Jump to content


Photo

Svetovalnica


  • Please log in to reply
1795 replies to this topic

#1741 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 January 2024 - 06:10 PM

Uf, to je zopno :(

 

Mi smo meli Fypryst.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1742 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 10:28 AM

Meni se bo počasi utrgalo. Mački sem dala najprej ampulo Frontline, po parih dneh sem jo skopala z insekticidnim šamponom, ker sem našla bolšja jajčeca in drekce na njenem ležišču. Naslednji dan po kopanju sem spet našla jajčeca, zato sem jo skopala še enkrat in čez par dni nanesla nov Frontline. Prijel ni čisto nič, spet sem našla jajčeca in jo včeraj spet skopala. Ker sem ponovno našla jajćeca in se praska, sem jo prejle spet skopala. Perem njene odeje, pometam in sesam, to je misija nemogoče. Tega pri prejšnji mački ni bilo, sem skopala, dala ampulo in je bil mir. Tukaj pa najdem mrtve bolhe na dnu lavorja, v katerem kopam maco in kljub šamponu se kakšne nekam skrijejo na njenem teleščku in ne crkne hudič.

Ful sem v dilemi glede Foresto ovratnice, ker berem da je bilo že ne vem koliko prijav smrti in raznih nevroloških poškodb zaradi tega. Zdaj je že mene začelo vse srbet :D

 

HELP!


  • 0

#1743 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 07 January 2024 - 10:31 AM

Nekaj mocnejsega je dobil nazadnje Filip,ker baje macke,ki imajo bolhe nosijo tudi trakuljo,ker je to v njem zivljanjskem krogu bojda. Tako da mora vse pocrkat. Za bolhe mora bit oprano vsaj na 69 stopinj,odlicno je pa ce se pospricas z alkohom 😐 zal mi je za maco...toliko ene vode revica.
  • 0

#1744 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 10:38 AM

Ja vem za trakuljo, tudi proti trakulji sem ji dala tableto.

Fak ej, jutri bom poklicala veterinarja. 

 

Ko sem jo prvič skopala, ji je bilo tako fajn, da se je še cel dan muzala okrog mene, kot da bi bila hvaležna. To je bila njena prva kopel, ker je več kot eno leto živela zunaj in se je iz divjaka spremenila v damo. Prej je izgledala kot dahovc, vsa kilava, zdaj ima pa fino hrano, ljubezen, vitamine in je ful lepa iiiii :D


  • 0

#1745 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 07 January 2024 - 10:40 AM

Ooo kako lepo 😍
  • 0

#1746 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 10:47 AM

Ja, ful. Pa tiste lepe učke igrive :)

Ampak ta živalca je mali psihopat, non stop lovi in žre voluharje in miške, danes je že dva voluharja prinesla. In to je pol začaran krog s to golaznijo. Še pes ima zato bolhe in bi morala pisat v dvojini, ker njo tudi kopam in ji dajam ampule. 

 

Ora, mogoče se pa kmalu vidiva ;)


  • 0

#1747 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 07 January 2024 - 10:48 AM

Ja? A jaz kaj vem o tem?
  • 0

#1748 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 10:51 AM

V norišnico bom šla en dan!!


  • 0

#1749 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 07 January 2024 - 10:52 AM

Pridi! Te sprejmem z odprtimi rokami, zivalic trenutno nimamo,ker je bolnisnicni muc poginil 🥺
  • 0

#1750 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 10:55 AM

Hvala, zelo si prijazna. Ja sej še boljš, se bo kdo drug ukvarjal z bolhami. 


  • 0

#1751 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15219 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 07 January 2024 - 11:44 AM

Ok vem da to ne pomaga Frida, ampak moja macka nosi forresto ovratnico ze 9 let.
Nikoli bolhe, kaj sele klopa. Dve na leto ji zamenjam, zdajle ji bom dala eno ampulo, potem pa cez mesec dobi novo ovratnico ki bo drzala do jeseni.
O kaksnih zapletih z njo prvic slisim?
Meni je vet rekel da stalbo dajat te ampule je 100x slabse kot ovratnica. Da ampule se dajo za vmes, pol pa ovratnica is the way to go.
Ko das ampulo ne smes dst en mesec ovratnice, ker je pol prevec.
  • 0
 

#1752 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2024 - 11:53 AM

Sodelavka je tudi pohvalila Foresto, ampak saj veš, ko prebereš o toliko opozorilih, te mal stisne, zato sem previdna...

