Jump to content


Photo

Slovenske terme


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#121 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30820 posts
  • Location:Primorska

Posted 18 December 2011 - 12:05 PM

Midva sva bila zdaj 3 dni v Termah Topolšica in morm rečt, da je blo super, čeprav je tudi res, da je k navdušenju v glavnem prispeval njihov wellness Zala, ki je res pohvale vreden thumbup.gif
v hotelskih bazenih tako sploh nisva bila, ampak sva oba dneva preživela v wellnesu oz. savnah.
Hotel ima 3*, tako da ni noben presežek, izbira hrane je recimo manjša kot v hotelih v Olimiu, ampak imaš vseeno vsega dovolj...
Wellness je s hodnikom povezan s hotelom, tako da ti ni treba ven, kar je men ful pomembno, ker je res na komot. tongue.gif
Mislim, da je ta wellness dokaj nova zadeva, savn pa je kar precej - 3 finske, pa mislim, da 3 parne (2 sta namenjeni solni, blatni in medeni oblogi oz. pilingu), laconium, ledena jama, sicer pa tukaj vse lepo piše: http://www.terme-top...zala/svet-savn/

skratka, nama so bile savne ful všeč, v tem istem nadstropju so na različnih delih tudi 3 počivališča z ležalniki, kjer imaš na voljo tudi vedno svežo vodo in vročo vodo za pripravo čaja to je vse neomejeno...
najboljš je blo pa to, da sva bila tam od srede do sobote, ko si obiskovalce lahko preštel na prste obeh rok, tako da si si komot poiskal savno, v kateri so bil sam! smile.gif
jst sm si vsak dan najprej naredila piling s soljo (z dodatki nekih aromatičnih olj???) v parni savni in sm pol tak lepo dišala, da ne govorim o tem, kako mehko in gladko kožo sem imela potem! blink.gif

wellness:
IPB Image

notranjost
IPB Image

IPB Image

IPB Image
  • 0

#122 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2011 - 10:47 AM


Jaz sem bila včeraj prvič v Orhideliji in sem navdušena. Vse skupaj je zelo lepo urejeno, res na nivoju. Zmotila me je nepopisna gužva, ampak ok, počitnice so. Bazeni so fajn, s tem da so za moj okus za par stopinj premrzli. Tut zrak je precej mrzel, to mi res ni bilo okej. Ampak če odštejem to, super.
Tudi savne so lepo urejene, ampak jaz ne morem pomaga, mene ful motijo nagi ljudje. cry.gif Kr na bruhanje mi gre ko tam hodim in vidim tiste stare dedke s povešenimi ritmi in lulčki, pa stare debele ženske, ki se totalno brez predsodkov sprehajajo sem in tja. Res, gravž. Jaz bi dala brisačo kot obvezno, ker to ni za nikamor. laugh.gif Midva s fantom sva šla samo v finske savne, ker v parnih je zgledalo kot nek svingerski klub. Notri je blo polno nagih ljudi. Da se me neki dedek dotakne z nago ritjo, jaz umrem. (Zdaj se bo Planet spet smejala ker teatralno pišem laugh.gif ). Vglavnem, savne super, ampak z brisačo lepo prosim.
  • 0
Viens, reste ici!

#123 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30820 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 December 2011 - 11:14 AM

A prav v Orhidelii je bila gužva? v bazenih? Zanimivo, tiste parkrat, ko sva bila midva, ni bilo sile...
Ja, točno, zdaj sem se spomnila, da je bila tudi meni tam voda hladna... ermm.gif

drugače pa meni savne v Orhidelii niso baš neki... mi je dosti bolj všeč savna svet v starem delu term, v Termaliji al kako že... thumbup.gif
  • 0

#124 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 11:16 AM

V turški je malo težje z brisačo, ker je vlaga nenormalna, in imaš brisačo/rjuho mokro v eni minuti, drugje je pa itak obvezna. wink.gif


Meni so savne nekaj najboljšega, ampak res - če je gužva in preveč ljudi, zna to odvzeti točko, dve celotnemu doživetju.

Jaz sem že pisala, da ko sem bila letos v Termah Vivat, sva bila s fantom sama v celotnem kompleksu savn. thumbup.gif Pač - izven sezone, neprecenljivo.

Vsak dan je bila ob 17h in 18h terapija, in sva bila vedno sama, če pa to ni luksuz, ne vem kaj je. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#125 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 29 December 2011 - 11:25 AM

A Vivat ima IR savno?
  • 0

#126 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 11:34 AM

Ima. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#127 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 29 December 2011 - 11:36 AM

Super, hvala.

