Jump to content


Photo

Umivanje las


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#121 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 11 January 2006 - 04:17 PM

evo, da ne bom odpirala nove teme....kateri šampon je najboljši, za TEMELJITO pranje las. Tak, da globinsko očisti dol vse silikone, lake, spraje, pene ipd....za OBČASNO pranje. V bistvu sploh ne poznam nobenega....pa če imate kak nasvet dobrega šampona, ki se ga da kupit v običnih drogerijah, ne neki specializiranih.
  • 0

#122 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 January 2006 - 04:29 PM

estera, eden takih je Pantene tisti ki je v malce drugačni embalaži kot ostali. Če veš katerega mislim, vsi Pantene so v beli embalaži, ta pa je v prozorni, oziroma rahlo modri embalaži. gor piše da je kao čistilni šampon, da je za mastne lase in za temeljito čiščenje ostankov na laseh - to kar si omenila, gel, laki, pene ..itd.
  • 0

#123 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 January 2006 - 04:42 PM

[quote=Tanjci][quote=Blondi]Tanjci, kje pa si kupla ta tonik za lase SeboUrto??A res pomaga?

Jaz sem se prej na blond štrihala, pa mi je to izsušilo lasišče, da nisem mela tak mastnih.Zdaj pa mam tak mastne, da bi si jih lahko vsaki dan prala.Popizdla bom počasi ermm.gif[/quote]

ej vem kaj pomenjo mastni lasje rolleyes.gif ... jst sem prej lahko imela spuščene sam prvi dan, ko sem si jih oprala... zdej imam lahk 2 dni, pa tud 3 dan tolk kriza

un tonik se pa kup v lekarni (promocijo pa dela ena ženska, če greš na brezplačni pregled lasišča)... pride pa neki čaz 4 jurje. Jst sem si polet enkrat to kuro nardila, zdej sem si pa novo kupla.


Tanjci, še eno vprašanje..Kak se to uporabi?Pa kak pogosto?Na mokre ali suhe lase?Maš dolgo ta tonik?

Sarah točno ta šampon sem misla predlagat. biggrin.gif Samo, ali še ga sploh prodajajo?Je že dolgo nazaj kar sem imela(takrat ko so ble ful reklame za njega), od takrat pa ga nisem več vidla ermm.gif
  • 0

#124 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 11 January 2006 - 05:29 PM

QUOTE(Blondi)
QUOTE(Blondi)
Tanjci, kje pa si kupla ta tonik za lase SeboUrto??A res pomaga?

Jaz sem se prej na blond štrihala, pa mi je to izsušilo lasišče, da nisem mela tak mastnih.Zdaj pa mam tak mastne, da bi si jih lahko vsaki dan prala.Popizdla bom počasi ermm.gif

Tanjci, še eno vprašanje..Kak se to uporabi?Pa kak pogosto?Na mokre ali suhe lase?Maš dolgo ta tonik?

Sarah točno ta šampon sem misla predlagat. biggrin.gif Samo, ali še ga sploh prodajajo?Je že dolgo nazaj kar sem imela(takrat ko so ble ful reklame za njega), od takrat pa ga nisem več vidla ermm.gif

dobiš ga v lekarnah 100%, ampak v unih, kjer imajo te preglede (torej ne glih kakšne lokalne majhne lekarnice)

Uporaba:
sta 2 možna principa (ne morem rečt ker je boljši)

1. na sveže umite lase vmasiraš 5ml tonika (označeno na flaški)
2. nekaj ur pred pranjem (5-6h, recimo preden greš spat, zjutri si jih pa opereš)

point tonika je, da topi maščobo.

Terapija traja en mesec, tolk je tud tonika notr. smile.gif

  • 0
Posted Image

#125 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 January 2006 - 05:51 PM

QUOTE(Estera)
evo, da ne bom odpirala nove teme....kateri šampon je najboljši, za TEMELJITO pranje las. Tak, da globinsko očisti dol vse silikone, lake, spraje, pene ipd....za OBČASNO pranje. V bistvu sploh ne poznam nobenega....pa če imate kak nasvet dobrega šampona, ki se ga da kupit v običnih drogerijah, ne neki specializiranih.


Estera takole ti bom povedala ... če na lase ne daješ v veliki količini nobenih res težkih oblikovalnih preparatov (kakšen močen vosek in podobno) potem so navadni šamponi več kot dovolj čistilni in odstranijo pene za lase in tud lak, sploh če dvakrat šamponiraš ker vsebujejo večinoma vsi šamponi sodium laureth sulfate, ki je zanesljiv čistilec in zelo dobro očisti lase/lasišče.

