Jump to content


Photo

Mačja hrana


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#121 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 18 September 2014 - 01:36 PM

A mucam že malim dajate brikete? Ker jaz sem mu včeraj kupila une mehke "paštete" v hoferju.


  • 0

#122 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2014 - 01:49 PM

Ja, kar dajej mu. Imaš tudi take za majhne muce. Samo glej, da so kvalitetni. V enih so sama žita. Jaz sem malo računala in tudi zelo kvalitetni in dragi briketi pridejo okoli 10-15€ na mesec. Lahko to katera potrdi? Koliko gramov poje maček briketov na dan? Okoli 80?


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#123 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 18 September 2014 - 03:46 PM

In kateri briketi so kvalitetni na primer?


  • 0

#124 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 September 2014 - 03:53 PM

Nobeni, ki se jih kupi v navadni trgovini. Pojdi v Zoo Shop in si malo poglej deklaracije. Tiste znamke, ki se jih dovi v Zoo Shopih so recimo da srednje dobre. Najboljše se dobijo samo prek neta večinoma.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#125 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2014 - 03:59 PM

Poglej tu. Pri vsaki je deklaracija. Ene imajo tudi 80% mesa. Itak pa imajo mački zelo radi Whiskas, ker je junk poln soli in jim je okusno.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#126 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 18 September 2014 - 04:06 PM

Aha, komplicirano torej :)

 

# nadstropni praskalnik sem mu kupila v lokalni trgovini za 30 €, na spletu je enak 54. Mogoče grem tudi za ostalo kar tja pogledat.


  • 0

#127 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 September 2014 - 04:07 PM

Ja, obstajajo takšni briketi posebej za mladiče, ki so tako sestavinsko kot po velikosti prilagojeni majhnim mačjim gobčkom. 

 

Koliko briketov muc poje dnevno je odvisno od tega ali ga hraniš samo z briketi ali kombiniraš z mokro hrano. Navadno je na vsaki embalaži napisana priporočljiva količina (ki je spet odvisna od kilaže in aktivnosti mačke). Jaz sicer vedno dam malenkost več kot je napisano, ker sta po priporočeni količini še vedno lačni. 

 

Kvalitetni so npr. Royal Canin, Science plan, Applaws ipd. Ti so si v bistvu bolj kot ne podobni in je že znotraj same znamke kar precej nihanja v razmerju sestavin. Je pa očitna razlika, če primerjaš te in nezdrave. Slednji poleg majhnega procenta mesa in visokega procenta žitaric (so najpogostejši vzrok alergij pri mačkah), vsebujejo tudi potencialno škodljive sestavine kot npr. pepel.

 

Jaz recimo pri briketih praviloma vedno vzamem kvalitetnejše, medtem ko pri mokri hrani nisem tako občutljiva in ju hranim tudi z Whiskasom in podobnimi znamkami, ki veljajo za nezdrave. Pač gledam, da ne jesta samo junk fooda, ampak jima dajem tudi kvalitetnejše, jima kdaj kupim surovo meso, drobovino, ribo ipd. 

 

 

Sem prestavila objave v tole temo o mačji prehrani. :wink: 


  • 0

#128 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 18 September 2014 - 04:10 PM

Hvala za prestavitev teme, se opravičujem, sem frišna v mačjih temah ;)


  • 0

#129 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 18 September 2014 - 10:05 PM

Ora, poglej na strani www.qlzoo.si, majo ful kvalitetno hrano in igrace. :)
  • 0

After all this time?

Always.


#130 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 18 September 2014 - 10:53 PM

Sem mu nabavila že brikete, dobim po pošti.


  • 0

#131 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2014 - 06:29 AM

Jaz za dihurja kupujem tile dve znamki: http://hranazapse.si...-catkitten.html in http://hranazapse.si/hrana-za-macke-acana/1229-acana-cat-wild-prarie.html

Lepim zato, ker dihurja skozi hraniš kot mačjega mladiča. Ti dve sta approved by dihurski forum, kjer se ena punca res spozna na stvari, študira tudi veterino.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#132 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 19 September 2014 - 06:01 PM

Danes sva kupila v Hoferju brikete za odrasle muce in na uč nimajo slabše sestave od veliko dražjih ki sem jih gledala na netu, moram pa prav res še preverit.


  • 0

#133 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14835 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 September 2014 - 08:43 AM

Royal canin, Hills, Natures Best in podobne firme imajo res precenjene brikete glede na kvaliteto. Jaz ti priporočam Orien ali Applaws, glej za briketi, ki imajo čim višji delež mesa med sestavinami. V osnovi so mačke mesojede, briketi, ki imajo na prvem mestu koruzo in pšenico niso ravno to, ker od njih pričakujemo.

 

Pri teh briketih, ki imajo visok delež mesa, se mačka tudi prej naje, so kalorično bolj polni kot žitni briketi. Poje manj, a bolj kvalitetno hrano. Pa če primerjaš ceno s 500-gramskimi pakungami tudi ni taka razlika. 15 eur za 2kg vrečo briketov, ki zdrži vsaj 1 mesec.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#134 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 22 September 2014 - 03:59 PM

Danes je dobil Sanabelle kitten paket, mačjo posodo in transporter :). Mu bom zaenkrat malo mešala brikete. 150 g sva ga že poredila :)


  • 0

#135 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15277 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 September 2014 - 04:44 PM

Moja je zmešana zdaj na Happy cat in ji samo še to kupujem preko zoohit. Pa mokro hrano almo nature in potem na ene dva dni dobi še vrečko. Se je zredila ko pujs in zdaj je prava mačketina :)


  • 0
 

#136 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17030 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2014 - 12:02 AM

Potrebujem nasvet prosim. Skrbim za 4 macje mladicke, stare okrog 5-6 tednov, ki so po spletu nesrecnih okoliscin ostali brez mame. Dajem jim eno konzervo iz Lidla, pa kupila sem Friskies Junior mokro hrano, ampak to je blo bolj na hitro za prvo silo in bi jim rada dala kaj bolj kvalitetnega, kaj priporocate? Dajem jim vmes se malo kuhane govedine npr., in razredceno kravje mleko. Glede na to, da so ze kar veliki, ne vem ce ima smisel macjo formulo kupovat. Se to, malo kruha namocenega v mleku jim dat je ok?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#137 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 September 2014 - 12:48 AM

UKINI mleko in ne dajaj jim kruha!!!

Samo mokra hrana in briketi za male muce (raje več briketov kot mokre hrane). Mačje mleko bi jaz vseeno kupila, lahko kupiš tistega že pripravljenega, ne rabiš kupovat praška.

Lahko dobijo tudi pusto kuhano meso.


  • 0
Viens, reste ici!

#138 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 September 2014 - 10:45 AM

Mačke ne prebavljajo laktoze, zato ukini navadno mleko, saj jim lahko povzroči prebavne motnje. Raje kupi mačje mleko ali pa vsaj navadno mleko brez laktoze.
Če jim daješ kuhano meso pa obvezno nezačinjeno.
  • 0

#139 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17030 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2014 - 03:14 PM

Aha, okej, torej kruha in mleka sploh ne, razen če bi bilo mačje. Meso pa dam nezačinjeno ja. Katero kupljeno hrano za male mucke pa priporočate?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#140 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2014 - 04:15 PM

Naši je ful pasal kuhan piščanec z rižem, še zdaj to je.

 

Od briketov ji pa že ves čas dajemo Trainer, ker pač te je. :D


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users