Jump to content


Photo

Fobije in strahovi


  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#121

  • Guests

Posted 04 February 2007 - 07:35 PM

Strah me je kobilic, pajkov, mravl, os, malih psov, golobov, vseh parazitov, miši, podgane.

Hmmmm........strah me je teme, samote, bočeine, zobozdravnika, ginekologinje..........strah me je gospe, ki mi karkoli preluknja biggrin.gif

strah me je skoraj vsega biggrin.gif
  • 0

#122 SaleMali

SaleMali

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts
  • Interests:jao

Posted 15 March 2007 - 09:31 PM

ZOBOZDRAVNIK / CA
  • 0
If there ain't no basketball in heaven, then I ain't goin'!!</b>

#123 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 15 March 2007 - 10:06 PM

Po sprehodu v gozdu, ne prenesem misli, da bi po meni hodil klop!!

Fobije nimam pa nobene. Pojavlja se mi strah zaradi bujne domišljije, npr. na lestvi zmeraj pomislim, da bom padla in se na nekaj nabodla ali kaj podobno gnusnega doživela. Me malo spreleti srh, a hitro mine.

Strah/gnus/srh dobim pri pogledu na sekiru ali palični mešalec, a to zaradi izredno slabih izkušenj z njima. Jih uporabljam, a zmeraj zelo previdno.

Dobim napad tesnobe, če se kdo vleže na mene

Bojim se hitre vožnje, zaradi idiotov na cesti in slabih izkušenj, a ljubim adrenalinske parke! smile.gif Tam vem, da se mi nič ne more zgodit.

Neprijeten občutek mam nad morsko travo, ali ko se potapljam pod jadrnico.Me zna primit strah, da se bom zadušila. Se nalašč izpostavljam temu izzivu, ker ga hočem premagat! smile.gif
Ja, in lani je tudi mene blo strah vode na odprtem morju. Morski pes. BRR

Mislim, da na fobije dosti vplivajo naši starši. Mama pravi, da sem se kot otrk zelo rada igrala z žabami, polži, gosenicami itd. in da mi nikoli ni dala občutka, da bi t naj blo nekaj gnusnega. Hvala njej, saj živali ne umirajo, zaradi mojega strahu. Še več. Pri nas se pajkov ali drugih žužkov ne sesa, ampak se pokliče mene, ki jih nežno odstranim iz hiše. Dobim živčni zlom, če vidim koga, da spešta živalico. Še posebej, če vem, da se je sploh ne boji, pač pa mu gre samo na živce. Sem se ssposobna kar pošteno skregat zaradi tega. mad.gif Don't fu*k with me and my animal friends! IPB Image laugh.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#124 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 11 May 2007 - 09:39 AM

Jaz mam pa en ful smešen strah in sicer pred motorji, ki z vsem gasom drvijo po mestu - še posebaj da mi za hrbtom pripelje ali pa da sem v neki ulici da ga ne vidim ampak samo slišim. To me kr zmrazi in kr obstanem na mestu za trenutek. Smešno je pa zato, ker ima fant motor in se velikokrat voziva, sam tko me pa sploh ne moti biggrin.gif


  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#125 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 21 May 2007 - 09:09 AM

Moja fobija pa je, da vedno ko grem od doma stokrat pogledam, če sem vse izklopla in se pol še po tem ko se itak prepričam, sekiram, a sem al nisem. Tko da zdej raj mojga morim preden greva od doma, naj on pogleda, da sem mirna oops.gif Aja da ne govorim kako mi je pri srčku, ko greva na daljšo pot oops.gif biggrin.gif
  • 0

#126 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 21 May 2007 - 09:59 AM

QUOTE(Adriane @ 15. 3. 2007 - 23:06) View Post

Dobim živčni zlom, če vidim koga, da spešta živalico. Še posebej, če vem, da se je sploh ne boji, pač pa mu gre samo na živce. Sem se ssposobna kar pošteno skregat zaradi tega. mad.gif Don't fu*k with me and my animal friends! IPB Image laugh.gif


thumbup.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#127 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 May 2007 - 06:47 PM

heh, Adriane, js sm ista. z izjemo komarjev ce so tok predrzni, da se upajo name usest. se muhe vljudno iz sobe nazenem cez balkonska vrata laugh.gif

bi pa pomoje fasala zivcnega, ce bi me zaprli v sobo s striglami/mravljami ... pa ne, ker bi se jih bala, ampak ker tok hitro gomazijo pa spreminjajo smer, pa kamorkoli pogledas je ksna ... brrrrr. ponavad ksna strigla iz grozda prileze, cist nepricakovano. uh ...!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#128 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2007 - 01:12 PM

