Jump to content


Photo

Družinski zakonik

zakonik referendum

  • Please log in to reply
327 replies to this topic

Poll: ZA ali PROTI? (49 member(s) have cast votes)

Na referendumu bom glasovala:

  1. ZA (44 votes [89.80%])

    Percentage of vote: 89.80%

  2. PROTI (5 votes [10.20%])

    Percentage of vote: 10.20%

Vote Guests cannot vote

#121 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 23 March 2012 - 07:09 PM

Zlasala bi jo lahko.
  • 0

#122 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 March 2012 - 07:52 PM

Zoprna je do konca. Zaradi takih jaz dejansko razumem, zakaj kaka ženska pade po stopnicah.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#123 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 March 2012 - 12:08 AM

Torej, volilni molk.

Vsi na volišča, držimo pesti. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#124 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 March 2012 - 08:22 PM

Neuradni izidi - zakonik padel


Po neuradnih izidih referendumskega glasovanja o družinskem zakoniku je
proti njegovi uveljavitvi glasovalo 55,22 odstotka volivcev, za pa 44,78 odstotka. Preštetih je 97,31 odstotka oddanih glasovnic.

Kaj naj sploh napišem? Zelo sem žalostna in razočarana; očitno se mora zamenjati še kakšna generacija,

ki bo spremenila svet na boljše, zaenkrat nam še ne bo uspelo.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#125 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 March 2012 - 08:36 PM

Potihem pričakovano. Večina Slovencev je zagamanih in omejenih.
Ena stara koza je svojo opredeljenost proti argumentirala z 'jaz sem
proti, kam pa pridemo, če bo vsak delal, kaj če'.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#126 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 March 2012 - 08:44 PM

In še izjava, ki mislim, da sploh ni vredna komentarja:

Vodja Civilne iniciative za družino in pravice otrok Aleš Primc je izrekel "čestitke vsem, ki so glasovali proti".

Prepričan je, da državljanke in državljani v veliki večini spoštujejo materinstvo in očetovstvo in da si ne želijo, da bi njihove otroke v šoli vzgajali kako naj postanejo homoseksualci.
  • 1
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#127 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 March 2012 - 08:46 PM

Komentar Tadeja Toša na FBju: Če smo se odločli za srednji vek ,bi prosil, da smo dosledni in da uvedemo tudi 10% davek ...
  • 1
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#128 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19772 posts

Posted 25 March 2012 - 08:50 PM

In še izjava, ki mislim, da sploh ni vredna komentarja:

Vodja Civilne iniciative za družino in pravice otrok Aleš Primc je izrekel "čestitke vsem, ki so glasovali proti".

Prepričan je, da državljanke in državljani v veliki večini spoštujejo materinstvo in očetovstvo in da si ne želijo, da bi njihove otroke v šoli vzgajali kako naj postanejo homoseksualci.


Jst sem tudi kar zazijala, ko je tale zadnji stavek izrekel, ja :o!!!
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#129 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 25 March 2012 - 09:13 PM

Lol, kot da zdaj se pa homoseksualci skrivajo v jamah in bi v primeru, če bi referendum uspel, pridrveli na plano in bi jih bilo povsod polno, oprali bi nam možgane, spremenil bi se celoten šolski sistem in pod njihovim vplivom bi vsi postali homoseksualci.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#130 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 25 March 2012 - 09:22 PM

Jaz sem brez besed, sem bila na poti v Lj in je po prvih izračunih bilo 60% za, ker pač niso prešteli vsega, zdaj pa me je prav usekalo po glavi. ZELO, ZELO razočarana, SRAM me je za vse tiste, ki so bili proti.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#131 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 March 2012 - 09:51 PM

Najbolj smešno pa je to, da se očitno za to, da si homoseksualec odločiš - oziroma te še nekdo lahko vzgoji v homoseksualca!
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#132 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 March 2012 - 10:30 PM

Kje so zakon podprli in kje ne?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#133 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 March 2012 - 10:34 PM

Meni je najbolj drugače žalostno to - od tistih ki so proti, da so se vtaknili vp ribližno 3 ali 4 člene, kjer so omenjene partnerske skupnosti.
Zakon ima 304 člene in njega bistvo sploh niso drugače usmerjeni.

Meni sta najbolj všeč člena, kjer ob sklenitvi zakonske zveze nisto potrebne priče
in pa kjer lahko partner posvoji otroka svojega partnerja.
Recimo na ta način, bi kar nekaj znancev, ki živijo z ženskami, ki imajo otroke, ki niso njihovi...lahko postalo družina.

