Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#121 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13781 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 01:42 AM

No sej se mi je zdel da ni panika. Ni pa ravno prijetno, sploh če nisi vajen. Pa hvala smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#122 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 11:23 AM

QUOTE(Frčica @ 8. 8. 2007 - 2:27) View Post

Ne strdek, tko širok kak 1-2 cm in dolg okol 4 cm kos tkiva. in zelo kompakten. Groza! Ko tak debel deževnik! bruh.gif Bljak. in zdaj prebiva zavit v folijo v hladilniku če bo treba k zdravniku it pokazat. seksi biggrin.gif

Aja pa brez krvi


Zarodek ohmy.gif

(pa ne me preveč resno vzet) biggrin.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#123 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13781 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 11:38 AM

Ej, tud jst sem na to pomislila. Sam sem jedla tabete tko da zihr ni, no skor čist zihr biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#124 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 12 August 2007 - 08:28 PM

Čao!

Ne vem če se je kateri že kej podobnega zgodil sam vseen, če ma kera kak nasvet je zlo dobrodošel. Pr men je tko ponavad, da nimam bolečih menstr pa trajajo ke do 5 dni (sam sem bla na tabletkah), prej sem mela pa ful predolge in premočne menstre, do devet dni, pa še dostikrat se je zmešal vse, da sem jo tud po dvakrat na mesec dobila. No zdej jo mam pa cirka že enajsti dan, pa sploh ni vdit konca plus to, da me spodnji del tebuha tok boli, da se mi bo vsak čas strgalo. Ne vem a nej grem tomorrow do ginekologa al nej počakam al kaj nej. hmm.gif Sam men se to ne zdi normalno, še posebej ker me je začel ful bolet. cry.gif
  • 0

#125 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 12 August 2007 - 08:37 PM

Men se je zogdilo...tam ene 12 let sem bla stara... sem mela menstro 14 dni...sicer ne bolečo, ampak je kar trajala. Potem sem šla direkt do ginekologa. Ta mi je dal tabletke, katere sem jemala vsak dan, ampak je menstra še kar trajala... Potem mi je pa mami rekla, naj neham jemat in naj gre v k**** vseskup. Pa je potem kar zginla...

Skratka kar bi rada povedala je: pojdi ginekologu. Šolan je za to, da reši tvoj problem ;)
  • 0

#126 sophie

sophie

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 12 August 2007 - 09:25 PM



menstra je nekaj najhujsega, kar se lahko dogodi zenski...!!!!----ne res, slbo se ocuts, psiha je cist DOL, jadno v glavnem!! :S

a mislte, da je ze kera umrla od bolecin?....v preteklosti, maybe...bolecine so lahko KRUTE!!
  • 0

#127 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 August 2007 - 10:21 PM




Jaz sem dobra poznavalka svinjsko bolečih menstruacij (tudi sedaj je en kurc boljše, odkar sem na KT - prvič je blo za zdržat s pol onega ta močnejšega Nalgesina in sem mislila izdihniti od sreče... no, takrat je bilo prvič in zadnjič, ker se zgodba ponavlja) in jaz včasih hoditi nisem mogla, tako me je bolelo. Jokala sem od bolečin, dobesedno. Potem pa sem odkrila Nalgesin in je za preživet - sicer sem ob jemanju totalno čudna, skos zaspana... tak, kot da bi bla malo zadeta, ampak boli pa ne (morda minimalno, ampak zagotovo pa mi zelo uspešno preprečuje boleče menstruacije), tak da res priporočam, pa ful od veliko punc sem slišala, da jim pomaga.
Jaz, če bi menstruacija tako dolgo trajala (in še bila poleg tega močna), bi šla do zdravnika.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#128 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 12 August 2007 - 10:28 PM

js sm bla pa od nalgesina totalno zadeta, tko da ostajam pri benignem lekadolu, ki dobro opravi s precejšnjimi bolečinami prvega dne
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#129 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2007 - 07:21 AM

Jst sem po vsaki antibolečinski tableti čist nerazpoznavna. Mi pa tablete pomagajo za največ dve tri ure.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#130 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2007 - 09:36 AM

QUOTE(sophie @ 12. 8. 2007 - 22:25) View Post

menstra je nekaj najhujsega, kar se lahko dogodi zenski...!!!!----ne res, slbo se ocuts, psiha je cist DOL, jadno v glavnem!! :S

a mislte, da je ze kera umrla od bolecin?....v preteklosti, maybe...bolecine so lahko KRUTE!!


