Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#121 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 October 2008 - 11:07 AM

QUOTE(srnica @ 8. 10. 2008 - 18:51) View Post

Meni se še vedno zdi, da hrana more met meseka biggrin.gif sicer pa prehrambena piramida jasno določa, koliko je priporočljivo česa zaužit.

Sicer toleriram vegetarijance, tudi jaz včasih namenoma nekaj časa ne jem mesa, da se malo prepucam laugh.gif
Je pa res, da morajo vegetarijanci dobro poznat hrano in njene sestavine, ter tiste ki so v mesu ustrezno in v dovoljšni meri nadomestit z nemesno hrano.


food pyramid smile.gif

ena zanimiva stran z "oddajami" Food For Thought Podcast-

avtorica je napisala tudi kuharsko knjigo
IPB Image


meni je fajn za poslušat, ker zajema res veliko področij ... pa če vas moti - prvih nekaj minut se ponavadi zahvaljuje donatorjem itd, zvrtite mal naprej wink.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#122 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 28 October 2008 - 12:41 PM

Prav nenavadno, toda jaz zadnje čase tudi razmišljam, da bi postala vegetarijanka. Vegetarijanka, veganka nikoli - to bi blo preveč zame biggrin.gif ... Vendar ne zarad moralnih zadržkov, ampak preprosto, ker mi enostavno brezmesne jedi že od malega bolj ugajajo , so mi bolj okusne, so bolj lahke - se po njih bolje počutim. Pečena kura in puran mi zadnje čase gresta težko po grlu (in to belo meso, ki sem ga imela včasih rada) ... Ugotavljam, da bolj kot ne konzumiram meso zarad "okolja". Pri nas doma se je vedno pripravljalo izključno meso na vse mogoče načine (in večino tega nisem niti marala). Določenih jedi pa niti videt ne morem (recimo svinjskih rebrc) in potem me pr fantovi stari teti ((pri njej so tudi strogi mesojedci)kar čudno gledajo, ko jem samo krompir in solato - malo mi gre na jetra, ko se moraš potem zagovarjati in pojasnjevati, zakaj tega ne ješ tistim, ki ga obožujejo. Pomojem ne bi nič izgubila, če bi popolnoma opustila meso, ker ga pravzaprav nikoli nisem jedla z užitkom ali pogrešala, če ga teden dni nisem jedla. Seveda je drugače pri tistih, ki meso obožujejo (moj fotr recimo) ... Čeprav se mi zdi skrajno nezdravo pri njemu, da po 4krat na dam je samo mesne stvari, zelenjave pa poje za 3 liste solate. Sem mnenja, da so brezmesni jedilniki lahko veliko bolj pestri kot mesni - pr mesnih največkrat itak nimaš nič drugega kot meso na nek način plus priloga.

Ker sem pr mesu tako izbirčna (ne maram raznih golažev, pečenk, klobas, žilavih zrezkov itd.), se na raznih ekskurzijah vedno prijavim za vegi meni - pr njem je manj možnosti, da bi zgrešila, saj mi je takorekoč skoraj vse dobro. Vendar sem večinoma razočarana: njihove kuharske vegi ideje večinoma ne presežejo pohanega sira in pohane cvetače in malo skuhane predhodno zamrznjene zelenjave. Za umret od smeha jedilnike smo pa dobili na maturantskem izletu v Italiji: najprej so bili natakarji hudo presenečni, da nas je nekaj imelo vegi meni, potem pa so kuharji na hitro nekaj spacali skupaj: kos nepripravljenega sira (niti pohan ni bil) in par dekorativnih listov solate biggrin.gif Kot da bi se norca delali. Naj bi raje skuhali testenine pa jih polili s kakšno zelenjavno omako - namatrali se ne bi kaj dosti bolj. To so nam naredili v dveh italijanskih restavracijah. Mesni meniji pa so bli seveda raznoliki.
  • 0