Ampak ja, najboljše je vse zavrzet okrog gejev in lezbijk.
Mislim da njihovega položaja zakon niti kaj dosti ne bi izboljšal, drugače. Saj sami otroka ne morejo posvojiti - no ja, lahko pa posvojijo biološkega otroka svojega partnerja.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#134 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 25 March 2012 - 10:39 PM

^^ Se strinjam.
  • 0

#135 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2012 - 12:15 AM

Ampak ja, najboljše je vse zavrzet okrog gejev in lezbijk.
Mislim da njihovega položaja zakon niti kaj dosti ne bi izboljšal, drugače. Saj sami otroka ne morejo posvojiti - no ja, lahko pa posvojijo biološkega otroka svojega partnerja.


Tukaj te moram samo popravit, v zakoniku nič ne piše o tem, da ta otrok mora biti biološki, vsaj kolikor sem jaz brala tisti člen.

Mene ne žalosti toliko samo dejstvo, da je zakonik padel, bolj me žalosti res izjemno nizka volilna udeležba. Vemo pa, kdo se je danes največ prikazoval na voliščih -
starejša populacija, ki jo je bilo lahko zmanipulirati.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#136 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2012 - 06:31 AM

Kolikor sem poslušala in kokr mi je fant rekel(pa ne pravim, da je naše volišče reprezantativno), so volili v veliki večini starejši, za katere se je vedelo, da so proti. Maldih ni bilo, ker je bil hej! sončen dan! Samo pol mi, prosim, prizanesite, da kako smo slovenci zagamani in živimo v srednjem veku. primajal bi se na volišče pa dokazal nasprotno!
Nad izidom nisem presenečena, sem pa razočarana.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#137 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 March 2012 - 07:23 AM

Se strinjam s tabo Frčica; jaz sem tudi delala na volišču, zjutraj, bilo je skoraj 90 % starejše populacije, ampak res stare, med 70 in 90 nekako,
tudi kdo vmes, se razume. Sem se pa ves čas spraševala - kje so mladi, na katerih svet stoji, in ki ga razumejo, in želijo spremeniti?
Starejši volijo iz dveh razlogov, ker so še iz časov, ko so dejansko imeli občutek, da njihov glas nekaj pomeni, ter ker vse napotke dobijo
pri maši uro preden volijo. Zdaj mi pa lepo povejte, lepo vas prosim, mar to ni kršitev volilnega molka????


Sally, včeraj si imela možnosti izraziti svoje mnenje, in sicer bi to lahko naredila s preprostim
ZA ali PROTI. Izgovor, da itak ne bo nič drugače je prazen, kajti če bi vsi tako razmišljali, res ne bi bilo.
Vsi imamo svoj glas, ki nekaj tehta, in jaz ga vedno previdno vnovčim. Glede na to, da so nam dali možnost
sami se odločiti (in ja, res je tudi, da se ta referendum sploh ne bi smel zgoditi) se je za vprašati: mogoče
si pa zaslužimo bedo, v kateri živimo? Stanje v Sloveniji ni že dolgo bilo tako slabo, enako s stanjem duha . . .

Je pa tudi res, da je desnica tista, ki ima vedno močnejše kampanje, in najbolj umazane.

In zdaj bodo Primc in ostala srednjeveška karavana pomagali sestaviti nov zakonik. Saj ne rečem,
se ga ne da še izboljšati, ampak upam, da vam je jasno, da ne bodo sprejeli nikakršnega kompromisa v
povezavi z istospolno usmerjenemi - izrabljam ravno ta primer, saj se je o tem mnogo pisalo. To jim
bo vedno trn v peti, in bodo ta člen izrabljali, da bodo vse verzije zakonika spodbijali, vse dokler
ne bodo dosegli svojega. Pa bi jim lahko na tem referendumu povedali kam vse si lahko
vtaknejo trhle argumente in laži (v čemer bi Primc nedvomno užival), ampak je narod ali prelen,
ali preveč apatičen, da bi sodeloval. In v tem, dragi moji, leži pravi problem.

Mogoče bo res en dober zakonik stopil v veljavo, ampak mislim, da ne pred 20 leti.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#138 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2012 - 08:30 AM

Tisti, ki so teoretično ZA in niso šli na volitve so s tem dali glas tistim, ki so PROTI. Zame taki niso nič boljši od tistih, ki so proti. Ampak valda, pizdit se pa znajo potem. Bruh.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#139 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2012 - 08:35 AM

Malo sem razočarana.
Je res, da mi določene stvari v zakoniku niso bile všeč ampak sem mnenja, da je lažje popravljat novega, kot starega.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#140 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2012 - 08:39 AM

Kje so zakon podprli in kje ne?


Ja sej, nič presenetljivega!
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users