Jump to content


Photo

Mozolji


  • Please log in to reply
1813 replies to this topic

#141 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 March 2006 - 12:48 PM

Tistim, ki vam Differin gel izsuši kožo si raje nabavite različico v kremi, učinek je isti, kože pa ne izsuši, je primeren tudi za suho.
  • 0

#142 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 13 March 2006 - 02:32 PM

[quote=Irena*]Tistim, ki vam Differin gel izsuši kožo si raje nabavite različico v kremi

kaj pa poleg kreme še obstaja? blink.gif blink.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#143 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 March 2006 - 02:45 PM

Najprej je bil gel. Ki pa izsuši, je le za mastno kožo.
  • 0

#144 Gina

Gina

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 14 March 2006 - 09:04 AM

Tekočino sem kupila v lekarni in se reče Tekočina proti mozoljem. Sporočim sestavine ob priliki (danes ali jutri)!

Lp
  • 0

#145 Gina

Gina

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 14 March 2006 - 09:15 AM

KAJ JE ZDRAVILO IN KAKO DELUJE

Sestava
100 g dermalne raztopine proti mozoljem vsebuje 1 g salicilne kisline (Acidum salicylicum),
0,4 g kafre (Camphora racemica) in 6 g kamilične tinkture (Matricariae tinctura).
Pomožne snovi so propilenglikol, prečiščena voda in etanol.

Oprema
Plastenka s 100 g dermalne raztopine

Kako zdravilo deluje
Salicilna kislina in propilenglikol delujeta na koži protibakterijsko in protiglivično,
skupaj z etanolom pa še antiseptično.
Etanolna raztopina kafre s svojim blago dražečim delovanjem pomaga odstranjevati odvečno maščobo in druge nečistoče s kože.
Kamilična tinktura deluje protivnetno.

Za kaj se zdravilo uporablja
Tekočino proti mozoljem uporabljamo za nego nečiste, mozoljave kože.


KAJ MORATE VEDETI PREDEN UPORABITE ZDRAVILO

Kdaj ne smete uporabljati zdravila
Tekočine proti mozoljem ne smete uporabljati, če ste preobčutljivi za sestavine.

Previdnostni ukrepi in opozorila
Prepogosta uporaba (večkrat dnevno) lahko povzroči zaradi vsebnosti etanola in salicilne kisline vzdraženost in čezmerno izsušitev kože.
Tekočine ne uporabljajte za čiščenje kože okoli oči!


KAKO UPORABLJATI ZDRAVILO

Odmerjanje in način uporabe
Prizadete dele kože enkrat dnevno očistite s kosmom vate, ki ste ga omočili s tekočino proti mozoljem.


MOŽNI NEŽELENI UČINKI
Kot vsa zdravila ima lahko tudi Tekočina proti mozoljem neželene učinke, ki pa so ob pravilni uporabi običajno blagi. Če se pojavi preobčutljivostna reakcija, prenehajte z uporabo.
Če opazite katerikoli neželeni učinek, tudi če ni omenjen v tem navodilu, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.


SHRANJEVANJE IN ROK UPORABNOSTI

Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!
Shranjujte pri temperaturi do 25 °C.

Rok uporabnosti
Zdravila ne smete uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na ovojnini.

Način izdajanje zdravila
Zdravilo se izdaja brez recepta v lekarnah.

No pa sem malo prehitela! Upam, da bo dovolj podatkov! Lp
  • 0

#146 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 March 2006 - 12:21 PM

To ne bo dobro. Sicer ima salicilno, vendar so jo raztopili v etanolu. da se jo "raztopiti" tudi v vodi, samo je potem tekočina motna. Tu notri je toliko alkohola, da ti te zadeve ne priporočam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#147

  • Guests

Posted 14 March 2006 - 05:08 PM

Mene pa sam neki zanima..mam naceloma normalno do suho kozo (se mi zdi smile.gif ) ampak se mi po spodnjem delu obraza pogosto delajo mozolji. To je - vecinoma okrog ust, zgoraj in spodaj. Drugac si vsak vecer umiijem obraz s schellerjevim mineralnim gelom, namazem z garnier zelenim tonikom (ki mi, mimogrede, malo izsusuje), pol pa s scheller kremo korencek/pomaranca za normalno kozo. Zjutraj umijem obraz samo z vodo in namazem s kremo. Ne vem a se okrog ust sploh nebi smela mazat? Al bi mogla tam kake druge preparate prot mozoljem dajat gor? Po celem obrazu si jih ne morem, ker mi takoj izsusi kozo...
  • 0

#148 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 March 2006 - 05:15 PM

Okoli ust? Meni se tu in tam naredi mozolj na liniji med ustnico in ostalim obrazom. Mislim, da nima smisla mazati se tam s čim drugim. Morda izpusti tisti del pri mazanju s kremo. druge ideje pa nimam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#149

  • Guests

Posted 14 March 2006 - 05:42 PM

Sm razmisljala ce mam mogoce lojnice tam zamasene, pa se mi pol mozolji spuscajo..ker jih mam nad zgornjo ustnico, pa tam ko je pregib med spodnjo ustnico in brado. Pa vedno glih tam ermm.gif
  • 0

#150 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 12:05 PM

Men so se spet ful mazoli spustil po bradi in okoli ust (le na desni strani) in sem včeraj le na te dele dala en tester od Vichy-a in sicer Normaderm concentre actif anti - imperfections. Ali katera uporablja to kremo?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#151 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 March 2006 - 01:31 PM

QUOTE(Verja)
Men so se spet ful mazoli spustil po bradi in okoli ust (le na desni strani) in sem včeraj le na te dele dala en tester od Vichy-a in sicer Normaderm concentre actif anti - imperfections. Ali katera uporablja to kremo?


