Jump to content


Photo

Golota


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#121 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 February 2014 - 05:35 PM

Ja verjetno je malo drugace, ko si na stolu in si te strokovno 'ogleda', kot pa pred & po tem, ko se v bistvu se kaj drugega pogovarjata. Meni ni jasno, zakaj nimajo kaksnih bombazih srajic/tunik za pacientke. Sama vedno pozabim, da bi si oblekla kaj taksnega. Hlacke zato obdrzim na sebi, dam jih dol, ko grem na stol.

Sem pa bolj sramezljive sorte. ;-)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#122 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15214 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 February 2014 - 05:41 PM

Jao ne gre se za sram, ti se pa kar reži Jina.Sicer ne vem koliko pregledov si dala čez ampak dvomim da toliko kot jaz.

Večkrat sem slišala zakaj sem brez čevljev in da sem lahko v čevljih, tako da sem to naslednjič upoštevala. Kot drugo, je razlika ginekološka ambulanta al pa ultrazvočna ambulanta in različne so prakse različnih ginekologov. Pri mojem osebnem je na UZ miza in ne stol, zlezeš gor oblečen potegneš do kolen kar maš na sebi in v ležečem položaju nardi UZ.Najbolj mega še slečt se ti ni treba! In lahko v stoje normalno potem govoriš s štirimi prisotnimi (običajno še sestra + dva mladinca ki se učita....Res je fajn pol tam bit nag ja...)

 

Drugače pa mene ni popolnoma nič sram, gre se samo za to da mi je bedno zraven še diskutirat 10 minut v stoje s sestro in zdravnikom napol naga.

V določenih ambulantah se namreč na ultrazvoku nimaš nikamor za usest. Poleg tega so včasih ultrazvoki tudi med menstruacijo, to je šele party, da pol tam stojiš vmes ti pa kaj na tla kapne, res so pripravni ja. V tem primeru je fajn imet kaj na sebi pa še robček v roki da ga potisneš tja dol takoj po zaključku pregleda, da se ne zgodi kakšna krvav packa na tleh. /TMI I KNOW.

Drugače je v "preglednih" ambulantah.

Nekateri zasebniki imajo pa še boljše, se sploh ne slečeš, prideš v ambulanto, sedeš za mizo kjer je najprej diskusija, čvek čvek, greš za špansko steno al kaj je tist, se slečeš, zlezeš na stol, pregleda, nazaj za steno, oblečeš, vmes čvek,  se vsedeš za njeno mizo spet, zaključek, adijo.


  • 0
 

#123 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 February 2014 - 05:52 PM

Jaz imam takrat vedno kiklo (tudi načeloma nosim večinoma kikle) in slečem žabe, sp. hlače in to je to.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#124 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 February 2014 - 05:53 PM

Podpis pod zadnji odstavek od Fione,

Ponavadi imam krilo ali daljšo tuniko, slečem in sezujem se v kabini/za steno/zaveso/whatever, kjer so tudi copatki za enkratno uporabo, ki jih po uporabi odvržem v predviden koš.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#125 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30818 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 February 2014 - 05:54 PM

Jooj, jst sm pa že večkrat naletela na tako debato in mi je prav neverjetno, kakšne ceremonije imajo nekatere (nisem zdej brala vseh vaših odgovorov, tako da ni mišljeno za vaše komentarje) :P

Jst se z ginekologom najprej pogovorim, nato me pošlje v kabino, naj se slečem in mi je res najbolj navadno prit ven brez spodnjih delov oblačil, on že čaka pri stolu, obrnjen diskretno stran in počaka tako, da se namestim, vsega skupaj naredim  par korakov naga in to je to...??

 

Aha, sklepam, da so ordinacije različno urejene in prakse glede pristnosti sester tudi. Jaz sem na vsakem pregledu sama z ginekologom, kar imam opraviti s sestro, poteka vse v sprejemni pisarni, ko pa enkrat vstopim v G ordinacijo, sva tam sama, nihče ne vstopa noter in tudi kabina za slačenje je znotraj te ordinacije.

