Jump to content


Photo

Jedilnice


  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#121 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 19 December 2019 - 01:43 PM

Podgana jaz sem spletni katalog listala, ker ne dobivamo reklam :D
  • 0

#122 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26107 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2019 - 05:05 PM

Haha jaz sem prebrala prej H&M v postu od podgane


Enako. In potem tuhtala kakšna miza v H&M. In potem je ravno Jina vprašala, za katero mizo gre. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#123 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22493 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2019 - 02:24 PM

Jaz sem tudi mislila, da je mišljena kakšna miza iz H&M :D

Ta stol iz Vivre je tudi meni všeč, ampak kot pravim, stolov si jaz ne upam naročit na blef. Je pa recimo malo podoben tistemu, ki sem ga v drugi temi prilepila. Tisti je iz Harveya.

Te mize v Harvey sva tudi midva gledala. Spraševala sva tudi, če je možno samo noge kupit, da bi desko sama posebej nabavila, pa ne gre. :D
Pregledala sva precej miz, saj vem, da so cene pač take in so povsod podobne, ampak meni se zdi 500 eur ful za mizo. Pri nama je bil problem tudi to, da marsikatera miza iz trgovine ni prišla v poštev zaradi mer. Potem jo je moj sam naredil. Enkrat je slučajno v Obiju videl hrastovo desko pravih dimenzij, za malo čez 100 eur, kolega mizar jo je zbrusil, obdelal robove, prelakiral, fant je nabavil železo in sam sešvasal noge in jih pobarval. Skupaj z materialom in kar sva še mizarju plačala, sva tako dobila super mizo za manj kot 200 €. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#124 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25348 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 December 2019 - 02:33 PM

Ti pohištveni stroški res hitro nanesejo. Ampak če fajn izbereš (včasih moraš imet tudi nekaj sreče pri tem, ker cena ni vedno merilo kvalitete), potem ti lahko res dolgo služi. Sploh masiva, ki jo lahko prebrusis in na novo prelakiras/naoljis, ne pa nek karton prevlečen s tanko krovno plastjo, ki se ti takoj podrajsa in to pomeni konec njegove kariere.

Če se sam malo znajdeš pa še toliko bolje, ampak ponavadi gre to z roko v roki z orodjem, delavnico, materialom, kar tudi ni investicija 'za en vikend'.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#125 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22493 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2019 - 09:49 PM

Harvey ima tudi ene zelo podobne: https://www.harveyno...dilni-stol-rosa

 

Ampak bi se med tema dvema najbrž raje za tega odločila: https://www.harveyno...njski-stol-mara

Ta ima namreč mikrotkanino, zgornji pa navadno blago. Če je že tapeciran stol, je verjetno za vzdrževanje bolje, če je mikrotkanina?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#126 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 20 December 2019 - 09:52 PM

Mikrotkanine nimamo ampak na tekstilu se po 5 letih se nic ne pozna, vsaj jaz ne vidim.
  • 0

#127 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22493 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2019 - 09:59 PM

Skrbi me zaradi otroških rok, pa moj je tudi bolj neroden pri jedi in mu skoraj vedno kaj po mizi pade, ne izključujem, da bi mi uspelo tudi na stol. :lol:


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#128 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30874 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 December 2019 - 08:41 PM

Midva sva za mizo dala približno toliko, okrog 450€, ampak sva namensko šparala, ker sva si želela tako, narejeno po meri. Deska je debela 7cm, mere so pa 90x160, čisto klasična oblika, 4 noge na vogalih.
Nama je super, točno to sva si zamislila.
  • 0

#129 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23603 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 February 2020 - 02:27 PM

stol-modra-crna-design-kovina-tekstil-ti

 

Mika me, da bi kupila TE stole, saj so precej znižani

Me pa skrbi, zakaj so tako znižani ... da se ne bom kaj nasrala :(

 

ima kdo izkušnje s takimi stoli, sploh pa s tekstilom v jedilnici?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#130 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82926 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 February 2020 - 02:49 PM

Lepi! Jaz bi jih vzela na tvojem mestu, sem prepričana, da z njimi ni nič narobe, ker so toliko znižani. Saj boš verjetno preverila prej v trgovini ali si jih mislila naročit?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#131 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19778 posts

Posted 11 February 2020 - 04:22 PM

Nihajni so super udobni, tekstil je pa tudi cisto ok, jaz ga imam.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#132 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2020 - 05:12 PM

Jaz sem 10 let nazaj kupila ene cheap stole za 20€ po kosu. Še vedno jih imam in so čisto ok :)
  • 0

#133 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23603 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 February 2020 - 06:18 PM

Hvala punce

So mi resili problem, imajo samo se enega 😁
Bom pa verjetno iskala nekaj podobnega
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#134 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22493 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2020 - 06:42 PM

Meni nihajni ponavadi niso lepi. Verjetno zato, ker so imeli vsi, ki sem jih videla, svetleče kromirane noge. :D Ta mi je pa celo všeč, ker je črn spodaj. Verjetno so tudi prostorsko fajn, ker zadaj ni nog. Meni so sicer še vseeno klasični malo lepši.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#135 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25348 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 February 2020 - 08:11 PM

