Jump to content


Photo

Kreme za sončenje


  • Please log in to reply
660 replies to this topic

#141 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2011 - 07:48 PM

Tole sem našla na enem forumu (iz revije VIP):
QUOTE
Na prvem mestu je Nivea Sun Pflegende Sonnenmilch, SPF 20
na drugem mestu je Nivea Sun Light Feeling Transparetes Spray, SPF 20
na tretjem mestu je Ombia Suncare Milch, SPF 20.

Zadnje mesto si delit : ilrido Sonnen Gel fur empfindliche Haut,, SPF 20 in Vichy Laboratories Capital Soleil, SPF 20.

Na testu je bilo 16 sredstev za sončenje s srednje visoko zaščito (SPF od 15 do 20)

A ni bila včasih Nivea med slabšimi, ta Lidlova pa med najboljšimi? ohmy.gif
  • 0

#142 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2011 - 07:53 PM

a ni ombia od hofra?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#143 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 July 2011 - 07:55 PM

Ja.
Jaz imam letos še eno lansko (ne vem koliko je to kaj kul) od Nivee, 20SPF.
Bi si pa omislila eno Hawaian Tropic olje, za letos.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#144 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2011 - 08:02 PM

QUOTE(Frčica @ 7. 7. 2011 - 20:53) View Post

a ni ombia od hofra?

Jaz sem mislila za Ilrido, da je Lidlova pa sem nekaj pomešala (se mi ful lidlasto sliši laugh.gif ), za Ombio pa vem, da je Hoferjeva, ja.

Čeprav meni pri Hoferju zmaga Suhada za MU. lol1.gif
  • 0

#145 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6571 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2011 - 10:16 PM

Suhada, hahahha biggrin.gif
  • 0

#146

  • Guests

Posted 08 July 2011 - 10:39 AM

QUOTE(Marmelada @ 3. 7. 2011 - 1:21) View Post

Je katera že imela kreme za sončenje Alverde? So zanesljive?

Prebrala sem članek na planetu lepote o tem, kako škodljivi naj bi bili UV filtri Octocrylene, Octyl methoxycinnamate ( = octinoxate = ethylhexyl methoxycinnamate) in Oxybenzone ( = benzophenone-3) in sem potem šla gledat sestavine izdelkov za sončenje in so res zelo redki, ki ne vsebjejo nobenega od teh treh. Zato razmišljam, da bi prešla raje na kakšne naravne proizvajalce krem za sončenje. Ah, saj človek ne ve več, kaj bi. Najprej ful vzpodbujat uporabo izdelkov za sončenje, zdaj pa ugotovijo, da so zelo škodljivi... ermm.gif hmm.gif


Mene tudi zanima za Alverde.

Jaz zdaj že ene 2 ali 3 leta uporabljam samo naravne kreme za sončenje in se mi je koža ful izboljšala. Prej so se mi obvezno delale zraven pigmentne pike, zadnja poletja samo tu in tam kakšna, manj me opeče, dobim "zdravo" zagorelo barvo, prej se me ni primlo pa nič, če pa že, sem bila pa rdeče boleče opečena. Skratka - ne grem več nazaj, ker ni vredno.

Kar se pa cene tiče - tistig 20€ pa že lahk date, saj je samo za par tednov v letu, no. Mislim, boljše to, kot pa sranje na koži kasneje.

  • 0

#147 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16477 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 July 2011 - 10:58 AM

Izabela katere naravne kreme pa uporabljaš to?

Jaz sem letos spet vzela Sundance, se je lani izkazala kot zelo zanesljiva. Imam ful bledo potl, dosti znamenj, in me takoj opeče ko kristusa. Pa včasih dosti časa preživim na morju, itak se mažem kot obsedena, tako, da mi tudi cenovno zelo ustreza.
Zdaj ko sem bila na morju čez vikend, so mi kopalke malo zlezle in me je po robu riti, tam, ko se pač nism namazala, kr so ble kopalke tako ožgalo down.gif Pa nasploh se ne spomnim, da bi me prej kdaj po nogah ožgalo, pa se nism mazala. hmm.gif

Sem imela dve leti nazaj Coppertone, pa je bil tudi ok, samo mi ima zelo neprijeten vonj.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#148

  • Guests

Posted 08 July 2011 - 11:02 AM

Super mi je bil Mexitan, ampak ga je treba naročit iz Amerike, tako da sem ga imela samo eno leto. Sante je tudi super, Lavera mi je bila malo premastna in pretežka, letos sem kupila pa BioSolis v DMu. Še ne vem, kakšen je, ampak zgleda ok.