In ja, za ultrazvok se ni treba sleči, pri nas je  vse to v istem prostoru - miza za UZ, stol za vag. pregled in še kotiček z mizo in stolom, kjer se pogovoriš z G, skratka fajn imamo zrihtano pomoje  


  • 0

#126 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82815 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 February 2014 - 05:56 PM

Sicer nisem bila velikokrat na pregledu, ampak mi je nelogično, da bi se človek moral napol nag pogovarjati z gin. Se usedeš na stol pred njeno mizo, poveš, v čem je problem, nakar ti reče, da se slečeš in uležeš na stol.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#127 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 06:32 PM

Pri prejšnjem ginekologu je bilo tako, da si šel najprej v kabino in šele potem v ordinacijo, tako da sem tam pač vedno imela krilo, da nisem naga imela pogovora - sploh ker je potem tam še en navaden stol, na katerega se tudi usedeš, hvala lepa to počet spodaj brez :D

Zdajšnji ima pa samo eno zaveso v ordinaciji, tako da je najprej pogovor, potem se greš slečt za zaveso in to je to.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#128 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 February 2014 - 06:50 PM

Uau, tisti stol je pa res zelo higienska pogruntavščina. Se mi zdi, da pri določenih dr. glede intime in higiene nimajo glih razčiščenih pojmov.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#129 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15214 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 February 2014 - 07:02 PM

Ok, v MB je v ultrazvočni ambulanti tako, da imaš najprej kabino, kjer se slečeš, potem stopiš v prostor kjer sta sestra zradvnik + ponavadi kaka praktikantka. Se vsedeš na stol, pregled, potem pa če imaš vprašanja itd, ali pa te kaj zanima stojiš tam pred vsemi in se pogovarjaš. Takrat sem res rada normalno oblečena, če govorim s 3 ljudmi.

Pač, najboljše je res tisto, kot sicer večina ginekologov že ima - kar sem napsiala v zadnjem odstavku. Tu res ni težav, pa tudi sestre ni zraven v istem prostoru.

 

Najhujše pa je v leonišču. Pa ne zaradi kabin in golote, ampak ker sta kabini sredi ultrazvočne ambulante, v obeh ženski in lahko v detajle slišiš čist vse ,kar se z osebo ki je na stolu pred tabo dogaja. To gre meni blazno na živce, pa ne da imam kaj za skrivat al pa da nočem da drugi slišijo, samo nekje je pa meja no, čisto tako pač, dobrega okusa...Neke intimne stvari pa menda lahko ostanejo med pacientko in zdravnikom.

Podobno mi gre na živce tudi pri osebnih zdravnikih, recimo pri mojem je med čakalnico in sprejemno ambulanto kjer je sestra (šele naprej je pa potem zdravnik) tako, da so vrata ves čas odprta. In potem sliši vse kar se sestra in pacient menita - tudi če nočeš. Meni je to ful tečno, zakaj moram poslušat zdravstvene težave nekoga drugega, ali pa on moje?

Ne vem, kaj mislite o tem?


  • 0
 

#130 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 February 2014 - 07:06 PM

Pri mojem ginekologu greš najprej v sprejemno pisarno, kjer oddaš zdravstveno kartico, poveš sestri zakaj si prišel. Ona vse to zabeleži v kartoteko. Nato greš v nazaj v čakalnico, od koder te pokličejo v ambulanto. Pred vstopom v ambulanto je majhen prostor - kabina v katerega se zakleneš, slečeš in odložiš strani. Od tam stopiš skozi vrata v ambulanto, tri korake do ginekološkega stola. Ginekolog te nato pregleda, po pregledu greš nazaj v kabino, se oblečeš, greš nazaj v ambulanto in se podrobneje pogovoriš z ginekologom. 

