Jump to content


Photo

Irska


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#121 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 09 August 2019 - 07:10 AM

Torej in Killarneya smo se odpravili proti Cobhu in Corku, najprej do destilarne Jamesona, tu smo se izognili ogledu gradu Blarney, ker smo planirali ogled Rock of Cashel ampak kasneje izbiro obzalovali. Cobh je majhno mestece umesceno na strmo obalo, z velicastno katedralo in pisanimi vrstnimi hisami. Ker smo kaj kmalu naleteli na otrosko igrisce kaj vec nismo uspeli pogledati. V Corku smo potem naredili tudi samo kratek sprehod skozi mesto, mene ni navdusil, S je v record shopu kupil 2 vinilki, Gallagher je bil ocitna izbira saj je vecji del zivljenja bival prav v Corku. Zjutraj smo potem odrinili proti Killkenyju in planirali ogled rock of Cashel, pa se brez vstopnine ni dalo ogledati niti okolice, notranjost pa bi bila z 1,5letnico katastrofa si predstavljam. Na zalost nas je ravo ta 2 dni na poti spremljal dez in nismo mogli ravno posedat in polezavat na prostranih travnikih Killkenyskega gradu. Smo pa tu prek airbnbja spali pri druzini s tremi psmi tako da se ni bil problem zamotit :)
Killkeny ima zgodovinsko sredisce s kamnitimi hisami in tovarno kjer varijo Smitscwick, ki ga tokrat nisem pila, se pa spomnim, da mi je bil to ob prejsnejm obisku res najboljse pivo ever :) Po prehojenem tem srediscu, ki ga imenujejo midevial mile smo obiskali se grad ampak nas je s travnika pregnal dez. Je pa tale travnik za grado im okolica gradu res lepo urejena in sproscujoca, malo manj ce sibas za malo, ki hodi ravno kjer se ne sme in cufa roze :D

Tokrat slike malo v obrnjenem vrstnem redu.

Attached Files


  • 3

#122 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 09 August 2019 - 08:15 AM

Od tu smo se odpravili v smeri proti Dublinu. Spotoma smo naredili se postanek na prelazu in sprehod skozi Glendaough. Glendalough je kraj, kjer naj bi se pricelo krscanstvo na Irskem. Turnom so rekli Kevin's kitchen, po patru, ker so mislil, da je to dimnik iz njegove kuhinje :) drugi del Glendalouhga pa je super stezica skozi gozd in cez mocvirje, do jezera. Po poti smo srecevali domace in divje zivali :) izgleda res kot nekje, kjer bi prebivali skrati. Ker je na skrajni tocki E zdrsnilo v vodo do kolen smo se po hitrem postopku vrnili do avta in nadaljevali vse do Dublona, kjer smo prenocili tik ob Pheonix parku, ki je najvecji ograjeni park v Evropi. Zjutraj smo v njem poiskali jelene, ki tam bivajo in sli na kavo s kolegom, ki zivi in dela v Dublinu ze kaki 2 leti. Ker smo ze prehodili vecji del poti smo sli pes kar do centra in se ves dan sprehajali po mestu, poslusali glasbenike, na kratko obiskali se Trinity in se z dvonadstropnim busom ( na vrhu in spredaj) odpeljali nazaj do stanovanja :)
Zjutraj smo se potem odpravili se vrnit avto in do letalisca.

Irci so vsi po vrsti izredno prijazni in gostoljubni imeli smo pa negativne izkusnje z usluzbenci na rentacarju in letaliskimi delavci. Res popolna kontra vsem ostalim. Ljudje so pristopali in debatirali z nami, ogovarjali malo in na sploh so res cudoviti ljudje.

Attached Files


  • 3

#123 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 August 2019 - 09:02 AM

Ora, fantastičen zapis. Kar podoživela sem jo, saj sva šla skoraj identičen krog pred 12 leti, le v kontra smeri.

 

Če še nisi bila, te lahko potolažim, da je Blarney precej brezvezen in je menda znan samo zato, ker so ga na polno reklamirali Američanom in zdaj masovno derejo gledat "luknjo v zidu" (besede najine gostiteljice v Corku). Rock of Cashel je pa meni bila zelo impresivna zadeva in sva kar nekaj ur porabila tam okoli. Name je izreden vtis naredil tudi Bunratty Castle z okolico. In pa seveda grad v Trimu, kjer so snemali Braveheata :D Sem pobožala natezalnico, kjer so mučili Gibsona in menda je bilo skoraj celo mesto zaposleno za statiste :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#124 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 09 August 2019 - 04:07 PM

Zdaj, ko sem malo gledala slike spet za nazaj in razmisljala o tem me prav stiska pri srcu, meni je to res ena taka dezela, kamor se zelim vracati. Prejsnic smo imele sam dez in tokrat skoraj samo sonce ampak meni je nepopisno lepo. S S sva debatirala, da ce ne prej se nama splaca vrnit se ko otroci odrastejo in greva lahko na turo z motorjem :)
  • 0

