Jump to content


Photo

narodnost partnerja


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#121 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25483 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 May 2012 - 03:30 PM

Se strinjam glede jezika, se kar da zmenit ;). Včasih je sicer ful zabavno zaradi kakšnih dobesednih prevodov ali pa izrazov, ki jih samo en pozna, ampak potem pač opišeš stvar (ali pogooglaš :D) in je zadeva rešena. Je pa res, da se ti - ko si npr. zelo utrujen - navadno da manj razmišljat, tako da je potem včasih 'tempo' bolj počasen (pa določeno besedišče začano 'izgine', heh). Fajn je, da vsaj en od para obvlada jezik, v katerem se komunicira (če mu je to materni jezik, pa toliko bolje).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#122 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2012 - 03:30 PM

Sarah, kako dolgo sta že skupaj?
  • 0

#123 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 May 2012 - 03:31 PM

7 let bo letos.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#124 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2012 - 03:32 PM

:thumbup:
  • 0

#125 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 08 May 2012 - 03:33 PM

No, jaz imam napol bosanske korenine, po očetovi strani izvirajo iz BiH in kljub temu, da so po mamini strani vsi čisti Slovenci in da že celo življenje živim v SLO, ne bi nikoli izjavila, da sem čista Slovenka. Meni so korenine veliko pomembnejše od tega, kje živiš. Če bi se preselila v FR in tam vzgojila svoje otroke (s slovenskim možem), bi jih imela za Slovence, niti približno Francoze. V primeru, da bi bil njihov oče Francoz, bi bila pesem drugačna.

Sicer pa kot zanimivost, kolega Francoz hodi s Slovenko in se je pred kratkim (nekaj mesecev) preselil k njej v LJ pa že FUL zna slovensko. Med pogovorom ogromno razume, če pravilno slovensko govoriš, se lahko v bistvu z njim v slovenščini pogovarjaš, odgovarja v slo in vse. Meni je res pohvalno to. :)
  • 0

#126 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23871 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 May 2012 - 08:13 AM

Sicer pa kot zanimivost, kolega Francoz hodi s Slovenko in se je pred kratkim (nekaj mesecev) preselil k njej v LJ pa že FUL zna slovensko. Med pogovorom ogromno razume, če pravilno slovensko govoriš, se lahko v bistvu z njim v slovenščini pogovarjaš, odgovarja v slo in vse. Meni je res pohvalno to. :)


a res???
jaz imam znanko, ko je tudi francoz prišel v SLO k njej in ga še v angleščini vse ne razumem, kaj šele v slovenščini.
Menda imata še onadva kdaj probleme v sporazumevanju v ang (pa ona res dobro govori, ker je vodička po svetu; on pa tudi, le z močnim naglasom)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#127 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 10 May 2012 - 04:06 PM

Ja, res, neverjeten je. Ravno včeraj sem ga predstavila kolegici in sta se začela kar po slovensko pogovarjat, ni mogla verjet. Pa komaj pol leta je tu.
  • 0

#128 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 May 2012 - 04:27 PM

Mene načeloma narodnost parntnerja ne moti, saj se zaljubiš v osebo, ne pa v njegovo narodnost.

Lahko pa rečem, da bi težko shajala s kakšnim zelo vernim človekom, sploh muslimanom (se vedno spomnim na film
Not Without my Daughter). Če bi pa imela partnerja, ki bi govoril jezik, ki ga jaz ne, bi se mi zdelo lepo, da bi se vsaj
poskušal naučiti slovenščino, jaz bi se njegovega vsekakor. Naj dam za primer recimo finščino (ker dvomim, da jo katera zna),
da bi lažje komunicirala z njegovo družino, če bi jo spoznala; večina nas res govori angleško, ampak še zdaleč pa ne vsi.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#129 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27220 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 May 2012 - 05:23 PM

^^Parvinder jo zna. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#130 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2012 - 05:36 PM

Mene načeloma narodnost parntnerja ne moti, saj se zaljubiš v osebo, ne pa v njegovo narodnost.


Podpis.

