Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1523 replies to this topic

#121

  • Guests

Posted 04 July 2010 - 12:39 PM

Aha, super. Najlepša hvala obema. Drugače pa nisem mislila, da se bi napumpal zaradi tega, mislila sem samo v smislu, da imajo ti napitki tudi nekoliko različno sestavo glede na to, kaj hočeš doseči in bi jih on rabil bolj za regeneracijo kot pa za povečevanje mišične mase. smile.gif
  • 0

#122 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 July 2010 - 09:24 PM

Našla sem še nekaj o matičnem mlečku:

Za vzdrževanje dobrega zdravstvenega stanja je pomembno zadovoljevanje potreb organizma z vnosom energij in hranljivih snovi. Zmanjšan vnos hranljivih snovi je lahko v daljšem časovnem obdobju zdravju zelo škodljivo.
Analiza hrane, ki jo danes vnašamo v telo, priča o tem, da hrana ne vsebuje zadostne količine mineralov, aminokislin in vitaminov, potrebnih za normalno delovanje našega organizma. Prav tu lahko iščemo razlog za pojav številnih bolezni in telesnih sprememb. Zato so dodatki k prehrani obvezni.
Kljub velikemu številu dietetičnih dodatkov, ki jih lahko najdemo na tržišču, je po mnenju strokovnjakov matični mleček najpopolnejši danes dostopni dietetični dodatek.
Matični mleček je čebelji proizvod, proizvajajo pa ga najmlajše čebele delavke, stare med pet in petnajst dni, kot izloček hipofaringealnih in mandibularnih (žrelnih) žlez. Z njim se prehranjujejo larve v obdobju prvih treh dni svojega življenja. Po tem kratkem obdobju se larve začnejo prehranjevati z medom in pelodom. Samo ena izmed larv postane matica in nadaljuje prehranjevanje z matičnim mlečkom, zaradi česar jo tudi poznamo kot kraljico vseh čebel. Matica doseže dvakrat večjo težo od ostalih čebel in pridobi sposobnost, da dnevno odloži tudi 2000 jajčec. Poleg tega matica tudi živi stokrat dlje od čebel.
Ta »čarobna hrana« matice s svojo vsebino predstavlja idealno živilo tudi za človeka.

Zakaj je matični mleček idealna hrana za človeka?
Matični mleček vsebuje dvaindvajset aminokislin, med drugim tudi vseh osem esencialnih aminokislin. Znanstvene študije so dokazale, da je matični mleček »tovarna« B vitamina (B1, B2, B3, B5, B6 in B12), poleg tega pa vsebuje tudi kislino, inuzitol (sbiotin, folno ubstanca podobna B vitaminu), vitamine A, C, D, E in K ter minerale, esencialne masne kisline (omega 4 in omega 6), naravne encime, naravne hormone kolagena, gama globulin, nukleinske kisline (RNA, DNA), pantotenske kisline, acetilholin, 10-hidroksi-trans decenska kislino (10-HDA), rojalizin in veliko drugih snovi. Takšna sestava daje matičnemu mlečku zdravilno moč.
Raziskave so pokazale pozitivno delovanje matičnega mlečka v primeru različnih poslabšanj zdravstvenega stanja, kot so poslabšanje vida, razširjene vene, podhranjenost, simptomi zgodnje menopavze, spolne težave, sterilnost, pomanjkanje spolnih hormonov, izpadanje las, artritis, tresenje kot posledica Parkinsonove bolezni, migrene, kronična utrujenost in padec imunskega sistema.
Klinične študije matičnega mlečka so dokazale tudi njegove antibiotične lastnosti. Ta lastnost se pripisuje vsebnosti rojalizina, ki še posebej učinkovito deluje na pozitivne bakterije.
V sestavi matičnega mlečka se nahaja še 10-hidroksi-trans decenska kislina (10-HDA), ki je poznan kot najmočnejša naravna protitumorska snov.
Matični mleček v veliki meri znižuje raven holesterola in zmanjšuje tveganje za arteriosklerozo. Mleček stimulira proizvodnjo celic limfe, torej protiteles, ki uničujejo vzroke mnogih okužb, toksine in proste radikale.
Kot naravni protistresni proizvod je matični mleček v stanju, da pomaga pri bolezenskih stanjih, kot so anoreksija, resna stanja živčne napetosti (anksioznosti), depresija, nespečnost in stanje šoka.
Matični mleček izboljšuje tudi oksigenacijo vseh tkiv, zaradi česar človek postane bolj odporen proti utrujenosti ,dosega pa tudi boljše fizične in intelektualne rezultate.
Jemanje matičnega mlečka v vsakodnevni prehrani upočasnjuje proces staranja, posebno staranja kože, las in nohtov. Spodbuja ustvarjanje kolagena in tako zmanjšuje gube. Tudi z regulacijo hormonskega statusa posredno deluje na upočasnitev procesa staranja in osteoporoze pri ženskah. Pri moških matični mleček pozitivno deluje pri simptomih povečane prostate, kar pomeni, da olajša uriniranje.
Poznani so učinki matičnega mlečka na izboljšanje krvnega obtoka, posebno pri diabetičnih bolnikih, na odpravo simptomov omrtvičenih nog ter bolečin in nelagodnih občutkov v trebuhu. Ob rednem jemanju matičnega mlečka, se povišan nivo sladkorja v krvi ponovno normalizira, uravna pa se tudi krvni pritisk.
Zaradi vseh teh pozitivnih učinkov na človeški organizem, se matični mleček šteje za »čudežni eliksir«. Četudi je kar 98 % njegove kemične sestave poznane, je strokovnjaki ne še danes ne znajo umetno proizvesti v laboratorijih.
Z dodatkom matičnega mlečka k prihrani svojemu organizmu zagotovite dodatno energijo, podporo imunskemu sistemu ter boljše fizično in duševno stanje, zaradi lesar bo vaše življenje bolj zdravo in bogato.