Js mam tud na milijone enih fobij. Ene dve izmed mojih najstrašnejših fobij sta, da bi postala invalidna ali brezzoba. Ta tretja je sicer malo smešna, sam vseen, strah me je, da bi se mi kdaj zgodila nesreča v hlačah in za to sploh ne bi vedela, zavedala bi se je šele kasneje zaradi neprijetnih vonjav. smile.gif

Drugače se pa ful bojim žužkov in polži se mi naravnst gabjo. Potem so pa še: strah pred odprtimi, zaprtimi prostori, strah pred višino, strah me je globokih voda, zaradi živali, ki v njih prebivajo. Ful se bojim kač in ostalih plazilcev, in še in še,....
  • 0

#129 rock_chick

rock_chick

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 27 May 2007 - 01:49 PM

Moja edina fobija je pa čista tema, tega že od majhnega ne prenesem... Tko da nikoli ne spim v popolni temi, če sem sama, al je komp pržgan, tv , luč... Tud če se opogumin in ugasnem se ponoč zbudim ni pol mi pulz nabije do ne vem kam. No, dons bom dobr spala, k pride lubi k men oops.gif je pa reku revež da bo polet umru od vročine (njemu je že tko skoz vroče) in baje da se mu nalimam zravn in tud če me nekako spravi stran se baje zdelo hitr s5 pojavim na njegovi strani pojstle in ga začopatim... Je reku, matr tebe se pa res človk težko otrese, ker smrtonosni objem laugh.gif
  • 0

#130 Bibi

Bibi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 173 posts
  • Location:Polzela

Posted 18 September 2007 - 01:32 PM

bojim se pajkov (suhe južine so izvzete) blink.gif
pa tudi krvi me je mal strah, no ne vem, če me je ravno strah, ampak se neprijetno počutim ob pogledu na kri...
  • 0
You're the reason I believe, you're the reason I sing,
you're the reason angels tangle me in heavenly things.
It's been a long road so hard and cold,
but you keepin' me warm with your heart of gold.

#131 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 18 September 2007 - 03:35 PM

Jaz se fuuuul bojim pajkov cry.gif pa vseh gomazečih stvorov (štrigle, kobilice itn.) Kar groza me je, ko se spomnim, pa paničarim že, če samo vidim kje kaj - bog ne daj, da se začne premikat ...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#132 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5071 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2007 - 03:51 PM

Men se pa zdi, da bi me kap, če bi me včasih, ko že ugasnem luč in tv, ko mi stopala kukajo izpod kovtra, kdo požgečkal po le-teh. Se mi zdi, da bi vpila ko štirje. Zato mi rata bit v tem položaju največ par minut. smile.gif ni sicer fobija, me je pa tega ful strah, vrjetno zato k mam sobo v kevdru in ni nobenga okol.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#133

  • Guests

Posted 28 October 2007 - 06:17 PM

Jaz tud ne morem spat v čisti temi. Pa bojim se ful, da bi se nekoč zbudila in bi v sobi čisto pri miru stal kakšen duh, al pa kej podobnega. Vem, da blesavo zveni, sam v temi mi fuul dela domišljija.
  • 0

#134 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 29 February 2008 - 11:13 AM

Strah me je pajkov in strig, ne prenesem, da bi se me kakorkoli dotikal, ubit jih ne morem, tako, da vedno hodim par metrov okoli njih. IPB Image
  • 0

#135 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 29 February 2008 - 11:47 AM

QUOTE(Adriane @ 15. 3. 2007 - 22:06) View Post


N

Mislim, da na fobije dosti vplivajo naši starši.


