Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
931 replies to this topic

#161 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13974 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2008 - 09:57 PM

Crna blink.gif Pa si šla kdaj k zdravniku, kakšen ultrazvok pa to?

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#162 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2008 - 10:25 PM

Eh ne, kolkor sem seznanjena s stanjem pri ženskah okoli sebe se tudi nekaterim drugim dogaja podobno, oz. vse poznajo te res slabe dneve.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#163 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13974 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2008 - 10:31 PM

Od sestre prijateljica je imela podobno in so ji potem nekaj odkrili, neki z jajčniki in pozdravli in je zdaj v redu. Jaz bi šla, škodit ne more.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#164 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2008 - 11:08 PM

Mislim da bi meni že tko al tko odkrili, sploh ker imam redno pregledano kri, pa hormone. Pa to ni nekaj neobičajnega.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#165 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13974 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2008 - 11:38 PM

No, kul pol smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#166 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2008 - 11:42 PM

Ne razumi me narobe - če vzamem tablete je vse ok (dobro čustim da imam napet trebuh, pa občutljiva sem fizično in psihično oops.gif , edino če mi jih zmanjka al pa ne pričakujem da bo hardcore me zvije (načeloma če fejst čutim PMS bo menzes močnejši, tudi krvavim prve dva dni dosti, potem se pa zmanjša).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#167 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 06 January 2008 - 01:33 AM

Crna lahko da imaš ciste,ki se pojavijo pred menstruacijo pol pa počijo spontano..sem se na to spomnila ko si rekla da maš vsake dva mesca bolečine..se mi zdi,da se to pogosto dogaja pri cistah.Sicer te ki spontano počijo niso nevarne samo neprijetne..
  • 0

#168 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 06 January 2008 - 10:30 AM

Mene pa prvi dan menstruacije zjutraj ko vstanem ven začne bolet tko močno da komaj hodim, sam to traja kakih 15min pol pa ne več.
  • 0

#169 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 January 2008 - 05:23 PM

QUOTE(Cali @ 6. 1. 2008 - 1:33) View Post

Crna lahko da imaš ciste,ki se pojavijo pred menstruacijo pol pa počijo spontano..sem se na to spomnila ko si rekla da maš vsake dva mesca bolečine..se mi zdi,da se to pogosto dogaja pri cistah.Sicer te ki spontano počijo niso nevarne samo neprijetne..


Am, kolikor jst vem, pri cistah ni nekih groznih bolečin, ampak samo lijejo potoki krvi.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#170 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2008 - 05:47 PM

Pri meni je prvi dan vedno močna menstra, prvi in drugi, ne glede na to koliko boli (čeprav ko res boli včasih ven pride kak strdek, pa menstra malo manj traja kot sicer). Mi pa krvavitev kot po pravilu traja nekje 6 dni; prve dva močna, druga dva srednje močna in kasneje šibka.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#171 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 20 January 2008 - 01:51 PM


Nekaj čudnega se mi dogaja - torej mam dokaj reden menzis in ne jemljem tablet. Zdaj pa se mi je kar zlepega na sredini pojavla neka rahla krvavitev, pa še sploh ni čas, da jo fašem. Je to normalno ?

  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#172 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 20 January 2008 - 04:06 PM

koliko jaz vem ciste bolijo-vsaj mene so-pa takrat ko se puca zadeva.Prej tak niti neveš da jih maš...pa niti ni bilo toliko krvi-to je pa čudno ja.
  • 0

#173 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 20 January 2008 - 04:38 PM

crna, js bi na tvojem mestu definitivno šla na ultrazvok in posvet. tko boleče menstruacije so lahko znak marsičesa, lahko tudi endometrioze. in ja, take bolečine so precej pogoste, vendar so z novimi diagnostičnimi metodami odkrili veliko večje število žensk, obolelih za to boleznijo, kokr so mislili včasih. nočm te strašit, ampak previdnost ni odveč.
članek
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#174 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25491 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 January 2008 - 06:03 PM

js bom VSE, kar je vsaj mal sladko al pa nezdravo požrla :S. tole sranje s hormoni, pms-ji itd. se more nehat. soon!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#175 Schneeta

Schneeta

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 128 posts
  • Location:LJ
  • Interests:http://www2.lepa-si.com/tabla/index.php?act=UserCP&amp;CODE=24<br />Uredi nastavitve avatarja

Posted 20 January 2008 - 08:17 PM

QUOTE(nika @ 20. 1. 2008 - 18:03) View Post

js bom VSE, kar je vsaj mal sladko al pa nezdravo požrla


Jaz sem ŽE vse možno požrla. Pred dvajsetimi minutami krožnik sirove pašte z ekstra velko porcijo dimljenega sira gor w00t2.gif , zdejle pa že veselo zobam milko, vmes pa kakšen brazilski orešček pade.....pa večera še zdaleč ni konc, ker se mam še ful za učit.
Pri men je vedno tko ene tri dni preden dobim menstro. rolleyes.gif
  • 0

#176 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 20 January 2008 - 10:36 PM

Če kej na svetu sovražim, je to menstruacija. rolleyes.gif Vedno sem čist fuč, že 2 dni preden dobim in to mam tok močne bolčeine da se premikat ne morem in nobena tableta ne pomaga. Včasih mi pride kar čez kavbojke, čeprov mam tampon in vložek, res noro! ermm.gif Teka sploh nimam, ponavadi ful mal jem med menstrucijo, edino po 3. dnevu me učasih mal lakota napade. IPB Image
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#177 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 January 2008 - 11:46 PM

Da ti pride čez trojno obrambo blink.gif BOGA! Poskusi pogosteje menjavati neki od prvega dvojega.


Naslednjič ko bo kak pregled pri zdravnici ji bom omenila menstruacije, čeprav sem skoraj sveto prepričana da je vse ok. Zdej že od oktobra nisem nič trpela, oz. je blo čisto naizi. Se mi je malo bolj pogosto začelo dogajat ko sem mela prehlajen mehur prejšnje leto, pred tem še redkeje.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#178 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 21 January 2008 - 09:56 AM

QUOTE(Blondi @ 20. 1. 2008 - 13:51) View Post

Nekaj čudnega se mi dogaja - torej mam dokaj reden menzis in ne jemljem tablet. Zdaj pa se mi je kar zlepega na sredini pojavla neka rahla krvavitev, pa še sploh ni čas, da jo fašem. Je to normalno ?


Nobena še ni mela takega pojava?
Zaj je že tretji dan in sploh ni obična menstra, ampak tak minimalno, tlko da je. ermm.gif Weird.


  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#179 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 January 2008 - 10:03 AM

Ali obstaja možnost, da si noseča?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#180 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 21 January 2008 - 10:50 AM

Mislim, da ne.


  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users