#123 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 October 2008 - 03:22 PM

hehe, ja, z vegi meniji zna biti težavno, sploh ker mamo vsega skupaj 3 vegi restavracije v sloveniji. ampak počasi se stvari premikajo, menda bo že wink.gif

sicer pa je bila tudi moja prva reakcija, ko sem slišala za veganstvo (profesorica biologije v SŠ je bila - no, je še vedno, že ene 30 let- veganka): brez sira/jajc/mleka? no damn way, kaj pol sploh ješ? laugh.gif nikol ne veš, kako se življenje obrne smile.gif. se pa res na začetku mal loviš okrog tega, kaj boš jedel - prvič zato, ker slovenska kuhinja ni ravno najbližje veganski idili, zato, ker se ponudba vegi živil šele zdaj nekako veča in uveljavlja in zato, ker so si tudi vegi izdelki zelo različni (kar spet pomeni, da jih moraš verjetno nekaj sprobat/se navadit na drugačen okus).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#124 srnica

srnica

    sramežljivec

  • Člani
  • 75 posts
  • Location:štajerska

Posted 04 November 2008 - 10:28 PM

V enem časopisu sem pred časom brala, da se v nekem mariborskem vrtcu starši pritožujejo, da za njihove otroke ni vegetarjanskih menijev...
Komentar??
NO COMMENT! Mislim-odrasel človek naj je kar mu paše, ampak da pa bi komu na pamet padlo da bi otroku vsiljeval vegetarjanstvo... blink.gif predvsem pa tako majhnemu...

Soja in fižol gor al dol, vseeno mislim, da petletno dete ne more na tej hrani odrast v kaj drugega kot mini slabotnega zombija. twisted.gif down.gif



Spomnila sem se pa še tud tega fenomena, da sem že slišala za ljudi, ki so svoje ljubljenčke hoteli navadit na izključno vegetarjansko hrano...
Ne vem kaj bi si maček mislil o meni če bi mu dala francosko solato namesto meseka... da sem sadistka al kaj... hmm.gif
  • 0
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you anywhere.

#125 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 10:35 PM



Men se pa to ne zdi slabo.

Itak pa otroci vedno jejo sam kar jim paše. Pa iz lastnih izkušenj povem, da veliko otrok ne je mesa.

Joj pa ne mi s tem klišejem, da če ne ješ mesa se pa ne morš normalno razvit. rolleyes.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#126 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 November 2008 - 10:41 PM

meni se zdi prav, da obstaja možnost izbire - predvsem naj bo hrana pestra in zdrava, ne pa kot v 80ih, ko so silili jest vampe vse po vrsti, pa če si kozlal zraven ali pa ne. ravno tko je ene vrste vsiljevanje to, da pa tvoj otrok more nujno jest meso, samo zato, ker ga tut ti ješ ... se strinjam z Dragico - otrok pač ne bo jedel, če mu ni, izbirčnost in petičnost gor al pa dol. smile.gif

OT: da ne govorim, da je meni osebno neetično, da se dojenčke/malčke krsti - pa ne morš mejhnemu otroku vsiljevat svoje vere, no ... ziher bo fanatik, ko zraste, ej. /sarcasm off/

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#127 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 November 2008 - 10:43 PM

Mali otroci definitivno potrebujejo meso.


Se pa strinjam z vegi meniji za otroke, vsaj recimo 1x tedensko. Ker meni je največji gravž lih to, kako ljudje mislijo da je mesojedstvo normalno in kose mesa tlačijo v dobesedno vsak obrok. Poznam en k'p ljudi, ki si obroka (kateregakoli!) niti ne znajo predstavljat brez mesa v neki obliki, pa se hkrati počutijo napadene, ko jim predlagaš en obrok brez mesa rolleyes.gif . Sorry, that's bullshit.

Meso jest je ok, ampak v neki normalni meri, definitivno ne vsak dan in še bolj definitivno ne pri vsakem obroku. Otroku, ki bi mu uvedel občasni vegi meni pa ne bi nič manjkalo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#128 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 10:47 PM

QUOTE(crna @ 4. 11. 2008 - 22:43) View Post

Mali otroci definitivno potrebujejo meso.



