Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#141 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19776 posts

Posted 30 May 2009 - 08:03 PM

Pozabila sem; a se po barvanju z Lushevo kano tudi s šamponom umije lase?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#142 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 May 2009 - 08:29 PM

Šamponiranje po barvanju s kano močno odsvetujejo, naj bi se lase samo temeljito splaknilo z vodo, ostanke pa potem raztopi še regenerator/maska.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#143 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19776 posts

Posted 31 May 2009 - 09:22 AM

Ok, bom tko. Sej se mi je zdelo, samo ker je olje not, pa ga potem samo z vodo umiješ in se malo čudno "sliši" biggrin.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#144 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 01 June 2009 - 08:06 PM

Mene pa zanima, če kana neguje lase. Imam svetlo medeno barvo las in ramišljam, da bi si dala brezbarvna kano gor. Pričakujem malo rumenkast odtenek, ampak če bi mi popravilo lase, bi se sprijaznila s tem.
  • 0

#145 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 02 June 2009 - 02:07 PM

Popravilo, če so uničeni jih nebo nič ker je las mrtev.
Sicer bi ti jih pa naredilo bolj konkretne(če veš kaj mislim) in pridobili bi na volumnu, bolj močni bi postali(zaradi ovoja ki ga naredi kana).
  • 0

#146 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 18 June 2009 - 07:07 PM

QUOTE(november.rain @ 2. 6. 2009 - 15:07) View Post

Popravilo, če so uničeni jih nebo nič ker je las mrtev.
Sicer bi ti jih pa naredilo bolj konkretne(če veš kaj mislim) in pridobili bi na volumnu, bolj močni bi postali(zaradi ovoja ki ga naredi kana).



Pobarvala sem se s kano, zdaj imam sicer lepo rjavo barvo, ampak lasje so postali nekako trdi. V bistvu ne vem, ali je to dobro ali ne. Maska ne deluje več toliko, nimam več tistih mehkih laskov. Vendar so mogoče tisti ta isušeni malo boljši, zato recimo, da mi je efekt zaenkrat všeč. Ali bodo lasje ostali tako okrepljeni ali to traja le dokler se barva ne bo sprala?
  • 0

#147 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 June 2009 - 07:27 PM

Ja trajalo zihr ne bo v nedogled, ampak kakšen mesec mogoče. Meni je ravno to pri kani všeč, da naredi take konkretne, bolj krepke lase.
Na začetku se ti bo bolj spirala, tako da se pobarvaš vsak mesec 1x, potem kasneje pa lahko tudi na dva meseca ali še to ne - odvisno od narastka.

S katero kano pa si se pobarvala?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#148 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 19 June 2009 - 06:54 AM

Hja, potem bo pa treba enkrat na mesec naredit krepčalno kuro. V bistvu se od vseh rekonstruktorjev, balzamov, mask in ostalih kur še najbolj obnese ravno kana. Pobarvala sem si z Logonino natural brown. Za malo spremembe. Se mi pa zdi, da bo treba konkretno vlažit lase. Verjetno zato ene mislijo, da izsuši, ker so lasje malo trši.
  • 0

#149 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 June 2009 - 09:04 AM

To imaš tisto v prahu ali že narejeno v kremi?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#150 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 19 June 2009 - 09:36 AM

V prahu je. Zakaj?
  • 0

#151 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 June 2009 - 09:47 AM

V prahu je boljša, tista vnaprej pripravljena v kremi ni nič kaj negovalna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#152 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 19 June 2009 - 09:58 AM

Sploh nisem vedela za kremno. Kakorkoli, zaenkrat dobro kaže.
  • 0

#153 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 19 June 2009 - 10:54 AM



Malo sem pobrskala in ugotovila, da nekateri dodajajo druge sestavine v kano.

Yes, henna is a good treatment for ur hair, it prevents hair loss, breakage..etc. yes ur hair may dry if u do it to prevent hair drying just add these things to henna paste, may be ur beauician doesnt know much about henna or she is not a good beautician now just do this and reply how it works on u

take 5 spoons of henna powder(good quality only)
3 spoons of amla(goosberry) powder
1 cup of yogurt
1 or 2 raw egg white
one spoon or coffee powder or cofee water
1/2 lemon juice
add one spoon of coconut / olive oil to the paste this is to avoid drying of ur hair while using henna

MIX ALL THESE INGREDIENTS KEEP IT FOR A NIGHT, NEXT MORNING BEAT EGG WHITES AND MIX WITH THE HENNA PASTE AND NOW APPLY ON UR HAIR. KEEP IT FOR 1 HOUR, AND WASH IT.


