Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#161 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 10:48 AM

Problaa sem s kokosovim, za 2 uri pred pranjem, samo ko sem ga oprala dol, so bili lasje ista slama. Potem pa pač maske in je bila še vedno groza.
  • 0

#162 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 23 June 2009 - 11:06 AM

Od česa pa maš uničene? Verjetno od barvanja, likanja? Pol to pač opusti, če so lasje kljub redni negi tako uničeni.
  • 0

#163 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2009 - 11:49 AM

To, da komu z uničenimi lasmi ne bi pasali proteini, pa še nisem slišala. To je tako, kot bi rekla, da nekaterim škodi voda. Proteini so sestavni del las in pašejo vsem poškodovanim lasem. Samo tvoji so že tako zelo uničeni, da jih nič več ne more rešit. Pomoje so tudi tako zelo porozni, da ne morejo več v sebi zadržat ne dodanih proteinov, ne vitaminov, ne vlažilnih komponent, ki jih dodajaš z regeneratorji in maskami. To je tisti efekt, ko so lasje direkt po pranju (in toni mask) dokaj v redu, naslednji dan pa spet izsušeni in slamnati. Treba bo postopoma stran strižt te uničene štrclje, druge rešitve ni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#164 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 12:04 PM

Glej Dilema lahko imaš tako mnenje, ampak jaz nimam niti približno tako uničenih kot lani. Takrat sem imela res cotton candy lase, ko so bili mokri, so bili pa kar čigumi. Ampak sem se ostrigla in zdaj do kane ni bilo niti približno tako. Do kane sem imela probleme samo z dvema pramenoma. Tudi sedaj nimam čigumi las ali kaj takega ampak enostavno izredno trde in slamnate. SUHE. Že samo če prebereš ocene na Makeup Alley lahko vidiš, da so nekatere po Joicovem rekonstruktorju imele uničene lase, če se ne motim, je o slabih učinkih pisala tudi Gospodična.mična na tem forumu. V tem času nisem z lasmi naredila nič drugega kot to, da sem uporabila rekonstruktor in kano in lahko zatrdim, da je to od tega. Tudi se ne zmišljujem, da sem prebrala, da nekaterim proteini na lase ne pašejo. Mogoče pa imamo nekateri bolj obstojen keratin in ga kemični postopki ne poškodujejo toliko kot drugim. V tem primeru bojo lasje samo izsušeni, ne bomo pa imeli toliko poškodovanih-kaj pa če nekaterim proteini res ne pašejo oziroma celo škodujejo? Je to tako neverjetno? Vsi imamo drugačne lase.
  • 0

#165 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2009 - 12:06 PM

Ne sej js ti nič nočem vsiljevat mnenja, lahko samo sklepam glede na napisano - v resnici tak ne vem kakšne imaš lase, ane. Sledi občutku in če se ti zdi, da ti kana ne paše, potem ti verjetno res ne. Samo ne bi rekla da zaradi proteinov (to je moje osebno mnenje, ne strokovno). BTW, izsušeni in poškodovani lasje gredo večinoma z roko v roki, to je povezano. Izsušeni so zato, ker niso sposobni v sebi zadržat dovolj vlage, to pa je zato, ker so preveč porozni, to pa je zato, ker jim primanjkuje keratina. Rekonstruktorji lahko seveda preobremenijo nepoškodovane lase, ki jih ne potrebujejo, poleg tega se ne sme pretiravat z njimi. Med njihovo uporabo je tudi potrebno extra vlaženje in hranljivi proizvodi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#166 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 12:12 PM

"To make a long story short, you can try a protein product, but if your hair doesnt like it, you'll notice some of these things:

Hair becomes drier, and more fragile after using it, longer use of the item with protein makes the problem worse. If the product is a conditioner, even if you condition MORE or use more, the problem gets worse.

Hair feels like straw, very dry, easily broken, and haylike. It mats and tangles like crazy. the feel of your hair will seem foreign to you. Adding moisture but not ridding yourself of the protein product seems to do no good.

Protein "damage" isnt really damage, just a symptom of protein overload or sensitivity. Returning to a non protein regime and adding in more moisture for a time will correct the problem (can take up to a week or two weeks to get results).

Its fine to try protein, some hair LOVES it. but if you notice tangling, drying, matting or breakage, switch off and use something else, its the only way to know."

Polno je tega po netu.

V tej moji kani pa je veliko proteinov.
  • 0

#167 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 12:24 PM

http://www.curlynikk...-revisited.html še članek o občutljivosti las na proteine
  • 0

#168 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2009 - 12:32 PM

Ja, tle govori o protein overload, kar pa je čista resnica, torej preveč proteinov. Sploh v primeru, ko jih dajejo ljudje na nepoškodovane lase. BTW, ta ženska, katere link si dala ni ekspert, čeprav jo v članku tako poimenujejo. Je takšna kot me vse, torej brez tovrstne izobrazbe, ampak pač brska po netu in se sama izobražuje. Tko da njej je za verjet glih tolk kot tebi, meni, Matički in Janezku. To govorim zato, ker na to temo ni nobenih RES strokovnih člankov, na žalost ... Še zmeraj pa je za moje pojme najboljši nasvet to, da se enostavno ravnaš po občutku. Če se ti zdi, da ti nekaj ne paše, potem tistega ne uporabljaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#169 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 23 June 2009 - 01:33 PM

Hey,
tudi jaz sem pri sebi opazla, da mi nekatere stavri, ki npr. veljajo za res kvalitene ne pašejo najbolj na lase. Tako mi npr. Joicov rekonstruktor, ki sem ga nekaj časa uporabljala 1x na teden ni nardil nič dobrega, tudi po kakšne Keune keratin spreju ali onem drugem Keune"balzamu v spreju", ki vsebuje veliko proteinov so moji lasje bolj down.gif , kr nekam trdo/suhi, ampak ne tisto OK krepki, kot npr. po kani (toko Logona kremna kot Lush-eva), ki mi btw super odgovorja!

