Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#161 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 August 2008 - 08:08 AM

QUOTE(Nincha @ 19. 8. 2008 - 22:03) View Post

Kul, pa to delaš pred vsakim pranjem al samo enkrat na vsake tok časa..?


Ko sem imela suhe lase, sem si dala olje gor vsaj enkrat na teden, zdej ko imam pa zdrave in so samo konice malo suho, dam pa olje gor približno 1x mesečno.

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#162 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 20 August 2008 - 09:03 AM

Js si vedno dam to kopalno kapo gor (plastična z elastiko), kadar si dam olje gor čez noč ali pa ko ga imam podnevi. Ponoči tako ne umažem povštra, podnevi pa prepreči da mi ves mrčes leta okoli glave (kokosovo olje pač diši). Če te zanima sem vidla da take kape prodajajo v tuševih drogerijah.
  • 0
Why so serious?

#163 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 20 August 2008 - 11:08 AM

Aha no bom si jz zdej med počitncami to kr skos dajala gor, k zdej mam še čs, med šolo si lase umivam ob pol 2h zjutri in ponavad sam komi čakam da se hitr vržem v postlo tongue.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#164 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 21 August 2008 - 10:48 AM

bi to tudi šlo par kapljic v masko za lase?

Lavera baby olje za telo

Glycine Soja (Soybean) Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Calendula Officinalis Flower Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil*, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Caprylic/Capric Triglycerides, Alcohol, Fragrance (Parfum )**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**.

imam namen kupiti avokadovo in jojobino olje... imam tanke lase in bi si dala samo na konice, ki so suhe. katero olje bi nahranilo konice in hkrati ne toliko obtežilo las? ker tu gor imate srečnice bolj grive ko ne tongue.gif razmišljam tudi olje iz grozdnih pešk hmm.gif

maska iz olivnega olja in jajca je super za nahranit lasne korenine. dajala sem si vsak teden približno 2 meseca. in mesec dva po kuri sem imela ''oblak'' novo pognanih lask smile.gif ko si masko spereš, lasje niso vedno tako lepi, ker je težko spreti vse to olje dol. no vsaj pri meni je bilo tako, ker sem si lasišče natopila z oljem, ker mi ga je dobesedno pilo.

  • 0

#165 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 August 2008 - 10:52 AM

Morettina, ta mešanica je kvalitetna in jo lahko kamot uporabljaš za nego las, samostojno ali kot dodatek regeneratorjem/maskam. Glede na to, da imaš tanke lase in nočeš obtežitve, bo prava izbira zate tudi olje grozdnih pešk, ker ni tako gosto in težko.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#166 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 21 August 2008 - 07:32 PM

jaz sem danes prišla z morja in sem komaj čakala, da vržem na lase Akamutijevo avokadovo olje. Sonce in morska voda sta naredila svoje, tako da res rabim eno dobro nego...Danes sem dobila po pošti tudi naročeno Akamutijevo baobab olje in murumuru maslo, tako da se že veselim uporabe smile.gif
  • 0

#167 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 21 August 2008 - 09:06 PM

hvala smile.gif
  • 0

#168 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2008 - 11:58 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 19. 8. 2008 - 23:44) View Post

Jst sem si dala enkrat olivno olje gor kakšne pol ure pred spanjem, potem jih pa dala v tisto plastično kapco, ki je dobiš ob barvah za lase, čez povšter pogrnila brisačo za vsak slučaj, pa ni nič čez prišlo. Mislim tudi na brisači ni blo nič videt smile.gif .

Oo, to je pa dobra ideja! Bom probala kdaj, čeprav nimam lih suhih las. (Al pa s kakšno tisto masko k je "za čez noč".)
  • 0

#169 mima

mima

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 25 September 2008 - 07:33 AM

Tudi jaz uporabljam olje za lase in nego telesa. Olje se imenuje E.F.A olje.
To olje mi je priporočala moja frizerka, ker sem imela zelo uničene konice in suhe lase. Res je enkratno, ker ga lahko uporabljam tudi proti celulitu. Lase si namažem z oljem in pustim kar celo noč. Ko si zjutraj lase umijem so super mehki in svetleči. Res mi je enkratno.
Priporočam ga vse, ki imajo suhe lase in rascepljene konice. thumbup.gif
  • 0

#170 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 September 2008 - 09:14 PM

Jap, to je olje od Harologi in je super za lase, z njim izvajajo tudi piling lasišča. Je pa kr precej drago, ampak tudi kvalitetno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#171