Ni res, prav tako kot je največji bulšit, da je zajtrk najbolj pomemben obrok. Zajtrka sploh ne bi smel jest, če že, samo sadje.

Jst do 5 leta sploh nism jedla mesa, ga nism marala pa konc.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#129 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 November 2008 - 10:51 PM

Govorim o otrocih, ki se jih navaja na hrano, ne o nekih 8letnih mulcih, ki tršicam dvigujejo krila pri pouku wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#130 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 11:01 PM

Jst ne nosim krilotov. tongue.gif

Concerned parents who want to raise healthy vegetarian children often ask about their children's specific nutritional requirements. Are they getting enough iron or calcium? Should they be taking supplements? Will they be as strong and grow as fast as their omnivorous friends? These are valid concerns, but all of them can be resolved if parents provide a balanced and varied diet.

Of course, vegetarianism means different things to different people. At one end of the spectrum are vegans, who eat no animal products whatsoever. They exclude all foods associated with animals, including honey and gelatin. Then there are lacto-ovo vegetarians, who eat eggs and dairy products but no meat. Lactovegetarians eat dairy but not eggs or meat. At the other end of the spectrum are semivegetarians, who occasionally eat fish or fowl but no red meat and definitely emphasize a plant-based diet.

Vegetarian children are becoming more common as many parents choose vegetarianism in their search for alternative lifestyles. Parents, however, must understand how to translate children's special nutritional needs into tonight's dinner.

Vegetarians are often nutrition savvy and can provide a model of healthy eating, but there are different nutritional requirements for children and adults. Most important, children have higher metabolic rates and consequently higher energy requirements than adults.

Vegetarian diets are typically high in fiber, so children eating this diet, unlike their carnivorous counterparts, get sufficient fiber. 1 But bulky, fibrous foods can fill up small stomachs before enough calories are consumed. Recent studies confirm that sufficient calories may be a concern for preschool vegetarians, 2 so they need plenty of higher-calorie, nutrient-dense foods such as nut butters and dried fruit. Studies from 15 and 20 years ago raised concerns that vegetarian children were shorter, 3 but a landmark study of a commune called "The Farm" in Summertown, Tenn., found that slightly slowed toddler growth completely normalized by age 10. 4 Children older than seven who follow a nutritious vegetarian diet can be expected to grow well--maybe even better than their omnivorous counterparts. 5,6


Sam pravim, da se meso da čist lepo nadomestit z drugimi stvarmi.

Children do not need meat - or even cow's milk - to grow up healthy and strong. Vegetarian children tend to be slimmer, and as a group, vegetarians have a lower incidence of heart disease, obesity and other chronic illnesses.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#131 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 11:44 PM

Meni se zdi prav, da ima otrok na razpolago raznoliko prehrano. Ce ga starsi predhodno ne spridijo, si bo vzel, kar mu disi, disi pa mu tisto, kar telo potrebuje. Odkar se zavedam same sebe nisem marala mesa (razen kaksnih predelav v stilu hrenovk, salam ali prsuta), ob raznih zrezkih mi gre ze do nekdaj dobesedno na bruhanje, da vampov, jetrc ipd. niti ne omenjam, ker se mi mesa ze samo, ce jih zavoham. Mami rada pove anekdoto iz moje zelo rane mladosti (2 leti), ko mi je vsa vesela, da bova skupaj jedli meso, prinesla na mizo prazena jetrca, jaz pa sem pa ob pogledu na kroznik tako nakremzila obraz, da mi ni imela srca vsiljevati tistega. smile.gif Drugace oba starsa pomalem jesta meso, nikoli mi ni nihce nicesar prepovedoval ali razlagal, da ni dobro za zdravje. Mesa enostavno nisem marala in tako je se danes (zadnjih 15 let ne jem nicesar mesenega vec, se tisto malo sem opustila, ko sem enkrat na faksu na enem pikniku slucajno naletela na koline in se mi je vse skupaj dokoncno zagravzalo).
Tudi sicer nisem bila ravno jesc otrok sem bila pa zelo zdrava in sem se vedno (ze trkam na les). Kar ospice dobim, ko mi kdo rece, da se ni srecal zdravega vegetarijanca. Mesojedci pa vsi po vrsti kar pokajo od zdravja ja....
Ko sem bila mala sem bila na morju sposobna ves mesec ziveti samo od luck, zogic in kornetov in se to samo od LJ mlekarn. smile.gif Drugega skoraj niso spravili vame, mami se je en cas sekirala, ces kaj bo z mano potem se je pa nekako prepricala, da umrla od lakote zagotovo ne bom in, ce mi bo pasalo bom ze prosila za kaj konkretnejsega.

