Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#141 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 15 August 2008 - 01:12 PM

Js si dam med balzam par kapljic jojobinega olja včasih, sam sem opazla da se mi potem lasje bolj hitro zmastijo... Mislm da bo bolš če si daš tako kombinacijo olj za prewash, da potem tisto olje dol spereš.
  • 0
Why so serious?

#142 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 August 2008 - 02:10 PM

QUOTE(gospodična*mična @ 15. 8. 2008 - 13:41) View Post
Jaz sem predvčerajšnjim kombinirala uporabo Akamutijevega kokosovega olja (kot pre-wash), potem sem dala pa med pranjem še gor Akamutijevo jojobino olje med Fructisovo masko.
Laske imam take za popapat, kar je pri meni redko, ker imam res uboge... a še katera med vami meša olja med sabo?
Naslednjič bi si naredila neke vrste oljno masko, pa bi zmešala Akamutijevo kokosovo olje+jojobino olje pa avokadovo. Mogoče bi vmes dala še kak regenerator, da bi bilo bolj kremno vse skupaj.
Je že katera počela kaj takega?




Jaz občasno mešam Cobio kokosovo olje in Emile Noel lešnikovo olje. Verjetno bom kdaj dodala tudi olivno, da ga porabim. Po novem sem si kupila tudi mešanico olj, čist trgovinski je Grapelli Olys, ki je že zmešan- olja iz žitaric (koruza, riž, pšenica) in sadja (orehi, črni ribez). Ne vem, zakaj bi bil to problem, samo še bolj raznoliko in bogato je. Prva verzija se fajn obnese, za drugo bom pa še videla. Regeneratorja vmes ne potrebujem, ker lasje kar lepo pijejo vse mešanice. Probaš pa itak, da lahk, saj ne more biti nič hudega...Tko sem delala za pre-wash.



Sem pa si že dodajala v regeneratorje po žlico medu in olivnega olja, ker imam suhe lase, niso bili nič mastni, se je spralo okej brez šampona.




  • 0

#143 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 16 August 2008 - 02:21 PM

Zdele imam gor kokosovo olje in že med nanašanjem sem čutila učinek, ki ga bo olje pustilo na laseh laugh.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#144 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 16 August 2008 - 03:37 PM

In kako si zadovoljna z njim?
  • 0
Why so serious?

#145 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2008 - 04:05 PM

Jaz imam pa ravno zdajle Akamutijevo avokadovo olje gor. Božansko thumbup.gif
  • 0

#146 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 16 August 2008 - 06:17 PM

Imela sem ga gor 4 ure laugh.gif , zdaj nadaljujem z umivanjem, tako da še ne morem kaj oprijemljivega povedat wink.gif . Sicer občutki med spiranjem so bili zelo nežni, ampak za to krivim tudi Tigijev OH šampon smile.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#147 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 16 August 2008 - 09:45 PM

Katero olje naj dam na suhe lase, na spodnjo polovico malo? Kokosovo, olivno ali jojobino? hmm.gif

gospodična mična; na koliko dni si ti lase umivaš? Ker meni je že recimo na 5, 6 dni težko toliko urc "odtrgat" od dneva za nego las.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#148 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 18 August 2008 - 08:45 AM

Js bi dala kokosovo, ker najboljš diši in vsa so itak mastna...
  • 0
Why so serious?

#149 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 18 August 2008 - 09:44 AM

[ Mladoletna, meni tud nega vzame ogroooomno časa. Ampak vseeno imam raje suhe lase, ki jih je treba negovat, kot pa da bi imela mastno brozgo na glavi ...Moji sestrični se neverjetno zmastijo že 2 urci po pranju, pa si jih pere na 2 dni, pol pa kmalu postanejo odvratno leplijivi in mastni in se ločijo po pramenih zarad masnoče- in nič na svetu ji ne pomaga pri masnoči... Si ne predstavljam, s tem res nisem imela nikoli težav.

