Jump to content


Photo

Tajska


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#121 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2015 - 02:21 PM

Mnja, žal je res tako. Po eni strani mi je žal, da sem šla, po drugi strani pa je bila to edinstvena priložnost, da pridem veliki mački tako blizu... Sem pa raje izbrala Tiger Kingdom v Chiang Maju, kot pa tistega v Katchanaburiju, kjer so tigri (po pričevanjih kolegice, ki je bila tam pred kratkim) konkretno zadeti od pomirjeval in so čisto megleni. 


  • 0

#122 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 April 2015 - 02:21 PM

Jaz sem tudi prebrala, da jih hudo zadrogirajo, da se pustijo takole bozati. Ne vem pa, koliko je to res. Se strinjam s Sarah.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#123 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10744 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 April 2015 - 04:25 PM

Jaz tudi nisem šla božat tigrov v Kanchanaburi, ker je to grda turistična past.

Sem pa bila na severu v enem parku s sloni, bilo je grozno in mi je ful žal, da sem šla in prispevala k problemu. Sloni so bili sicer v tridnevnem paketu na "trekingu" in je bilo vključeno v ceno. Ogabno res.


  • 0

#124 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2015 - 04:29 PM

Ja, slone rinejo v vsak treking in se jim sploh ne moreš izognit. :down:


  • 0

#125 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 April 2015 - 06:46 PM

Ančka, sta jedla kako posebno sadje?


  • 0
Viens, reste ici!

#126 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2015 - 08:07 PM

Jaz sem tudi prebrala, da jih hudo zadrogirajo, da se pustijo takole bozati. Ne vem pa, koliko je to res. Se strinjam s Sarah.

 

Jaz sem tudi prebrala in verjemam....saj tudi na teh slikah jih večina kar spi. Sem si želela, da v tem letu obiščem Tajsko pa sem kar nekaj prebrala na to temo, tako da ne bi šla pod nobenim pogojem tigrov božat...me je pa po prebiranju potopisov malo minila Tajska, tako da še oklevam in razmišljam, da bi šla rajši kam drugam.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#127 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2015 - 10:05 PM

Jedla sva ananas, mango, lubenice, pasijonko, marakujo, njihove mini banane ter neko sadje, ki izgleda kot rdeče jabolko, okus ima pa po nashiju. Probala sva tudi nek sadež, kateremu moraš počiti lupino, notri pa je grozdju podobno meso s črno trdo okroglo koščico. Žal ne vem imena. Najboljši je bil mango, lubenice in ananas tudi niso bili slabi. Pasijonka je lepa na pogled, okus ima pa prazen. Marakuja sicer ful lepo diši, je pa precej kisla in nama ni pasala.
  • 0

#128 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 April 2015 - 10:16 PM

Jedla sva ananas, mango, lubenice, pasijonko, marakujo, njihove mini banane ter neko sadje, ki izgleda kot rdeče jabolko, okus ima pa po nashiju. Probala sva tudi nek sadež, kateremu moraš počiti lupino, notri pa je grozdju podobno meso s črno trdo okroglo koščico. Žal ne vem imena. Najboljši je bil mango, lubenice in ananas tudi niso bili slabi. Pasijonka je lepa na pogled, okus ima pa prazen. Marakuja sicer ful lepo diši, je pa precej kisla in nama ni pasala.

 

Mogoče liči?

 

tlmd_shutterstock_84578245.jpg

 

Pa a ni pasijonka = marakuja (oz. vsaj zelo podobno po slikah sodec)? Vijolicna ali rumena lupina, notri pa taka sluzava kiselkasta semena (paradiznik style). Glede na to, da si omenila, da lepo izgleda in nima posebnega okusa, jaz najprej pomislim na pitayo:

 

tumblr_mh0aj3T6Yn1qg5xklo1_r1_1280.gif

 

 

:confused:

 

Sem pa zadnjic na Pinterestu eno lepo sliko sadne kupe videla, ko je nekdo z melonballerjem kroglice naredil iz pitaje in jih potem postregel s kivijem, jagodami in granatnim jabolkom, in je ful dobro izpadlo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#129 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 April 2015 - 11:17 PM

Tisto prvo bo lici ali pa tamarinda?
 
Tamarind.jpg
 
 
Pasjonka in marakuja je eno in isto ja. Je pa zelo dobra, nič kaj kisla, če ješ tapravo.
Pitaya je meni ful dobra rumena, te rozaste mi niso preveč.
V bistvu nista nič zanimivega poskusila. :D
  • 0
Viens, reste ici!

#130 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 April 2015 - 11:23 PM

Za tamarind ne bi rekla, da je grozdju podobno meso, ima pa precej poseben kiselkast okus. Ampak ne vem, da bi kdo to kar tako jedel, ponavadi se uporablja v omakah/juhah in podobno, ce prav vem? Rambutan recimo je tudi podoben Anckinemu opisu, ampak nima temne koscice, hmm.

