Jump to content


Photo

Zavod za zaposlovanje


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#141 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2013 - 10:15 PM

Hvala Frida.

 

Zanima me še nekaj glede zaposlitvenega dnevnika...

Pač nisem tako vneto pošiljala prijav in ponudb, kot bi jih lahko, pa me zanima, kako je s preverjanjem le-tega (s tem mislim tiste, ki jih pošiljam sama, ne napotitev od Zavoda).

Sem si vpisala v dnevnik nekaj stvari, na katere se dejansko nisem prijavila, zato da bi izgledal dnevnik bolj poln. A kdo ve, če kaj preverjajo pri delodajalcih, če so prejeli ponudbo/prijavo? 

 

Hvala!


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#142 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22518 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2013 - 10:57 PM

Jaz sem si vse aktivnosti vpisala v dnevnik, tudi zaradi sebe, da mam evidenco, komu sem že poslala itd. Sem pa že prej kot v 2 mesecih napolnila cel dnevnik. :lol: Jaz mislim, da ni panike. Preverjajo pomoje samo, če si se prijavila na tiste razpise, na katere bi te oni napotili. Glede drugih pa ne vem, zakaj bi? Če pošiljaš priporočeno in uveljavljaš povrnitev stroškov je itak že to dokaz, da si poslala.

 

Imam eno vprašanje. V kakšni obliki je po vašem mnenju bolje poslati ponudbe za zaposlitev (ko ni razpisanega del. mesta), preko maila ali po pošti? Jaz večinoma pošiljam po pošti, ker se mi zdi, da s tem pokažeš malo več truda in narediš boljši vtis, kot pa če samo preko neta pošlješ. Ena kolegica mi je rekla, da se ji zdi to brezveze, ker so itak zdaj moderni časi in se uporabljajo maili, druga pa je na primer rekla, da bi ona vsekakor raje po navadi pošti pošiljala.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#143 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83000 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 May 2013 - 11:26 PM

Jaz bi definitvno po mailu, ampak je odvisno od delodajalca - nekateri imajo verjetno v (prejšnjih) razpisih napisano, v kakšni obliki je zaželeno, da se prošnja pošlje. Potemtakem podobno velja tudi za ponudbo za delo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#144 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 12:19 AM

Pametno. Čeprav jaz nisem našla nobenih starih oglasov teh delodajalcev. Niti ne vem, če je kje kak arhiv ali kakšna stran, kjer lahko najdeš stare razpise. Večina tistih, kamor sem pošiljala, nima nič na svoji spletni strani.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#145 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 May 2013 - 01:15 AM

Lahko pa uporabiš francoski način - sprintaš svoj CV, s sliko zgoraj desno in greš direktno tja.


  • 0
Viens, reste ici!

#146 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10794 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2013 - 07:17 AM

Immortelle, jaz sem bila ravno včeraj na zavodu, tja sem prinesla seznam, kamor sem se v teh treh mesecih prijavila in ga je samo ošinila s pogledom in vpisala v računalnik, da sem prinesla to zadevo v vpogled. Ne preverjajo, sej nimajo časa. To si lahko brez skrbi.


  • 0

#147 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29041 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 May 2013 - 08:19 AM

Meni tut enkrat ni svetovalec zahteval dnevnika na vpogled, niti ga nisem izponjevala. Naredila sem si excelovo tabelo in tja vnašala, ker mi je ful bolj pregledno. K svetovalcu sem hodila samo zato, ker sem morala obnavljati zaposlitveni načrt, nič kaj pametnega se nisva zmenila na teh srečanjih - itak si moraš službo sam iskat in najt. 

Se mi zdi pa brezveze si pisat nekaj kar tako. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#148 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10794 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2013 - 08:22 AM

Ma ja itak. Jaz niti tabele nimam, spisala sem si na en strgan list iz zvezka...


  • 0

#149 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 May 2013 - 09:22 AM

Meni preverja dnevnik, oz preverja, da jih je toliko, kot sva se predhodni zmenili da jih bo na mesec :) Dvomim pa, da dejansko preverjajo pri delodajalcu, sem ziher da ne.

 

Drugače pa jaz sem na zavodu od februarja in nisem od njih dobila še niti enega sms-a, napotka, nič. Žalostno, ampak pač ni.

 

Drugače jaz pošiljam različno, tista podjetja (večina velikih) ki imajo na spletni strani obrazec za pošiljat ponudbe za delo, pošiljam tako, drugim pa po navadni pošti. Mi je pa enkrat bilo rečeno iz prve roke s strani delodajalca, da vse ponudbe ki jih dobijo po pošti (in teh je ponavadi ogroomno) romajo samo neodprte v smeti. Preberejo, samo kar je preko emaila, za ostalo enostavno ni časa, v večini primerov.

 

Dober način je tudi ta, ki ga je Ana omenila, ker se te tako zapomnejo. Pri nas te navade ni, v ITA pa samo tako delajo, tako da jaz tudi, ko talam okrog ponudbe v ITA, grem najraje osebno tja. In še ena stvar ki mi je bila rečena, s tudi osebno od večč kot enega delodajalca - če na CV ni slike, roma v smeti prednostno, niti pogledajo ne :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#150 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 11:12 AM

Hvala! :)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#151 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 12:36 PM

A tako. Ja, jaz sem jih nekaj poslala tudi preko teh spletnih obrazcev. K nekaterim sem šla tudi osebno, ampak nisem nesla s sabo napisane ponudbe in CV-ja. Sem bila slučajno tam in sem spotoma šla vprašat.