Ti nihajni so ponavadi še večji spodaj (footprint). Soseda ima podobne in se mi včasih uspe tako gor usesti, da se skoraj prekucnem (z malo v naročju - ne najbolj praktično ali varno). Meni so klasični bolj pri srcu.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#136 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30874 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 February 2020 - 08:55 PM

Tudi meni nihajni ne potegnejo. Že od selitve l.2012 imava v planu nakup novih stolov, pa se še kar nisva spravla kej bolj pogledat. Uporabljamo ene iz kompleta s prejšnjo mizo, ki je stal 100€, haha.
  • 0

#137 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22493 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2022 - 08:28 AM

Jaz imam pa mešane vtise glede Škerjanca. Midva sva se potem odločila za njihove stole za k jedilni mizi. Njihova oprema je sicer vsepovsod, dobavljajo za hotele, restavracije, lokale. Ne vem, a me ne upoštevajo nekaj, ker nisem velika stranka, ki bi pri njih naročila za več tisoč eur robe, ali kaj, ampak se mi zdi njihovo obnašanje že malo nedopustno. Stole so dostavili v dogovorjenem roku. Tip, ki nam je delal ponudbo, je rekel, da bomo obveščeni, ko bodo stoli izdelani. Me je že to zmotilo, ker sem eno dopoldne med službo dobila klic, da so na poti in bodo čez 20 min pri nas. Sem rekla, da sem pričakovala, da me bodo o dostavi obvestili par dni prej, ker midva sva oba v službi. Sem hitela klicat taščo in tasta, če sta doma, na srečo sta bila, ampak lahko pa ne bi bilo nikogar.

 

Doma sva videla, da se od 4 stolov 2 guncata, sploh eden ima že na prvi pogled očitno eno nogo krajšo. Za takšno ceno pač pričakujem, da so stoli brezhibni. Sem poslala reklamacijo in je ta naš prodajnik rekel, da bodo uredili čimprej in da bom obveščena o nadaljnjih korakih. Po 3 tednih še ni bilo nobenega odgovora, zato sem jim pisala in sem dobila odgovor, da imajo zaradi Covida več odsotnih ljudi in da mi čez nekaj dni javijo, kako daleč je zadeva. Čez dober mesec še vedno ni bilo nobenega glasu od njih, zato sem klicala tega našega prodajnika dober teden nazaj in je rekel, da imajo kao težavo, ker nimajo ogrodij za te stole in so zamude pri dobavi, ampak da niso pozabili name. Zanimalo me je še, kako sploh poteka postopek, ker me niso nič obvestili, ali dobimo nove stole ali bodo samo noge zamenjali. Je rekel, da ne ve, kako se bodo v proizvodnji odločili. A lahko no??? Že skoraj 3 mesece je odkar sem reklamirala stole, pa še ni rešeno.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#138 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14836 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 May 2022 - 06:33 AM

Pismo.. to je stvarna napaka, pa glede na njihov odnos bi jih najraje vrnila, pa naj jih imajo.

 

Oni naročujejo te stole in dobavljajo iz tujine kontejnerske količine, majhen delež sami dejansko delajo (jih pa tapecirajo v barvne variante). Mi smo z njimi naredili v času covida za 6k posla, pa se ne spomnim, da bi dobili kak popust. Nekaj se je dogovarjalo, da jih vzamejo v račun po koncu snemanja ob menjavi, pa mislim, da se ni šlo v to.

 

To, da je folk na bolniški mi deluje bolj izgovor kot realnost, glede na ves odnos, ki ga opisuješ. Kolikor sem bila jaz na vezi z njimi, tudi ni bil najbolj prijazen odnos s strankami, ne v smislu, da bi se kaj potrudili, po hitrem postopku se me je rešil z odgovorom, da ne ve, kdaj bodo naročali novo robo in naj še kdaj pokličem in preverim. Hvala, itak, da bom, ja. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#139 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2022 - 07:37 AM

Jaz sem tudi imela situacijo z njimi glede dobave enega podnožja mize do te mere, da sem zahtevala vrnitev kupnine do naslednjega dne do "te pa te ure". Ne naročam več pri njih pa če mi zastonj dajo...
  • 0

#140 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25348 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 May 2022 - 07:53 AM

Kakšen salabajzarski odnos! Sploh glede na to, s kakšno skrbjo izbereš izdelke, ki jih imaš namen vrsto let gledat in uporabljati v svojem domu, pošteno jih plačaš, oni pa toliko niso, da bi material preverili, preden ti ga dostavijo. Valjda je logično, da jih boš reklamiral, če niso ok - a jim ne bi bilo lažje (in ceneje) za to poskrbeti prej, kot da se potem ubadajo z vračili, zamenjavami, reklamacijami? Saj ne, da se po prebranem s tem na kateremkoli koncu kaj dosti ukvarjajo. Res škoda.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users