Jump to content


Photo

Mastni lasje + pogosto umivanje


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#121 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 July 2007 - 12:56 PM

A se še kateri pri nošnji obročkov za lase, lasje hitreje zmastijo?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#122 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 July 2007 - 01:27 PM

Ne huh.gif Tega še nisem slišala, bwo. Sem pa slišala da se hitreje zmastijo v čopu.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#123 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 16 July 2007 - 01:45 PM

Glede mastnih las - vsakodnevno pranje ni rešitev, sploh z agresivnimi šamponi ne, ker se bodo lasje še pogosteje mastili, hkrati pa porušite naravno ravnovesje lasišča. Za Faith in Nature (Vegea.si) vem, da imajo naravno kolekcijo šamponov, med njimi rožmarinovega za mastne lase, ki je primeren za vsakodnevno pranje las, ker je blag (ne vsebuje kemije), hkrati pa vsebuje velike količine izvlečka rožmarina, ki s kombinacijo ostalih zelišč deluje na nepravilno delovanje lojnic. Kolegica ga ima in je zelo zadovoljna z njim.
  • 0

#124 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 July 2007 - 02:16 PM

Jah sej vem da vsakodnevno pranje ni rešitev, ampak včasih je treba. Sem našla tega ki ga priporočaš, bom zdaj dala ocenit, bomo vidli kaj bo rekla sonchika smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#125 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 July 2007 - 02:51 PM

QUOTE(Sarah @ 16. 7. 2007 - 14:27) View Post

Ne huh.gif Tega še nisem slišala, bwo. Sem pa slišala da se hitreje zmastijo v čopu.


Naaa, v čopu se kasneje zmastijo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#126 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 July 2007 - 04:03 PM

Meni se prej. Pa tut če spim se mi hitro (popoldne npr.) .
  • 0
Viens, reste ici!

#127 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 July 2007 - 06:06 PM

Pomoje je nelogično da se ti lasje v čopu kasneje zmastijo veš. Ker če so v čopu, ali tudi ko spiš, kot je rekla Ana, lasje bolj pritiskajo "ob glavo" in ob kožo, in se hitreje zmastijo. Ker masti se koža, lasišče, las se ne začne mastit sam od sebe kar nekje na sredini biggrin.gif Pomoje je tko no.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#128 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2007 - 03:19 PM

JSt zase vem da se mi kasnej zmastijo če jih imam v čopu... Predvidevam da zato, ker jih manj popravljam z rokami in ne prenašam maščobe po laseh... (če mam spuščene jih skos neki tipam...)
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#129 moonshine

moonshine

    sramežljivec

  • Člani
  • 85 posts
  • Location:krško

Posted 22 July 2007 - 04:33 PM

meni se lasje hitrere zmastijo, če jih imam v čopu...je pa res, da ko so enkrat že mastni, se da to s čopom kar precej bolj skriti kakor če imam spuščene
  • 0
če hočeš videti mavrico, se moraš sprijazniti z dežjem

#130 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2007 - 10:17 AM



Meni se pa zdaj poleti lasje ful manj mastijo. Resno. blink.gif Po 4 dneh vprašam še sestro, če se ji moji lasje zdijo kaj mastni, pravi da ne. Tko da si umivam lase na 4-5 dni zdej (pa tudi zato, ker sem itak doma). V času šole si jih moram pa umivat na 3 dni. A je tko zaradi stresa? huh.gif
Je pa res, da sem zdaj poleti spet zamenjala šampon, ampak itak - vsakič bom kupila durgega. =)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#131 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 23 July 2007 - 12:14 PM

MateYa meni se tudi poleti full malo blink.gif Prav lepo presenečenje. Tudi jaz si jih pozimi na 3 dni operem, zdej poleti pa so do 4. dneva še prav lepčkani. Bwo.... tongue.gif
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#132 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 July 2007 - 07:47 PM

Meni se pa poleti prav nagnusno mastijo. Pozimi si jih lahko kamot perem enkrat na teden in še 7. dan nimam glih kej mastnih, poleti pa kriza. Tretji dan so mastni, sicer ne ono tak, da mam nevem kak za kozlat, ampak tko, da me začne že ornk motit in jih moram oprat. Kok mi gre to na živce, joj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#133 sonadora

sonadora

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 29 July 2007 - 04:24 PM

QUOTE(stella* @ 16. 7. 2007 - 14:45) View Post

Za Faith in Nature (Vegea.si) vem, da imajo naravno kolekcijo šamponov, med njimi rožmarinovega za mastne lase, ki je primeren za vsakodnevno pranje las ...


Katera že preizkusila? Mene me zelooo mika biggrin.gif
  • 0

#134 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 09 August 2007 - 08:33 PM

Jaz si lase perem vsak dan. (včasih vsak drugi dan, če naslednji dan ne grem ven) Kateri šampon mi priporočate ? Slišala sem pohvale za Keune ultra mild in za enega od L'occitana (samo sem pozabila katerega oops.gif )
  • 0

#135 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2007 - 08:39 PM

Jaz ti priporočam šampon Argeal, firma je pa Ducray. Sem ga dala tudi ocenit in Sonchika pravi, da je okej. Prodajajo ga v boljđe založenih lekarnah, stane pa tam nekje 8€. Je precej kremne teksture, zato ga jaz najprej zlijem v eno flaško in dolijem mal vode in preklonkam, ker drugače ga je na laseh težje razporedit po celi površini. Lasje so pa res gladki in svetleči.
  • 0

#136 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 09 August 2007 - 08:43 PM

Pa je za vsakodnevno umivanje las ? A je boljši od tistega od Keune in L'occitanovega ?

-------------

Ok še en problem je. Balzam morem nanest vsak dan, ali je dovolj, če ga nanesem pri vsakem drugem pranju ? Katerega mi priporočate ?
  • 0

#137 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2007 - 08:46 PM

Ja, ta je za vsakodnevno umivanje. Ne vem, če je boljši od drugih dveh, bi blo treba pogledat v ocene. Balzam imam pa jaz od Fructisa za mastne lase in si ga nanesem vsakič samo na konice oz. tako, da se balzam lasišča skoraj ne dotakne. Glih tolk, da lahko razčešem.
  • 0

#138 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 09 August 2007 - 08:52 PM

Ok, torej je za balzam pol vseeno katerega imam ?
Koliko pa je količinsko tega šampona ?

------------------------

A ti si tudi pereš lase vsak dan ?
  • 0

#139 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 August 2007 - 08:55 PM

Kako lahko perete lase vsak dan? Kje najdete čas? A vam ni žal vode, veste kolko vode gre v nič?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#140 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2007 - 08:56 PM

Šampona je 150 ml. Jaz si perem lase na dva dni in ga imam tam nekje za dva meseca, lase imam pa nekje do ramen. Mi pa tako dolgo zdrži ravno zato, ker ga prej zmešam v drugi flaški, da rata tekoč in da se že malo bolj speni, šamponiram si pa ekrat. Za balzam je pa meni skoraj vseeno. Tale Fructisov je po ocenah dober in ne menjam.
Coco, čas se najde. Si rajš najdem čas za umivanje las, kot pa da hodim po svetu z mastnimi lasmi wink.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users