Jump to content


Photo

Duševno zdravje in težave


  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#121 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 28 September 2007 - 01:32 PM

QUOTE(izabela @ 27. 9. 2007 - 22:46) View Post

Tale stavek ti pa negiram totalno. Ni res. Tudi drugace se lahko izvleces in vedno obstaja izbira. Je pac najhitrejsi in najmanj bolec nacin, ce vzames tablete. Tako kot nase zivljenje, a ne? Vedno po najlazji poti iz tezav.


Se popolnoma ne strinjam.

  • 0

#122 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 September 2007 - 03:23 PM

Eh, Bluberry brezveze komurkoli utrujat s svojo pametjo, lahko kar h tebi pošljem par ljudi, ker si ekspert jim boš verjetno kar takoj ponudila udoben sedež za pogovore in škatlico zdravil? smile.gif Clap, clap.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#123 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 28 September 2007 - 03:27 PM

Prvo bom ugotovila ali ne gre le za najstniške krize ki zahtevajo dober hugy in novega dobrega tipa.Ostali si pa hvala bogu zasužijo zdravljenje...lahko pa ti prevzameš moje mesto-ker vem da boš mela večji uspeh kot jaz-boš rekla objokani punci eh kaj jokaš ti samo vrzi svoje probleme vstran-ne ne bolše da ji poveš naj napiše na listek in ga vrže vstran in bo prenovljena.
Vidim da še nisi prišla v stik z pravimi depresivneži,ker bi kar hitro odnehala z whatever že imaš povedati o alternativnem zdravljenju z besedami.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#124 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 September 2007 - 03:29 PM

Od kdaj pa ti bereš tole temo? Zanimivo - zarečenega kruha se največ poje. Pa dober tek!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#125 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 September 2007 - 05:49 PM

QUOTE(izabela @ 27. 9. 2007 - 22:46) View Post

Tale stavek ti pa negiram totalno. Ni res. Tudi drugace se lahko izvleces in vedno obstaja izbira. Je pac najhitrejsi in najmanj bolec nacin, ce vzames tablete. Tako kot nase zivljenje, a ne? Vedno po najlazji poti iz tezav.

Moja prjatlca 5 let nazaj prežvela poletne počitnce v polju, tablete je sicer jedla v času bivanja tam, kasneej jih ni jemala, oz, jih še zdaj ne jemlje pa bi jih morala. Je človek, ki noče slišat niti za aspirin in kot njena najboljša prijateljica bi ji radačestitala če bi se zmazala ven brez tablet, pa se žal ni zmazala in se še ne bo, ker dejansko... ko gledaš takega človeka dan in noč, tko bom rekla, ona ni depresivna ampak pač nekaj konkretno drugega. In če z njo preživljaš dneve in dneve dan za dnem, vidš da je to totalni konc kar ona govori, dela, počne, kej tazga doklr dejansko ampak res dejansko nisi v TESNEM stiku s človekom ki ti je tudi zelo TESEN ne moreš zastopiti. Preprosto ne moreš.
Jaz kot človek ki z njo preživlja veliko sekund trpim in se žrem in razmišljam o nama in prebavljam njene bolane muhe ampak ne, zdravil pa ne.

-Greva po cesti, ker me je hotela pelat do neke trgovine in ko po urah kroženja ponižno vprašam kdaj bova pršle do trgovine, odgovori, da glavno, da je bila to pot najinega spoznanja.
-Ko se zmeniva da greva tečt ob 10 zjutraj, pride do mojih vhodnih vrat ob 10.20 totalno neprimerno oblečena za tečt, jo prašam, če se gre k men preoblečt (preksočim uprašanja, ker bi se ona zgubila v njih) da ji dam obleko in superge pa reče da ne, ker more fasungo odložit pri sebi doma in da gre še kakat. Pa ji rečem, da gre lahko k meni na wc in da jo bo mleko tudi počakalo po teku, da se lahko še stušira, pa odgovori, da njena hrana bo pri njej doma in da kakat more doma. Samo ljudje, da ne boste pomislili, da jo je sram pri meni it na wc, še zdaleč se ne gre zato, zdaleč ne... ona je pri meni kot doma. To so njene muhe in za njene pojme logična prepričanja.
- Ko me sredi tišine ogorčeno in z videzom strahu vpraša, če se je bojim.
- ko mi pošlje sms ki ga še danes ne znam razbrat
- govori, da se boji, da jo bojo ugrabili tujci
- ko jo prašam kako njen tip, me pogleda in reče on živi, kaj pa ti kako si ti
- ko je pri meni in vidi da mamo spet mucko iz ceste začasno doma, in vidi da se z miško igram in jo dražim me grdo ošteje, da če se mi zdi to prav, saj ji v naravi tudi noben kar ne da miši
blink.gif blink.gif