Verja testerček ti kr porabi, cele pakunge pa ne kupi! Jaz sem najprej uporabljala testerček ne .. in mi je blo veš tisto - WAU! končno nekaj kar pomaga. Sem šla naslednji dan v lekarno in kupla celo pakungo! Na začetku mi je pomagalo - seveda. ČEz kaka dva tedna pa itak ni blo več učinka. Pa še sestava je slaba - sami alkohol.
Vprašaj DiLeMo ona je tut to mela wink.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#152 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 01:53 PM

QUOTE(Anaa)
QUOTE(Verja)
Men so se spet ful mazoli spustil po bradi in okoli ust (le na desni strani) in sem včeraj le na te dele dala en tester od Vichy-a in sicer Normaderm concentre actif anti - imperfections. Ali katera uporablja to kremo?


Verja testerček ti kr porabi, cele pakunge pa ne kupi! Jaz sem najprej uporabljala testerček ne .. in mi je blo veš tisto - WAU! končno nekaj kar pomaga. Sem šla naslednji dan v lekarno in kupla celo pakungo! Na začetku mi je pomagalo - seveda. ČEz kaka dva tedna pa itak ni blo več učinka. Pa še sestava je slaba - sami alkohol.
Vprašaj DiLeMo ona je tut to mela wink.gif .


U hvala za info. Kok pa je krema?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#153 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 March 2006 - 01:55 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(Anaa)
QUOTE(Verja)
Men so se spet ful mazoli spustil po bradi in okoli ust (le na desni strani) in sem včeraj le na te dele dala en tester od Vichy-a in sicer Normaderm concentre actif anti - imperfections. Ali katera uporablja to kremo?


Verja testerček ti kr porabi, cele pakunge pa ne kupi! Jaz sem najprej uporabljala testerček ne .. in mi je blo veš tisto - WAU! končno nekaj kar pomaga. Sem šla naslednji dan v lekarno in kupla celo pakungo! Na začetku mi je pomagalo - seveda. ČEz kaka dva tedna pa itak ni blo več učinka. Pa še sestava je slaba - sami alkohol.
Vprašaj DiLeMo ona je tut to mela wink.gif .


U hvala za info. Kok pa je krema?



3500SIT nekaj takega. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#154 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 01:58 PM

To je prevč za stran vržt.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#155 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 March 2006 - 02:02 PM

Ja vem. V bistvu če bi res bli dolgoročni učinki mi tut 5 jurijov al pa več ni težko dat. Ampak ko je to en sami alkohol. Pfej.
  • 0
Viens, reste ici!

#156 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 March 2006 - 02:19 PM

Jst sem mela tko en "bad face-day" oz. "bad face-weekend", naekrat vse ven butnlo, dan kasneje Krvavčanka, vsa pod stresom in brez zaloge mask za obraz sem mislila dat vrečko na glavo blink.gif ... Pol sem dala na obraz homemade wannabe masko (žlička mleka, med, nekaj kvasa) kasneje pa sem dokrila še ostanke one Baleine maske za oči in mi je pomagalo. V pon. je bila seveda prva postaja DM. Mam spet zalogo mask doma biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#157 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 02:30 PM

Kaj pa je sploh o.k. za mazole uničit ermm.gif: twisted.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#158 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 March 2006 - 02:44 PM

QUOTE(Verja)
Men so se spet ful mazoli spustil po bradi in okoli ust (le na desni strani) in sem včeraj le na te dele dala en tester od Vichy-a in sicer Normaderm concentre actif anti - imperfections. Ali katera uporablja to kremo?


Zdele sm šla pogledat in sm ugotovila, da sm jst to učas uporablala...to je taka mala stvar a ne? No men je kr pomagal. Mozolj se mi je v dveh dneh posušu pa tut rdečice ni blo več. Sam mislm da to ni ista stvar kt je Anaa rekla. K to tut, če ma velik alkohola ni nč hudga k daš itaq direkt na mozolj, da se ti posuši. Ima pa tut kr neki salicilne kisline kar je dobr prot mozoljem. Je pa še kr drago glede na ostale podobne izdelke.
slika od vichy: IPB Image

Drugač se pa spomnm, da sm mela tut aktivno kremo od Green line in mi je tut zlo pomagla! Sm jo glih zadnjič vidla v DM in tut ta vsebuje salicilno kislino. Stane pa nekaj pod 1000 SIT. Zdi se mi, da je enako dobro kot tista Vichy.
Če rabiš kakšno tako kremo proti mozoljem, potem ti bolj svetujem tole od Green Line, ker je cenejša in enako učinkovita.

slika od Green line: Posted Image
  • 0

#159 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 02:49 PM

Jaz bi to itak dala le na brado in tukaj kjer imam mazolje, ker drugač imam ful suho kožo.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#160 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 02:49 PM

No pa še to, nekaj časa sem imela kremo od Eucerina za mazole, pa mi ni blo ravno naj,naj.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users