Jump to content


Stroški


  • Please log in to reply
1335 replies to this topic

#1301 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 03:56 PM

Kako pa to? Midva na roke pomivava samo kozarce za vino.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1302 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15221 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 06 January 2024 - 04:01 PM

Ne vem, tko sem navajena :D ali pa rada pomivam posodo :lol:
  • 0
 

#1303 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 04:02 PM

Meni je čudno že zato, ker se nam samo od kosila ne bi nafilal stroj, do večera je pa poln. Če se na veliko kuha/peče, pa stroj laufa že čez dan.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1304 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 04:05 PM

Mi imamo tamalga 45 cm in je ravno prav, da se napolni do večera. Samo če se na veliko kuha s kakšnimi večjimi piskri, je treba potem še kaj na roke pomit ker ne gre vse noter, ampak to ni pogosto.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1305 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26064 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 04:42 PM

Planet, vse ogrevamo s pecjo na drva /pelete. Pelete imamo "za rezervo" in če kdaj gremo kam za več dni, da vmes ne postane hladno.

👍

Jaz tudi veliko posode operem sproti na roke. V stroj dajem predvsem pribor poleg tega pa še posodo, v kateri se pripravlja/je meso. Kuham enkrat dnevno (večerjo), sladice ipd. redko pečem, običajno samo za otrokov rojstni dan. Nimam veselja s tem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1306 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2024 - 08:09 AM

Jaz tudi nimam sušilca, ga ne pogrešam. Perem, ko je lepo vreme (običajno dvakrat tedensko, recimo frendica pere skoraj vsak večer, ker vsak dan opere, kar nosi, dnevno športajo), pozimi se kuri in je tako presuh zrak v prostorih, poleti pa običajno počakam na sonce in burjo, včasih si pomagam s klimo, ampak redko. Vedno perem čez dan, da se ne paca perilo v nočni vlagi. Glede pomivalnega stroja pa velikokrat pomislim podobno kot Nincha, tako ali tako splahnem posodo prej, mar bi jo do konca oprala. Se mi ne zdi nič bolj čista iz pomivalnega stroja.

Pri nas se tudi sušilec praktično en uporablja. Nabavljen je bil mnda takrat ko je bila sestra dojenček, torej ene 25 let nazaj, za plenice in to. Imamo dva stojala, čez zimo peremo popoldan, da se čez večer/noč, ko se kuri posuši. Drugače pa je ponavadi toliko sonca vetra, da se lahko zunaj, po potrebi pa še noter na stojalo do konca posuši. Če je res slabo vreme, se po navadi kak dan počaka s pranjem. sušilec pa res samo v nujnih primerih. V hiši je tudi precej lažje glede sušenja, se mi zdi, da ni toliko problema z vlago. V stanovanju je bilo pa čez zimo kr pestro je, je bilo treba veliko zračit. 

 

Pomivalni stroj je pa meni kar nuja, sploh ker ne mrarm prat posode na roko. Na morju, če sma samo dva imamo tamalega pomivalca, ampak je vseeno treba večkrat kaj na roke oprat, predvsem ker ni toliko posode, preden se stroj napolni. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1307 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3498 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2024 - 08:32 AM

Jaz bi res rada imela enkrat primerjavo koliko nas pride elektrika ob zagonu sušilca s toplotno črpalko in koliko pri likanju. Od kar sušim s sušilcem se ne lika več stvari. Sprva sem bila še skeptična in občutljivih stvari nisem sušila, zdaj pa dam na program za občutljivo perilo in vse zmečem not. Sicer sušilec uporabljamo res med zimskim časom, ker nimamo toliko prostora v hiši za sušenje (sploh za posteljnino ne, ki jo vsem menjujem tedensko zaradi alergije na pršice) tako, da bo likanje spet na sporedu v poletnih dneh, je pa takrat bistveno lažje likat poletne stvari.


  • 0

#1308 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17977 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 January 2024 - 09:32 AM

A vi ste tudi alergiki? Mali dve ali kdo od vaju? 


  • 0

#1309 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3498 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2024 - 09:40 AM

A vi ste tudi alergiki? Mali dve ali kdo od vaju? 

Jaz in najmlajša hčera. Jaz ima potrjeno s testi, mlajša ima podobne izpuščaje tako da ne dvomim v to. Jo bom pa dala na testiranje, ko bo malenkost večja.


  • 0

#1310 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30826 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 February 2024 - 02:55 PM

Elektrika za celo hišo za januar 50€, šolska prehrana pa 86€, te cene grejo res v višave, no... Mislim tole zadnjo, elektrika se mi sploh ne zdi veliko
  • 0

#1311 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2024 - 03:07 PM

Pri nas pa elektrika za januar spet čez 100 (104), ker je šla gor, za dec. je bila 88, za nov. 72 ... Plin se je pa nekoliko pocenil in je kljub višji porabi "samo" 232 € - glede na porabo v primerjavi z decembrom sva pričakovala 280. :wacko: Kolega mi je rekel, da za ogrevanje GARSONJERE da 150. :o


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1312 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30826 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 February 2024 - 03:11 PM

Mi smo imeli januarja nižjo porabo od decembrske, zdaj bo vsak mesec manj, že zaradi svetil.
  • 0

#1313 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2024 - 03:14 PM

Ko bi vsaj bilo tako ... Elektrika bo šla samo še gor.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1314 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30826 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 February 2024 - 03:18 PM

Za porabo govorim. Mi imamo v svetlih in toplih mesecih vedno nižjo. Pa tud potem ne ve, če bo taka grozna razlika, nisem še preštudirala napovedanih sprememb.
  • 0

#1315 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2024 - 03:36 PM

Mi smo dobili 300 elektrike. Se nikoli toliko. Je bil pa januar najhladnejsi. Pomojem se nikoli nismo do zdaj ponoci zakurili, januarja pa sem, ko je bilo -15.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1316 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17977 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 February 2024 - 04:04 PM

Mi pa 156, kurimo z elektriko. Smo pa bli glede ogrevanja kar varčni, najbrž se pozna zaradi več pranja in ker skoz razvlažilec dela. Smo imeli večjo porabo kot lani januarja. Pa mrzlo je bilo en čas precej, ja.
  • 0

#1317 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2024 - 04:14 PM

Mi smo celo prejšnjo kurilno sezono ogrevali tudi O. sobo, v letošnji imamo pa nastavljeno, da se ob 22 ugasne (počasi bomo še to nehali), ker končno ostane pokrit do jutra. Jaz pa ne prenašam suhega zraka ponoči, sem raje ful zavita.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1318 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2024 - 04:19 PM

Ja, saj nas pride potem glih 150. To je za 2 stanovanji.
Jaz tudi ne maram nocnega kurjenja. Cist mokra ratam cim se zakuri. Otorka sta pa strogo odkrita in mrzla, whatever.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1319 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82845 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2024 - 04:33 PM

Jaz sem ta teden pregledovala stroške za daljše časovno obdobje in ugotovila, da si v kurilni sezoni ful manj stvari privoščim zase. Pa sploh ne prav namenoma, samo ob znesku vseh rednih mesečnih stroškov me mine zapravljanje. :butl:


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1320 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26064 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2024 - 06:03 PM

Elektrika za celo hišo za januar 50€, šolska prehrana pa 86€, te cene grejo res v višave, no... Mislim tole zadnjo, elektrika se mi sploh ne zdi veliko


Tudi mene včasih presenetijo šolske položnice. Pa niti ne prehrana, ampak kakšen mesec se nabere res veliko dodatnih stroškov.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users