  • Guests

Posted 28 October 2008 - 02:02 PM

No, jaz moram pa povedati, da sem nadvse pozitivno presenečena nad čudovitim učinkom sezamovega olja. Kot sem že večkrat napisala, so v zadnjih mesecih moji lasje postali res slabi, tako da jemljem vitamine, postrigla sem se itd. Sem pa seveda želela izboljšati videz teh las, ki so ostali ( biggrin.gif). Poskusila sem z jojobinim oljem in je bil učinek res dober, v nedeljo sem si pa prvič dala gor samo sezamovo olje (kupila sem ga kar v Mullerju, nekaj čez 2 € stane, 250 ml, bio - sicer namenjen za prehrano, ampak ni prav nič narobe, če ga uporabljaš v negovalne namene) in moram reči, da tako lepih las še nikoli nisem imela, res. wub.gif Zelo priporočam! Aja, na glavi sem ga imela 2 uri, pa še lasišče sem si pred tem dobro zmasirala z njim, ker naj bi to tudi dobro vplivalo na rast las. Potem sem si lase umila kot običajno (oziroma spet sem zasledila neke manjše sledi prhljaja in sem v šampon kanila še 5 kapljic ekstrakta iz grenivkinih pečk). Balzam se mi na koncu ni zdel potreben in sem imela prav, saj so bili lasje zaradi sezamovega ojla res dobro nahranjeni, mehki, končno spet z zdravim videzom in svetleči.

Morda naslednjič poskusim mešanico jojobinega in sezamovega ojla. wink.gif Glede na učinek in ceno sezamovega bio olja mi je kar malce škoda jojobinega za lase, ga zdaj raje malce več uporabljam za nego obraza in telesa.
  • 0

#172 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 28 October 2008 - 06:57 PM

Jaz imam doma Jojobino olje in Olje grozdih pešk.Olje grozdnih pešk uporabljam v predelu okrog oči včasih tudi jojobino, pa tud po trepalnicah.
Grozdne peške so mi super tudi za po pranju las na suhe konice zelo malo olja da se lasje ne vihajo navzven ampak so normalni..(To sem pogruntala pred kakšnim tednom in sem čist presrečna ker nisem več vedla kaj naj z lasmi- hooray.gif )

Mična ko sem brala vse te ocene vseh teh olj..to imaš ja za 200 let zaloge laugh.gif
  • 0

#173 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 28 October 2008 - 09:04 PM

QUOTE(november.rain @ 28. 10. 2008 - 18:57) View Post

Jaz imam doma Jojobino olje in Olje grozdih pešk.Olje grozdnih pešk uporabljam v predelu okrog oči včasih tudi jojobino, pa tud po trepalnicah.
Grozdne peške so mi super tudi za po pranju las na suhe konice zelo malo olja da se lasje ne vihajo navzven ampak so normalni..(To sem pogruntala pred kakšnim tednom in sem čist presrečna ker nisem več vedla kaj naj z lasmi- hooray.gif )

Mična ko sem brala vse te ocene vseh teh olj..to imaš ja za 200 let zaloge laugh.gif
Ona ima 5 kil las. Brez skrbi, da jih bo porabla.
Po drugi strani pa imamo ljudje le ene ustnice in en par trepalnic... (ne leti na Mično)



Jaz bom verjetno nabavla sezamovo olje, ki ga je Nila omenjala za lase. Tudi meni je malo predrago jojobino za to.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#174 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17012 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2008 - 09:47 PM


Ma saj jojobino ni tako zelo drago. No, je, če ga kupiš pri Akamuti. Prodajajo ga pa v vsaki bolje založeni štacuni z naravno kozmetiko, pa ceneje. smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#175 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 28 October 2008 - 09:51 PM

Če ga misliš uporabljat za lase in jih imaš toliko kak jaz, potem je.
Imam enega od Berglanda (??), ki ga uporabljam za kožo in mi je super!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#176 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 29 October 2008 - 07:48 AM

Bergland je, ja. Ga imam tudi jaz za obraz smile.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#177 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 October 2008 - 11:42 AM

A tole olje groznih pešk se da dobit še kje drugje ko pri Akamutiju?
  • 0
Why so serious?

#178 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 October 2008 - 12:09 PM

QUOTE(november.rain @ 28. 10. 2008 - 18:57) View Post

Jaz imam doma Jojobino olje in Olje grozdih pešk.Olje grozdnih pešk uporabljam v predelu okrog oči včasih tudi jojobino, pa tud po trepalnicah.
Grozdne peške so mi super tudi za po pranju las na suhe konice zelo malo olja da se lasje ne vihajo navzven ampak so normalni..(To sem pogruntala pred kakšnim tednom in sem čist presrečna ker nisem več vedla kaj naj z lasmi- hooray.gif )

Mična ko sem brala vse te ocene vseh teh olj..to imaš ja za 200 let zaloge laugh.gif


ja, ampak meni to tako hitro greee... res, že tako imam ful goste lase, ki preparate dobesedno vsrkajo, ker so laski bili tako poškodovani. Mah saj bo smile.gif
  • 0

#179

  • Guests

Posted 30 October 2008 - 12:16 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 29. 10. 2008 - 7:48) View Post

Bergland je, ja. Ga imam tudi jaz za obraz smile.gif .


Jaz imam tudi tega, pa stane okrog 12 €, če se ne motim. hmm.gif
Vsekakor je dražje kot sezamovo, ki sem ga omenjala zgoraj (količinsko ga je tudi manj).
  • 0

#180 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2008 - 09:15 AM

Bejbe, nazadnje sem za laske spet uporabila Akamutijevo japonsko lepotilno olje in so bili laski kot svila...mmm, I love wub.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users