Je pa res, da je v mojem primeru lahko šlo za kak "overloading"(?) ker sem vse te zadeve nanašala na (precej)zdrave lase. Po vrnitvi na uporabo kakšne Lush H'Suan Wen Hua, AO GPB-ja, olj in tudi kere nesilikonske Guhl maske pa je stanje spet super thumbup.gif !... Pomoje mora vsak pač najt, kar ji najbolj odgovrja wink.gif !
  • 0

#170 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 02:08 PM

Najbrž je ona punca, ki je ugotovila, da ji proteini ne pašejo. Saj jaz samo prosim za pomoč, ker mi očitno ne pašejo. Sem že takoj napisala, da nekaterim ne, da tudi meni ne. Zakaj bi kategorično zanikali, da je to mogoče? Sem že tako na robu živcev, ker sem mislila, da bom naredila nekaj dobrega za lase, zdaj imam pa katastrofo totalno, da mi gre kar na jok.
  • 0

#171 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2009 - 02:13 PM

Daj diakana, ziher ni tak hudo. Imaš kako sliko tvojih las?
  • 0

#172 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 02:38 PM

Zame je, ker sem imela razen tistih dveh pramenov svetleče in mehke. Še tista dva pramena sem si po vsej verjetnosti uničila z regeneratorejem od Afrodite. Pa nisem prekoračila časa ali pogostosti. Ne bi dajala slik, brez zamere.
  • 0

#173 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 23 June 2009 - 02:44 PM

Diakana, kana res malce izsuši lase ker ne vsebuje nič kaj hranljivega(kakšnega olj, masla)...oz. naredi lase "konkretne" če veš kaj mislim, niso nekaj mehki ampak so bolk konkretni.

Katero hardcore masko pa si uporabljala da je bila bolj hranljiva od O&H(na prejšnji strani si nekaj naopisala).

  • 0

#174 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2009 - 04:28 PM

Lusheva kana je zelo hranljiva, vsebuje veliko olj in masel. Je pa res, da ima vsaka prava kana efekt bolj trdih in košatih las. Meni, ki imam popolnoma zdrave in zelo svilene (za moj okus preveč), noro paše ker mi da volumen in lasje niso tako cotasti. Če pa imaš izsušene lase, pa to verjetno res ni zaželjen rezultat. Podoben efekt bolj košate čupe mi naredi tudi Lush H'Suan Wen Hua, ste me zdej spomnle nanjo in grem jutri po njo, je že zeeelo dolgo nisem imela. Meni se zdi, da kana najbolje deluje na nebarvane, zdrave lase, ker da veliko leska in naredi čupo bolj konkretno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#175 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26060 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2009 - 07:55 PM

OT ph34r.gif Dilema te lahko prosim, da gres v Prosti cvek - na straneh 1481 in 1482 imam eno vprasanje zate glede cistil/praskov. Ce se ti ljubi. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#176 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 08:18 PM

Tiste, ki sem jih napisala, prej so bile za moje pojme hard core, zdaj pa mi niso več zadosti. Ne vem sploh, kaj naj: gledam sestavine, probala bom najti nekaj brez proteinov, vsaj začasno, da vidim če bom spravila lase k sebi. Pa takoj vidim problem v tem, da če že ne vsebuje proteinov, pa maska vsebuje kako olje, ki veže proteine...
  • 0

#177 rdecelasa

rdecelasa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 24 June 2009 - 02:18 AM

QUOTE(Frčica @ 22. 6. 2009 - 19:16) View Post

V Organique, zraven lusha, imajo svežo kano iz Maroka. stane 100g 4,88€. Baje pride ven zelo lep rdeč odtenek.



Tole bom šla pa stestirat, hvala za info! thumbup.gif
  • 0

#178 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 10 July 2009 - 01:06 PM

Okej, bom kar sem napisala ker je tud naravna zadeva....
Zanima me torej kakšen se vam zdi neem prašek, shikakai prašek iz BB nature..?

Pa kakavovo maslo kot pre-wash bi blo vredu, mislim bi se dalo vredu sprat iz las?
Pa še kolko pribl. bi prišla poštnina za te tri zadeve in eno maskaro?
  • 0

#179 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 12 July 2009 - 09:11 AM

anyone?
  • 0

#180 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 12 July 2009 - 01:56 PM

Kakavovo maslo? Hm, pomoje mora biti precej trdo, jaz sem enkrat dala karite na lase, ga zaboga ne spereš...

Neem in shikakai pa nisem sprobala, so sicer ocene na netu zelo spodbudne.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users