Če pa uporabljaš res zelo težke oblikovalne preparate, potem pa ti je na voljo tako imenovani čistilni šampon, ki pa je precej agresiven in ga jaz na tvojem mestu ne bi uporabljala pogosto ... enkrat na mesec je več kot dovolj. Ima pa tak čistilni šampon Pantene.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#126 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 January 2006 - 06:20 PM

blondi, ja s temle šamponom je res malo kriza ja, se ga težko dobi. v mercatorju ga jst sploh nikoli (!) nisem zasledila, so ga pa včasih imel v intersparu, zdej se ga pa tudi tam več ne dobi. nimam pojma zakaj :scratch:
vem pa, da ga imajo v Mullerju zagotovo.

vidim da nisem edna ki ima tak problem ki mi greni življenje...mastni lasje. imam ravno take kot je ze ena pred mano opisala ..ravne, tanke, brez volumna, ki se zmastijo takoj naslednji dan ko si jih operem, obup. tako da si morem lase prat takorekoč vsak drugi dan, če hočem da je res tako kot mora biti. probala sem že nešteto šamponov pa nobeden mi ni nevem kako pomagal. ta ki ga omenjamo, čistilni Pantene je še kar uredu za mastne lase, ampak ga ni za uporabljat pogosto, tako da sem ga opustila, sicer pa tako tudi ta na koncu ni več deloval.

Tanjci, ta tonik ki ga omenjaš, a res deluje? če je to res ..ga takoj kupim pa sprobam, čeprav sem že skoraj obupala nad mojimi lasmi :sad3: cry.gif
če sem prau razumela, si ga naneseš na lase vsakič, ko si jim umiješ (a neglede na to kako pogosto si jih umivaš?) in potem pustiš to kar gor, brez sprat, in to počneš en mesec? Fajn..se bom pozanimala v lekarni če imajo to reč. aja še nekaj tongue.gif a potem imaš manj mastne lase samo za 1 mesec, pač tolko kot ga uporabljaš, ali ima to dolgotrajne učinke, torej še potem ko je "terapije" konc?
  • 0

#127 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 11 January 2006 - 07:28 PM

QUOTE(DiLeMa)

Estera takole ti bom povedala ... če na lase ne daješ v veliki količini nobenih res težkih oblikovalnih preparatov (kakšen močen vosek in podobno) potem so navadni šamponi več kot dovolj čistilni in odstranijo pene za lase in tud lak, sploh če dvakrat šamponiraš ker vsebujejo večinoma vsi šamponi sodium laureth sulfate, ki je zanesljiv čistilec in zelo dobro očisti lase/lasišče.



Pravzaprav uporabljam samo silikon Klas in olivno olje...razen kadr me frizerka kaj našprica. Aja, pa včasih, če se zlikam, ful poredk-toplotno oljno zaščito. Pa mam filing, da se je tega že kr neki nabral na lasih. saj bi uporabljala sam enkrat na mesec, kaj takega.
  • 0

#128 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 January 2006 - 07:30 PM

Silikon in olivno olje se ti nista nič nabrala na laseh. biggrin.gif To imaš pomoje ti samo tak filing ... ker te zadeve gredo tudi z 'navadnimi' šamponi čisto lepo dol. Če hočeš, pa kupi za boljši filing čistilni šampon, ampak res zmerno uporabljaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#129 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 11 January 2006 - 07:38 PM

kaj pa če si enostavno pri enem pranju daš večkrat šampon gor?
agresivni šamponi ti sigurno načnejo lase, če ne lase, pa vsaj lasišče ermm.gif
  • 0

#130 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 11 January 2006 - 07:40 PM

saj ste me prepričale biggrin.gif Normalen šampon mi deluje super, se 2x sšamponiram. Sam pač, ker rada šnjofam in probavam nove zadeve, me je zanimal, kake čudeže bi pa uni ornk šampon delal biggrin.gif Pa v bistvu tk kdaj, kadr sem v kloriranih bazenih, savnah...mam pol lase k eno krepasto in mastno slamo (oboje hkrati) in to še do naslednjega umivanja ne gre čist lepo dol-tut v teh primeru bi me zanimal, ker klor ful masti in oblaga lase.
  • 0

#131 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 January 2006 - 07:54 PM

Estera sej ti tudi redno barvanje lase očisti vse umazanije, ker je tako agresivno da vse požge. biggrin.gif Sej so tudi navadni šamponi čisto konkterno čistilni, sodium laureth sulfate dobro umije ... sploh pa če šamponiraš dvakrat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#132 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2006 - 09:23 PM