Pripravnikov še nikoli nisem imela v prostoru, tudi če bi jih imela, se zavedam da imam pravico, da odklonim njihovo prisotnost. V ambulanti, kamor hodim, je poleg ginekologinje še samo sestra, ki me ne moti.  


  • 0

#131 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 February 2014 - 07:07 PM

Jaz enako menim, da je to nesprejemljivo, da nimaš zagotovljene intime. Mene že moti to v lekarni, kaj šele v primerih, ko si pri zdravniku.

Živčna postanem.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#132

  • Guests

Posted 10 February 2014 - 07:39 PM

Se podpišem. Sem zagovornik tega, da sta v sobi le ginekolog in pacient, oziroma, po vnaprejšnjem dogovoru tudi študentje (seveda se morajo tudi ti učiti na praktičnih primerih). Recimo sestra bi lahko že pri naročanju vprašala pacientko, ali dovoljuje njihovo prisotnost in če ja, v kakšnem številu. 


  • 0

#133 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 February 2014 - 09:24 PM

Enako kot Kami. Brez sto pregledov :)
  • 0
Viens, reste ici!

#134 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 February 2014 - 09:40 PM

Jaz nisem bila na ogromno pregledih, ampak pri mojem poteka tako, da greš skozi kabino v ordinacijo, se pogovoriš, potem nazaj v kabino se slečeš, pregled, v kabino obleč in nazaj, da se pomeniš. Jaz ponavadi seveda pozabim krilo/daljšo majico oblečt, tako da tistih par korakov do stola pač naredim naga. Sej je malo neprijetno, po drugi strani pa briga me, kot je Kami rekla, sem samo ena izmed mnogih. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#135 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6522 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 09:53 PM

Jaz imam vedno malo daljšo majico in to je to. Se boljše počutim.

 

Sploh enkrat, ko sem šla na urgenco, sem prišla noter, poleg zdravnice pa še študent.

Kar je bilo najhujše, sem ga na videz poznala, ker je bil kolega od moje cimre in me je en teden pred pregledom napol pijan osvajal na enem žuru (!)  :wacko: 

Ni mi bil simpatičen ali kaj podobnega, tako da se nisem počutila najbolje, delo gor ali dol... On si je itak z zanimanjem vse ogledal. Takrat sem umirala...! Še posebej sem se bala, da ga spet kje srečam kasneje  :mellow:   

Brrr...sploh ne smem pomislit, kako sem bila hvaležna za tisto dolgo majico čez rit takrat :lol:


  • 0

#136 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 10:04 PM

Pri moji ginekologinji je tako, da prideš najprej v prostor, kjer je sestra (izmeri pritisk, zavede kilažo...). Nato počakaš na vstop v ordinacijo. Najprej se usedeš za mizo (na stol), kjer se z ginekologinjo pogovoriš, potem se greš za špansko steno slečt in narediš dobesedno 2 koraka do stola. Meni je ta način super.
  • 0

#137 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 10:34 PM

Jaz imam vedno malo daljšo majico in to je to. Se boljše počutim.

 

Sploh enkrat, ko sem šla na urgenco, sem prišla noter, poleg zdravnice pa še študent.

Kar je bilo najhujše, sem ga na videz poznala, ker je bil kolega od moje cimre in me je en teden pred pregledom napol pijan osvajal na enem žuru (!)  :wacko: 

Ni mi bil simpatičen ali kaj podobnega, tako da se nisem počutila najbolje, delo gor ali dol... On si je itak z zanimanjem vse ogledal. Takrat sem umirala...! Še posebej sem se bala, da ga spet kje srečam kasneje  :mellow:   

Brrr...sploh ne smem pomislit, kako sem bila hvaležna za tisto dolgo majico čez rit takrat :lol:

 

OMG?!?! Zakaj nisi rekla, da nočeš da je zraven?


