Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#141

  • Guests

Posted 18 April 2008 - 06:11 PM

Uh, potem pa res ne vem, zakaj te žuli. Mogoče se bo z leti malo raztegnilo.
Ja, vložki imajo svojo temo, saj res smile.gif
  • 0

#142 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 19 April 2008 - 02:26 PM

jaz sem stara 30 let, pa imam lunettko 1. Nimam močnega toka (zaradi tabletk) , je pa res, da je manjša velikost skodleice za malenkost mehkejša kot 2.

Če sem jaz razumela prav, ta pecelj je zato, da si na začetku malo pomagamo z izstavljanjem, da lažje primemo za dno skodelice, ko jo je potrebno stisniti, da popusti vakum. Ko pa se navadimo ga pa odrezemo.

No to je moja logična interpretacija..smile.gif
  • 0

#143

  • Guests

Posted 21 April 2008 - 11:55 AM

Jaz imam Lunette velikost 2 in mi povsem ustreza. No, zdaj je moja prva menstra z njo mimo in še vedno ne morem reči drugega kot to, da mi je super. Res pozabiš, da jo sploh imaš in tudi proti koncu menstre je fajn, ker takrat tampon res izsuši. ermm.gif

Kar se peclja tiče - mene nič ne moti in ga še nisem odrezala, mogoče pa ga bom v prihodnje. Se mi pa zdi ta pecelj fajn, ko skodelico vstaviš notri, potem pa primeš za njega in malce potegneš, da se ustvari vakuum.
Ven jo pa jaz dobim tako, da jo z dvema prstoma rahlo zgrabim na koncu in vakuum takoj popusti in jo hitro dobim ven.

Za ponoči je pa tudi odlična, ker kljub temu, da sem imela tokrat zelo močno in sem en dan spala okrog 10 ur (ker prejšnji dve noči nisem skoraj nič oops.gif), ni bilo nobenih krvavih madežev, pa tudi strah me ni bilo, da bi dobila tisti šok (zastrupitev krvi), ki je možen pri tamponih. smile.gif
  • 0

#144 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10823 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 April 2008 - 12:02 PM

Nila, ful dobro!
A dvojka je manjša kot enka? Jest ne vem, katero naj vzamem.
  • 0

#145

  • Guests

Posted 21 April 2008 - 12:23 PM

Frida, dvojka je večja. Sicer enke nisem probala, ampak predvidevam, da bi mi bila tudi ok.
Prijateljica mi je pa kupila dvojko, ker je na Lunettini spletni strani brala, da pač jaz spadam v to kategorijo biggrin.gif, pa tudi, ko sva se pogovarjali, sem ji omenila, da bi bila ta verjetno zame ok.
  • 0

#146 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10823 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 April 2008 - 12:28 PM

Tenkju smile.gif
Zame bo tud dvojka potemtakem. biggrin.gif
  • 0

#147 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 April 2008 - 01:02 PM

No, da še jaz napišem opažanja. Zjutraj sem si jo prvič vstavila in sem dobila živčnega, ker me je pecelj ribal. No, potem sem ga odrezala en delček, pa spet ni bilo OK. Potem sem pa odrezala celega. In zdaj je odlično.
Skodelice ne čutim, strah me je bilo, da se bo pomaknila više, pa ni panike. Vstavim jo zloženo. Ven jo pa spravim tako, da jo natipam, grem z enim prstom ob njej, jo stisnem in stisnjeno potegnem ven. Izi pizi.
Jaz sem skratka zadovoljna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#148

  • Guests

Posted 21 April 2008 - 02:35 PM

Super, Sonchika! thumbup.gif
  • 0

#149 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 April 2008 - 06:59 PM

HAHA, not jo imam in malenkost čutim, da me jeziček žgečka. Ga bom odrezala pri prvi črtici, če z naslednjim vstavljanjem ne bo bolje.

Kako veš, kako visoko mora biti? Je možno, da si jo lahko vstaviš previsoko?

Vzela sem dvojko. Se mi zdi kar velika za zložit in vstavit, a vseeno gre. Mogoče se z uporabo malo zmehča.

Nila, kak ti jo rata zvit do velikosti tampona? Če jo poskusim preložit kot v navodilih, je ustje večje od super plus tampona.

Ve ste tudi doble torbico modre barve? biggrin.gif Jih majo še v kakih drugih? Firbec pač. biggrin.gif

Edit: Našla ne netu, da jih je več barv.

IPB Image

Še nekaj o njenem vzdrževanju:

Vrečka za shranjevanje je narejena iz satina in jo lahko perete ročno ali strojno, s programom za občutljivo perilo, na 40°C. Vrečko lahko tudi likate na srednji vročini.

Tkanina shranjevalne vrečke na začetku deluje trda, vendar bo po pranju postala precej mehkejša.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#150 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10823 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2008 - 07:28 PM

Zakon! Moja bo zelena.
  • 0

#151 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 April 2008 - 07:32 PM

Kak pa misliš to dosečt? biggrin.gif Misliš, da se kje vidi na škatli, kake barve so? Jaz nisem bla pozorna. Sem kar zadnjo pograbla in nesla na kaso, ker s emi je mudilo. Škatla je drugače zalepljena z varnostno nalepko.