Jaz tud še nisem slišala, da kateri šampon ne bi v redu las opral.
  • 0

#133 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 11 January 2006 - 10:27 PM

QUOTE(Michelle)
Jaz tud še nisem slišala, da kateri šampon ne bi v redu las opral.


jaz pa že velikokrat-predvsem tistim, ki uporabljajo ful laka. Npr. moja mami, k porabi skor tretjino flaše naenkrat biggrin.gif Mi pa po kopanju v bazenih las noben ne umije ful ok, tk kot ponavadi. Je pa tut res, da si še nikol nisem šamponirala več kot 2x.
  • 0

#134 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 January 2006 - 09:04 AM

Jaz sem zadnjič uporabila Avonov AT šampon 3v1, namenjen vsakodnevni negi. Hja, so kar prav napisali, ker mi je tako zmastil lase, da bi si jih res morala umivati vsak dan. rolleyes.gif Brezveze. Nikoli več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#135 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 12 January 2006 - 01:45 PM

QUOTE(Sarah)
Tanjci, ta tonik ki ga omenjaš, a res deluje? če je to res ..ga takoj kupim pa sprobam, čeprav sem že skoraj obupala nad mojimi lasmi :sad3: cry.gif
če sem prau razumela, si ga naneseš na lase vsakič, ko si jim umiješ (a neglede na to kako pogosto si jih umivaš?) in potem pustiš to kar gor, brez sprat, in to počneš en mesec? Fajn..se bom pozanimala v lekarni če imajo to reč. aja še nekaj tongue.gif a potem imaš manj mastne lase samo za 1 mesec, pač tolko kot ga uporabljaš, ali ima to dolgotrajne učinke, torej še potem ko je \"terapije\" konc?

ja men deluje...

mir imaš za dalj kot samo un 1 mesec... sam je pa pomembno tud ker šampot uporabljaš zraven. A veš, če imaš Fructisovga, k ful masti... pol je itak kr neki. Morš met tud taprav šampon, ki ti odgovarja. Ta tonik služi kot teparija, da si odpraviš trdo maščobo, ki je nastala na lasišču. Te s samimi šamponi ne moreš več odpravit, je pa ful škodljiva (zamaši lojnice pri lasu, ta pa prepreči, da bi las dobil hrano in tak las odpade - v najslabšem primeru iz te čebulice nikol več ne zraste las rolleyes.gif).

Enako je če ne odpraviš tud razlogov, zakaj se ti masti lasišče, pol morš čez čas terapijo ponovit. Jst sem jo nardila recimo polet, pol sem pa zdej še enkrat... tko da jst bi lahk zase rekla, da 2x na leto. Sam razlog za moje mastenje las je bil defenitivno stres (pisanje diplomske), tko da to je zdej mim, pa še dober šampon sem si najdla.

Vedno je pa treba upoštevat, da se lasje mastijo tud zarad:
- notranjih vplivov (stres, hormoni, kontracepcijske tablete, ščitnica, prehrana z veliko maščobe) in
- zunanjih vplivi (smog pozimi, vročina poleti, športne aktivnosti - potenje, preparati za oblikovanje pričeske,...)

  • 0
Posted Image

#136 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 January 2006 - 01:49 PM

bom se res šla pozanimat v lekarno ..upam da ga dobim kje, ker si rekla da se ga ne dobi v vseh.

kar se tiče šampona, vem ja da morš imet tudi šampon ki ustreza mastnim lasem, fructisa pa ziher ne uporabljam k je zanic biggrin.gif

drugače pa tnx za informacije wink.gif
  • 0

#137 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 12 January 2006 - 02:08 PM

NP - no problem biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#138 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2006 - 01:10 PM

ne vem, če je to taprava tema, ampak sem podlegla reklami na forumu in si kupila fructisovo masko za zelo suhe in poškodovane lase. navdušena sem!!!! laske imam ful mehke in svetleče, ko si jih polikam imam krasno frizuro. vsi me sprašujejo, če sem bila pri frizerju. the best v glavnem. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
hvala dilema in ostale! :wav:
drugače bo pa naslednji nakup (ko malce zaloge porabim) tigi oatmeal&honey! me res zanima, ker ga vse tako hvalite! smile.gif
  • 0

#139 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 January 2006 - 01:16 PM

Me veseli, da ti je všeč!! :thumright:
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#140 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 13 January 2006 - 01:19 PM

Fructisova maska je zakon! z eno besedo nardi - ČUDEŽ
  • 0
Posted Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users