To me je spomnilo na nekaj: nikoli se nisem bala morskega dna. Normalno sem plavala, z užitkom se potapljala. Pri 19. letih smo šle 4 prijateljice na morje in ena od njih je imela ful paranojo pred morskim dnom. Neprijetno ji je bilo plavat, če so bile pod njo skale, luknje, morska trava, v glavnem vse, kar bi lahko skrivalo potencialno nevarnega.
No, ta njen enotedenski strah na morju je počasi prešel vame. In šele nekaj let kasneje sem se ga otresla.

Torej sem povsem nepotrebno prevzela prijateljičino fobijo.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#136 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 February 2008 - 11:59 AM

Bojim se pajkov, striglc in ščurkov.
Bojim se teme (ponoči sem en lep čas zbujala fanta, da gre z mano na wc....zdaj tega ne delam več, ampak tečem in pol hitro skočim v posteljo, še predno me kdo zgrabi za nogo- tko si namreč domišljam laugh.gif ).
Včasih se bojim ljudi, nikoli ne vem kaj naj pričakujem.
Bojim se biti ponoči sama v stanovanju. Skos sem v napetosti, imam občutek, da nekdo hodi po stanovanju in se mi skriva in me straši, celo vidim sence...zoprn občutek, ampak ga vedno znova premagam, preživim.
  • 0

#137 155

155

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 735 posts

Posted 29 February 2008 - 03:24 PM

jz se pa bojim, d mi ne bo ratal shujšat ermm.gif . bmk kok se čudn sliš
pa teme se bojim oops.gif . pa pajkov, ker so grdi, nagravžni in vse slabo ohmy.gif .
  • 0
You can't buy happiness. Steal it.

#138 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 29 February 2008 - 05:17 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 29. 2. 2008 - 11:47) View Post

Torej sem povsem nepotrebno prevzela prijateljičino fobijo.


Samo res, če ti nekdo nonstop govori o tem se avtomatsko nalezeš tega če nisi pozoren. Zna biti neprijetno.


  • 0

#139 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 01 May 2008 - 10:44 AM

Na smrt se bojim morskih psov. cry.gif Sama sploh ne grem v morje, pa še to samo do tam kjer lahko stojim. Ker si kar naenkrat začnem predstavljat, kako me zagrabi za nogo in pol tista mlaka krvi. ohmy.gif Ne gledam niti filmov, kjer so te gnusobe, najbolj grozno mi je bilo pa lansko leto, ko so bili po celem mestu jumbo plakati z odprtim gobcem morskega psa. cry.gif
Aja, pa še golobi. Mislim, enim je blazno zabavno, ko tam cvilim in jih podim stran. Da ne omenjam, da sem v Benetkah celo uro preživela v Gucciju (sej ne da mi je bilo kaj hudega laugh.gif ), ker sem se bala teh letečih podgan. Moje sošolke so jih pa še hrannile pa božale, o fuj. (Ena ma zardi tega še zdej en nick laugh.gif .) Se jih izogibam, če se le da.
No, pa še kače, sicer ni neka fobija, ampak jih ne maram. V osnovni mi je ena učiteljica celo travmo povzročila s tem. Je prinesla eno kačico (kačico ja rolleyes.gif ), ker smo ravno jemali plazilce. Pa ga je dala po razredu, po rokah. In sem jo zavrnila, ker sem ji rekla, da mi niso najbolj simpatične. Pa je kar silila vame, češ, premagaj strah rolleyes.gif , na koncu mi ga je dobesedno vrgla v roke in jaz sem ga spustila. Tok o premagovanju strahu. In ne, še zdej mi niso simpatične.

  • 0

#140 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 01 May 2008 - 10:48 AM

QUOTE(sweetblush @ 1. 5. 2008 - 11:44) View Post

Na smrt se bojim morskih psov. cry.gif Sama sploh ne grem v morje, pa še to samo do tam kjer lahko stojim. Ker si kar naenkrat začnem predstavljat, kako me zagrabi za nogo in pol tista mlaka krvi. ohmy.gif Ne gledam niti filmov, kjer so te gnusobe, najbolj grozno mi je bilo pa lansko leto, ko so bili po celem mestu jumbo plakati z odprtim gobcem morskega psa. cry.gif


Jst sploh ne hodim več v morje zarad tega ohmy.gif .
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users