Kake mate ostale in kake so škatlice? Na moji prevladuje plava.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#152 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10823 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2008 - 07:45 PM

Aja! slap.gif Sem bila prepričana, da lahko torbico kupiš posebej.
  • 0

#153

  • Guests

Posted 24 April 2008 - 01:45 PM

QUOTE(Adriane @ 23. 4. 2008 - 19:59) View Post
Kako veš, kako visoko mora biti? Je možno, da si jo lahko vstaviš previsoko?

Vzela sem dvojko. Se mi zdi kar velika za zložit in vstavit, a vseeno gre. Mogoče se z uporabo malo zmehča.

Nila, kak ti jo rata zvit do velikosti tampona? Če jo poskusim preložit kot v navodilih, je ustje večje od super plus tampona.

Ve ste tudi doble torbico modre barve? biggrin.gif


Adriane, najprej glede zlaganja. Ne vem, če bom znala nazorno razložit. oops.gif Skratka, primem skodelico in na eni strani rob potisnem navznoter kolikor se da. Ko je v takem stanju, pa potem stisnem robova skupaj v nekakšno ... hm ... špico. In ta špica ni večja od tampona normalne velikosti. Itak se pa takoj, ko jo malo vstaviš notri, potem razpre. Definitivno se mi pa zdi, da se je v nekaj dneh precej zmehčala in je postala bolj fleksibilna, tako da sem do takšne vrste zlaganja prišla povsem spontano.

Mislim, da je ne moreš potisniti pregloboko. Oz. jaz sem jo enkrat za štos malo "poglobila" biggrin.gif, samo sem jo potem potegnila za repek v normalno stanje. Se mi zdi, da nekako kar začutiš, do kam jo moraš potisniti, vsekakor pa pretiranjo tlačenje v globino ni potrebno. smile.gif

Glede vrečk - hvala za info, kako se jih vzdržuje. Tudi jaz sem dobila modro. wink.gif In ker je tako majhna in priročna, se mi tista škatla, v kateri imam še tampone in vložke, zdi še bolj ogromna in v napoto. rolleyes.gif Mogoče jih bom podarila sestrični, hehe.
  • 0

#154 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 April 2008 - 01:53 PM

Hvala Nila. se bom že navadla. Tisto sem včeraj na suho sprobavala. V nedeljo gre pa zares biggrin.gif

Jaz si jih bom k fantu nesla, nekaj pa dala mami. Je zdaj v meni in ima perilo bolj tak-tak. Ji bo prav prišlo.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#155 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 25 April 2008 - 10:25 AM

Punce jaz imam 1ko Lunette in tole krpico v turkizni barvi - ful lepi. Moja prijateljica je pa kupila vceraj tudi 1ko in ima temnomodro tole oblekico, ali krpico...Pomoje je to odvisno od posiljke....

Drugace pa Nila jaz isto vstavljam kot ti, zlozim v spico ali strehco. Se prej malo Lunettko dam pod vodo, da je mokra, jo zlozim v spico in takoj vstavim. v sekundi je notri. Tezje mi je bilo jo zlagati tako kot je v navodilih.


  • 0

#156 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2008 - 11:14 AM

Bom jo jaz tudi naslednjič zmočla. Saj sem prebrala, da to priporočajo, a se mi ni dalo it v kopalnico.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#157 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 April 2008 - 11:21 AM

Kje ste jih kupile?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#158 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2008 - 11:28 AM

DM pri Razstavišču (čez cesto).

Če naročiš tu preko, prišparaš 2€
http://www.lunette.s...itys/orders.php


Je katera zasledila v DMih tudi dezinfekcijske krpice? Sama nisem bla pozorna...

Crna, če boš naročala tu preko, bi te prosla, če mi vzameš še ene tote: http://www.lunette.s...tteet/pyyhe.php.
Tnx.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#159 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 25 April 2008 - 03:43 PM

Sem že jaz spraševala v Dm-ju za te dezinfekcijske krpice in so rekli da so jih naročili, tako da jih pričakujejo čez kakšne 3 tedne.
Ne da se mi pa čakat pošto, da mi pripelje in potem me skoraj nikoli ni doma,... in godit pa tiste položnice plačevat,...
  • 0

#160 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 April 2008 - 04:05 PM

QUOTE(Adriane @ 25. 4. 2008 - 12:28) View Post

DM pri Razstavišču (čez cesto).

Če naročiš tu preko, prišparaš 2€
http://www.lunette.s...itys/orders.php


Je katera zasledila v DMih tudi dezinfekcijske krpice? Sama nisem bla pozorna...

Crna, če boš naročala tu preko, bi te prosla, če mi vzameš še ene tote: http://www.lunette.s...tteet/pyyhe.php.
Tnx.


Ne bom še naročala, ker ne vem kako bo s financami ta mesec (izpite imam za plačat), pa še vložkov imam ogromno doma in jih moram nekak porabit biggrin.gif . Drigače pa ti vseeno lahko naročim te krpice?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users