Imam pa tudi jaz travme iz osnovnosolskih dni v 80ih, ko so nas v imenu "zdrave prehrane" v soli silili z vsem mogocim. In kaj so dosegli? Da se mi se danes najezijo lasje ob misli na solsko menzo in, da dolocene hrane iz tistega casa se danes ne maram najbolj (mocnik, rdeca pesa ipd...).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#132 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 November 2008 - 12:11 AM

Mene na srečo noben ni nikol silu s hranjenjem češ, pojej, le pojej do konca.
Sem pa drugače rada jedla in nisem bla sploh nič izbirčna!

Moj otrok bo mel svobodno izbiro glede mesa, slej ko prej bo vidu, da jem drugačno hrano od njega in partnerja in, ko bojo padala vprašnja, bo dobil odgovor, ki ne bo v vato zavit.
Tako da se zavedam da mu lahko z odgovorom malo priskutim meso, samo ne bo to moj namen, oz načrt.
Če bo izrazu željo, da se bo prehranjeval kot jaz, tudi okej, če pa ne pa tudi prav, saj kaj naj jaz zdaj tam... nimam nič, ne.

Še anekdota o tej slabokrvnosti vegijev:
Lani sem šla dat kri, ker sem se ful slabo počutla in so zamešali izvide ko sem poklicala zanje... so rekli, da je moj hemoglobin na 5ki (normalno stanje za ženske je od 13-18) ko sem to slišala sem bila zelo zelo v šoku, sploh glede na dejstvo, da sem že bila 1x zelo slabokrvna ker sem zgubila mnogo krvi in je bla to pač posledica- no takrat sem mela hemoglobin 9 in je blo že to na moje stanje porazno, zato si lahko zamislite kak halo je bil, ko sem povedala da mam 5.
Kaj so mi govoril vam je itak jasno- no, pa maš svoje vegeterjanstvo. Ker je bla pa mami čist prestrašena je klicala še 1x v ambulanto in prašala če je to kak hec, ker bi mogla bit jaz s hemoglobinom 5 v bolnci na kaki infuziji, je doktorca res pojasnla da gre za napako in da ga imam 14.
Samo, vam je lahko tudi jasno, da ko pa sem mela v redu kri, da pa niso nič komentirali, ne... rolleyes.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#133 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 05 November 2008 - 12:14 AM

nič ne bom komentirala, koga prepričevala ali kaj podobnega, jaz pravim vsakemu svoje in prilepim še sliko najinega hladilnika biggrin.gif

IPB Image
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#134 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 November 2008 - 01:30 AM

Uau! Jz bi tud mela tko založenga, ko bova 1x skp s fantom bi res rada mela svoj hladilnik, sj je lahko mini, sam da ga mam!
A pa je res to vajin hladilnik?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#135 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2008 - 01:03 PM



U Chandra kok je lepo videt tak hladilnik. Pa kake lepe barve.