S te strani (bomo menda nabavili te kapsule): http://www.bozencosm...e132-p-133.html

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#123 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2010 - 07:47 AM

^^ Tole moram mal prečekirat! Bi začela papcat MM.

Zdej sem pa začela z omega3 kapsulami.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#124 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2010 - 02:09 PM

U, zelo zanimivo, Fluffy!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#125 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 23 August 2010 - 07:15 PM

Kako je kaj s Kreatinom, zakaj se jemlje in kakšni so stranski učinki?
  • 0

#126 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2010 - 10:03 AM

Kreatin je spojina iz treh aminokislin: l-arginine, l-glicin in l-metionin. Pojavlja se naravno v vseh vretenčarjih, njegova funkcija je dobava energije skeletnemu mišičevju. Iz omenjenih aminokislin ga tvorijo jetra ter ledvice.
Kreatin je eden najširše uporabljenih in popularnih dodatkov v zadnjem desetletju. Uporabljajo ga v številnih športnih disciplinah - olimpijski dvigi, tek na kratke razdalje, powerlifting, strongman, bodybuilding, itd.
Kreatin v obliki prehranskega dodatka namreč poveča dobavo ATP molekul (t.i. "energijskih enot") mišicam ter s tem poveča moč, eksplozivnost in tudi vzdržljivost.
Kreatin kot dodatek najbolj pride do izraza, ko se ga prvič začne jemati. Pred tem so celice najbolj prazne, nato pa se zasičijo z njim. Kreatin prav tako poveča volumen mišičnih celic ter jih hidrira - vanje vleče vodo (da ne pozabimo - brez hidracije mišičnega tkiva ni anabolnega stanja).
V približno enem mesecu kreatin povzroči povečanje telesne teže za 0,5 -1kg ter poviša moč za približno 5-10%.

oblike, zastopane v izdelkih in njihove lastnosti

kreatin monohidrat
88% vsebnost kreatina, vleče vode v črevesje, zato lahko pirde do prebavnih motenj, deluje pri 90% ljudi, najcenejši

alkalni kreatin
mešanica monohidrata z bazami, majhna vsebnost kreatina, stabilen v vodi

kreatin citrat
40% vsebnost kreatina, dobro topen v vodi

kreatin fosfat (phosphate)
60% vsebnost kreatina, slabša absorpcija

kreatin tatrat
70% vsebnost kreatina, zelo stabilen, a slabše topen v vodi, primeren za tablete

magnezijev kreatin kelat
mešanica 86% kreatina in 14% magnezija, učinkovit zaradi magnezija

di- in tri-kreatin malat
50-70% vsebnost kreatina, povezava z malatom je zelo topna v malo vode, za dober efekt 6g