Sicer pa imam sama najraje jojobino olje - naročila sem ga prek interneta. Zelo mehke, svetleče lase nardi in se hitro vpije. Uporabljam ga redno kot prewash in večkrat ga vmešam malo med regenerator. Imam tudi kokosovo olje od Logone, vendar ne maram vonja - je presladek


  • 0

#150 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 18 August 2008 - 11:12 AM

Mladoletna pa če ti preveč časa vzame si lahko raje daš olje gor čez noč, potem pa zjutri opereš lase, daš gor balzam za par minutk in posušiš. Pol ti bo kake pol urce vzelo...
  • 0
Why so serious?

#151 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 19 August 2008 - 06:13 PM

Fuj, zdej mam olivno olje gor, kok mi je ogabno tongue.gif Kaj ve nardite ko mate to gor? Jih spnete? Pa sperete po eni uri? Jst prvič uporabljam ta olja in mi je čist čudno. Vse je mastno pa še smrdi tongue.gif sam, če pa pomaga ane.. biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#152 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 August 2008 - 08:38 PM

Jaz nanesem na debelo na suhe lase, potem pa lase spnem v figo in pustim učinkovat dve uri. Po dveh urah lase normalno šamponiram in nanesem regenerator/masko za ene pol ure. That's it.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#153 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 19 August 2008 - 09:03 PM

Kul, pa to delaš pred vsakim pranjem al samo enkrat na vsake tok časa..?
  • 0

After all this time?

Always.


#154 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 19 August 2008 - 10:16 PM

Daš odvisno od potrebe svojih las in časa, ki je na razpolago smile.gif . Jst si dam olja gor toliko, da ne kaplja in si potem spnem z veliko špango.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#155 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2008 - 10:42 PM

QUOTE(fire-fly @ 18. 8. 2008 - 12:12) View Post

Mladoletna pa če ti preveč časa vzame si lahko raje daš olje gor čez noč, potem pa zjutri opereš lase, daš gor balzam za par minutk in posušiš. Pol ti bo kake pol urce vzelo...

Jaz si ne predstavljam spat z oljem na laseh. huh.gif To ti gre vse na pouštr, eww! Pa tud, če si daš čez brisačo, se ti pomoje vse sesuje k se premetavaš ponoč.
  • 0

#156 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 19 August 2008 - 10:44 PM

Jst sem si dala enkrat olivno olje gor kakšne pol ure pred spanjem, potem jih pa dala v tisto plastično kapco, ki je dobiš ob barvah za lase, čez povšter pogrnila brisačo za vsak slučaj, pa ni nič čez prišlo. Mislim tudi na brisači ni blo nič videt smile.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#157 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27103 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 August 2008 - 10:48 PM

Jaz si olivno olje dam samo na konice (spodnja tretjina las), pa se mi itak nekaj vpije, čez noč spletem kito in itak ni nobene panike. Aja, pa včasih lase zavijem v folijo oz. vrečko. Nek toplotni efekt, blablabla, pa je kao učinek boljši.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#158 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30918 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 August 2008 - 05:33 AM

Včeraj sm imela kakšno uro gor avokadovo Akamuti olje, nism si ga dala preveč, in potem umila lase z B. Organics šamponom za suhe in poškodovane lase.
Ko sem si posušila lase s fenom, je bilo videt, da so nekak bolj gladki in za odtenek manj suhi kot ponavadi, vendar danes zjutraj so bili dost polizani ob glavi, tako potlačkani, kar mi pa niti najmanj ni všeč.
Je pa res, da ma ful tanke lase in mogoče mi olje ne koristi ravno... ermm.gif
  • 0

#159 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 20 August 2008 - 07:30 AM

Jaz tudi, če recimo dam nečakinji gor, ki ima tanke laske, le 3 kapljice, ima mastne videti.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#160 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2008 - 07:37 AM

Ko sem bila v Moravskih Toplicah, se videla, da imajo v apartmajskem naselju eno trgovinico, kjer prodajajo olja. Videla sem arganovo olje (hladno in navadno stiskano), olje grozdnih pešk,... Da se ga kupiti v večjih količinah. Ceno sem pogledala samo za arganovo - 6€/dl.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users