To sem mi zdi malo preveč komplicirano, ampak našla sem tudi tole:

General application

Henna in paste or powdered form



Burns

Apply henna paste or powdered form to 1st or 2nd degree burns reduce pain and fluid loss from the burn site has an anti-microbial effect and so reduces the risk of infection. It also sticks on the wound site until healing is complete



Wounds & ulcers

Henna in paste or powdered form promotes wound healing especially chronic wounds and ulcers, apply locally



Anti-hemorrhage effect

One dose of henna is generally sufficient for nose bleeding (epistaxis) providing a long-lasting cure. Better than cauterization which may cause recurrence but the only side effect of henna here is that it can cause slight sneezing. Henna can be used at other sites like a bleeding duodenal ulcer or oesophagal varicose veins with no known side effects



Anti-viral effect

Treats warts and herpes simplex (applied as a powder it dries the vesicles at the site prevents ulceration and crust formation and prevents secondary infection). It can also be used to treat AIDS



Hair dye

Add Olive Oil to henna to soften and condition, hot Hibiscus tea to enrich red tones, hot strong Black tea to bring out golden lights & drab down red-orange tones. Onion or Lemon juice works well with neutral henna to brighten and Apple cider vinegar will help fix color on grey hair.



Pains

A paste made of the leaves, applied on the affected area, is soothing and gives relief



Sore throat

Soak henna leaves in water and use as a gargle

Cela zakladnica domačih receptov, zanimiv mi je pa del o dodajanju olja v kano. Kaj mislite?
  • 0

#154 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 June 2009 - 01:00 PM

Ja jaz sem se trikrat pobarvala z kano pa mi potem ni bilo všeč pa sem šla na Keune ki mi je res enkratna(mislim da celo najboljša barva kar sem jih imela plus tega mislim da tam na nekje 13 mestu vsebuje svilene proteine kar se opazi tudi v potem pripravljeni barvi da je tak svilena..), no skratka z oljem bi ti malce bolj navčlažilo lase.
  • 0

#155 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 June 2009 - 02:52 PM

Jaz ne bi tem kanam v prahu nič dodajala, ker lahko daš preveč in potem pomoje ni prava koncentracija kane. Če hočeš zelo hranljivo kano, vzemi tisto v kocki od Lusha. Po mojem mnenju je občutno boljša od Logonine, pa ZELO hranljiva je. Stane 10€, imaš pa jo za 2x, tako da je tudi cenovno ugodnejša. Je pa res, da jo moraš sama doma zmlet, ampak jaz jo enostavno dam v multipraktik in to je vse. Lahko pa jo tudi naribaš, če ti je to ljubše.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#156 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 22 June 2009 - 07:17 AM

Verjamem, da je Lusheva boljša, ampak v mojem kraju ni Lusha. Sem pa prebrala, da na že suhe lase ni dobro dajati samo kane, ker res lahko izsuši. Po prvem pranju ugotavljam, da imam res bolj suhe. Ene dajejo notri celo balzam, sploh ne vode in tako zamešajo. Če bom še probala kdaj, bom sigurno zmešala jo z oljem. Lahko sicer, da ne bo tako dobra barva, a to mi je pravzaprav vseeno. Zaradi mene se lahko tudi spira...praktično sem zdaj na svoji naravni barvi. Trenutno pa rabim zelo hard core vlažilno in hranilno masko. OH balzam mi že dolgo ni zadosti, zdaj mi niti Schwartkopf Oil nutritive ni več OK.

  • 0

#157 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 June 2009 - 05:24 PM

To, da bi kano zmešala samo z oljem, ne bo šlo, ker se kana ne bo dobro zaporedila. Lahko edino zmešaš normalno z vodo in potem dodaš nekaj žlic olja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#158 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2009 - 06:16 PM

V Organique, zraven lusha, imajo svežo kano iz Maroka. stane 100g 4,88€. Baje pride ven zelo lep rdeč odtenek.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#159 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 23 June 2009 - 06:52 AM

Jao punce, moram reči, da so moji lasje čedalje slabši. Konice postajajo podobne ščetinam na metli sad.gif. Mislim, da tale kana ni bila najboljša za moje lase. Sem prebrala, da kana ne paše ljudem, ki jim ne pašejo proteini. Glede na to, da mi tudi rekonstruktor ne paše, mislim, da sem ena od njih. Lasje so na otip kot slama in sploh ne vem, kaj naj naredim. Sporbala sem vse maske kar jih imam, OH balzam, jojoba od Logone, Hibiskusov balzam od Alverde (včasih mi je bil super), Oil nutritive, nobena stvar mi več ne zmehča las. Heeeelp
  • 0

#160 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 23 June 2009 - 10:11 AM

Z olji si že probala?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users