di- in tri-kreatin orotat
50-70% vsebnost kreatina, zelo dobro absorbilna, orotat je eden izmed t.i. "rastnih faktorjev" (zastopan tudi v wheyu), 5g da zelo dober učinek

kreatin piruvat
60% vsebnost kreatina, piruvat je učinkovit pri dvigu nivoja energije, predvsem pri dietah z nizkim kcal vnosom, dober efekt pri 5g

kreatin etil ester
zaestrena oblika kreatina z 90% vsebnostjo, dobro topen v vodi in maščobi, efektiven tudi pri problematični absorpciji

kreatin alfa keto glutarat (AKG)
60% kreatina, povezano z AKG, zaradi le-tega odlična absorpcija in maksimalen transport v celice tudi brez dviga inzulina, AKG tudi dvigne nivo energije v celičnem metabolizmu. najbolj efektivna oblika kreatina
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#127 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 29 August 2010 - 10:16 AM

za kreatin lahka povem da ga je bivši jedu ko je hodu na fitnes in so mu na testiranju rekli da ma hepatitis C, skratka ene pol leta življenja mu je šlo. Na koncu pa so ugotovil da vse to zaradi jemanja kreatina,k mu je ful poslabšu krvno sliko.Na srečo se mi je pol ko ga je nehu jest popravlo.
  • 0

#128 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2010 - 01:09 PM



O, fak. o.O


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#129 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 29 August 2010 - 02:54 PM

hm...jaz tudi jem kreatin po fitnesu,nisem še zasledila da bi kakorkoli škodoval ermm.gif
  • 0

#130 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 29 August 2010 - 03:03 PM

V tem času sm našla in naprintala kr nekaj enih člankov na to temo, pa raqziskav in tega. Piše v glavnem isto. Da sicer ful pomaga športnikom, ki potrebujejo veliko energije in vzdržljivosti. Tu so omenjeni predvsem kolesarji in nogometaši. Potem sem našla ampak nisem se poglabljala preveč v članke, ki govorijo o zdravljenju s kreatinom, saj je vnost energije pri nekaterih boleznih močno otežkočen, pa še ti ljudje rabijo veliko več energije kot zdrav človek, to so ljudje z rakom.

V obeh primerih sem nekako zasledilo to, da se telo nanj navadi, in to da lahko povzroča (z dolgotrajno uporabo) hude okvare jeter, ledvic in srce, tudi lepo razloženo po kakšnih mehanizmih.

S fantom sva se malo pogovarjala, ker majo težave s srcem in ledvicami v družini, ampak verjetno bo vseeno poskusil... močno upam, da samo poskusil, ker mi gre to njegovo igračkanje z zdravjem že pošteno na organ in mi bo nekega dne počil film... In še to, ni mu težko dat 60 € za vso to svinjarijo, težko pa mu je dat 25 za to, da bi si šel občasni preventivno kri pregledat, če mu ta svinjarija kaj škodi!!!

  • 0

#131 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 29 August 2010 - 03:15 PM

Ora kaj vse pa jemlje fant?
jaz imam Gilbertov sindrom,ki zmanjša sposobnost jeter za detoksifikacijo določenih kemikalij;
jem pa proteine,glutamin,kreatin,termodrine.... za zamislit, bom šla še ta teden na en pregled krvi...

  • 0

#132 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 29 August 2010 - 03:21 PM

QUOTE(ora @ 29. 8. 2010 - 16:03) View Post

V obeh primerih sem nekako zasledilo to, da se telo nanj navadi, in to da lahko povzroča (z dolgotrajno uporabo) hude okvare jeter, ledvic in srce, tudi lepo razloženo po kakšnih mehanizmih.
Ni to dovolj?
Sicer pa ga Bruce Lee tudi ni jemal, ker je strupen. Če ga ON ni rabil, ga niti jaz ne. PFUJ! ˇ-ˇ

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#133 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 29 August 2010 - 03:35 PM