#125 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2019 - 08:33 AM

Hvala Ora za poročilo! Jaz imam tudi Irsko na wishlisti že nekaj let.
Koliko pa ste v grobem zapravili za ta izlet? (letalske, cene v gostilnah, prenočišča...)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#126 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 10 August 2019 - 11:03 AM

Letalske : 430€
Rentacar pride okrog 400€
2 menija v restavraciji: 30€
Cene v trgovinah podobne nasim, najvec smo zapravili za sadje in meso.
Bencin: 1.3 do 1.5/l
Kava v kaficu od 2.5€ navzgor (2 kavi in sladica od 10€ navzgor)
Javni prevoz kar smo ga koristili se mi je zdel drag. Mestna voznja je 3.5 po osebi, dnevni izlet z busom bi nas prisel 40€ po odrasli osebi (zato je rentacar se vseeno ugodna opcija imajo pa nategancij milijon, potem ko sem po nasi izkusnji zacela malo bolj brat se izkaze, da se delimo na tiste, ki vemo da so nas nategnili crno na belem in na tiste, ki se niti ne zavedajo).
Pivo v pubu od 3€ dalje.

Ves dopust bi nas tako prisel okrog 2300€ cisto z vsem, tudi z vsemi priboljski in wiskyji za domov. Nekaj smo ze dobili povrnjeno (400€) cca 300€ se cakamo, ker sem dala dispute na mc.
  • 0

#127 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 August 2019 - 02:23 PM

Super poročilo ora! :thumbup:


  • 0

#128 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 23 September 2019 - 08:08 PM

Gledan tourismireland na ig kin ne stekam kako je lahko nekje tako lepo 😭 se bi sla.
  • 0

#129 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16239 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 March 2022 - 09:13 PM

Ora, a lahko malo vec poveš na kak nacin naj bi vas nategnili pri najemu avta in zakaj si vlagala dispute.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#130 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 15 March 2022 - 05:27 AM

Ko smo rentali imas vec nekih opcij zavarovanja avtomobila +renta. No nam so poleg 300€ za rento nabili se 300€ zavarovanja, po principu, ok vnesite pin, aha ok lejte pin morate vnest (obakrat isti znesek,zato sem mislila,da pin v prvo ni sel skozi) ves cas valda zlobudra in ti nekaj ralaga,od letala in z dvoletnico prides nezbran, torej sem 2x potrdila transakcijo za 300€. Dovolj bi bilo tisto zavarovanje z Bookinga za 100€ in renta. Se kazala sem mu,da zavarovanja ne bomo vzeli,ker smo zavarovali avto prek bookinga (imas neko opcijo,kjer pac urejas od doma in tudi ce ti poskusajo nabit neke poskodbe,ki jih nisi ti naredil, se oni menijo namesto tebe).
  • 0

#131 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16239 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 March 2022 - 07:29 AM

Aha, hvala. Lani na Škotskem ni bilo problema, sem tudi v naprej neko zavarovanje plačala pa tam ni bilo nobenih težav. Pa še dobro da sem, saj sva prasnili felno pa so si zaračunali 90f, ampak sem zaradi zavarovanja dobila nazaj. :) 

Včeraj je padla ideja oz sem bila povabljena zraven na potovanje po Irski, tako da malo zbiram info. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#132 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 15 March 2022 - 08:16 AM

Irska je super, meni poleg Francije(kjer imam se vedno precej za pogledat) mi je ful fotogenicna, zanimiva,malo skrivnostna, zelena 💚
  • 0

#133 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 March 2022 - 08:40 AM

Irska je super, meni poleg Francije(kjer imam se vedno precej za pogledat) mi je ful fotogenicna, zanimiva,malo skrivnostna, zelena

!!! Uživaj


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#134 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 21 March 2022 - 05:35 PM

Oooo super! 

 

Meni je bila Irska noro všeč, imela sva tudi srečo z vremenom, ljudje ful prijazni, nočitve so res preproste, veliko ponudbe (privat sobe pri gostiteljih, ampak dobro urejeno na bookingu/airbnb), turizem je res dobro razvit in podprt).


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#135 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16239 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 April 2022 - 12:07 PM

A ste imele direktni let, ali s prestopanjem? 

Kolikor gledamo zdaj karte je ful layover-ja, ali pa ful dražje. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#136 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 05 April 2022 - 12:31 PM

Enkrat direkt, s tamalo smo sli pa s prestopom, ampak nam je kar prav prislo.
  • 0

#137 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 April 2022 - 01:21 PM

Midva sicer nisva letela na Irsko, ampak sva imela v Dublinu samo layover. Je pa konec 2018/začetek 2019 letel tja AerLingus iz Dunaja. 


  • 0

#138 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16239 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 April 2022 - 02:15 PM

Preko koga ste avte rezervirali?
Jaz sem zdaj gledala in je vse okoli 800e za 8 dni, po 1.500 varscine pa milijon zavarovanj bi moral dokupiti.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#139 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 10 April 2022 - 03:56 PM

Sixt.
  • 0

#140 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2022 - 07:30 PM

Mi pa Budget
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users