Jump to content


Photo

Sterilizacija in Kastracija


  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#121 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 May 2008 - 09:08 PM

Joj Frida, daj dopovej ji, prosim. Ljudje se sploh ne zavedajo, kakšno škodo naredijo z enim samim leglom. Naj grejo po mnenje še h veterinarju, pa s tem ne mislim h kakšnem vaškem, ampak kakšnim ki ve kaj in kako. Mogoče so včasih tako mislili, danes to ne velja več. Kot tudi ne velja da ima mačka 9 življenj, kar ne boste verjeli, ampak nekateri res v to verjamejo...Joj. Muco komot steriliziraš preden ima mlade oz. je priporočljivo. Priporočljivo je celo, da ima nekje 1,5 kil in da je stara nekje 4, 5 mesecev, takrat jo komot dajo sterilizirat.
Frčica, upam da si se hecala, a ne biggrin.gif Muca nikakor ne pogreša materinstva, nič ne razmišlja o tem kako hudo je zdaj, ko ne bo imela več mladih blink.gif Vse skupaj je samo nagon in ne zavedanje kot pri človeku.
Sem absolutno za kastracije in sploh za sterilizacije. Pri taki poplavi mačk, je to nujno potrebno in produciranje novih mladičev sploh od lastniških mačk se mi zdi nedopustno!

Tukaj pa je še en članek, ki ga je vredno prebrati....sicer pa google pod "just one litter" najde marsikaj koristnega.

http://www.hswc.org/...one-litter.html
  • 0

#122 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 18 May 2008 - 09:13 PM

QUOTE(koki @ 18. 5. 2008 - 22:08) View Post


Frčica, upam da si se hecala, a ne biggrin.gif Muca nikakor ne pogreša materinstva, nič ne razmišlja o tem kako hudo je zdaj, ko ne bo imela več mladih blink.gif Vse skupaj je samo nagon in ne zavedanje kot pri človeku.
Sem absolutno za kastracije in sploh za sterilizacije. Pri taki poplavi mačk, je to nujno potrebno in produciranje novih mladičev sploh od lastniških mačk se mi zdi nedopustno!




Koki, itak da sem se hecala, sterilizacijo podpiram, nič bat
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#123 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 May 2008 - 09:37 PM

Ok biggrin.gif thumbup.gif
  • 0

#124 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 12 June 2008 - 10:53 PM

Jaz sem pa tako žalostna... cry.gif
Psičko smo dali sterilizirat in je umrla. Pa tako živahna punca je bla, vesela, igriva!

V bistvu je ful štorija zadi - moj fant ma naslednji teden RD in se je navdušil za tole psičko - Katka ji je bilo ime. Oglas je videl na strani podarimo.si in se mu je kar vsedla v srce.
Ko sem enkrat prišla domov, sem videla, da si je dal njeno sliko za ozadje. Ok, to je to, sem rekla, to je znak, da mu naredim presenečenje za RD in mu pripeljem Katko. Ker že leta sanjava o psičku...

Takoj sem šla v akcijo in se še isti dan dobila z lastniki in se spoznala s psičko. Res ful pamenta, simpatična, navita 100 na uro... Sem ji metala frizbi in sva se hitro ujeli, joj kok sem bla srečna! Je znala dat tačko, pa lezi, sedi. Kaj je meni delalo v srcu - komi sem čakala dan, da bo moj fant zagledal to žverco in že sem si predstavljala izraz na njegovem obrazu, joj kako bo vesel!!!
Z lastniki sem se zmenila za sterilizacijo in datum je mela 12.6. - danes. Vmes mi je neki v duši pravilo, da kaj pa če je ne bi še sterilizirali, kaj če to mogoče ni glih pravi cajt, kaj če ne bi blo boljše da se potem skupaj s fantom odločiva, kaj če... Nekaj me je mučilo, pa nisem vedla kaj. Vsakega, ki sem ga vprašala, je rekel, da valda naj jo steriliziram zdej, da bomo potem "brez problemov"... Še včeraj sem razmišljala, ali naj pokličem in rečem, da jo bova midva potem enkrat sterilizirala... ampak potem kar nekako nisem poklicala...ne vem, nisem mela nekega razloga. Zdaj mi je tako žal!!!

Prej zvečer me pokličejo in povejo, da so ji veterinarji dali najbrž premočno narkozo in je nehala dihat med operacijo...potem so jo oživljali. Cel čas po operaciji je baje tulila, da se ti je srce paralo. Odnesli so jo domov, ker je vet rekel, da bo boljš. Katka pa ni nehala, tulila je in upogibala glavo nazaj. To je trajalo 3 ure, vmes so šli 2x nazaj in dobila je vsa možna zdravila... V tretje pa jim je vet rekel, da bo boljše, če se jo uspava. In so jo uspavali...Katkico...boga moja nesojena punčika....

Stara je bla 1 leto. Jaz se počutim krivo, ker sem nekaj čudnega čutila, pa nisem nič naredila! Boga mala...če mene ne bi blo, bi te ne danes sterilizirali, če bi rekla, da bomo še počakali, bi še veselo tekala in pritekla naslednji teden fantu v naročje...
Meni je tako težko. Ne znam povedat. Fant je prejle prišel domov in me dobil jokat...in sem mu vse povedla - da sem mu hotla narest presenečenje in naredila štalo. Katka je še vedno na desktopu in tako lepo veselo gleda... cry.gif Boga pikica, zakaj?????

  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#125 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2008 - 11:15 PM

Joj, Pipi kako tragično cry.gif
Ne se krivit, si imela najboljše namene.