Začel se je z beljakovinami, potem še neke mešance, ki so mi vbistvu bolj všeč kot sami proteini zdej bo kreatin. Pa fora je, da premalo je, če bi več jedel tega ne bi rabil, ampak njemu se pač ne da ukvarjat se toliko s pripravo hrane, zato raje naredi šejk in je. Pa glede na to, da mu urin izredno smrdi in je temen (kljub temu, da dosti pije), se meni zdi, da verjetno tudi njegovim ledvicam ne koristi ravno. Sej če bi šlo res samo za to, da proba in konc potem, bi si mislila, pa naj, ampak on je s tem fitnesom že tako daleč, da se boljim, da ne bo znal nehat.
  • 0

#134 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2010 - 05:28 PM

QUOTE(Lo-Fi @ 29. 8. 2010 - 16:15) View Post

Ora kaj vse pa jemlje fant?
jaz imam Gilbertov sindrom,ki zmanjša sposobnost jeter za detoksifikacijo določenih kemikalij;
jem pa proteine,glutamin,kreatin,termodrine.... za zamislit, bom šla še ta teden na en pregled krvi...



Ej LoFi, kako pa to, da maš vse to? A to je za rast mišične mase?

Jst jem sam šejke-proteinske, pa še to 3x na teden. Pa fatburnerje, ki itak mislim, da ne pomagajo.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#135 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2010 - 08:02 PM

Ta prehrambeni dodatek bi rada kupila ---> klik, pri nas ga ne najdem, tiste, ki narocate v tujini, mi lahko svetujete kaksno uporabno stran s temi stvarmi? Mislim, da je Podgana enkrat lepila en link, ampak se ne spomnim kam. Ta stran, ki sem jo prilepila, mi je malo sumljiva, dunno why.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#136 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 November 2010 - 08:28 PM

poglej TU.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#137 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2010 - 09:41 PM

Hvala, Nika, ampak ne najdem mojih oblik vitaminov B1 in B12 - gre za umetno pridobljena derivata, ki sta ucinkovitejsa od "obicajnih" oblik. Rabim hard core ucinke. :S
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#138 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 November 2010 - 09:44 PM

aja, pol pa ne bi vedla :/ zakaj pa rabiš hardcore? a če bi pa teh običnih višjo dozo vzela pa ni ok? ker jaz imam ene od vegsociety, pa je precejšnja doza not (parkrat višja od priporočene dnevne). kolikor je meni znano, niso nekih komplikacij/stranskih učinkov pri višjih vnosih ugotovili hmm.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#139 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2010 - 09:58 PM

B1 in B12 v "obicajnih" oblikah nista tako ucinkovita, ker sta vodotopna in ju precej odplavi s telesa. Sem brala, da so delali poskuse in se je predelana razlicica B1 izkazala za od 300 do 400x ucinkovitejso. Patentirano na Japonske 1962., v uporabi v npr. Nemciji od 1992.
Foter ima diabetes, ena izmed posledic diabetesa je tudi nevropatija, zdravnikom itak dol visi in pravijo, da ni resitve za nevropatijo, ampak, ker se je ze veckrat izkazalo, da so nase zdravstvene ustanove bolj klinike za evtanazijo kot kaj drugega sem sla brskat in nasla informacije o tem, da je sploh vitamin B1 dal odlicne rezultate pri omilitvi zivcnih obolenj, predelan B1 pa se boljse, o stranskih ucinkih ne porocajo (ce odmislim znizanje krvnega tlaka, ampak foter ima tako ali tako previsokega).


B12 in njegove predelane razlicice se nisem podrobno raziskala.


Se je pa danes mami v lekarni pozanimala in ji je prijazna farmacevtka povedala enako kot jaz. Je vzela "obicajna" B1 in B12, bolje nekaj kot nic. Spotoma se vprasala, zakaj zdravniki diabetikom tega ne predpisujejo, ampak ji farmacevtka ni vedela odgovoriti. Bo foter povprasal svojo diabetologinjo ob priliki, me prav zanima, kaksen bo odgovor.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#140 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 November 2010 - 10:01 PM

aha, razumem - saj sem brala ravno na Wiki o živčnih obolenjih, pa nisem nekako tega s tabo povezala (sem mislila, da rabiš zase). bom pobrskala po internetu malo jutri, ni vrag, da ne bi našla nečesa. se pa strinjam glede "zagnanosti" v našem zdravstvu, ja :/ jaz nisem ravno strokovnjak za diabetes, ampak se pa spomnim enega filma na to temo (reversing diabetes in 30 days), samo ne vem, koliko je kaj tvoj oče navdušen nad alternativnimi pristopi?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users