Jump to content


Photo

Rolerji


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#121 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2008 - 06:18 AM

Za 70€ dobiš samo otroške tongue.gif

Po moje je za takšne stvari dobro dat nekaj več denarja, da ne razpadejo ravno prvič, ko jih obuješ (malo karikiram). Tam okoli 100€ bi se po moje dalo že kakšne pametne dobit.
  • 0

#122 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2008 - 08:31 AM

Js sm kupila Fila rolerje k so bli iz 180 evrov znižani na 100 in so super.
Js vem da sm iskala okol 100 evrov. Glavni pogoj pa je bilo aluminijasto podvozje, potem sm pa gledala velikost koleščkov in ležaje. Js mam npr. rada hitrost in sm iskala velike koleščke, pa še ležaje ABC 7, k se hitreje vrtijo.
Mladoletna, če se zanimaš za rolerje, pejt v en športni center (Hervis, Intersport, Tomas Sport...) in se mal pozanimaj... mal povpraši prodajalca, kakšn roler si še ti obuj...
  • 0

#123 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 June 2008 - 10:31 AM

^ Vendar je res, da veliko prodajalcev o blagu, ki ga prodaja, nima pojma.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#124 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 23 June 2008 - 10:41 AM

Agree.

Js sm mela ful časa roces rolarje(beri 5 let) pa so mi to še vedno eni boljših rolarjev.
Zdj sm si pa kupla Crazy Creek pa morm rečt da me niso razočaral. Samo bremza se mi je v prvo kr odluščla in sm mogla kuj kupit novo, ampak zdj je pa use OK. smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#125 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2008 - 10:45 AM

QUOTE(Coco* @ 23. 6. 2008 - 11:31) View Post

^ Vendar je res, da veliko prodajalcev o blagu, ki ga prodaja, nima pojma.

ja to je res. Oni ti bojo začel ponujat najdražj rolerje, češ da so naaaaajboljši laugh.gif
  • 0

#126 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16243 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 June 2008 - 12:09 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 23. 6. 2008 - 7:18) View Post

Za 70€ dobiš samo otroške tongue.gif

Po moje je za takšne stvari dobro dat nekaj več denarja, da ne razpadejo ravno prvič, ko jih obuješ (malo karikiram). Tam okoli 100€ bi se po moje dalo že kakšne pametne dobit.


Jaz se ne bi ravno strinjala. Pred tremi leti sem kupovala rolerje. Na vsak način sem hotela rolerje ki niso na vezalke. Nazadnje sem Roces-ove kupila v Interšparu za 16.000 SIT. Po treh letih so, kjub precejšnji uporabi še vedno v super stanju.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#127 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19771 posts

Posted 23 June 2008 - 03:34 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 23. 6. 2008 - 7:18) View Post

Za 70€ dobiš samo otroške tongue.gif

Po moje je za takšne stvari dobro dat nekaj več denarja, da ne razpadejo ravno prvič, ko jih obuješ (malo karikiram). Tam okoli 100€ bi se po moje dalo že kakšne pametne dobit.


Glede na to, da nisem ravno v prostem času strastna ljubiteljica rolanja, se mi zdi 100 in več € za rolarje dati kar veliko.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#128 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 June 2008 - 06:13 PM

Dobre rolerje dobiš tudi za manj denarja. Za 100€ so že kar napol profi. Kakšni za 60€ so čisto v redu, sploh če nisi ravno nonstop na rolsih.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#129 Flicka

Flicka

    sramežljivec

  • Člani
  • 15 posts

Posted 27 June 2008 - 09:11 PM

Rolanje je moja najljubsa rekreacija, v bistvu je nacin zivljenja (po opravkih v mestu se ne vozim z busom, avtom, biciklom, ne pesacim ... pac pa rolam s cevlji v backpacku in poskusam biti kar najbolj prijazna do okolja in okolice). Preden sem daljnega leta 1995 dobila prve rolerje, sem bila zaprisezena drsanju. Mnogi moji prijatelji rolajo in drsajo ...

Moji nasveti vsem, ki razmisljajo, da bi kupile rolerje:
- ce vas to (zelo) veseli, vam bo slo ucenje rolanja hitreje od nog ... Ce vam uspe k rolanju privabiti tudi vase najdrazje, bo vasa motivacija za rolanje se vecja,
- vasi (prvi) rolerji naj bodo "udobni" - pri nakupu se ravnajte podobno kot se ravnate pri nakupu smucarskih cevljev (pancerjev) ... Preden jih kupite, poskusite vec modelov, posamezen model imejte na nogi vsaj nekaj minut, tisti, ki vam bo najbolj "sedel", je pravi za vas,
- svetujem, da imajo vasi (prvi) rolerji plasticni zunanji cevelj, notranji cevelj pa naj bo narejen iz pene - ta se kasneje oblikuje po nogi, rolerji postanejo bolj udobni in ne zulijo,
- vasi (prvi) rolerji naj se enostavno zapenjajo - svetujem "klipsne", kot jih imajo pancerji, ker si jih boste enostavneje dobro zategnile in se bodo dobro prilegali nogi in gleznju, kar bo preprecilo morebitne poskodbe ... Vezalke so tudi cisto v redu, le malo bolj se boste namucile, preden bodo vase nogice tesno v rolerju,
- pri nakupu (prvih) rolerjev glejte predvsem na to, da se bodo v njih dobro pocutile vase noge, sele nato glejte na ceno ... V poletnih mesecih lahko pogosto zasledite akcije, na katerih lahko ugodno kupite nove rolerje,
- zacetnicam svetujem nakup zascitne opreme (dlancniki, kolencniki, komolcniki, celada) ... Najveckrat se pri rolanju poskodujejo podlahtnice in zapestja,
- ce rolanja niste vesce, svetujem, da se prvega rolanja lotite npr. na kotalkaliscu v Tivoliju z zascitno ograjo ... Pozorne bodite na drzo, ki je podobna smucarski, se bolj pa drsalski (mehka kolena so zakon!) ... Ce boste vztrajne, boste dalec prisle ...
- rolanje "kuri" mascobo v predelu trebuh-noge-zadnjica, krepi kardiovaskularni in dihalni sistem, dviga kondicijo, marsikdo, ki ima sicer tezave s koleni (med pohodi), nikdar ne tarna nad bolecinami v kolenih zaradi rolanja ...

Pa se nekaj ... Vsem, ki bi zelele svoje znanje rolanja nadgraditi na malce bolj "divji" nacin. Lahko se vclanite v zensko in-line hokejsko ekipo ... Ce katero to zanima, ji lahko kaj vec napisem preko sporocil ...

"Pocas pa zihr!" Srecno! thumbup.gif
  • 0

#130 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 29 June 2008 - 10:31 PM


Flicka, super navodila smile.gif se strinjam z vsemi
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users