 

Rumene pitaye pa se nisem jedla, si jo bom dodala na "to taste" spisek zdaj ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#131 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 April 2015 - 11:24 PM

Ja imas prav Anouk, res ni podoben grozdju.
Jaz tamarind jem kar tako, super prigrizek, imam zelo rada.

Dodaj se mangosteen :).
  • 0
Viens, reste ici!

#132 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 April 2015 - 11:34 PM

Bom! Pa cherimoyo in ziher se kaj :) Potovanja si ponavadi itak tako ali drugace okrog hrane splaniram :D Je pa malo kriz, ko nekaj probas in je res super zrelo in aromaticno, potem pa doma nikjer nobenega priblizka ne najdes, cetudi kao imajo tisto na zalogi/v prodaji. Kvaliteta tropskega sadja v supermarketih je res porazna, ze pri ananasu in mangu se ustavi ... 

 

Zdaj gledam longan, mogoce je kaj takega mislila:

tropicalpick-longan-01.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#133 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 April 2015 - 11:39 PM

Zato pa jaz pojem 5 papaj na teden. Slastne so, umiram na njih. Upam da se jih kmalu navelicam... :D

Longan sem pa jedla v Barceloni. Rumena pitaya ima podoben okus! Tut cherimoyo sem jedla v Barceloni, pa tukaj jo kdaj kupim...

Anouk, granadillo si ze poskusila? Podobna marakuji, rumene barve, sredica pa je ista :), ampak meni za odtenek bolj dobra.

Rambutan sem pa jedla v New Yorku, je precej podoben liciju sicer, ampak mislim da je Ancka res mislila kar lici. Me pa cudi da ne poznas licija, je ful razsirjen, tudi v Slo...
  • 0
Viens, reste ici!

#134 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 April 2015 - 11:49 PM

Nisem  :cry:  Zdaj bom pa nehala to temo brat za danes, ker mi cist prevec luste delas! :D

A v Franciji so tudi kaj zalozeni s tovrstno robo ali bo treba v Spanijo (ne da se tega hudo otepam)? Ravno razmisljava, kam bi sla poleti na dopust pogledat, pa imava par evropskih destinacij v igri.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#135 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 April 2015 - 11:51 PM

Ja ja, mangote imajo odlicne.
Povej ce bos sla, ti priporocam kako trznico ;).
  • 0
Viens, reste ici!

#136 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 April 2015 - 12:04 AM

Velja!


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#137 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2015 - 04:54 AM

Ja, longan je bil! (Liči drugače dobro poznam).
Marakuja je bila taka kot praviš...trda temna vijolično-črna lupina in kiselkast zdriz. Saj po okusu ni bila slaba. Ni mi bila pa presežek. Je pa dišala. To pa.

 

Sem zaj*** :) mislila sem na pitayo, oz. dragonfruit. :)

Drugače pa niti niso imeli nekega posebnega sadja... želela sem probat mangosteen pa tisti čas ni bila sezona. Papaja mi pa ni ljuba že po defaultu (tudi dobra, zrela). Sva  za foro želela kupiti jabolka - 1 jabolko = 1€, 1 nashi = 2€ :lol:

 

Jedla sva rumen in zelen mango. Rumeni ima kar precej tanjšo kost (težko rečem, da ima koščico :) ), sta si po okusu pa precej podobna.

 

Tista jabolku podobna zadeva je pa "Wax apple" (Wax Jambu, Water apple).

wax-jambu-lg.jpg


  • 0

#138 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17023 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2015 - 10:32 AM

Na Tajskem so priljubljeni tudi duriani:

 

more-duri.jpg

 

A trekkinge ponujajo samo take kjer je vključeno jahanje slonov? Pa se ne da zmenit za nižjo ceno in da si brez tega? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#139 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2015 - 10:52 AM

Ja, duriane so imeli, ampak si lahko dobil samo olupljene. Moj pob je paničen, kar se higiene hrane na potovanjih tiče in kupi izrecno samo sadje, ki ga sam olupi. Tako da.... duriana pač nisva jedla :lol: Je pa polno opozoril, da durianov ne smeš nosit na bus/avion/vlak, ker blazno smrdi :D

 

 

Takrat nisem opazila nobenega trekinga, ki bi bil brez slonov....mislim, da bi načeloma šel lahko peš, sloni bi pa lepo hodil za tabo, oz. ob tebi.


  • 0

#140 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17023 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 01:53 AM

A če si na letališču, se to že šteje kot vstop v državo? Hipotetično, če priletiva 16.7. v BKK in hočeva takoj za 3 dni "skočit" v Kuala Lumpur, in ne greva vmes z letališča, potrebujem vizum, ko greva nazaj v BKK? Z enimi znanci bi se radi srečali v KL, ampak če si bom morala zaradi tega rihtat vizo in podobne sitnosti, bom še premislila... 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users