, pa vsaj si lahko izbere nadev. :)

 

ao74at.jpg


  • 2
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#164 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 July 2015 - 08:37 PM

Imate kakšen fajn recept za debelo pico - mislim tako, z debelejšim fluffy testom? :) Fant si je ful zaželel take pice, ki jo je baje jedel v otroštvu in je nikjer več ne najde, pa bi jo poskusila naredit doma.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#165 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82934 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2015 - 09:02 PM

Ce mislis samo debelejso pico, potem samo testa ne zvaljaj tako na tanko, ko ponavadi, ali pa poisci kaksen recept za deep dish pizza, ampak te so res debele.

Jaz bom naslednjic to naredila :woot:: http://whatsgabycook...jalapeno-pizza/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#166 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 July 2015 - 09:06 PM

Hvala, bom poiskala točno, kako mi ta izraz ni prišel na pamet.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#167 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 18030 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 July 2015 - 07:49 AM

Drugače pa pride debelejša, če ne pustiš testa vzhajati prej, ampak samo zamesiš, daš v pekač in spečeš.


  • 0

#168 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25356 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 July 2015 - 08:08 AM

Jaz sem si pa danes zamislila, da bi jedla zaatar, ker ga ze res dolgo nimam in se mi ga ful lusta:

 

zaatar-02.jpg?w=620&h=930

 

Dela katera? Sumaca nimam, ampak bom ze nekako zimprovizirala menda. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#169 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2015 - 09:08 AM

Tudi jaz bi rada naredila debelejšo pizzo, vedno načaram tanko. : ) Sarah, Jina sta že uspeli narediti kakšno fluffy? : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#170 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10779 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2015 - 09:36 AM

Meni je prijateljica, pri kateri imajo doma gostilno, povedala, da je treba testo zamesit in ga dat za nekaj ur vzhajat v hladilnik. Zdaj vedno naredim zjutraj testo, ga pustim v hladilniku vsaj 5 ur in je res super, testo pride zračno in hrustljavo. Vedno ga razvaljam na olivnem olju, da se vpije v testo in je tako še boljšega okusa.


  • 0

#171 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25356 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 July 2015 - 10:00 AM

Jaz ga tudi vedno zamesim zjutraj okrog 8ih in ga potem vzamem ven kaki 2 uri, preden se spravim oblikovat testo za vecerno pico, da pride na sobno temperaturo. Pa vedno raztegnem testo na moki z rokami (na sredini je precej tanko, potem je pa rob okrog znatno bolj napihnjen - kot menda mora bit, ceprav so preference razlicne). Testa pa nikoli ne valjam in pico pecem na suhem pekacu (nic namascenem). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#172 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10779 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2015 - 10:11 AM

Jaz imam pa ful rada okus olivnega olja, sploh tako ko se vpije v testo med peko. Ful dobro hrusta ojoj mogoče bom pa jutri naredila picooooo


  • 0

#173 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 22500 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2015 - 11:31 AM

Če ga hočeš na roke raztegniti, mora biti res nekaj časa na sobni temperaturi, ampak meni še vseeno ne uspe vedno. Če sama naredim svoje testo, potem komot na roke raztegnem, ampak sumim, da zato, ker dam preveč kvasa in je tudi samo testo po peki včasih malo premehko za moj okus. :D

Torej zamesite testo in ga date direkt v hladilnik, ne pustite nič prej vzhajati? Potem pa se pač par ur pred peko ven vzame in pusti na sobni temperaturi. Moram probat. Zadnje čase sem pa uporabila Pečjakovo zamrznjeno testo za pico. Pride dobro, ampak ga moram na sobni temperaturi odtajat. Ko sem ga v mikrovalovki, se mi je že večkrat zgodilo, da ga nikakor nisem mogla lepo razvaljat. Pečem pa pico vedno na peki papirju, nič ne mastim pekača.

 

Za nadev pa si zdaj dajem poleg paradižnikove mezge in sira še bučke, sušen paradižnik, feta sir in olive, pa kakšen košček čebule.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#174 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25356 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 July 2015 - 11:40 AM

Ja, takoj dam v hladilnik, potem pa tam pocasi vzhaja. Pa pokrij posodo, da se ne bo testo izsusilo, ker potem rada povrhnjica poka, ko ga poskusas raztegnit. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#175 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10779 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2015 - 11:41 AM

Jaz zamesim, dam takoj v hladilnik (malo ga naoljim in pokrijem s plastično folijo, da se ne strdi), testo v hladilniku normalno vzjaha in potem ga po parih urah vzamem ven in takoj razvaljam.


  • 0

#176 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82934 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2015 - 06:53 PM

Sarah, Jina sta že uspeli narediti kakšno fluffy? : )

 

Ja. Ponesreči. :D


  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#177 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2015 - 06:59 PM

^^
:D Kaj je botrovalo nesreči?

Hmm, prav, dam naslednjič v hladilnik. Sem se spomnila, da sem tudi jaz že videla v gostilni, da imajo testo za pizzo v hladilniku.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#178 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25356 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 July 2015 - 07:16 PM

Ja, ampak vcasih tudi zato, ker testo ze kupijo zamrznjeno in ga potem v hladilniku odtalijo (vem, ker so imeli pri bivsemu picerijo/okrepcevalnico doma). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#179 gejba

gejba

    èvekalo

  • Èlani
  • Pip
  • 200 posts
  • Gender:Female
  • Location:LJ

Posted 20 July 2015 - 09:32 PM

Jaz sem zelo na komot - vse v kruhomat in START. :) Načeloma se nikoli ne pritožujejo pa naj sama naredim testo ali pa kupim Žitovo mešanico.


  • 0

#180 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82934 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2015 - 10:10 PM

_Planet_, prevec kvasa pa zvaljala sem prevec debelo. :) Skupaj s prevec file je res prislo kot ena pita. Meni to ni vsec, imam najraje prave italijanske tanke pice.
V picerijah imajo testo vedno v hladilniku!
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users