Si pa bel no, to je pa treba vzet v zakup. smile.gif
  • 0

#149 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22767 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2011 - 12:16 AM

Aja, pa pisali so tudi, da priporočajo uporabo sončnih krem evropskih proizvajalcev, ker bodo zdaj nova pravila glede UV zaščite in v ZDA naj bi bilo še naprej dovoljeno v kreme dajati škodljive UV filtre oxybenzone, octocrylene in sestavine, ki jih izdelki za UV zaščito ne smejo vsebovati, npr. retinyl palmitate (očitno je tudi vitamin A potencialno škodljiv v sončnih kremah ermm.gif ).

Kje v DM-u pa pa imajo Alverde sončne kreme, so kje posebej? Jaz jih nisem našla med ostalimi sredstvi za sonce, pa tudi pri otroških izdelkih sem gledala.
Jaz bi pa rada ZF 30, ampak veliko naravnih krem ima max 20.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#150 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 July 2011 - 09:08 AM

QUOTE(tasika @ 8. 7. 2011 - 11:58) View Post

Jaz sem letos spet vzela Sundance, se je lani izkazala kot zelo zanesljiva.


Tudi jaz imam to, sem vzela 3 različne. cool.gif Različni faktorji, pač s fantom si jih deliva. Itak se ne nastavljam soncu, kadar je najmočnejše, zjutraj in popoldan sem na plaži, drugače pa ne, in to popolnoma zadostuje.

Je pa zdaj ena nova krema z dodatkom karotena, in zelo lepo diši. happy.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#151 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31304 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 July 2011 - 11:37 AM

Na sosednjem forumu smile.gif sem zasledila, da je ta krema tudi OK: Garnier Ambre Solaire Resisto Kids SPF 50

IPB Image

  • 0

#152 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 July 2011 - 07:44 PM

Sem jo uporabljala 2 leti nazaj. Imam v spominu, da se precej težko razmaže. Jo moraš pa res dobro, ker je modra. laugh.gif
  • 0

#153 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 July 2011 - 11:26 AM

Lahko kar tukaj vprašam za kakšna priporočila za losjone po sončenju? Al pa kake aloe vera gele?
  • 0
Memento mori.

#154 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 10 July 2011 - 12:53 PM

Jaz sem za opekline uporabljala kar tale gel (aloe vera) in je bil super.
IPB Image
Za po sončenju sem lani imela tegale in je bil tudi kar ok, edino vonj ni ravno prijeten oz. ni kaj posebno dišeč. Drugače sem bila pa zadovoljna z njim.
IPB Image
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#155 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31304 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 July 2011 - 03:09 PM

Jst imam vedno pri sebi Bepanthol losjon za po sončenju, ki pomirja kožo, pa fajn je, ker se ful hitro vpije. Najboljš je, če ga imaš kr skoz v hladilniku, pol je res super za kožo.
Letos sm kupla pa še od DM linije za sončenje gel z aloe vero na pumpico, sam ga nism pol nič rabla... smile.gif
  • 0

#156 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27222 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 August 2011 - 02:14 PM

Katera krema za sončenje s faktorjem 30 ni K? Jaz že nekaj let uporabljam Coppertone, faktor 15, ker za njo vem, da ni K, ampak grem jutri precej južneje laugh.gif in bi kupila kremo s faktorjem 30, a ne vem, katere so K in katere ne. Anybody? smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#157 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 August 2011 - 02:36 PM


Ne rabiš tako visokega faktorja. To je samo tržna niša. Ti se le skrbno maži s petnajstko in boš ok.
  • 0
Viens, reste ici!

#158 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27222 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 August 2011 - 02:41 PM

Vem, celo življenje se mažem s 15ko in mi je bilo vedno kul, ampak bi materina znamenja vseeno mazala z višjim faktorjem, poleg tega bom cel dan od jutra do večera zunaj na soncu in dvomim, da se bom v tej vročini lahko zakrivala z oblačili.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#159 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 August 2011 - 02:43 PM


Jaz imam od Loccitana kremo za sončenje, ki ni K, ampak če ti je predraga poglej še Garnier - mislim da tudi niso K.
  • 0
Viens, reste ici!

#160 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27222 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 August 2011 - 03:47 PM

Okej, po polurnem guglanju sem uspela ugotoviti, da Garnierjeva Ambre Solaire spf 15 (fant kupila na blef, ker nima pojma) ni K, pfiju, ampak za kremo s faktorjem 30 pa ne morem ugotovit, ker mi meče ven teme s PL, cosmota ali tega foruma iz leta 2006, v petih letih pa so se sestavine stokrat spremenile. Še kaka poleg Loccitanove, ker mi je ful s poti in nimam časa lazit v Loccitane? smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users