Samo moj ful ne mara term. cry.gif Meni bi pa pasalo iti nekoč.
  • 0

#128 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30820 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 December 2011 - 11:44 AM

pa je bil kdaj ali kar tako jih ne mara, ker misli, da je to za upokojence? biggrin.gif
tako mnenje namreč deli kr neki folka in men je to tolk mimo, da ne morem povedat...
ko rečeš, da greš v toplice, si najbrž predstavljajo poln bazen ljudi, ki se dregajo drug ob drugega al kaj, ne vem...???
Midva recimo v Topolšici do bazena niti prišla nisva, ker imava ful rada savne in tam imajo res božanski wellness, kjer komot preživiš cel dan ali pa pol dneva, se nasavnaš, namočiš v džakuziju (imaš tud zunanje) in odpočiješ v lepo urejenih počivališčih in najboljš je blo to, ker ni bilo skoraj nobenega folka.
smile.gif
  • 0

#129 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2011 - 11:54 AM

QUOTE(Kinky @ 29. 12. 2011 - 11:16) View Post

V turški je malo težje z brisačo, ker je vlaga nenormalna, in imaš brisačo/rjuho mokro v eni minuti, drugje je pa itak obvezna. wink.gif



Ja, zato pa tja nisem šla. biggrin.gif
V finskih pa je bil tut nagi folk, pa okoli so se nagi sprehajali. verymad.gif Ni obvezna brisača.
  • 0
Viens, reste ici!

#130 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 12:06 PM

Je priporočljiva, nihče pa ne kontrolira. Je pa tudi res, da se mi zdi, da se nekateri prav izživljajo, ko se nagi naokoli sprehajajo v stilu: nek se vidi razkošje. laugh.gif ohmy.gif Vidiš pa tudi ljudi v kopalkah.

Tudi ko sem bila sama s fantom, sva imela rjuhe, iz higijenskih razlogov, če ne drugega; pa diskretnost, se razume, saj nisi sam doma. wink.gif

Jaz sem tudi slišala že mnogo komentarjev v stilu upokojencev, a se ne menim zanje. To lahko reče samo nekdo, ki tam še ni bil.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#131 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 December 2011 - 12:07 PM

A te velike brisače / rjuhe, moraš imet s sabo ali dobiš tam?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#132 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 12:08 PM

Dobiš tam, lahko jih zamenjaš, ko so mokre. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#133 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 December 2011 - 12:10 PM

Okej, hvala! Čeprav me še najbolj mika it s kopalkami, lol.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#134 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2011 - 12:11 PM

Nama je Orhidelia res najljubša. Je pa tudi meni voda mal premrzla. Ampak to mi je povsod.
  • 0

#135 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 12:12 PM

SARAH:

Ne skrbi, preden greš v savno se ovij z rjuho, ko prideš ven se preobleči v kopalni plašč (če ga imaš).

Izogibaj se turške, če se ne počutiš sproščena naga. wink.gif

Ne bo panike, jaz tudi prvič nisem vedela, kaj naj pričakujem, ampak mi je pa potem postalo zelo všeč.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#136 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 December 2011 - 12:14 PM

smile.gif Poročam, ha ha.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#137 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2011 - 12:16 PM

V savni je uporaba brisače obvezna, ko si notri si jo moraš dati pod sebe, na klop, zunaj bi pa naj bil zavit v njo. Ampaj je meja itak ful zabrisana, ker potem ko greš pod tuš, jo obesiš in greš notri gol, prav tako sem jaz v savni npr. gola, ker mi gre na živce, da bi se na 100 stopinj kuhala pod brisačo. Me pa golota ne moti, tudi pri starih ljudeh ne.

Sva pa enkrat s kolegico bili v Orhideliji skoraj sami (+ še dva para) in je blo zakon!
  • 0

#138 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 December 2011 - 12:18 PM

Ja, pod sebe, da se v bistvu potiš na brisačo, in ne klop. smile.gif

V turški pa itak za sabo razkušiš z vodo, ponavadi je pipa in cev, pa spereš.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#139 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30820 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 December 2011 - 12:24 PM

ja, v finski si jaz dam rjuho na klop in se uležem na klop, če sva sama, če nisva in je gužva, pa itak ne morem ležat in pol sedim, nekak zakrita z rjuho. Ampak ponavadi kr mal prečekiram savne, če so polne, pa raje mal počakam in grem notr, ko je malo ljudi ali nikogar...
jaz vam res priporčam obisk wellnessa Zala v Toplošici, men je blo tu do zdaj najboljše. smile.gif
  • 0

#140 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2011 - 12:34 PM

QUOTE(Kinky @ 29. 12. 2011 - 12:06) View Post

pa diskretnost, se razume, saj nisi sam doma. wink.gif




Točno tako.
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users