  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#138 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6522 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 11:08 PM

Jah, res ne vem, mogoče sem bila v šoku  :( Sem se koncentrirala samo na zdravnico.


  • 0

#139 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 February 2014 - 08:02 AM

On si je itak z zanimanjem vse ogledal.

O fak, nagnusno. Jaz ne bi mogla biti v takem šoku, da ne bi mogla zavrniti njegove prisotnosti.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#140 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2014 - 09:41 AM

Jooj, jst sm pa že večkrat naletela na tako debato in mi je prav neverjetno, kakšne ceremonije imajo nekatere (nisem zdej brala vseh vaših odgovorov, tako da ni mišljeno za vaše komentarje) :P

Jst se z ginekologom najprej pogovorim, nato me pošlje v kabino, naj se slečem in mi je res najbolj navadno prit ven brez spodnjih delov oblačil, on že čaka pri stolu, obrnjen diskretno stran in počaka tako, da se namestim, vsega skupaj naredim  par korakov naga in to je to...??

 

Aha, sklepam, da so ordinacije različno urejene in prakse glede pristnosti sester tudi. Jaz sem na vsakem pregledu sama z ginekologom, kar imam opraviti s sestro, poteka vse v sprejemni pisarni, ko pa enkrat vstopim v G ordinacijo, sva tam sama, nihče ne vstopa noter in tudi kabina za slačenje je znotraj te ordinacije.

In ja, za ultrazvok se ni treba sleči, pri nas je  vse to v istem prostoru - miza za UZ, stol za vag. pregled in še kotiček z mizo in stolom, kjer se pogovoriš z G, skratka fajn imamo zrihtano pomoje  

 

Zgleda, da je praksa in ordinacije zelo različno urejene. Pri moji ginekologinji je tako, da sta sprejemna pisarna, kjer sta 2 sestri in ambulanta ločeni, med njima so vrata. Pa tudi iz čakalnice-hodnika so ena vrata za v sprejemno pisarno in ena za ordinacijo. Iz čakalnice greš najprej v pisarno k sestram, kjer oddaš kartico in urediš ostalo potrebno, potem greš nazaj v čakalnico in počakaš, da te pokliče zdravnica. V tej isti ambulanti je tudi kabina. Ko prideš notri, zdravnici najprej poveš, kaj je narobe, potem te pošlje v kabino, da se slečeš. Jaz sem zelo sramežljiva, kar se golote tiče, pa sem bila še vsakič čisto normalno oblečena. Nikoli si nisem dala krila takrat. Se mi je vedno zdelo kot da bo čisto preveč očitno izpadlo, da se hočem na ta način skrit. :D V kabini si slečem ves spodnji del, pustim le nogavice in grem z nago ritjo do stola, ki je par korakov stran. Se mi ne zdi vredno komplicirat. Potem so pa uvedli še neka krila, ki jih imaš v kabini in si ga po želji oblečeš. Mogoče sem si ga enkrat oblekla, se ne spomnim več. Pa tudi po koncu pregleda ne stojim naga pred zdravnico in se pogovarjam z njo, ampak se grem v kabino oblečt in se vmes pogovarjam in še potem, ko pridem ven. Pa tudi, če smi je joške pregledovala, sem si šla najprej oblečt spodnji del in si slekla zgornjega.

 

Tudi med pregledom je samo včasih ena sestra zraven. Recimo pri odvzemu brisa je vedno, da podaja zdravnici pripomočke. Drugače sem pa bila vedno sama z zdravnico in nihče ne vstopa v ambulanto. Po koncu pregleda pa greš iz ambulante direkt v sprejemno pisarno in od tam ven. Kar se zasebnosti tiče imajo res v redu poskrbljeno in se nikoli nisem počutila neprijetno.

 

Da bi pa v gatah prišla do stola in si jih tam slačila, pa se mi zdi neumno. V tem primeru imam raje krilo in sem spodaj brez.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users