Ne vem, no. Js pa menstruacije ful ne jemljem kot nekej slabega. Ja, itak da pi***, ko me boli, pa k si v negotovosti če ti je že na hlače prišla...Sam npr. zdej sm dva meseca zapored jedla tablete, brez pavze in sm mens. takooo pogrešala, da sm prov komaj čakala, da jo dobim. Ful sm se čudn počutila, ker je vmes ni blo (men je to načeloma zarad morja čist ustrezal).
Js mislm, da te bolečine niso nič v primerjavi z bolečinami po operacijah... Pa pacienti tud ne umrejo glih zarad bolečin, prej od tistega kaj povzroča bolečino. Bolečina je pač varovalni mehanizem, ki nam sporoča, da se nekaj dogaja in da neki ni prav. Strinjam pa se, da bi čutila za bolečino na maternici tekom evolucije res lahko zakrnela laugh.gif
  • 0

#131 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 August 2007 - 09:44 AM

Tudi meni se menstruacija ne zdi, da je to nejahujša stvar, kar se lahko zgodi ženski. Pa imam boleče menstruacije in krče dva dni, da moram včasih kakšen dan preležat s termoforjem na trebuhu, s tabletom v želodcu in zvita v klobčič.
Luciferka, ko sem bila stara ene 14 let, se mi je to zgodilo, menstruacija je trajala več kot dva tedna, ampak to je bila še faza, ko se ti ciklus nekako ureja.
Na tvojem mestu bi šla k zdravniku.
  • 0

#132 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 August 2007 - 09:59 AM

Ko sem bila jaz v srednji soli sem vcasih imela tako mocno in boleco menstruacijo, da sploh v solo nisem sla (mama mi je rekla, da je bilo z njo pred porodom enako). Driska, hudi krci, glavobol, revma me je dajala (noge) - dejansko se zelo trpela, Nalgesin mi je pomagal, kaksen Lekadol pa zal ne. down.gif Na faxu je bilo enako hudo, po cel dan se sploh nisem premaknila iz postelje. Nato sem zacela jemati Minulet in so bolecine postale preteklost, kaksen balzam je to bil zame. Ko dejansko lahko na prvi dan menstruacije cisto normalno funkcioniras. Sedaj pa ze 2 meseca ne jemljem vec tablet in sem se sprva zelo bala kako se bo moje telo odzvalo na to, pa vam povem....bolecine se sploh niso pojavile! Mi je odleglo, ufffff! smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#133 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 August 2007 - 10:07 AM

Kinky, bolečine se zanjo vrnit v enakem obsegu. Pri meni ni bilo bolečin kakšnih 3, 4 mesece, potem so se pa vrnile.
  • 0

#134 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 August 2007 - 10:10 AM

cry.gif cry.gif

Sem se bala, da bo katera to napisala. No, bomo videli - bom porocala!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#135 sophie

sophie

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 13 August 2007 - 10:19 AM



ei res nwm....men ni prijetno, kadar jo dobim....psiha mi je cist na tleh...
  • 0

#136 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2007 - 10:49 AM

QUOTE(Frida Kahlo @ 13. 8. 2007 - 11:07) View Post

Kinky, bolečine se zanjo vrnit v enakem obsegu. Pri meni ni bilo bolečin kakšnih 3, 4 mesece, potem so se pa vrnile.


Nee cry.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#137 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 August 2007 - 10:55 AM

Ja. Sam lej, tko je blo pri meni, mogoče pri vas ne bo tako.
  • 0

#138 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2007 - 10:57 AM

Jaz sem prve res boleče menstruacije izkusila šele nekje pri 17ih, pred tem je šlo vse na izi kot pesmica, sem se kar malo "otročje" še počutla, prave ženske imajo ja boleče menstruacije laugh.gif .
Potem se je pa začelo dogajat - prve dva dni krči, kot žogca sem bla, pa sem vedno lepo zdržala brez kakršnihkoli tablet. Nakar nisem vsake toliko dobila res "popadke", ko nisem mogla nič, parkrat me je velo zmanjkalo. Od takrat naprej se mi ta tanajhujša vrsta pojavi vedno pogosteje, pa tudi pms občuim zadnje leto, pred tem je bil tak na izi. Huje verjetno ne more več bit biggrin.gif . Sem pa vseeno vsakič vesela menstre, konec koncev je ogromen dar.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#139 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25331 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 August 2007 - 11:21 AM

QUOTE(Frčica @ 8. 8. 2007 - 2:27) View Post

Ne strdek, tko širok kak 1-2 cm in dolg okol 4 cm kos tkiva. in zelo kompakten. Groza! Ko tak debel deževnik! bruh.gif Bljak. in zdaj prebiva zavit v folijo v hladilniku če bo treba k zdravniku it pokazat. seksi biggrin.gif

Aja pa brez krvi


mene je skor pobral, k se mi je isto zgodil ene 2 leti nazaj (med res izdatnimi 'krvavitvami') blink.gif k da od znotrej razpadaš ohmy.gif

nism pa nč hodila kazat, pomoje je to (nekoč) zadebeljena sluznica, ki je 'ospadla' in se pač tko izloči ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#140 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2007 - 11:33 AM

Ob "normalnem razpletu dogodkov" bi se to "prototkivo" razvilo v pravo tkivo - posteljico, sej je cela menstruacija namenjena oploditvi in razvoju oplojenega jajčeca.
To kar vam je prišlo ven je še vseeno strdek, pač malo bolj tkivast, a še ne pravo tkivo. Jaz sem prvič (nekje 16 sem mogla met) mislila da mi je slepo črevo ven prilezlo laugh.gif . Sem bla čist zelena od groze.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users