- skratka... to so pogovori POLNI ogorčenja a hkratnega šepetanja, paranoje in strahu in nemarnega dretja in joka in sedenja v tišini. Potem pride val iskanja ne vem česa z očmi in neodobravanja in ljubezni do življenja. Ampak zanimivo je dejstvo, da je drugače zelo zelo optimistična in vesela in polna energije in zelo veliko in rada govori. Pa ko mi začne šepetat na uho in čez minuto smejat, mislm da potem res nekak upaš da bi tablete pomagale, da spremenijo kaj v možganih.Sam nekako postaneš psihiater osebi če z njo preživiš veliko časa in dojameš, da če jo boš spraševal ne boš prišel nikamor... ko začneš z njo pogovor ki se njej zdi smiseln bo steklo.. do takrat pa iščeš katero skupno pot lahko prehodita in se vmes neštetokrat spečeš.
Jaz lahko mirne duše rečem, da pretrpim marsikateri dan in čas ko sem z njo, ker mi je hudo, ker me pahne v nejevoljho, ker vem, da ni drugačna, da najbrž nikoli ne bo.

In v njenem primeru bi tablete pomagale, verjamem da bi.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#126 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2007 - 06:00 PM

Kaj a ima shizofrenijo al kaj? huh.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#127 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 September 2007 - 06:03 PM

ne... sj nima veze kaj ma, dejstvo je, da bi rabla zdravljenje, pač ona misl da je sam cilj važn,sredstev ne vid
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#128 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2007 - 06:07 PM

Ja se strinjam, da bi rabla zdravljenje. Sam zato je treba vedt neko diagnozo, da se v pravilno smer zdravi in da lažje pač razumeš njene izbruhe in njen način obnašanja in da ji lažje pomagaš (kolikor ji pač ti lahko sploh).
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#129

  • Guests

Posted 29 September 2007 - 11:18 AM

Js sm govorla za depresijo in ne kar za vse vrste psihoz, shizofrenije in ne vem cesa vsega se.
Kar se tice tablet.. s tem ko jih ne odobravam, to ne pomeni, da ne odobravam drugih nacinov zdravljenja, samo te kemicne stvari majo sicer lahko dober in hiter ucinek, so pa na kratek rok in poleg dobrih lastnosti majo se tolk slabih, da se mi enostavno ne zdi vredno.
Lastnih izkusenj nimam, kar je v tem pogovoru seveda velik minus, ker me apriori smatrate kot nevredno sploh vkljucit se v pogovor. Mam pa izkusnje z vredu prijateljico in cimro, ki je mela depresijo. Je hodla, k prihiatru, jemala tablete, so pomagale, ko jih je nehala jemat, se je stanje vrnilo in se poslabsalo. Potem se je pa sama, s pomocjo starsev in prijateljev (in prihiatra) vzela v roke, namesto tablet pila neke zeliscne caje (sentjanzevka, in kaj js vem kaj se.. konec koncev ma tut veliko tablet zeliscno podlago), nasla si je delo, zacela se je ukvarjat s sportom, in zdaj, tri leta za tem, je en srecen clovek, s povsem normalnimi slabimi trenutki, ampak ko jo pogledas si ne bi mislil nikol, da je blo z njo kdaj karkoli narobe.