 

Tudi jaz sem na zavodu od konca februarja in nisem dobila od njih še nobenega napotila, čeprav je pomoje že bil kakšen oglas, za katerega sem izpolnjevala vse pogoje in je ustrezal mojim ciljem iz zaposlitvenega načrta. Samo ene dvakrat so mi poslali mail, da bo nek zaposlitveni sejem in neka predavanja in da lahko grem. Zaenkrat imam od njeh edino korist to, da mi povrnejo poštne in potne stroške. Pa mogoče bo kaj glede javnih del, če bom čez 4 mesece še prijavljena.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#152 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29041 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 May 2013 - 02:22 PM

Jaz sem bila prijavljena 9 mesecev pa nisem niti enkrat dobila napotnice - pa so bila DM, ki bi ustrezala. Ko sem šla za en mesec na Šrilanko, sploh povedala nisem, da me ne bo, čeprav je neka fora, da lahko v času prejemanja denarnega nadomestila samo enkrat manjkaš (pa še takrat sem prekoračila dovoljeno število dni). Povrnitve potnih stroškov nisem nikoli zahtevala, so mi jih sami povrnili v času,, ko sem obiskovala delavnico, na katero sem morala iti. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#153 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 03:23 PM

Jaz sem bila prijavljena 9 mesecev pa nisem niti enkrat dobila napotnice - pa so bila DM, ki bi ustrezala. Ko sem šla za en mesec na Šrilanko, sploh povedala nisem, da me ne bo, čeprav je neka fora, da lahko v času prejemanja denarnega nadomestila samo enkrat manjkaš (pa še takrat sem prekoračila dovoljeno število dni). Povrnitve potnih stroškov nisem nikoli zahtevala, so mi jih sami povrnili v času,, ko sem obiskovala delavnico, na katero sem morala iti. 

 

Jaz sem tudi enkrat pozabila sporočiti, da me 12 dni ne bo. In ravno v tem času sem bila napotena na razgovor za neko javno delo (za katerega sem sicer izvedela, da je že vnaprej oddano, oz. dogovorjeno) - prej pa dve leti ne duha ne sluha o kakšni napotnici. Pa sem zato imela precejšnje težave (sem jih pošteno slišala, da se to ne počne in da me samo zaradi dobre volje svetovalca ne bodo vrgli ven). Smešno, glede na to, da nisem prejemala denarnega nadomestila.  :glare:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#154 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 May 2013 - 07:53 PM

Jaz sem tudi hodila na neko delavnico, Papilot, če še katera pozna, in so mi za 1 teden obiskovanja delavnice vrnili 3€ potnih :butl: Od takrat naprej jih nisem več zahtevala.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#155 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 08:47 PM

Jaz sem jih zahtevala samo enkrat, ko sem šla na razgovor v Lj in so mi povrnili okrog 20 €, v bistvu še več, kot stane bencin do tja. Redno pa zahteva vrnitev poštnih stroškov, saj kar precej pošiljam.

Meni je svetovalka že dvakrat predlagala obisk delavnice, ki traja, ne vem več, 5 dni ali en teden. Najbrž je to isto, kot si ti Sarah hodila? Kao da vadiš veščine za iskanje službe - vadiš razgovore, kako se piše prošnje, poteka individualno, skupinsko, nekaj takega. Je to sploh kaj koristno? Če moraš to kaj nastopat pred skupino ali kaj takega, potem mi to ful smrdi.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#156 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 May 2013 - 09:03 PM

Ja, nekaj takega. Ne, ni koristno. Razen za tiste ki so res komaj na začetku, mislim, se ne znajdejo, ne znajo napisat prošnje etc. Povprečna populacija na teh delavnicah so osebe srednjih let z osnovnošolsko izobrazbo (trgovci, natakarji, čistilke), jaz sem bila edina z diplomo recimo. TA zavod, ime delavnic pa je bilo Učinkovit nastop na trgu dela. Jaz sem šla, ker imam res tu ful blizu.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#157 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 09:10 PM

Aha. Jaz bi morala hodit 30 km stran od doma. Do zdaj sem svetovalki vsakič rekla, da zaenkrat ne bom šla. Dvomim, da bi lahko kaj res koristnega odnesla.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#158 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 06:50 AM

Jaz sem bila na teh delavnicah, v celju. in je zelo dobra stvar, če se hočeš kaj naučit. problem je, ker ne delajo skupin po izobrazbi ampak po teritorialnem ključu in smo bili v skupini jaz in še ene dve punci z magisterijem (ampak iskalki prve zaposlitve) in en kup presežnih delavcev v srednjih letih in nekaj mulcev pri dvajsetih, ki so cel čas debatirali o dragih avtih in žurih. ampak, če to odmisliš, je ful kvalitetna delavnica. predavateljica je bila ena gospa mojih let, ki je ful dinamično predavala. jaz sem kar nekaj novega izvedela, ne glede na to, da sem vse te stvari že preštudirala prej in načeloma vedela kako in kaj. Marmelada, če pa hočeš, ti lahko pošljem gradivo iz delavnice.


  • 0

#159 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10794 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2013 - 08:22 AM

Meni ni omenila nobene delavnice, prijavljena sem tri mesece in naslednji sestanek imam konec oktobra... od česa je pa to odvisno? Sicer mi pa sede, da mi ni treba it.


  • 0

#160 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 08:25 AM

nimam pojma od česa je odvisno. jaz sem se prijavila avgusta, potem sem se vsak mesec šla tja malo pokazat (da zadostimo formalnostim, kot so mi rekli), januarja pa sem dobila domov vabilo na sestanek, kjer so mi ponudili delavnico. in se je tista gospa kar čudila, da še nisem šla.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users