Jump to content


Photo

Tajska


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#141 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 07:05 AM

Po moje ne, ker ne greš ven iz brezcarinske cone. Ko prideš nazaj, se ti to šteje kot prvi vstop v državo.
  • 0

#142 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25331 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 June 2015 - 07:16 AM

Po moje tudi ne, ker je letaliscke tak "no man's land", dokler ne prides cez carino ipd., ker oni najprej preverijo, ce si "vreden" vstopa v njihovo drzavo ali ne :P


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#143 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26416 posts

Posted 27 June 2015 - 08:16 AM

AP in te, ki ste bile pred kratkim. Koliko približno denarja ste potrebovale?


  • 0

#144 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17977 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 June 2015 - 10:03 AM

A vse skupaj al samo tam? V bistvu je ful razlicno, odvisno, kje spis, kje jes, da se prit ful poceni skozi, za 5 eur na dan komot, brez prenocisca. Ce jes na stojnicah.
  • 0

#145 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26416 posts

Posted 27 June 2015 - 10:14 AM

Koliko recimo je tebe prišlo? Če ne vprašam preveč :) 


  • 0

#146 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 05:36 PM

Iskreno rečeno se ne spomnim več. Fant ima nekje v spominu cca 25-30€ na dan za oba. S tem, da je vključeno vse - prenočišča, hrana, vsi prevozi, vstopnine...
  • 0

#147 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 June 2015 - 08:17 PM

A če si na letališču, se to že šteje kot vstop v državo? Hipotetično, če priletiva 16.7. v BKK in hočeva takoj za 3 dni "skočit" v Kuala Lumpur, in ne greva vmes z letališča, potrebujem vizum, ko greva nazaj v BKK? Z enimi znanci bi se radi srečali v KL, ampak če si bom morala zaradi tega rihtat vizo in podobne sitnosti, bom še premislila... 

Letališče je mednarodni prostor in dokler se zadržuješ samo znotraj tega prostora*, ne potrebuješ vize. 

*dokler ne greš skozi Immigration**, kjer te bodisi spustijo v državo ali pa ne;
** kjer dobiš vizo oz. štempelj ali nalepko z datumom prihoda v državo

 

V bistvu slovenski državljani na Tajskem za turistično bivanje do 30 dni ne potrebujemo vize. Enako je tudi v Maleziji, kjer je ne potrebujemo za bivanje do 90 dni tako. Tako da ne bi smela imeti problemov z vizami, ne v primeru da boš zapustila letališče ali ne. 


  • 0

#148 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 09:57 PM

V bistvu nekaj komplicirajo glede tega, če greš med temi 30 dnevi ven iz države ter se potem vrneš nazaj.
  • 0

#149 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2015 - 12:22 AM

Ja, saj ravno zato sprašujem. Ma, pomoje ne bom nič karte BKK - KL kupovala in se bom na mestu odločila, pa koga bom še vprašala. 

Ancka, sta pa res poceni prišla skozi. 

 

Mi lahko svetujete kakšno prenočišče (Bangkok, Chiang Mai..)? Mika me, da bi prek Airbnb se vse menila, do sedaj sem imela dobre izkusnje. 

 

edit: Hjoj, kaj sem našla, komaj čakam! Thai Farm Cooking School


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#150 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 June 2015 - 11:25 AM

V bistvu nekaj komplicirajo glede tega, če greš med temi 30 dnevi ven iz države ter se potem vrneš nazaj.

Tega pa nisem vedla. Zakaj pa komplicirajo? V čem je problem? 


  • 0

#151 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2015 - 02:39 PM

Zadevi se reče "re-entry permit", ker viza (štempelj), ki jo/ga dobiš ob prihodu, velja samo za en vstop in en izstop iz države.

 

 

Normally, a visa is valid for one entry and one exit. If you plan to exit and re-enter Thailand within the period of your visa, for example, if you will go do business in India and then return to Thailand, then you may want to apply for a "re-entry permit" along with your visa, so that you don't have to go back to a Thai consulate in India for another visa (requiring two trips, to drop off your passport and pick it up, and you don't have your passport ID on you during the interim). Instead, you go to an immigration department in Thailand, usually the one in Bangkok on soi Suanplu, and get the re-entry permit on the spot in one trip. (It's 500 baht per time, if I recall correctly.) This does not extend the expiration of your visa, but just lets you exit and return without needing a new visa.

 

http://www.thaiembas...it-thailand.php


  • 0

#152 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17977 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 28 June 2015 - 05:15 PM

Koliko recimo je tebe prišlo? Če ne vprašam preveč :)

Za 8 celih dni tam sem zapravila vse skupaj 1500 € z vsemi letalskimi kartami, s tem da res nisem šparala, kot sem že napisala. Lahko bi ful manj zapravila.


  • 0

#153 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 June 2015 - 07:37 PM

Hvala Ančka. 


  • 0

#154 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26416 posts

Posted 28 June 2015 - 09:31 PM

Ja no saj se mi je zdelo, da ene 800-900 bi me že prišlo ja... bom pač prestavila na ugodnejši termin :)


  • 0

#155 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2015 - 10:59 AM

Kaj ste vzele za potovalno lekarno? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#156 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 June 2015 - 11:05 AM

KLIK :wink:


  • 0

#157 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2015 - 11:34 AM

par paracetamolov, Nalgesin, Letizen, flajštre. Nisem nič komplicirala, ker itak lahko tam dobiš v lekarnah vse, kar ti srce poželi. Sem imela vnetje mehurja pa sem šla v lekarno in dobila antibiotike. 


  • 0

#158 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 14 September 2015 - 04:45 PM

18 resnic o Tajski

 

5 najbolj pogostih nategov na Tajskem


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#159 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 April 2017 - 11:22 AM

Ana, od kod sta vidva letela na Tajsko? S katero letalsko družbo?


  • 0

#160 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2017 - 11:23 AM

Ce ti kaj pomaga, jaz sem iz Benetk z Etihadom.

edit: aja sori, verjetno te zanima specificno za blizino MB :)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users