Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
931 replies to this topic

#141 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17193 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2007 - 12:58 PM


No, jst sem se pa že nadejala, da morda ne bom mela bolečih menstruacij. Ker zdej je use na izi, kmalu bo 2 leti, odkar jo imam, in je v času menstre vse skoraj enako kot brez. No ja, upam na to, da če bom še kdaj imela bolečine, da ne bodo prehude. smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#142 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2007 - 02:05 PM

No men je ginekolog nazaj predpisal tabletke, pa neki sem si jajčnike prehladila, drgač pa ni nč narobe:)
  • 0

#143 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 August 2007 - 11:07 AM

Help! ohmy.gif

Pred dvema mesecema sem nehala piti Minulet. Preden sem šla v UK sem imela menstruacijo. Po treh tednih v Angliji sem opazila rjav izcedek (ki je trajal malo manj kot en teden - 2 dni nazaj ga ni bilo več). Vmes nisem nič sexala. smile.gif Vprašanje: ali je lahko to menstruacija v taki obliki? Mogoče vnetje kakšne vrste? Drugače me nič ne boli/srbi! Nosečnost? blink.gif (nisem namreč zaščitena) Ima mogoče katera podobno izkušnjo? Če se mi zadeva ponovi čez vikend grem v ponedeljek k zdravnici!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#144 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25830 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2007 - 11:36 AM

Ja, menstruacija se lahko pojavi tudi v obliki rjavega izcedka. Pri meni je to bolj ali manj normalna oblika menstruacije.
  • 0

#145 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 August 2007 - 01:08 PM

Hvala, Ančka! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#146 scarlett n

scarlett n

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 25 August 2007 - 11:06 PM

kinky .. moja sestrična veliko potuje po svetu in kamorkol gre, ponavad nima menstruacije .. klimatske spremembe .. se ji pa isto pojavi samo "mazanje" .. tako da nej te ne skrbi, zdej ko si nazaj doma, jo boš imela naslednji mesc normalno - če je to to .. smile.gif
  • 0

#147 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 August 2007 - 01:09 PM

Hvala tudi tebi. Resnično upam, da je to to. Sedaj je namreč vse v redu, nič ne boli, tako da...čakam da vidim kaj bo! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#148 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 28 August 2007 - 10:21 PM

Ojla.
24.avgusta je bilo odkar imam tri leta menstro.Ampak zadnje tri mesece se neki čudnega dogaja.Predprejšnji mesec je nisem dobila,prejšni sem ta mesec pa spet ne.A mislite da je kaj narobe? Stara sm pa 15.

Hvala
  • 0

#149

  • Guests

Posted 29 August 2007 - 12:40 AM

A ješ dovolj? Si pod kakšnim hujšim stresom zadnje čase? hmm.gif
  • 0

#150 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 29 August 2007 - 11:48 AM

JST JO ZDEJLE NISM IMELA 3 MESCE..PA SM SE ZAČELA(POD PRISILO MAME,KAR SM JI ZDEJ TUT ZLO HVALEŽNA)DRUGAČE PREHRANJEVAT...

VELIKO SADJA,ZELENJAVE(PO MOŽNOSTI DOMAČE) VODE IN PREDVSEM VELIKO GIBANJA IN TELOVADBE

DRUGAČE PA PRAVIJO DA LEKADOL NI DOBR ČE IMAŠ MESTRO...KER BAJE ZREČUJE KRI

TOLE NE VEM KOK JE KEJ RESNIČNO..

SAMA PA UPORABLJAM PANADOL EXTRA

MEN POMAGA...UPAM DA BO TUT TEB

LP SARA***
  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#151 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 August 2007 - 11:55 AM

Pozdravljena piiigiii. Dobrodošla na forumu.
Vidim, da si nova na forumu in še ne poznaš pravil pisanja. Izklopi Caps Lock, ker tako napisano izgleda, kot da kričiš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#152 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 29 August 2007 - 12:01 PM

QUOTE(sonchika @ 29. 8. 2007 - 12:55) View Post

Pozdravljena piiigiii. Dobrodošla na forumu.
Vidim, da si nova na forumu in še ne poznaš pravil pisanja. Izklopi Caps Lock, ker tako napisano izgleda, kot da kričiš.