Je bla njena pot dost tezja, kot ce bi ostala na tabletah, je pa blo zdravljenje tut dost uspesnejse, se je strinjal tut zdravnik. Sicer kdo ve, lahko da jo cez leto, dve, deset, spet zagrabi.. samo zdaj je ze tri leta cist drug clovek, kar enostavno ne verjamem da bi bla, ce bi se jedla tablete.
  • 0

#130 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 September 2007 - 11:33 AM


Tale tema je zrela za zaprtje in izbris...iskreno upam, da ne bo kak revež z resnimi težavami nanjo naletel.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#131 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 September 2007 - 11:52 AM

To ni hiter postopek za rešitev težav-pa tudi vseh težav ne reši kar tako, takoj.Traja lahko celo leto ali več da si človek povsem opomore.Potrebno je pa dolgotrajno zdravljenje.Če bi psihoterapija brez zdravil dejansko delovala,potem nevem zakaj bi tablete sploh kdo jemal.Pa se vsi zdravniki in psihologi strinjajo da brez tablet pri pravi depresiji pač ne gre.Tukaj se gre za zgolo preživetje.
En mesec traja da tablete začnejo sploh delovati-da se živčni končiči ponovno obnovijo,ker se namreč slabo obnavljajo.In se v tem času stanje celo drastično poslabša preden začnejo tablete delovati.
Naj povem Izabela da zdravijo shozofrenijo,psihoze tudi kar podobno kot depresijo,zato si s stavkom da govoriš samo za depresijo brcnila v svojo rit.
Tvoja cimra je jemala tablete to moramo poudariti-torej ne moreš reči da je šport in delo vse rešil,pomagal pa je, seveda.V ključnem obdobju pa so to bile tablete.In mislim da ni jemala tablete en mesec ampak dovolj dolgo da se ji ne bi ponovilo...skratka vse kar poveš oprosti je smešno,vsaj zame ker mam izkušnje s tem in mi je celo odveč da se s tabo pogovarjam o tem.KO boš draga moja šla skozi to se bova pogovarjali do takrat pa raje ne piši več takih smešnic.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#132 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 September 2007 - 11:59 AM


Bluberry...vesela sem, da sem imela take ljudi kot si ti ob sebi (po načinu mišljenja). Sicer pa, nima smisla, da nekomu nekaj tupiš v glavo. Tudi tebe bi verjetno nekdo težko prepričal v obratno, ne? wink.gif kiss.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#133 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 September 2007 - 12:01 PM

ja no je razlika če maš neko osnovo da nekaj tupiš,sicer pa resno itak je vse na tem forumu never ending story..pač poskušaš razložit, ampak jebi ga. wink.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#134 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 29 September 2007 - 12:27 PM



Obvladata.

Iskreno upam, da si bodo par ljudi na sajtu vzeli 2tedna dopusta od interneta.Morda se jim bo zacelo dogajat. wink.gif
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#135 sooncek

sooncek

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 127 posts

Posted 18 April 2008 - 02:01 PM

ja no naj povem samo to, da dokler človek s tem nima izkušenj, to težko razume in verjame. sama imam izkušnje, nažalost že kar precej časa pa veliko groznih stvari, ampak v teh par letih sem dojela da ljudje težko razumejo kako se človek počuti, mislijo da si zmišluješ in blefiraš cry.gif vsi naokrog vrtijo jezike pa imajo ful za pripomnit, ( vsaj pr men je tako, ko še hodim na šolo) ampak sem se odločla da tistim ljudem ko kaj pomenim pa so mi blizu probam povedat kako mi je, pa vem da mi verjamejo za ostale pa se poskusim čim manj sekirat.

glede zdrvljenja, pa mislim da je brez zdravil ful težko splezat na zeleno vejo in biti ql, ter da bi se vse spremenilo, kot da nikoli ni nič blo
  • 0

#136 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 18 April 2008 - 02:07 PM

A smem vprašat kaj ti je? Kar pišeš mi namreč zgleda kot bi jaz pisala.
  • 0

#137 sooncek

sooncek

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 127 posts

Posted 18 April 2008 - 02:54 PM

ja lahko povem kaj mi je. zdaj je 5 leto odkar imam depresijo. ( sem stara 17 let) kaj pa ti?

  • 0

#138 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 18 April 2008 - 03:04 PM

Bolj me je zanimal vzrok.
Js mam probleme odkar sta se ločila starša, ker je blo takrat ful vsega druzga stresa in ubistu nisem mela časa se sprijaznit,posledie pa nosim zdaj, več kot eno leto po tem. Poleg tega očeta nč ne briga zame itd...
  • 0

#139 sooncek

sooncek

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 127 posts

Posted 18 April 2008 - 04:08 PM

tudi jaz ne morem verjeti da so posledice lahko tako dolgotrajne sad.gif


  • 0

#140 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 18 April 2008 - 04:44 PM

Vedno ostane en košček tega v podzavesti. Mene je totalno spremenilo.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users