Midva mava tut svojega in je tut založen samo z zelenjavo, kakim tofujem, sadjem in naravnimi sokovi.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#136 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26411 posts

Posted 05 November 2008 - 01:07 PM

Fel je lep pogled na tak hladilnik, ampak če pomislim, da bi bla fino lačna, pa bi mogla si od tuki vn neki zbrat... no go smile.gif . Sem pač mesojedec smile.gif
  • 0

#137 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 November 2008 - 01:07 PM

Nice. Chandra, a vidva sta oba vegana ali kako?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#138 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 November 2008 - 02:03 PM

QUOTE(_Planet_ @ 4. 11. 2008 - 23:44) View Post

Ce ga starsi predhodno ne spridijo, si bo vzel, kar mu disi, disi pa mu tisto, kar telo potrebuje.

Dobro, tu ne morem ful pametovat, ker nimam vpogleda v dom nekega otroka. Samo sem pa vseeno že doživela, da so bli kaki otroci nenormalno zbirčni, kljub neki normalni vzgoji. Pač pomoje gre tu tudi za nek vzorec vedenja, s katerim otrok izvaja svojo oblast nad staršema in se skuša uveljavit, ali pa pač skuša pridobit pozornost. O tem bi kaj več povedali psihologi biggrin.gif .


Me pa moti, enako kot reo, to da vsi obešajo na vegeterijanstvo vsakič ko ne pokaš ravno od zdravja. Jaz sem zdaj nekje enakega zdravja kot še pred leti ko sem skoraj dobesedno živela od mesa. Zdej imam le prebavo malo bolj uštimano, kar je pa najverjetneje vseeno posledica kave biggrin.gif .


Chandra, jaz bi te oropala banan, paradajza in paprik njam.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#139 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2008 - 02:06 PM

jaz pa banan, sliv in mangotov!!! biggrin.gif

Carski hladilnik, res smile.gif
  • 0

#140 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 November 2008 - 03:12 PM

QUOTE(srnica @ 4. 11. 2008 - 22:28) View Post

V enem časopisu sem pred časom brala, da se v nekem mariborskem vrtcu starši pritožujejo, da za njihove otroke ni vegetarjanskih menijev...
Komentar??
NO COMMENT! Mislim-odrasel človek naj je kar mu paše, ampak da pa bi komu na pamet padlo da bi otroku vsiljeval vegetarjanstvo... blink.gif predvsem pa tako majhnemu...

Soja in fižol gor al dol, vseeno mislim, da petletno dete ne more na tej hrani odrast v kaj drugega kot mini slabotnega zombija. twisted.gif down.gif
Spomnila sem se pa še tud tega fenomena, da sem že slišala za ljudi, ki so svoje ljubljenčke hoteli navadit na izključno vegetarjansko hrano...
Ne vem kaj bi si maček mislil o meni če bi mu dala francosko solato namesto meseka... da sem sadistka al kaj... hmm.gif


bom tole mal po točkah pokomentirala:

1. kater starš pa ne "vsiljuje" (lol) svojih nazorov svojemu otroku? vsi posredujemo naprej, kar mislimo, da je najbolje za nas in otrokom ponavadi ne želimo škodovati ...
2. poznam precej ljudi, ki so ob vegetarijanski prehrani (od rojstva, tudi starši vegetarijanci) čisto normalno "gor zrasli" in nikakor niso slabotni/bolehni/etc. na to temo je tudi čedalje več raziskav, ki potrjujejo ta dejstva - da meso za rast in razvoj pač ni esencialno potrebno. SEVEDA pa mora biti prehrana uravnotežena (sadje, zelenjava, žitarice, stročnice ... ne samo neki đunk food, ki ga 24/7 jejo pudding vegiji - to je absolutni no-go).
3. psi menda vegetarijanski način prehranjevanja super sprejmejo, medtem ko za mačke ni priporočljiv (ker so karnivori - ne potrebujejo toliko vlaknin, prihaja do bolezni sečil etc ...).

Chandra, sta vidva na presni? smile.gif kul hladilnik.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users