Vredu hvala za opozorilo,se ne bo več ponovilo


lp,sara
  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#153 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 January 2008 - 04:15 PM

Mene so cel prejšn teden ( ne par dni ampak celih fucking 7 dni) tako zelo bolele joške in bradavice da bi lahko znorela, res. Čist trdo in boeleče je blo vse.
Prej sm bla skor 6 let na KT in takih težav nism mela, zdj pa že ene 2,3 mesce ne jemlem tabelt (to je zdj moja 3 'naravna' menstruacija). A še kero tko boli, se da kej narest? Upam, da je blo samo zdj, da drugič ne bo tega. Krčev pa nimam oz. drugih težav.

Pa a v času menstre se lahko mal napihneš pa je zarad tega kila več? Je to res? Ko mami je rekla, da ko je ona bla mlada je mela 2 številki modrčkov, ker je v času menstre nosila večjo številko. Men se ne poveča sicer velikost jošk, sam so pa vseen full bol napihnene pa čvrste pa občutljive.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#154 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2008 - 04:56 PM

Morda edino to, da ne piješ preveč in da ne ješ preveč soli, da se ne zadržuje voda v telesu. Pa masaža tudi preverjeno pomaga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#155 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 January 2008 - 04:57 PM

Rea, mene par dni pred menstro začnejo bolet in še prva dva dni menstruacije. Bolijo me pa tolk, da če grem dol po stopnicah, si jih moram včasih prav prijet, da so pri miru. Pa če se na trebuh vležem, tud ful boli.
  • 0

#156 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 January 2008 - 05:26 PM

Ja, bom probala z masažo. Jz si hrane drgac v 90% sploh solim ne, tko, da res ne jem slane hrane. Ampak se bom v casu pred&med se tok bl izogibala.
Kako oz. kje nej se pa masiram ? Kr limfo?
Jao menstra ej... moja frendica se kr zredi za 3 kile v času menstre, eno pokopavajo krči, jz pa z modrcom spim in sm v njem 24/7 drugac bi lahko jokala.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#157 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2008 - 06:52 PM

Ne, prav prsi si masiraj. Že ko se segrejejo, manj bolijo. Drugih rešitev pa nimam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#158 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 January 2008 - 07:20 PM

Ja, mene tudi pred menstro bolijo joške. Zelo zoprn občutek, take težke ratajo in boleče, tudi bradavice se mi zdi da se povečajo down.gif Kar se kil tiče, pa imam tudi jaz kilo, dve več v obdobju pred mentro. Takrat sem itak vsa napihnjena down.gif
  • 0

#159 BigGirl

BigGirl

    sramežljivec

  • Člani
  • 9 posts

Posted 05 January 2008 - 07:44 PM

Tudi jaz imam podobne "težave", je pa zanimivo, da so po obdobju po menstruacije skoraj ne občutljive.

Glede bolečin, baje pomaga, če vzameš aspirin že kak dan pred menstruacijo. Boličine naj bi še bolj povečevali mleko in mlečni izdelki. Se mi zdi, da odkar ne pijem več mleka zjutraj in zvečer, da lažje preživim te dni.
Vsekakor pa pomaga veliko gibanja (v postelji ali pa zunaj nje wink.gif ). Težko se je spravit k telesnim aktivnostim v teh dneh, sam res zelo pomaga. Zvečer pa termofor na predel in u toplo postlo.
  • 0

#160 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2008 - 09:54 PM

Hmmm, jst se še spomnim ko sem imela že ravno nekje štiri leta menstruacijo (zač. sr. šole je bil to) in sem bla vsa vesela kako me čist malo boli vse skup. Potem se je pa začelo.
Včasih dobivam take zverinske bolečine in napade slabosti, da mi tudi tablete komaj kaj pomagajo. Pa še to jih vzamem po štiri komade naenkrat in čez uro še dva komada (Saridon; ostale a le Ibuprofen in Lekadol mi skoraj ne pomagajo), da se situacija malo izboljša. Zadnji dve leti imam take bolečine kar na približno vsako drugo menstruacijo (prej je bilo še redkeje) in sem čisto fretik tisti dan (načeloma prvi, drugi dan). PMS je tudi postal veliko močnejši - bolijo me joške (jih raje sploh ne tikam), jajčniki in medenica, postanem tudi ful emocionalna.
Da bi v takem stanju telovadila je pa nemogoče, ker se niti iz postelje ne morem dvignit sama (čim se malo bolj zravnam začnem izgubljat zavest) ermm.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users