Bosta sčasoma našla kakega drugega kužka.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#126 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 12 June 2008 - 11:22 PM

O, Frčica, ful hvala...
Ma vem ja, da nisem uno res kriva, samo kaj ko si vseeno očitam, da se nisem bolje poslušala. Ne znam povedat. Bogi moj fant je namesto veselja dobil solze...je tudi on jokal, ko sem mu povedla štorjo. Ah! cry.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#127 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10714 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2008 - 06:51 AM

Joj Pipi grozno!!!
Sočustvujem s tabo cry.gif
  • 0

#128 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 13 June 2008 - 10:16 AM

kar malo grozno mi je brat te poste in res mi je zal, sad.gif drzi se.
  • 0

#129 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 June 2008 - 10:27 AM

Poinoči nisem mogla zaspat, sem jokala do 3 ure... Gledam njene slikce in mi kar solze lezejo v oči...
Sej bomo prebrodili, ampak zdej še kar ne morem dojeti.
In jezna sem na veterinarja, ker mam filing, da je šlo za malomarnost!!!
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#130 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2008 - 10:30 AM

Pipi ful mi je hudo, ko tole berem. Upam, da ti bo čimprej lažje pri srcu.
  • 0

#131 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 June 2008 - 04:22 PM

Res hvala vsem za spodbudne besede.
Danes je boljše, čeprav si najbrž nikoli ne bom odpustila...

Potem začne človek razmišljati: jaz se za neko zdravo, živahno živo bitje odločim, da pa ona ne bo imela potomcev. Da bo živela samo zato, da mi bo v veselje. Da za njo ne bo ostalo na tem svetu NIČ! Jaz si jo prilagodim, deformiram njeno zdravo telo, zato da bo meni lažje. S kakšno pravico?
In potem to zdravo, živahno, veselo življenje zaradi moje odločitve še umre.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#132 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2008 - 05:01 PM

Pipi, nisi mogla vedet da bo tako. Ne si očitat. Verjamem pa da ti je hudo. console.gif
  • 0

#133 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 June 2008 - 10:10 PM

Sožalje za kužico. cry.gif Mora bit res grozno.

Včasih operacije ne grejo dobro, tako pri ljudeh kot pri živalih. Mislim da s sterilizacijo vseeno odpravite veliko nevšečnosti, hkrati se pa zmanjša tveganje za nekatera obolenja - meni je pa muca poginila zaradi vnetja maternice, ki bi se mu lahko izognili, če bi jo sterilizirali.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#134 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 June 2008 - 02:48 PM

Pipi, res hudo. Žal mi je in res je škoda. cry.gif

Me pa vseeno zanima, če lahko poveš kateri veterinar je to bil?
  • 0

#135 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 18 June 2008 - 04:20 PM

Baje ena klinika v Dravljah. Ne vem imena. sad.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#136 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 February 2009 - 11:47 AM

Posredujem:

Akcija kastracij in sterilizacij mačk po polovični ceni

Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana organizira AKCIJO sterilizacij oziroma kastracij mačk po polovični ceni od priporočene cene s strani Veterinarske zbornice z dne 27.01.2009.

Cena sterilizacije tako znaša 40 EUR, cena kastracije pa 30 EUR z DDV. V ceno je VKLJUČENO čipiranje mačk, izdaja potnega lista in vpis v centralni register (priporočena cena Veterinarske zbornice za čipiranje znaša 18,72 EUR in za potni list 3,74 EUR).

Akcija poteka z namenom zmanjšanja števila neželenih in zapuščenih mačk ter omejevanja prenosa kužnih bolezni, tudi takih, ki se prenašajo na ljudi. Za poseg je NUJNO predhodno naročilo na telefon: 01/ 25 60 279, naročanje na sterilizacijo / kastracijo (tipka 4). Kličite od ponedeljka do petka med 8'00 in 15'00 uro.

Akcija velja le na območju MOL in traja do preklica!

Za dodatne informacije lahko pokličete na telefon 01/ 25 60 279!
Marko Oman,
Vodja zavetišča
  • 0

#137 Nota

Nota

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 17 February 2009 - 12:11 PM

MARIBOR - STERILIZACIJA/KASTRACIJA PSOV/MAČK - 15% POPUST

Klinika za male živali Maribor, Osojnikova 10, Maribor - nudi od 16. februarja do 28. februarja 2009 - 15 % popust za sterilizacijo/kastracijo mačk in psov.

Več informacij
KLINIKA ZA MALE ŽIVALI MARIBOR
OSOJNIKOVA 10, MARIBOR
02 480 12 16
02 480 12 19

  • 0

#138 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 February 2009 - 08:47 PM

moja mačkonka ima termin po tej akciji za polovično ceno v petek, pa mi je že zdej hudo ... prvič zato, ker ne bo od četrtka zvečer nič jedla, drugič pa zato, ker se je glih komaj dobro navadila na novi dom, pa se nam bo spet en teden po kotih vlekla in pod posteljo skrivala .... sej bo. smile.gif

zdaj ji dajemo Royal Canin brikete za do 4 mesece in brez operacije, pa me zanima, ali bo lahko te iste jedla tudi po operaciji? ker jaz sem ji namreč že novo vrečo kupila, preden sem izvedela za termin operacije .... a bi mogla veterinarja vprašat?

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#139 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 25 February 2009 - 09:02 PM

Ti jo kar normalno hrani. Če se bo začela rediti, pa vzemi manj kalorične. Ko se bo zacelila rana jo pa spudbujaj k igri, da bo porabila kalorije wink.gif
  • 0
IPB Image

#140 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 February 2009 - 09:47 PM

Se strinjam, z briketi ne bo nič narobe. Sploh pa bo že "sama" shujašala nazaj če jo hraniš normalno, se pravi če jo ne "overfeed-aš".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users