Saj mislim, da bom res nabavila to jutri, ker insekticidni šamponi in ampule tudi niso kar tako, mi je jasno. Pa naša kužika je do sedaj imela 2x bolhe v 10 letih in sem zrihtala hitro. Z mačke grejo še nanjo... Joj, da bi videli kaj naša maca počne, ko dobi ovratnico, kot da jo obsede hudič. 


  • 0

#1753 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 January 2024 - 08:56 PM

Šla sem na veterino in sem vzela Bravecto tableto za kužiko in ampulo za maco, oboje naj bi držalo 3 mesece, plačala sem pa 90€. Da te kap. 

Prijelo naj bi takoj, bolhe baje takoj pocrkajo. So pa rekli, da Frontline ni okej, da so nekaj spremenili in ne deluje več tako kot včasih. 


  • 0

#1754 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 January 2024 - 07:16 PM

Hvala bogu ni bilo stranskih učinkov te Bravecte in sem zjutraj našla crknjeno bolho v macini postelji. Vidim žarek svetlobe. 


  • 0

#1755 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 13 January 2024 - 12:13 PM

Frida, kako je muca?
Moja psička je boljše, so pa vrednosti jetrnih encimov še vedno povišane. Veterinarka pravi, da sicer lahko ostanejo tako in da psi živijo normalno/kvalitetno tudi s temi vrednostmi, si pa kljub temu želim, da se spustijo na predpisane vrednosti. Konec januarja imava kontrolo 🤞
Se pa strinjam, da skrb za živo bitje prinese tudi stroške in dobro je, da se tega zavedamo že pri sami odločitvi. Študentka, ki je včasih delala pri nas, mi je večkrat potožila o ceni pasje hrane. Sicer ni kupovala kvalitetne hrane, ima pa dogo in seveda je že zaradi količine hrane mesečni znesek višji. Kje so še ostali stroški...
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#1756 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15219 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 13 January 2024 - 12:38 PM

Mene ze macka stane 40 e na mesec, in to je samo hrana, tk da pricakujem da bo pri psu ene 120 z vstetimi obiski pri frizerju, kje so sele kaksni veterinarji.
  • 0
 

#1757 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82827 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2024 - 01:46 PM

Oh, come on, no, a ga bos s kaviarjem futrala? :butl: To je miniaturen kuza, marsikateri macek je vecji (tezji). Naju 60-kilski pes s kupom zdravstvenih tezav in posebno dietno hrano ni stal 120 na mesec.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1758 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2024 - 02:42 PM

Stroski so ja, nepredvidenih lahko pride kar nekaj. Jaz sploh ne racunam koliko me pride, ker nimam nic od tega.
Bolh pa ni vec :) vceraj sem imela generalno ciscenje in sem koncno mirna in se crkljam z obema. Bravecta je sicer res strup, ampak sta obe prenesli v redu, spomladi pride naslednja runda.
Petersilj, kaj pa je bilo s tvojo?
  • 0

#1759 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15219 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 13 January 2024 - 03:20 PM

Jina, ok no :D mogoce res ne bo tolko.
Frizer je 60 e na mesec, to je fix strosek ziher, pa hrana bo tud najbrz 40 ane?
Ma med 6 do 8 kg sicer in cc 35 cm do vihra, tko da ajde, kak fajn obilen macek bi bil v isti kategoriji.
  • 0
 

#1760 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82827 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2024 - 03:35 PM

Za foro sem šla pogledat cenik enega random pasjega salona in je za pse do 10 kg cena redne nege 35 €. Ampak ja, za kodre je verjetno dražje zaradi zahtevnosti dlake. A to je treba vsak mesec, ali na dva? 

 

Pasja hrana se je res nenormalno podražila v zadnjih letih, to vsi lastniki psov opažamo ... Ampak Lars poje 12-15 kg kg v enem mesecu in ni primerljivo. Ko je šla njegova prejšnja hrana v 2 letih s 40 na 70 € na vrečo, sva menjala za primerljivo, ki je ok. 45 na mesec. Koder verjetno poje tam ok. 100-120 g na dan pa ima toliko za 3 mesece... Se pa cene ful razlikujejo, pri nekaterih plačaš tudi firmo, kvaliteta je pa enaka ali slabša od cenejših.

 

Največ stroškov je na začetku zaradi obveznih cepljenj in nakupa opreme. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users