Vedno, ampak res čisto vedno, preberem NERODNOST partnerja! :lol1:
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#131 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2012 - 05:37 PM

Spoznavanje družin bi lahko bilo izredno zabavno ja. Sploh v mojem primeru, ko noben od mojih razen brata ne zna angleško. :lol:
  • 0

#132 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25483 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 May 2012 - 06:02 PM

Naši so se pa kar malo popravili, kar se angleščine tiče - vsi po vrsti. Tako da včasih kak lahkotnejši film tudi z angleškimi podnapisi pogledamo, če slovenskih ni, pa mami in sestra sta precej manj sramežljivi, ko je treba kaj povedat v tuji družbi. Drugače pa ja, če je nek xy jezik, potem te po spoznavnem večeru dodobra bolijo obrazne mišice od nasmihanja (pa po možnosti še roke od kriljenja, heh).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#133 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 10 May 2012 - 08:07 PM

^^Parvinder jo zna. :lol:


hehe :turned:

Jaz bi bila brez problema s tujcem in bi se tudi naučila njegovega jezika, hkrati bi pa pričakovala, da se on nauči slovenščine, vsaj osnove. Če ne drugega, da bi razumel moje starše in prijateljice, ki ne govorijo dobro angleško. Se v večini strinjam z vsem, kar je napisala Ana. Imam ful rada Slovenijo in če mi moj fant ne bi hotel pomagati ohranjati vezi (v primeru, da se odselim v tujino), me podpiral itd. No, potem verjetno ne bi bil moj fant.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#134 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 03:39 PM

Jaz ne bi imela tujca, ker je vse bolj zakomplicirano - jezik, razdalja, selitve,... So mi Slovenci čisto všeč. Ne bi imela tudi moškega z juga ali pa Italijana, ker me odbijajo in mi niso privlačni.

Če bi pa imela partnerja, ki bi govoril jezik, ki ga jaz ne, bi se mi zdelo lepo, da bi se vsaj
poskušal naučiti slovenščino, jaz bi se njegovega vsekakor.

S tem se popolnoma strinjam. Če bi že imela tujca, bi se hotela naučiti njegov jezik in da se on slovenščino. Potem pa pride on v tvojo družbo/ti v njegovo in itak da ne bo klapa ves čas govorila tujega jezika. Vmes se bodo tudi kaj po svoje pogovarjali in potem se počutiš zraven kot bebec, ker ne razumeš vsega in se ne moreš vklopiti. Ne vem, meni je tisto, da se Italijan po 7 letih ne nauči slovenščine tipično italijansko.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#135 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6570 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 04:00 PM

Ne vem, meni je tisto, da se Italijan po 7 letih ne nauči slovenščine tipično italijansko.

Tipično je bolj, da se sploh nikoli ne nauči :lol:

Mene sicer narodnost ne ovira kaj preveč. Nimam nekih predsodkov glede tega kateri narodi so privlačni in kateri ne. Če bi se zgodilo, bi pač se. Bi mi pa bilo težko, da bi se odselila nekam daleč iz svojega okolja.
  • 0

#136 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 May 2012 - 04:35 PM

Tipično slovensko pa je to, da se mi vedno prilagajamo nekomu drugemu, vedno mi komuniciramo v drugih
jezikih.

Lepo je, ja, da partner, ki ni iste narodnosti kot ti, pokaže neko zanimanje za tvojo kulturo, in jezik je seveda del le-te.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#137 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2012 - 04:44 PM

Kinky, to se pa absolutno strinjam in se tud sama sprasujem zakaj smo taki. Ce smo v Sloveniji, se vedno prilagodimo jeziku tujca. Ce me ogovori Hrvat ali Italijan, se bom avtomatsko zacela trudit v njihovem jeziku (ker oni pac normalno ogovorijo v njihovem jeziku, ne glih po anglesko)... Hecni smo, a je to pohlevnost al kva?
  • 0

#138 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 05:06 PM

Ja, to je tipično slovensko. In ker se vedno mi prilagajamo se drugi ne naučijo našega jezika, če vidijo, da jim ni treba. Smo se že enkrat pogovarjali s kolegi, zakaj se vedno mi trudimo govoriti v tujem jeziku, namesto tujci in je nekdo rekel, da je to zato, ker se hočemo vedno dokazovati.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#139 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2012 - 05:20 PM

Jaz pa mislim, da dokazovanje ni pravi razlog, prej kaj drugega.
  • 0

#140 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 May 2012 - 05:36 PM

Se bolj strinjam s Frido, tukaj gre po eni strani za nekakšno hlapčevstvo; pa tudi v preteklosti smo bili
večkrat pod kakšno drugo državo, in smo se bili primorani naučiti njihovega jezika (primer kako
je bil del Primorske italijanski, z italijanskim uradnim jezikom).
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users