Jump to content


Photo

Korzika


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#141 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 04 July 2023 - 12:01 PM

Normalne,primerljive nasim. Edino cena sladoleda meje presenetila,ostala je namrec enaka kot 2019 ko smo bili nazadnje. V Sieni smo dali za 2 pici,carbonaro,jabolcnik in 2l vode,machiatto in capuccino 60€, se mi je zdelo malo. V Firencah ko smo meli pico, biftek in testenine z ragujem divjeg prasica je bilo ze drazje (meso je drago, po 5€ na 100g).
  • 0

#142 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 90089 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2023 - 12:18 PM

Midva sva dala po 3 € za kepico, ampak sem nekje videla, da je bil tudi po 1,8 (mi pa ni izgledal ne vem kaj). Kava se mi je zdela poceni, 1,5 - 2 € za machiatto ali cappuccino (pri nas za ta denar se espressa ne dobiš več) in aperol, vino in pivo pa spet primerljivih cen.

V restavracijah pa itak povsod računajo pogrinjke, tudi če samo pribor in prtiček dobiš, ne kruha npr.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#143 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 04 July 2023 - 12:41 PM

Ja pogrinjki so pa povsod ja. Ampak to je bilo v Ita se ko smo s starsi hodili. Korzika recimo je solata 20€, meni 65€, pica od 20 dalje. Pa ima ita ful dobro bg ponudbo, Korzika pa nikakvo se v trgovinah.
  • 0

#144 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24135 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2023 - 08:19 AM

A ste bili zdaj tudi v Toskani?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#145 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18509 posts
  • Gender:Male

Posted 28 February 2024 - 01:24 PM

A letos gre kdo na Korziko? Razmisljam, ce bi sli. Za tja in nazaj bi se pa se kje v Ita. ustavili, da ne bi bilo prevec voznje naenkrat.
I. bi sicer sla rada v hotel s toplo vodo, znaci v Moravce ali kaj :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#146 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2024 - 03:50 PM

Mi razmišljamo, da bi šli v Gardaland, naprej do Nice in z Nice do Bastie na Korziki, nazaj pa na Livorno. Ampak moram najprej naštudirat kje bi spali in stroške skuipaj potegnit. Kolebam med Korziko, Hrvaško, Dolomiti, Grčijo in čem xy :)


  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#147 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18509 posts
  • Gender:Male

Posted 28 February 2024 - 04:33 PM

Jaz tudi, haha. Vse je se odprto.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#148 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 16 June 2026 - 09:47 PM

Mi smo imeli letos dnevni trajekt, startali smo ob 14ih in je bilo v bistvu ful ok. Na trajektu so se zabavale po igralnicah ,malo smo igrali družabne igre. Pot do dol je bila tudi znosna, v Ajdovščini smo se še s fotrom dobili tako da je bil komplet popoln 😁. Danes smo v enem cip apartmaji za prespat, jutri pa do Bodrija, od tam pa izhodišče za prihodnjih nekaj dni.
  • 0

#149 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18509 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2026 - 10:48 AM

A ste na vzhodu, ora (Edit: Vidim zdaj, da je Bodri bolj severozahod)? Kampe imate vnaprej rezervirane?
Pa koliko ste dali za trajekt letos? :)

Mi gremo v petek. Mogoce na Korziko, mogoce ne. 15 noci imamo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#150 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 22 June 2026 - 01:35 PM

Letoj je bil trajekt 240. Trenutno smo se ukampirali pri Proprianu, kamp Milella, smo že bili. Vmes smo bili v Portu v Oliveres al nekaj takega, malo dražji ampak z bazenom. Za nas so kampi med 40 in 50€ letos. Nimamo nič rezervirano, na Korziki tega ne rabiš. Nam je res čist drug dopust kot prvič. Zdaj pijeva kavo, tamale se igrajo vrtec in so si za bližnjo mizo postregle mleko in piškote, potem gremo z avtom do ene plaže.

Iz Bodrija vozi vlakec v Calvi (30€ povratna za vse) in v Iles Rouse. Iz Bodrija smo sli prek Cort v Porto in smo se po poti 2x ustavili za kopanje v tolmunih 😁 tudi jutri imamo iz Sarten planiran izlet na reko Baraccio in po treh gorskih vasicah v blizini. Uslužbenka na recepciji je bila ful prijazna.
  • 0

#151 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 25 June 2026 - 08:23 PM

No četrta lokacija je kamp v Porto Vecchiu u Stabiacciu, ponovno poln komarjev in res ni za žvet tako je vroce. Sanitarije so polne Gekotov (ali so gekoji?) popoldan smo preživeli na bazenu, je bilo prav osvežujoče, pomoje smo se zmaknili iz vode za dobre pol ure da so punce pikico odspale. Sicer kamp niti še ni uradno odprt in so tu samo lokalni delavci 😁 sanitarje so sicer zelo zgledno očiščene. Smo pa nekih 10 mon od Palombaggie in Santa giulie, jutri planiramo zgodaj zjutraj odhod na slednjo, če nam uspe videt še flaminge.
  • 0

#152 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4844 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2026 - 06:10 AM

Gekon je plazilec, torej sanitarije so polne gekonov :) Škoda za vročino in komarje, gekoni so mi pa zanimivi. Predvidevam, da tudi puncam. Lep dopust še naprej.


  • 0

#153 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted 26 June 2026 - 07:32 AM

Hvala! Ja ful so dobri. Santa Ghulia je pa izrodek lepote kakršna je včasih bila. Smo pa videli flaminge 😁. Zdaj se bomo malo tu kopali, če smo že prišli. Je pa noro vroce!
  • 0

#154 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 28773 posts

Posted Today, 01:44 PM

No šli smo še na Tamaricciu plazo, ki je veliko prijetnejša, pokoristili smo bazen kampa. Včeraj smo šli na Solenzaro, danes je pa še najlepše v kampu v senci, ker smo tudi že utrujeni. Tu je ful slovencev v kampu 🫪 vceraj so prišli eni mimo, da so se punce malo podružile. Je pa baje kar nekaj zastrupitev na reki 😐 res je prav juhica.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users